NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Aquazorbing na vzácném výsluní Jezera Lhota 2011

Vložil Anonymní, 8. Srpen 2011 - 13:58
Letošní naši jedinou akci na Jezeře Lhota u Brandýsa nad Labem předvídala ne příliš optimistická předpověď počasí. Stejně jako většinu letošních víkendů mělo pršet a tak nás od zrušení akce odradil pouze slib relativně vysokých teplot. Nakonec jsme nelitovali, protože jsme na Lhotě prožili krásný letní den s veškerým programem, který jsme měli naplánovaný. Naháči se tak mohli vydovádět ve čtyřech aquazorbech, na programu byly i dětské soutěže a nakonec oblíbené malování na tělo. ze slibovaných bouřek se nedostavila žádná, takže se s námi můžete podívat, jak to v sobotu na Lhotě vypadalo. Pokud se vám nezobrazuje fotogalerie, tak se přihlaste do Klubu Naturista.cz


Předehrou tohoto očekávaného dne byla oprava všech 4 koulí na Opaťáku u Hradce Králové. Bohužel už nedošlo na další nafukovačky, takže zůstalo u koulí a trampoliny.
Naše nadšení už pak zbrzdilo „jen“ zamračené královéhradecké ráno, které vůbec nevěštilo pěkný den. Za chvíli si přisadil liják na D11 a to už jsme celou akci dopředu pohřbili a k cíli nás poháněla jen představa setkání s nejskalnějšími kamarády. Výkuk sluníčka kolem Brandýsa n. L. jsme brali jen jako momentální omyl a poukazovali spíš na velké kaluže kolem a mokrou silnici. Chmurný telefonát paní Urbanové – provozovatelky občerstvení ve stánku č. 8 na nuda pláži „V 10 hodin tady prší, tak jedeme domů…“ nás zastihl už skoro na Lhotě.

To byl poslední chmur tohoto dne a pohledem na propršenou ale NAHÁČI OBSAZENOU NUDA PLÁŽ NA JEZEŘE LHOTA pro nás a doufejme i pro ostatní naháče, začal nádherný letní den.
AquazorbingAquazorbing Do stánku se vrátila i paní Urbanová se svým týmem, pípa se roztočila a naháči z pláže začali tvořit frontu. My jsme hned nafoukli všechny koule, aby bylo jasno, že jsme dnešní den nevzdali a jdeme do toho! frontu jsme sice neměli tak dlouhou jako u občerstvení, ale zaparkované koule také nezahálely a vodní koulovaná zpestřila hladinu jezera.
 

Naturista měl na svých akcích tady vůbec poprvé svůj stánek, takže jsme mohli v poklidu předvádět a ukazovat, co Naturista dělá a co připravuje. Vedle toho jsme zdarma rozdávali tištěné mapy nejoblíbenějších nuda pláží ČR, jejichž první vydání si vysloužilo mimořádný zájem mnoha naháčů. Budeme je rozdávat i na dalších akcích. Mockrát děkujeme přispěvatelům za korunky do Naturistovy pokladničky, kteří nám takto přispívají na cestovné na akce.
Přes poledne jsme potrénovali nejrůznější styly v koulích a od 14. hodiny začaly závody naostro. První přišly na řadu děti, které měly za úkol jakýmkoli způsobem se dostat od břehu kolem bójky (knihovník) zase zpět ke břehu. Některé zvládly trasu bravurně, jiné zase s dopomocí. Nicméně žádné dítko neskončilo na druhé straně jezera :-).
Kategorii dospělých zahájil známý všetranný talent (malíř, webmaster, konstruktér, sportovec…) Jirka Rybka, který předvedl zdaleka nejelegantnější styl i rychlost a poprávu zvítězil v kategorii dospělých. Pár zážitků ze závodů:


Někteří frčeli jak parníci, nechávali za sebou vlny jak na moři i ostatní závodníky.
Jiní si hrábli až na dno svých sil.
Další zase nezastihla forma.
Tato paní zase bez ohledu na styl, čas, povětří i pocuchaný účes odkráčela s rozzářeným úsměvem z koule středem – a vyhrála!


Na rozdíl od našich vnitřních závodů se nám zdály tyto venkovní závody jako velmi ovlivnitelné povětřím, ale i např. nakrémovanými závodníky, proto budeme aquazorbové rekordy napříště lámat v Aquapalace a dalších „našich“ bazénech a venkovní zorbování necháme jen v zábavném duchu.
VítězovéVítězové


Po závodech se všichni odebrali zpět na svoje deky a příjemné odpoledne pokračovalo. Za takové atmosféry se nám moc nechtělo podřimující naháče rušit další soutěží, navíc se údajně blížila bouřka, která měla vyhnat zanedlouho všechny pryč… Nicméně sluníčko svítilo, bouřka nikde a k nám se začali trousit naháči a že kde je ta soutěž a malování a že se na to chystali kolik měsíců a ať pohneme.

Tak jsme kolem čtvrté vyhlásili soutěž v malování a ve chvilce bylo kolem barev a palet plno. Jako vždy byly k vidění nejroztodivnější malby. Zde se představili malíři opravdu ze široka – daleka, nejdále zřejmě až od Zlína!
Od Stromu života, přes fantaskní barevné větrníky, vodní svět Lhota, Jezero Lhota, vodníka, berušky sedmitečné, „Domácí násilí“ až po malinkatou rybičku. Ta vše brala podobně jako její větší kolegyně z aquazorbu s humorem – a vyhrála! [Smích]Večer se nachýlil, bouřka stále nikde, ale my jsme už museli balit, protože nás čekali povinnosti s dalšími akcemi. Letošní Lhota měla namále, ale někdo zhůry nám popřál a na těch pár hodin nám seslal krásných pár hodin u jedné z nejoblíbenějších nuda pláží široko daleko.
Za obětavou pomoc s přípravou a zdárným průběhem celého dne děkuji moderátorovi Tomášovi, paní Urbanové a panu Svobodovi z občerstvení, Knihopsíkovi za živou bójku, Jirkovi Rybkovi a Pepovi Opaťákovi za pomoc se zorby a úklidem kolem nich, emeritním naturistům Honzům Lemfeldovi a Böhmovi s rodinami za pomoc se hrami a soutěžemi a všem naháčům na sobotní Lhotě, kteří se přišli bavit a nezkazili žádnou legraci.
Příště zase ahoj!


Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem: Nejstarší oficiální nuda pláž v ČSSR, založená r. 1983 u jezera, kde se těžil písek na D11 – dálnici na Hradec Králové. Oficiální stránky, Naturistova strana Jezera Lhota. Jezero Lhota Nuda pláž 6. 8. 2011Jezero Lhota Nuda pláž 6. 8. 2011
Babylon LiberecBabylon Liberec Aquapalace PrahaAquapalace Praha Ceny v podobě poukazů na pobyty v hotelech sítě BHC, vstup do privátní sauny pro 4 osoby a volné vstupenky do našich největších aquaparků věnovali: CENTRUM BABYLON LIBEREC a AQUAPALACE Praha 


5
 
-

Kdy bude další Lhota?

Vložil volynak, 8. Srpen 2011 - 19:50

Akce na Lhotě byla jistě prima, také jsem se chtěl zúčastnit, už jsem byl ráno vypraven, ale začalo pršet, tak jsem to vzdal. Jak se uvádí v článku i zde dopoledne pršelo a ani fotkách moc návštěvníků vidět není. Bude na Lhotě opět nějaká podobná akce?