NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

CENTRUM BABYLON LIBEREC - AQUAPARK

Vložil Anonymní, 27. Prosinec 2009 - 23:32


NATURISTICKÉ PARTY V BABYLONU LIBEREC BYLY ZRUŠENY


Naturistické party v Babylonu Liberec jsou do odvolání zrušeny
 

4.333335
 
-

Smiseny provoz

Vložil Vlado782 (bez ověření), 29. Březen 2012 - 22:34

Vsiml jsem si ze tato party zacina az od 20:00 na rozdil od ostanich zacinajicich od 18:00 smisenym provozem. Nikde jsem si nevsiml ze by byla nejak vysvetlena tato zmena. Znamena to, ze otded budou party v Babylonu zacinat az od 20:00 bez zahrivaci dvouhodinky?

 
-

Čas v Babylonu Liberec.

Vložil Roland Jitka, 30. Březen 2012 - 10:58

Ono ten čas aní není třeba teď domlouvat s vedením. Teď už by se to na březnový Babylon nestihlo a přístí dubnový Babylon je ples, takže si můžete užít zábavu bez plavek po dobu daleko delší, než je pobyt v babylonu od 18 00. Ples už je od 14 00 a ve 20 00 volně přejde na Babylonskou párty bez plavek. To je deset hodin FKK zábavy.

 
-

smíšený provoz

Vložil PavelT, 12. Květen 2012 - 12:55

Ten smíšený provoz od 18:00 do 20:00 byl dobrý a také šance rekrutovat nové naturisty. Pamatuji si, že tady někdo psal nedávno, že řada lidí pak zůstala i po 20:00 a odložila plavky, když jim to bylo rozhlasem podáno tak, že jsou vítáni a mohou zůstat. Vedení by mohlo zvážit pár argumentů 1) Jedná se pouze o 2 hodiny jednou za měsíc. 2) Existují také ti, kterým to nevadilo a kteří neměli důvod svůj postoj vedení sdělovat. 3) Pokud by se vytvořila dobře viditelná informační tabule, nejlépe někde u pokladny a pak třeba ještě jedna, která by informovala, propagovala a děkovala návštěvníkům za pochopení, že každé pondělí od 20:00 a každou poslední neděli v měsíci od 18 do 20 se koná smíšené plavání, neměl by nikdo důvod si stěžovat. Pokud by si u pokladny stěžoval, dámy by jen ukázaly na onu tabuli, která vše vysvětluje. Při pravidelnosti by si na to lidé zvykli a už by ti „mravopočestní“ věděli „Áh, je poslední neděle v měsíci, jdeme se koupat dříve, abysme byli před 18 pryč.“ 4) Textiláci mají 99% provozu pro sebe. Smíšené plavání by bylo kromě pondělků jen jednou za měsíc na 2 hodiny. Opravdu by si někdo stěžoval, že musí příjít právě v poslední neděli v měsíci po 18. hodině a nemůže jindy, a proto musí trpět a snášet pohled na obnažená těla? [Spiklenec]

 
-

Končíme ...

Vložil Nudanat (bez ověření), 20. Květen 2012 - 22:19

Naposledy jsme byli velmi zklamíni, když jsme dorazili na ples. Ten se nekonal. Následně jsme zjistili, že bez plavek se začíná až ve 20 hod. a smíšený provoz na který jezdily mraky lidí už se také nekoná. Co víc, i vstup do saunového světa bez plavek až od 20.00. Jezdit 300 km jen na 4 hodiny a abychom udělali kšeft provozovateli za bezprecedentně předražené ubytování se nám nevyplatí, nehledě na to, že jsme měli naprosto zkažený celý víkend. V Babylonu jsme byli naposledy …

 
-

Mě by jen zajímaly

Vložil Martin Drake (bez ověření), 20. Květen 2012 - 22:37

PavelT – mě by jen zajímaly slovní argumenty stěžujících si návštěvníků, kterými se snažili udolat provozovatele, aby už konečně s tou ,,nemravností od 18.00" zatočil. Také věřím, že právě smíšené koupání umožňovalo některým lidem posléze natur akci bez plavek vyzkoušet. Po některých svých zkušenostech a vývoji v Babylonu již příliš velkým příznivcem mixu nejsem. Buď tak nebo tak – i přes veškerou snahu o propagaci je textiláků stále většina. A bude i nadále. [Úsměv]

 
-

Zvláštní reakce s podivným záměrem

Vložil Roland Jitka, 20. Květen 2012 - 22:48
Pro Nudanat, To že ples není bylo avizováno skoro měsíc dopředu, tady na Naturista.cz, možnost ubytovaní se nabízí naproti v Košické, za nesrovnatelně nižší cenu, pokud ubytování chce návštěvník využít. Společná dvouhodinovka byla také avizována dopředu, tedy její prozatimní neexistence. Jestli jste kdo myslím a potkali jsme se v Babylonu v restauraci a vy jste vyrazili na ples i když byl již měsíc zde zrušený, je spíše nepříjem informací, které zde pro všechny vydáváme s dostatečným předstihem.

Ples byl naplánován přesně před měsícem a dnes vydáváš reakci na jeho neexistenci a totéž je ohledně smíšenky. Zdá se mi, že ti jen a jen o to odradit ostatní od návštěvy. Babylon má své věrné návštěvníky a lidé se na něj těší, jako třeba my. Prosím nesnaž se to svou neinformovaností měnit. Díky a měj hezký den Roland. [Spiklenec]
 
-

Milý Rolande

Vložil Nudanat (bez ověření), 21. Červen 2012 - 18:09
jsem hodně vytížený, takže „tady na naturista“ nechodím často a neprojíždím tady historii všech zpráv ale za to tady mám mail na který lze zprávu zaslat. Tak daleko jsi ale se svou informovaností nedospěl. Rozumím tomu, že něco organizovat není lehké. V Košické už jsem několikrát bydlel, takže také děkuji za zbytečnou radu. Napsal jsem zde jen svoji výhradu a každý má svůj rozum, takže svoje závěry typu „Zvláštní reakce s podivným záměrem“ nebo „Babylon má své věrné návštěvníky a lidé se na něj těší, jako třeba my. Prosím nesnaž se to svou neinformovaností měnit.“ si můžeš strčit za klobouk. Podle tvé logiky jsme měli koupeny lístky s dlouhým předstihem jen proto abychom odrazovali návštěvníky. Stejně tak jezdíme zřejmě roky do Babylonu jen odrazovat návštěvníky.

Tvá reakce možná i neštastně (to musíš posoudit sám), vyšla právě do přípravy dalšího Babylonu o měsíc později, než byly tebou uvedené informace. Proto jsem napsal něco o podivném záměru. Ve zbytku tvé reakce mi podsouváš něco, co jsem neřekl. Přeji hezký den Roland. [Spiklenec]
 
-

Smíšené pondělky v Babylonu

Vložil Pavlík II (bez ověření), 26. Červenec 2012 - 9:15

jsou již také minulostí. [Vykřičník] Je to další prázdninové překvapení …

 
-

Afrikana již není součástí aquaparku

Vložil Roland Jitka, 2. Duben 2013 - 0:40

Píši to raději ještě sem, aby příště již nedošlo k mýlce. Afrikana již není součástí aquaparku, ale již babylonského wellnessu. Je tomu tak i při textilním provozu. Jelikož jsem dostal kusé informace ze tří stran, tak zde prezentuji pouze info, které jsem si z nich složil. Pokud někdo víte více a nebo jsem si něco špatně vyložil, budu rád za opravu.

Do Afrikany můžete jít z aqua pouze po zaplacení poplatku 400Kč a nebo si zaplatit wellness za 550Kč. Oboje platí tuším na dvě hodiny.

V rámci jen vstuou do aqua jsou k dispozici, sauny dole všechny (nevím kolik jich je, nikdy jsem tam nebyl) a dvě sauničky před vstupem do Afrikany v prvním patře. To je vše, co lze za poplatek jen vstupu do aqua navštívit. Možná, že jako hotelovým hostům vám bude umožněn vstup zdarma všude, to znamená i do wellness a Afrikany.

„Praví Saunaři“ mi jistě jako absolutnímu neznalci prominou, pokud vše nazývám jako sauna, protože je tam prostě teplo a jinak se o problematiku saunování nezajímám. [Spiklenec]

 
-

Wellness Babylon 550 Kč neomezeně, 350 Kč na 2 hod.

Vložil zurek (bez ověření), 2. Duben 2013 - 7:52

Wellness 550 Kč/2 hodiny, to by byla fakt darda :-) CENÍK. Nicméně fakt, že Afrikana už nebude součástí N-party odradí spoustu naturistů :-(. Hoteloví hosté mají Wellness za 400 Kč (předpokládám neomezeně) CENÍK HOTELU **** Babylon. Ty sranda sauny dole u aquaparku vůbec Afrikanu nenahrazují, ale co se dá dělat. Babylon má pořád ještě potenciál, aby na n-party 1× měsíčně chodilo dostatek lidí. Bezpodmínečně je ale nutné, aby se o jejich propagaci a program někdo staral. Pokud máte zájem, tak se ozvěte na naturista@naturista.cz Je možno vám zajistit nocleh a další podmínky.

 
-

Dočasné zrušení párty

Vložil HonzaP (bez ověření), 17. Říjen 2013 - 20:02

To je důsledek tolik propírané aféry? Škoda…

 
-

Sestup

Vložil Martin Drake (bez ověření), 1. Listopad 2013 - 1:01

Sinusovka zamířila dolů. Už to tu padlo – situace může připomínat dobu, kdy se rozklížila Unie naturistů. Aféra poškodí všechny užitečné snahy kolem naturismu.

 
-

Tady se stále pletou pojmy.

Vložil natur, 1. Listopad 2013 - 12:01
Obrázek uživatele natur

Unie naturistů Čech a Moravy se nerozklížila, ta prostě „vymřela“. V dobách největší slávy měla až 5000 členů (oficiálně, s legitimací a známkami INF), pak už počet členů jenom klesal. Realizovala klubové i celostátní akce, vydávala pravidelně časopis, aktivně se podílela na akcích INF, zúčastnila se jejích akcí a kongresů. V konci své existence však stále měla pravděpodobně více platících, registrovaných členů, než současný „naturista.cz“ (cca 400). A to začínala a převážně pracovala v době, kdy internet, maily, mobily, … buď neexistovaly nebo byly v „plenkách“ – vše tedy poštou a po pevných telefonních linkách. Bylo zde několik velmi aktivních klubů (Písek, Křetínka, Sadská, …), regulérně volené předsednictvo, řada aktivistů, zajišťujících celostátní akce (pp. Lemfeld, Bém, …). Bohužel – sestava těch aktivních byla téměř neměnná a začala působit „únava“, většina se prostě „vezla“. Ale to je všeobecný jev ve společnosti a mám dojem, že se už začíná tak trochu dotýkat i „naturista.cz“. ing. Hájek

 
-

Paraela s Unií Naturistů

Vložil Roland Jitka, 3. Listopad 2013 - 10:32

Postavit jakoukoliv náročnější celorepublikovou činnost jen na hrstce lidí v řádu jednotlivců opravdu dlouhodobě nejde. Nepovedlo se to ani Unii naturistů Čech a Moravy a ani Naturista.cz. Každá činnost s minimem lidí má své limity a ty již byly u Naturista.cz dávno překročeny. Stále mluvím jen o limitech personálních, kdy nelze bez pomoci dalších lidí cokoliv rozvíjet a také je velmi těžké, až skoro nemožné stávající stav vůbec udržet. Nejde se dlouhodobě vézt na vlně, kterou udržuje v „chodu“ jen několik málo jednotlivců, ale využívá ji několik tisíc uživatelů, aniž by proto hnuly prstem.

Dalším aspektem je finanční stránka. Nelze dlouhodobě cokoliv čerpat zdarma a očekávat ještě masivní rozšiřování služeb. Ve skutečnosti podle počtu členů Naturista.cz se dělá tato činnost pro cca 300 lidí, kteří jsou členy Naturista.cz. Uvedení lidé si na činnost klubu přispěli alespoň finančně, ale těhto peněz opět využívají další, kteří se jen vezou na příspěvcích někoho jiného.

Každá činnost potřebuje schopné lidi, kteří buď přispějí prací a nebo (v našem případě) malým finančním obnosem členství 500Kč za rok. Případně obojím.

Pokud se nebude dostávat dostatečně obojího (finance a práce) je vám asi dopředu jasné, jak Naturista.cz a s ním i naturismus v ČR dopadne. Líbí se vám tento scénář?

Pokud ano, zvolili k jeho cíli správnou cestu a pokračujme dále v nicnedělání a sledování, jak z nedostatku financí se činnost čím dál tím více omezuje. Pokud se vám scénář nelíbí, máte možnost pro to něco udělat.

Komu není naturismus v ČR úplně lhostejný, tak asi již ví, jakou variantu zvolit. Těm lidem, kterým je to lhostejné a stejně nic neudělají, bude také jedno, že se veškerá naturistická činnost velmi brzy v ČR zhroutí.

PS: Několik lidí bylo v Adě Bojaně, více jak dvacet lidí bylo v Horní Černé Studnici, přislíbeny byly cestopisy z chorvatské Istrie a také během teplého letošního léta jste navštěvovali nudistické lokality jak v Čechách, tak v zahraničí. Asi se vám nikde nelíbilo, protože zde o tom není ani řádek.

 
-

O Ada Bojaně

Vložil M.Dr., 3. Listopad 2013 - 19:11

jsem začal psát blog a jak na to teď koukám, těch řádek je tam docela dost, ale jak naše dovolená plynula, byl jsem stále línější a zatím jsem to nedopsal. Ale snad se k tomu ještě přinutím [Ďáblík]

 
-

Činnost, psaní článků

Vložil vtipalek.az.hanba (bez ověření), 5. Listopad 2013 - 0:29

Zdravím, byl jsem jedním z těch, co přislíbili napsat o Istrii. Už 2 články jsem publikoval – a slibuji, že zas další dodám, aby tu zaznělo něco pozitivního. Ale člověk holt není spisovatel :-) a také je hodně zaměstnaný… Neříkají si toto i ostatní anonymové? A nebo je holt v populaci pár aktivních a ostatní línější? Pár lokalit jsem aktualizoval – Třeboň, Lipno, a další ještě dodám – Charvátská stráň Orlík, Nová Živohošt Slapy. Mějte se všicí hezky

 
-

26.10.2013 sobotní Babylon

Vložil PetrK, 5. Listopad 2013 - 16:37

Sice poslední sobota v měsíci, ale již podruhé v plavkách. V září zrušeno z důvodu rekonstrukce bazénu (čímž se odstartoval začátek konce naturistických akcí).

V Babylonu hlava na hlavě. Podstatně více lidí než na natur-parky. Čili, chápu, že Babylon už nechce o naháčích ani slyšet.

Sauna a pára je oddělena od bazénů neprůhlednou zástěnou. Ale zmizela cedule „FKK zóna“. Čili tam pobíhají všichni v plavkách. Jediná cedule „sundejte plavky“ je na sauně. V sauně zatím všichni spořádaně bez plavek. V páře všichni v plavkách.

Babylon, si myslím, v současnosti nemá důvod vracet naturistické večery (víc práce pro zaměstnance, méně návštěvníků=méně peněz do kasy, stížnosti na naháče…). Aktuální problémy byli jen skvělou záminkou k jejich úplnému zrušení. Ale i bez toho by je Babylon zřejmě časem zrušil (viz září, kdy byla důvodem zrušení rekonstrukce).

Petr