NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Důsledky divokého zakládání n-lokalit

Vložil admin, 23. Září 2021 - 9:57

Zdejší čtenáři a příznivci mají jistě zato, že v koupání bez plavek je budoucnost lidstva a už nastupující generace bude žít v plném, státem garantovaném naturismu. V duchu tohoto vzniká celá řada divokých n-lokalit, které však nemají žádnou garanci, pokud nejsou odsouhlaseny majitelem pozemku. Pokud takový „zakladatel“ navíc umístí n-lokalitu do naší mapy n-lokalit a snad i na Mapy.cz, tak tím startuje nebezpečný proces konfliktů.
V tomto článku bych chtěl probrat téma, jak n-lokalitu legalizovat a taky uvést nová opatření pro vkládání nových n-lokalit na tento web.

(Posledním) popudem k tomuto článku byla stížnost Správy veřejného statku Plzeň na výskyt nudistů na severním břehu Kamenného rybníku u Plzně N 49°47.45514' E 13°22.85076'.
Správce uvádí: „S nudisty jsou velké problémy a při kontrolách je vyháníme“. Pod uvedenou Správu patří i Bolevecký rybník, který je dle zmíněného správce tolerovaný.
Lokalitu Kamenný rybník nějaký blíže neurčený nadšenec vytvořil tady na webu a zřejmě i poslal na Mapy.cz. Tímto je i Naturista.cz na vině, že podporuje na černo zakládaná n-místa.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl pro nově vkládaná místa požadovat od autorů souhlas majitele pozemku, kde se nová n-lokalita zakládá. To samé platí pro veřejné mapy jako Mapy.cz, Google mapy apod. Ukládáním těchto nelegálních míst jen dezinformujete veřejnost. Představa, že po zveřejnění plácku o 5ti nudistech se mávnutím proutku z něho stane n-kolos, je zcela mylná.

Pokud n-lokalitu chcete založit a udržovat, tak si najděte v Katastru nemovitostí majitele, kontaktujte ho a až po jeho souhlasu podnikejte další kroky pro její zveřejnění.

Představa, že naturismus znamená se „nahotit a nudit“, je velmi mylná a nyní i značně zavádějící. Svoje oblíbená místa je třeba opečovávat a mít s majiteli bezkonfliktní vztahy.

0
 
-

Tak to bude muset z mapy.cz

Vložil M.Dr., 24. Září 2021 - 10:28

Tak to bude muset z mapy.cz zmizet spousta lokalit, které jsou založeny „nadivoko“, ale už leta jsou využívány a nikdo proti nim neprotestuje. Jeden příklad za všechny:

https://sk.mapy.cz/s/desajojoga

 
-

Divoké pláže bych nemazal

Vložil paul.s, 14. Prosinec 2021 - 8:30

Myslím si, že smazání neoficiálních nudapláží z Naturisty, z Mapy.cz apod. by byla škoda. Nedalo by se to vyřešit tak, že u těchto pláží uvede poznámka „Vytvořeno čtenáři“? Nebo „Naturista.cz za to nezodpovídá“?

Proč by to byla škoda? Jsou textiláci, kteří se čas od času jdou okoupat na nuda – buď cíleně, nebo jedou kolem náhodou, tak to zkusí. Má to pro ně punc mimořádného zážitku, atraktivity, vzpomínají pak na to. Nebo se rozhodují, zda naturismus ano či ne, a potřebují si to vyzkoušet, nejlépe někde, kde je málo lidí. A čím míň se bude o takových neoficiálních plážích vědět, tím míň to budou zkoušet. Mělo by nám na nich záležet proto, že naturismus potřebuje ty, kteří s ním budou sympatizovat, aby se měli kde dozvědět, že na n-pláži je pohoda, klid, že tam chodí normální lidé apod. Nemusí být jen skalní fanoušci, stačí i takoví, kteří nebudou proti.

Nikdo asi nečeká, že zveřejněním plácku pro pár nudistů se z něho stane kolos, ale je to potřeba jako příležitost pro lidi. Ty oficiální pláže často musí mít určitou administrativu, náklady atd. A to může odrazovat, ne každý se chce hned organizovat, platit poplatky apod. Na jedno takové oficiální místo se prý nedostanete, protože má vyčerpanou kapacitu členů. Na jinou oficiální n-pláž jsem se v neznámém prostředí dostal omylem (z boční cesty, aniž bych to tušil) a byl jsem vyhozen dost nevybíravým způsobem. Dobře si to pamatuju, a co teprve kdybych byl textilák?

Když srovnám oficiální a černé pláže, tak mě napadá ještě cosi, a cítím, že budu trochu škodolibý. Pobýval jsem kdysi pár dnů v organizované naturistické lokalitě. Bylo tam velmi příjemně, ale atmosféra byla trochu sterilní. Jiní než nazí tam nebyli, všichni slušní, vstřícní… Když jdu na neoficiální, někdy bývá malinko vzrůšo. Znám jednu, která je vysloveně nepovolená: přijede městská, nebo ne? Jinde vede veřejný chodník podél pláže: Koukej, mámo, jak se na nás lidí dívají. Nebo: Sleduj, tenhle jde kolem už potřetí… Jiný zážitek: Na divokou pláž se dostali náhodou textiláci a člověk se trochu bavil jejich diskusí, zda se svlíknout či ne. Také pro mládež bývají první nuda sondou, atd. Tyhle pláže bývají i zdrojem spontánních rozhodnutí. Lidé jedou kolem na bicyklu, ucítí potřebu se bez plavek svlažit, tak to zkusí a jedou dál.

Chápu admina, proč černé pláže chce smazat, chápu, že mají také nevýhody, ale nemazal bych je.

 
-

Divoké pláže

Vložil volynak, 18. Prosinec 2021 - 5:05

Souhlasím s autorem. Cokoliv se udělá pro propagaci nudismu je pozitivní.

 
-

divoke plaze

Vložil zdenda12345, 23. Prosinec 2021 - 12:06

taky bych to nemazal. Kolik pripadu je a bude jako ten Statek? ja vim asi o 3 divokych plazich a kdyz tam jsem, myslim v lete? slysim kolemjdouci, jak si řikaji…jestli tam bude 5 lidi bez plavek, svlikneme se taky. Textilaci si najdou o kousek dal jiny místecko a je klid. Jinak vsem naturistum a naturistkam preji hodne zdravi do noveho roku, at nemate starosti a jen pohodu. uz se tesim na jaro a k vode, na louku.

 
-

Re: Divoké pláže bych nemazal

Vložil mysak98, 4. Leden 2022 - 18:49

Plně souhlasím s paul.s – nemazat a naopak pokračovat ve zveřejňování i neoficiálních „divokých“ v mapě n-lokalit a Mapy.cz. Aspoň ty tradiční bezproblémové bez konfliktů. Označit namísto „naturista.cz“ jen jako „neoficiální“.

Taky to máme tak, nezajímáme se o nějaký členství kluby organizace. Toulání všeobecně kamkoliv krajinou (pěšo, na kolech, autem, horolezení, běhání, vodáci, tábory, otužování, …) a když je chuť se vykoupat, pak teprv řešíme kam, a samo ideálně když to jde bez plavek. Nehodláme kvůli tomu vyhledávat specializovanou ofic pláž bůhvíkde (moc jich není), stačí nám jakékoliv hezké a nenápadné místo. Takže když budou v mapy.cz tipy na místa, kde je to vhodnější než jinde, je to výhra jak pro příznivce naturizmu tak i pro ty ostatní (kterým se pak nebudeme nechtěně zamotávat do textilu).

Píšu zde za skupinu desítek mých známých, kteří to máme takto podobně. Avšak jsem snad jediný z nich, který ví o webu naturista.cz :) a myslím si, že většině z nich by přišlo absurdní zjištění, že pro obhájení něčeho tak prostého, osobního a přirozeného jako je koupání se bez plavek, je nutno v CZ zakládat organizaci s členstvím, průkazkami, známečkami a razítky :D :D Tohle oni prostě vůbec neřeší.

 
-

dezinformace

Vložil maario, 6. Leden 2022 - 12:20

Já bych to nehrotil, podobných dezinformací je v mapách mnoho. Je to pochopitelné, ať už má na tom zájem kdokoliv. Jednou to jsou mapy s možností veřejně vkládat cokoliv a tak v tom bude zákonitě nepořádek. Pokud, na mapách.cz, prokážete, že tam je chybná informace rádi to opraví a ještě vám poděkují za spolupráci. Malý příklad: pokud si v turistické oblasti napíšu na louku u cesty, že tam mám parkoviště a pak mi to ochranáři zatrhnou provozovat, protože tam sídlí vzácná moucha, tak tam taky budou lidi jezdit. A podobných příkladů je spousta. Berme to s úsměvem