NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Matka českých nuda-pláží na ústupu?

Vložil admin, 5. Květen 2021 - 12:24

Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi bylo jedním z prvních míst, kde se čeští naháči začali kolem roku 1985 scházet.

Od té doby můžeme vystopovat jednotlivé historické momenty, které se odrážely jak v české společnosti, tak přímo na březích jezera.
Možná právě současné (světové) změny se odrážejí i na tomto odedávna oblíbeném n-místě. Staré struktury se bortí a nastupují nové, které s sebou přinášejí jen velmi málo zachování toho minulého.

Jezero Lhota bylo v roce 1985 přírodní oázou klidu a naprostým protikladem ruchu velkoměsta. Češi, kteří na svých dovolených zažili bezplavkové koupání v Baltu, Jadranu nebo Černém moři, konečně našli i u nás místa sobě zaslíbená.

Rok 1989 přinesl první podstatnější změny, hlavně majetkové a komerční. Větší mobilita přinesla více lidí, více lidí znamená zhoršování kvality vody.

Nudisté, kteří těmto místům jistým způsobem vládli, začínali být přetlačování textilní většinou. Bohužel se do vedení majetkového subjektu nedostal ani jeden „náš“ člověk, který by zájmy nudistů hájil a podnětnými myšlenkami rozvoj n-pláže podporoval.

Rok 2021 vypadá tak, že Jezero prochází intenzivní přeměnou, která nudisty přinejmenším omezí a citlivější povahy zřejmě odradí od návštěvy Jezera vůbec.

V současnosti jsme v situaci informací, které jsou nepřímé a tudíž neoficiální. Mezi místními nudisty se vytvořila skupina, která si dala zřejmě za úkol, zmenšování nuda pláže zamezit. Bohužel neznáme ani jednoho nudistu této skupiny. Prosím proto, pokud navštěvujete tyto stránky, tak nám dejte vědět, jak jednání s vedením probíhá. webmaster@naturista.cz

Boření starých struktur připomíná nám, starším ročníkům, konce socialismu a čerstvý vítr pro nové a prospěšné myšlenky. Boření starých struktur současnosti ovšem představuje (z)boření představy o tom, že „za svoje peníze si tady chci provozovat nudismus“. Toto už očividně přestává platit a vyvstávají nové podmínky, vztahy, snad i nové představy, co to dnes znamená být „IN“.

Pro nudisty (nejen na Jezeře Lhota) toto znamená nemít prakticky žádnou možnost rozhodovat o plážích, kam se chodí/jezdí koupat. Roztříštění jednotlivci pak nakonec proadají frustraci z úbytku n-pláží.
Na druhé straně vznikají velmi perspektivní projekty, jako je např. FKK Úštěk, kde mají naopak nudisté absolutní právo nakládat s místem, podle svých představ. Představy a nápady, jak místo uspořádat, jako ho vést a udržovat je jen a jen na lidech, kteří ho navštěvují. Možná že to je právě zbořená a nové vzniklá představa o tom, co znamená být „IN“.

Máte taky svoji představu, co to znamená být „IN“? Budete i v budoucnu navštěvovat Jezero Lhota? Kdy podle vás zažívalo Jezero Lhota svoje zlaté časy?
5
 
-

Českomoravská Federace Naturistů

Vložil VeronikaS, 9. Květen 2021 - 1:10

A co dělá federace naturistů?, toto by měl být přeci její úkol, zastřešovat taková známá místa a vylepšovat podmínky na lokalitách? Tento stav je důsledkem toho, že tady není žádná funkční organizace, která mimo vydávání známek a kasírovaní peněz, by se také starala o chod a vylešování podmínek a nutné lobování na vyšších místech je také potřeba. Když se vezzmete, jaké peníze a dotace získává třeba LGBT, být dneska takhle orientovaný,to je IN, a nudismus proti tomu upadá…ale je nutný lobbing. Nadruhou stranu, v současné době, v parných dnech, je i nudistická část Lhoty hodně okupována textiláky, takže pokud dojde ke zmenšení nudistické pláže a budou tam lépe dodržována pravidla, mohlo by to být i přínosem. [Vyplazený jazyk] Bohužel nejlepší doba nudismu již dávno pryč, ubytek lokalit je vidět všude, například ve známé Valaltě, udělali před lety něco podobného, krásnou část kempu předělali na klasický kemp. Naturisti, co tam měli karavany celá desetiletí, museli šmahem pryč. A nikdo nic nezmohl. [Pláč] [Pláč] Je to smutné, tak před cca 10 lety to vypadalo dobře, například velkoakce v Cestlicích,Babylonu i jinde, to bylo něco úžasného a pohodového, bohužel to šlo do háje. Takové akce mohly vychovat novou generaci naturistů, která je nyní hodně potřeba. Pak stačí,aby jeden takový, Pirátský nudista [Tmavé brýle] , se dostal do vysoké politiky, a máme vyhráno..:-)

 
-

Předem konstatuji – nejsem a

Vložil natur, 10. Květen 2021 - 13:28
Obrázek uživatele natur

Předem konstatuji – nejsem a nebyl jsem funkcionářem ČMFN, jsem řadový člen. Býval jsem, kdysi v dávné historii, tajemníkem Unie naturistů. Ta měla v době svého rozkvětu cca 5.000 příspěvky platících členů, postupně se dostala na cca 500 členů. A to už prostě nešlo „utáhnout“, museli jsme to „zabalit“. ČMFN jich má řádově nižší stovky, převážná část příspěvků je dále odváděna INF za mezinárodní naturistické známky (kvůli nim je tam převážná část platících). Takže v pokladně zůstane tak na zaplacení internetu a poštovného. Co s tím chcete v dnešní zkomercionalizované době dělat. Babylon – původní majitel byl naturistou, pak areál předal synům – ti naturisté nejsou. Čestlice – původní ředitel byl naturista, odešel, nové vedení „ani slyšet“. Olomouc – bývalý ředitel byl naturista, nové vedení „ani slyšet“. To byly ty velké akce, vždy pro stovky až tisíc účastníků. Příprava každé takové akce představovala značné množství času a peněz. Kde je vzít a …? A to platí i pro zahraničí – FKK Monsena = textil Amarin, řada hotelů, resortů a kempů na Jadranu po poslední válce a při následné privatizaci přešla na textil nebo se rozpadla, úbytek je i v Řecku (hotel na Zakynthosu již po covidu neotevřel). A mladí naturisté = nedostatkový artikel. Dnes to prostě není „in“ koupat se bez plavek. A že by nějaký politik, ať už je z jakékoliv strany, přemýšlel po vstupu do vysoké politiky o rozkvětu naturismu – ???. Jediná šance je – vsadit Eurojackpot, vyhrát cca 2 miliardy, z rozmaru za „volné“ peníze koupit vhodný areál, vybudovat kompletní infrastrukturu a pak možná by se dalo něco dělat. Efekt = dobročinnost. Pesimismus? Spíš realismus – ale ve svém věku už na obé mám nárok. ing. Hájek, Natur Travel

 
-

Zdravím emeritního pana prezidenta Nudismu-Naturismu v ČR (ČSFR)

Vložil Sam De Bill, 10. Květen 2021 - 20:15

Velevážený Ing. Hájku!

Předem se Vím omlouvám, za nevyžádanou odpověď na Váš příspěvek. Ale jednak si Vás nesmírně vážím a dále jsem Vám navždy nesmírně vděčný za svoji první a zatím i žel poslední zkušenost s dovolenou v pravém chorvatském FKK resortu Monsena (srpen 1996). Proč jsem s Vámi už pak nikdy nikam nejel by bylo na několik románů na pokračování, ale hlavní „chyba“ byla, je a bude ve mně, rozhodně ne ve Vaší cestovce „Natur travel“ a v jejích cenách za rekreaci, jinde a jinými žel celkem často zmiňovanými (a neprávem kritizovanými …).

Protože jen ten, kdo sám „nic nedělá (nezkusí), ten nikdy nic nezkazí …“

Vy a P.T. Admin jste pro mě byly vždy vzory správného a angažovaného nudisty-naturisty, hlasem rozumu mezi záplavovou více či méně „vyšinutých=mimo“ a extrémních názorů …

Proto i s Vaším komentářem, který skvěle vystihuje podstatu problémů, nelze než opět souhlasit … Sám se občas pokouším sepsat podobně trefný a výstižný příspěvek, ale i vzhledem k malým zkušenostem se mi to nemůže nikdy tak dobře podařit, jako Vám a Adminovi …

Jen mohu spolu s Vámi i s ním doufat, že budoucnost „nesexuální“ nahoty v ČR nebude tak zlá a černá, jak nyní vypadá např. dění kolem jezera Lhota, o masové akce typu Čestlice a Babylon či Lhota v 90tých letech popravdě ne každý stál a stojí, já i většina mých známých upřednostňujeme vždy kvalitu před kvantitou, byť třebas jen 1× v roce …

Lepší jedna skvělá dovolená s Vámi např. na jachtě Silva (atd., atp.) než x-průměrných či podprůměrných víkendů v ČR na Lhotě či jinde (Džbán, Šeberák, Hostivař, Mácháč atd.). Tato místa se s Chorvatskem a jinými přímořskými resorty nemohou měřit nejen co do počasí, ale ani vybavení, služeb a hlavně personálu a hostů (davy plavkáčů, čumilů, ožralů a pod. „dobytků“ odhazujících všude okolo sebe odpad a nedopalky opravdu rád oželím kdekoliv, od Lhoty až po Jadran) …

Nahota totiž po pravdě byla, je a bude vždy hlavně pro „zasvěcené“ a „poučené“, je to něco jako „víra“, t.j. „dar“, nelze ji nikomu vnutit, naučit a už vůbec ne si jí koupit … Každý ji sice může zkusit sám pro sebe „hledat a objevit“ (stejně tak i místo kde se bude „nudit“), ale ne každý je povolaný ji mít jako svůj hlavní (natož jediný) životní cíl a smysl … Toto nebyla, není a ani nikdy nesmí být masová ani módní záležitost pro „všechny“ a jen na 1 sezónu …

Tudíž jedinou cestou pro „nesoudné a sebeobětující“ podnikavce i v této oblasti je trpělivá práce s nadějnými adepty a kultivace prostředí tak, aby se i sebemenší zárodky mohly bez problémů uchytit a měly se kde realizovat, konkrétní a speciální nabídkou „na míru“ každému jednomu vyznavači „nahoty“ (od malé lokální sauny, dále firmu na „nahý úklid“, přes SW-megaresort Cap de Agde až třeba po privátní ostrovní resorty typu Hedonism I-III v Tichomoří …)

Přesně tak jak to vždy dokázala např. i cestovní kancelář (agentura) Natur Travel, za rozumnou cenu přijatelná kvalita a vysoce individuální (nadstandardní) přístup ke každému, podle jeho možností a potřeb …

Má úcta všem, naháčů zvlášť a nahotě i mazlení Zdar, Covidu a vší „blbosti“ zmar!!!

SdB21

 
-

Pár upřesnění

Vložil admin, 11. Květen 2021 - 17:25

ČFN – pokud na ně máte nějaké požadavky, tak 29.5. je Valná hromada, tak tam je můžete zevrubně probrat. ČFN samozřejmě nemá prostředky jen na rozesílání známek a její aktivity jsou všeobecně moc dobře známé. Není potřeba její práci zlehčovat. Navíc jejím prostřednictvím lze získat podporu přímo od INF-FNI, která je už hmatatelnější. INF-FNI podporuje hlavně setkání naturistů po celém světě. My jsme měli tu možnost uspořádat pod její záštitou naturistický víkend Swimming Gala.

Co se týče přímo současnosti na Lhotě, tak tam bohužel dodnes nevíme, kdo se na provozovateli dožadoval informací. Dnes už celá řada n-lokalit má svoje stránky, N-Lhota nic… Iniciativa musí přijít od nudistů z lokality. Musí předložit plán a možnosti jeho realizace. Pro upřesnění bych chtěl dodat, že na Lhotě „skupina návštěvníků nudapláže“ s provozovatelem nejedná, ale čeká na jeho rozhodnutí, co s n-pláží zamýšlí. Nudisti nemají na Jezeře Lhota ani pronájem ani nevlastní žádné pozemky, proto s nimi taky nikdo nejedená. N-pláž určitě nikdo rušit nebude, ale o čem není pochyb, to bude její (postupné) omezování. Korunu tomu zřejmě dá zamýšlený „Hudební klub“, rozuměj vřískot na plné pecky od rána do večera, jak to známe i z jiných pláží.

Pokud nudistů na Lhotě ubývá, tak to má jistě svoje důvody. Nudapláž nemá absolutně žádné možnosti rodinné zábavy, takže pokud jde rodina na Lhotu, tak zůstanou s dětmi v textilní části, kde mají daleko lepší vyžití. Na n-pláži je největší adrenalin tak kyblíček a lopatička. Já mám zato, že provozovatel sám o sobě ničím nepřispěje. Lepší se to zdá na Hostivaři, kde provozovatel má přece jen snahu n-pláž zatraktivnit a opravdu s nudisty jedná. Tady se ale vynořila stará n-garda, která si nepřeje žádné změny a zatvrzele se drží „starých pořádků“.

Já si myslím na druhou stranu, že písníků je všude spousta a pokud se dá pár desítek lidí dohromady, tak může vzniknout nová nudapláž, která bude vyloženě v jejich režii. Sám jsem byl u rozjezdu sportoviště na Hrádku-Oplatilu, kde se dala dohromady opravdu hromada aktivních lidí a nakonec se s majitelem pozemků domluvil zásadně prospěšný postup – 100% zabránění vjezdu vozidel do celé rozsáhlé oblasti, udržování pořádku, prostě skutečný východočeský ráj. A nebyla k tomu potřeba skoro ani koruna.

 
-

Jezero Lhota

Vložil Noe Wosen, 11. Květen 2021 - 23:03

Včera jsem byl na Lhotě. Přijel jsem na kole okolo 15. hodiny. Na nudě bylo odhadem 200 až 300 lidí jako v parném létě. Na textilu tak okolo 50. Jediný otevření stánek s občerstvením na nudě byl ten nejblíže vchodu. Pánů stánkařů jsem se ptal co tu je za novinky, že se ztratila zelená síťovina ohraničující začátek nudapláže. řekli, že se bude posouvat začátek nudapláže z důvodu velkých investic do pláže a celého areálu. Bude to jen cca o 20 až 30 metrů těsně ke stánku. Tak tolik. Myslím, že ti co tam leželi v písku, nemají ani tušení co se chystá. Najednou zjistí, že se něco děje: disko klub, vodní lyže, atd. To bude už pozdě… Lhota není můj šálek kávy, vadí mi ta obrovská anonymita. Dokud se místní pravidelní návštěvníci neozvou, nezačnou něco dělat, tak může být s nudou na Lhotě časem konec.

 
-

Jezero Lhota

Vložil Noe Wosen, 11. Červen 2021 - 9:18

V týdnu jsem se stavil na Lhotě. Cena parkovného 100,Kč vstup dospělý 80,Kč. Při příchodu od parkoviště jsem zaregistroval posunutí pláže o cca 25 metrů, těsně ke stánku s občerstvením. Zelená síťovina oddělující textil a nudu není natažena. Moji pozornost upoutala cedule: ke stánku je možno jít v plavkách. Žádný textilák tam nebyl vidět. Jen nudisti ultras. Během mé konzumace nepřišla žádná zahalená žena, jak to je zvykem u mého oblíbeného stánku Na vyhlídce. Ženy, které přišli koupit občerstvení nebyly zahaleny do parea nebo ručníku. To mě překvapilo. U stánků bylo rozšířeny přístřešky a zvýšen počet lavic k sezení. Jinak běžný koupací a opalovací den. V plavkách jsem potkal jen dvě paní z Ruska.

 
-

Trenýrkáři útočí na Lhotě

Vložil rolfovo, 19. Červen 2021 - 15:48

Tak jsem tu dneska, v sobotu, 35 stupňů a na Lhotě je půlka Prahy. Co mě nemile překvapilo je to, že se trenýrkáři natvrdo nacpali na nuda, hlavně na tu užší stranu, kde jich bylo tak dobrých 30 procent. Netuším, co je k tomu vede, když my se jim na textil taky necpeme, ale měl by s tím provozovatel něco udělat. Desítky lidí porušuje pravidla a jim je to jedno, hlavně že penízky cinkají.

 
-

Lhota 27.07.

Vložil pat66, 28. Červenec 2021 - 6:19

Včera na Lhotě snad nejteplejší voda z mých letošních návštěv, ale taky nejmíň lidí, co jsem tam, kdy zažil??? Ale chtěl jsem se zeptat někoho znalého místních poměrů, jestli neví, co se tam děje na Lhotě? Mám na mysli vyjmutí části areálu pro „Levná Lhota“.

 
-

Lhota 14. 8. 2021.

Vložil Noe Wosen, 15. Srpen 2021 - 14:57

Včera jsem při cyklojízdě zabrousil po několika měsících na Lhotu. Přijel jsem po 17. hodině. Vstup po 17. hodině je za 20 Kč. Zakempil u stánku č. 11 Na vyhlídce na kratší straně nudapláže. Voda průměrná. Bylo totálně naváno, tolik lidí jsem tu v snad nikdy neviděl. Jednoznačně tu převažovali mladší ročníky, hodně rodin s dětmi. U stánku stále fronta. Přicházeli další a další. Hodně lidí bylo i v lesíku, hrál se stolní tenis. Bylo to příjemné překvapení. V plavkách jen několik málo zoufalců. Tady to žije.

 
-

Starý zbrojnoš po letech na Lhotě

Vložil nahatej, 29. Srpen 2021 - 19:42

Domácí dohoda sice zněla, že příští Lhota se odehraje až v létě 2022 ke 40. výročí naší návštěvy první, ale nakonec jsem se tam, zvědav na „matku českých nuda-pláží na ústupu?“, vydal po 9 letech 12. srpna. Hezký letní den bez úmorného vedra, čtvrtek.

Zde jsou dojmy štamgasta po nějakých 15 let od 1982, poté návštěvníka jen občasného, nakonec odpadlého.

Líbilo se mi prostředí. Tamější genius loci nás uchvacoval už kdysi před desítkami let a má svou sílu stále. Zasazení do borových lesů, úpravné břehy a pláže s navezeným skutečným pískem, čisté, s alternativou posečeného trávníku a tím i výběrem poležení, s příjemným vstupem do vody. Výběr osluněného i zastíněného prostoru, orientace pláží. Možnost zastíněného parkování. Žádní rybáři.

Ne že by to byla nějaká světová bomba, ale proti prostředí mnoha našich zarostlých a zarůstajících písáků, kde se často soustřeďují vyznavači FKK, je to top level.

V uvedený den se mi líbila i nevelká zaplněnost, tedy i příjemný klid. To na rozdíl od dětského a rodičovského řevu, všudypřítomného kdysi.

Jenže když si pak přečtu, že hned následující víkend zdejší renomovaný přispěvatel hlásí, že „tolik lidí jsem tam nikdy neviděl“, vnímám klídek „svého“ dne D jako nesamozřejmý bonus. Tím spíš, že hned na další den ohlašovali „československé písně 70. a 80. let v podání známého dua XY“ od 16 hodin a jakéhosi dýdžeje od 18.

Někde mezi hodnotícím PLUS a MINUS by bylo to pro mě nejdůležitější – voda. Na české poměry v srpnu asi slušná, ani pěkná, ani hnusná, ale dle mých – přiznávám, že PŘÍSNÝCH – kritérií ještě s přimhouřením všech očí „plavatelná“. Na dvou místech u severní a východní nudapláže jsem naměřil průhlednost 220 a 230 cm. I stará dobrá evropská norma tak splněna, lehký potlesk, ale tím, čím jsme bývali tak uneseni v minulosti, už není. (Což jsem ani nečekal, byl jsem spíš připraven na horší.)

Odplaval jsem si svoje a žádná špatná reakce na vodu nepřišla. Takže je asi opravdu OK. Průhledností a tudíž pocitem sice byla MOU NEJHORŠÍ letos (což patří do kategorie MINUS) i za mnoho let, ale přežil jsem ji v pohodě (takže PLUS).

MINUSY

Co je to ale platné, když jsem byl nucen projet hnusnými silničkami přes Hlavna a Dřísy a jako vrchol příjezdovou cestou s „přírodními retardéry“ (z „přírodního“ asfaltu a betonu) na parkoviště. Takhle odporná a ZÁLUDNÁ nebyla snad ani prapůvodní panelka v 80s.

Parkoviště jako tankodrom s bahnem a loužemi. Jakkoli oceňuju, že tam po první generaci uschlých stromků dokázali uzalévat dnešní stínící stromy.

Stav, kdy posunem nudapláže se centrální WC a sprcha ocitly v T části.

Vstupné a parkovné? Jsa laciným vesničanem z pomezí StČ a VČ kraje, nedokážu posoudit tamější „pražské“ ceny na vstupu i u stánků. Mně by vstup (natož žvanec a drink) za požadované peníze nestál, ale (nad)průměrně vydělávající Pražák coby hlavní cílová skupina to dost možná bude vidět jinak.

Kiosky, jejich otevření, nabídku a ceny nekomentuju. Nezajímají mě, nepotřebuju je. U ještě zavřeného kiosku v rohu nudipláže jsem nakoukl na ceník a zmíněný levný vesničan ve mně žasl. Jak si tady ale tu a tam čtu o frontách tamtéž, ty ceny asi sedí…

Závěrem

Jak to shrnout? Výsledný dojem je nejednoznačný. Jsem sice nakonec celkem rád, že jsem tam dojel, pobyl a udělal si aktuální obrázek, ale opakovat to budeme čistě z nostalgie opravdu až na to 40. výročí.

Jsem rád, že jsme si Lhotu úžasně až slušně užili v těch vrcholných 80. a raných 90. letech. I že jsme si poté dokázali najít jiná místa.

Abych nezapomněl: možná nejlepší na celé akci bylo to, že vstup a parkování jsem měl zdarma. Těsně po osmé ráno totiž vjezd/vchod otevřený, pokladny zavřené, výběrčí žádní.

A ta „matka na ústupu“?

Je to vlastně trochu nefér. Provozovatelé Lhoty se snaží. Prostředí je hezké. Dokázali vyčistit a zkulturnit i SV roh nudipláže, o němž jsem si už před 30lety myslel, že by ho zplanýrovala jen těžká ženijní jednotka.

Tak příjemné jako dnes to na březích nikdy nebylo.

Jenže ať se snaží sebevíc, voda degraduje. Jezero Lhota je zbytková jáma po těžbě z let 1968 až 1983. Tedy umělá nepříliš hluboká a poměrně malá (20,5 ha) louže v zabydlené kulturní krajině, vystavená řadě civilizačních i přírodních vlivů. Na svůj původ a charakter vydržela coby vyhledávaná rekreační voda značně dlouho. Po tolika letech existence a zátěže nemůžeme očekávat žádné zázraky. Stárnou stromy, lidé, stárnou i vody. C´est la vie.

A po otevření hranic před 30 lety Lhota tvrdě narazila na skutečnou lepší konkurenci.

Jako „pražská“ voda v bídě tamější nabídky ale pořád ještě zjevně boduje a funguje.

 
-

Zajímalo by mě, jestli to těm

Vložil peťanpraha, 4. Září 2021 - 23:22

Zajímalo by mě, jestli to těm textilkám tam nepřijde tak trochu blbý, že tam jsou v hadrech, jednak protože jsou v menšině a jednak protože naháčům sezóna nekončí s prvním mrakem. [Vyplazený jazyk] [Ďáblík]

Já to tam mám daleko, hlavně časově, autíčko nemaje, takže jen závidím a držím palce, ať i nadále textiláky válcujete :) Děláte mi radost :DDD

 
-

Lhota stále v letním módu

Vložil Martak, 14. Září 2021 - 9:32

Na Lhotě jsem strávil čtvrtek minulý týden, 9.9., platilo se parkovné i vstup, pláž pěkně a rovnoměrně zaplněná, v první řadě u vody se těžko hledalo místo, nudistů bylo asi tak 3× víc než návštěvníků na textilní části. Na to, že se jednalo o všední den po prázdninách, famózní návštěvnost již kolem poledne. Fungovaly 2 stánky, bez front. Podle hlášení místního rozhlasu měl kolem 16:00 vzduch 27 stupňů a voda 20,8 stupňů, byla osvěžující a celkem čistá. Atmosféra jak má být. Parádní loučení s létem.

 
-

Lhota zve na víkend

Vložil volynak, 24. Září 2021 - 16:54

I když to zatím (pátek večer) při pohledu z okna tak nevypadá, předpověď počasí slibuje jako zázrakem na tento víkend poslední letní teploty. Jezero Lhota uvádí na svém webu, že bude vše v provozu – stánky, půjčovny, sportoviště a aktuální teplotu vody 19,2°. Pokud se tam vypravím tak zde podám zprávu. www.jezero-lhota.cz [Úsměv]

 
-

Koukám na Google

Vložil Jarda2, 24. Září 2021 - 16:38

předpověď a sobota skoro jasno 23 °C a neděle částečně oblačno 25 °C. Tak to je fakt dilema co z toho vybrat [Tmavé brýle]

 
-

Počasí na víkend

Vložil volynak, 24. Září 2021 - 16:50

Já věřím jedině ČHMÚ a ten uvádí na oba dny jasno až polojasno a teploty v sobotu 21–25 a v neděli 22– 26° C [Spiklenec]

 
-

Však se k vodě chystám, ale

Vložil Horác, 24. Září 2021 - 20:08

Však se k vodě chystám, ale na Lhotu určitě ne…

 
-

Byl nakonec někdo o víkendu na Lhotě?

Vložil Jarda2, 27. Září 2021 - 15:22

Já jsem se tam nedostal ale koukal jsem v neděli kolem 15. hodiny na přenos z té nové online kamery z Lhoty a na textilní pláži bylo celkem dost lidí. Kamera bohužel – má to svou logiku, že [Tmavé brýle]  – nezabírá FKK část takže netuším kolik lidí bylo na bezplavkové části Lhoty. Případné info o návštěvnosti bych velmi uvítal.

 
-

Lhota 25. září

Vložil volynak, 27. Září 2021 - 17:36

Tak jsem se v sobotu pro letošek rozloučil se Lhotou. Návštěvnost (odhadem tak ke stovce naháčů) byla asi ovlivněná počasím. Po celé dopoledne bylo zataženo a studený vítr, slunce vysvitlo až po půl jedné a svítilo potom až do večera. Na textilní části byl v provozu jeden stánek, na nuda nic ani WC. Platilo se pouze parkovné. Voda zelená, podle hlášení místního rozhlasu 19,2°, přesto se pár jedinců koupalo. Předpověď na nadcházející víkend taky ještě není nepříznivá, možná se tam ještě pár lidiček vypraví, neboť naše nudistická sezona trvá co nejdéle. [Úsměv]

 
-

Medvěd v okolí Lhoty

Vložil volynak, 15. Leden 2022 - 9:18

Včera proběhla médii zpráva, že v katastru Staré Boleslavi a obce Dřísy se pohybuje medvěd. Pátrají po něm myslivci i policisté. Tak pokud se někdo vypravíte na procházku nebo na otužilecké koupání k jezeru pozor na medvěda! [Šokovaný]

 
-

A nebyl to nakonec

Vložil Horác, 17. Leden 2022 - 22:23

A nebyl to nakonec naturista-otužilec běžící nahatý ze Lhoty domů? [Smích] [Smích] [Smích]

 
-

Lhota již v provozu?

Vložil volynak, 15. Duben 2022 - 9:17

Jak uvádí na svém webu www.jezero-lhota.cz i na FB profilu, Lhota už zahájila sezónu. V provozu má být stánek i WC, vstupné zatím jen 50 Kč. Pokud tam někdo zavítáte podejte zde potom zprávu jak to tam aktuálně vypadá. Díky a létu zdar.

 
-

Lhota rozhodně nejsou změny k lepšímu

Vložil David_, 13. Květen 2022 - 17:53

No rozhodně nejsou změny k lepšímu… [Rozzlobený]

Východní část nudapláže je částečně upravena, ale k horšímu. Menší prostor, nesmyslně strmý břeh a hlavně je tam navezen stavební písek… Ten je na více místech pláže bohužel.

A prý se bude nudapláž zase zmenšovat. Až o 20 m za stánek „U Pepka“. Ten už bude textil.. :( No jsou to teda vyhlídky [Pláč]

 
-

Lhota 14.5.

Vložil volynak, 15. Květen 2022 - 5:16

Letos poprvé jsem navštívil Lhotu a přináším pár postřehů.

Vstup je zatím zdarma, platí se jen parkovné 100Kč. Parkoviště je nově uspořádané, jednosměrné, ale stále prašné, na příjezdu zaujme kruhový objezd – ten je „perfektní“. Příjezdová cesta stále s přírodními retardéry. Silnice ze St. Bol. na Mělník je stále uzavřená, musí se jako v loni přes Hlavenec a Hlavno.

Na nuda mohlo být odpoledne tak 150 lidí, na textilu o poznání méně. Voda studená, plná pylu jako asi všude v těchto dnech. V provozu dva stánky, sociály. Pobyt znepříjemňoval silný a studený vítr jaký jsem tady snad ještě nezažil. Na východní straně stále probíhají stavební úpravy – navážení písku.

Celkový dojem tedy nic moc, avšak sezona je teprve v počátku. [Spiklenec]

 
-

kamera

Vložil hg78er, 16. Květen 2022 - 18:15

Na střeše stánku u zadního (jižního) vchodu se s novou sezonou objevila kamera. A ne ledajaká, ale obrovské třistašedesátistupňové oko, tzv. panoramatická dohledová kamera. Jakákoliv kamera na nudapláži je vrchol bezohlednosti a neomalenosti. Na jednu stranu to možná odradí úchyly, nicméně slušní návštěvníci si nezaslouží býti s nahým zadkem fízlováni. Sbohem Lhoto, tímto s tebou definitivně končím :(

 
-

Kamera na Lhotě

Vložil volynak, 16. Květen 2022 - 19:55

Ta kamera tam byla přece už v loni ne-li dříve. Záběr z ní je možné sledovat na webu www.jezero-lhota.cz Momentálně je však „zamrzlá“

 
-

kamera

Vložil hg78er, 17. Květen 2022 - 10:35

To kdy jsem si jí všimnul, není vůbec důležité, podstatné je, že na nudapláži je kamera! O to víc jsem teď v šoku, že to je dokonce veřejně přístupné na internetu. Vždyť to zabírá břeh, kde musí být vidět lidé, jak vstupují a vycházejí z vody. A co třeba ti, kteří paddlebordují nazí ve stoje nebo ti, kteří leží na hladině na nafukovací matraci… Nemluvě o tom, že panoramatická kamera může kdykoliv změnit úhel záběru.

Fakt nepochopim tuhle logiku – můžeme dát kameru kamkoliv do textilní části, ale ne, my ji dáme na nudapláž… Tohle je nehorázná sprosťárna koledující si o trestní oznámení.

 
-

Ad kamera

Vložil Jarda2, 19. Květen 2022 - 14:35

Ta kamera už tam byla vloni, je namířená na plavkovou část a je to podle mě skvělý nápad, protože člověk si může kdykoli ověřit jaká je na Lhotě zaplněnost. Ty úvahy o nějakém šmírování jsou totálně mimo – citlivost těchto kamer je tak tak taková abyste vůbec viděl nějaký pohyb osob. Možnosti že by to mohlo udělat detail na přirození kohokoli na nudapláži se opravdu nebojte. Nic takového nehrozí ani kdyby tam parta Senegalců hrála volejbal. To by tam musela být kamera v ceně někde kolem půl mega a více a takovou by tam přes noc na střeše buřtstánku nechal leda tak šílenec.

AKtualizace čtvrtek 19.05. cca 14:30 — Ta kamera je opravdu báječná věc – podle toho výseku vpravo jde vidět že na FKK je celkem až překvapivě velká návštěvnost a že plavková část je prakticky prázdná. Občas se někdo objeví v dolní části obrazu ale vzhledem k reálně nízkému rozlišení plus faktu, že to snímá v protisvětle je naprosto nemožné rozpoznat identitu dané osoby natož sledovat její intimní partie jak se tady někdo v diskusi obával.

 
-

Teď jsem se podíval na tu

Vložil M.Dr., 19. Květen 2022 - 15:01

Teď jsem se podíval na tu kameru. Ve spodní části záběru někdo vylézal z vody a ani se nedalo rozeznat, jestli má plavky nebo ne. A ve vzdálených částech na pláži už jsou lidi jen tečky.

A protože jsem tam nikdy nebyl, nevím ze záběru, která část je vlastně FKK. Podle popisu Jardy je to ten malinký kousek vpravo u plotu rozdělujícího pláž.

 
-

Ano - naprosto přesně

Vložil Jarda2, 19. Květen 2022 - 15:09

Úplně vpravo uprostřed je vidět plot a ten malý kousek pod ním je FKK. A je tam překvapivě plno na to že je květen a všední den [Tmavé brýle]

 
-

kamera

Vložil hg78er, 20. Květen 2022 - 9:14

prosim vás proč koukáte na nejvzdálenější pláž, když břeh o kterém píši, je přímo pod kamerou? vůbec nemluvím o protější pláži, kde samozřejmě nic vidět není, protože je příliš daleko ale o spodní části záběru, protože kamera je na střeše stánku, tedy přímo nad pláží. Pro méně bystré – to je to místo v záběru, kde běží bílé titulky. Přenos si navíc můžete přepnout na 720p (to je takové napůl HD). Pak vidím jednotlivé vlnky na hladině, čili o nízké kvalitě přenosu nemůže být řeč. Navíc tam právě pádloval paddleboardista a vidím vše, obličej i šlauf [Radši mlčet]

 
-

kamera

Vložil Jarda2, 20. Květen 2022 - 13:09

To 720p zní sice lákavě ale v reálu je to rozmazaný obraz, protože kamera není vybavená tomu odpovídající optikou a kdyby byla tak – jak už jsem tu psal – by stála od půl milionu výše a na střeše buřtstánku by dlouho nevydržela.
Pokud na těch totálně rozmazaných záběrech vidíte ostře obličeje i šlaufy tak byste měl tohoto svého daru nějak využít a nabídnout své služby třeba policii při hledání různých pachatelů zachycených na stejně nekvalitních video záznamech.

 
-

Kamera - anketa

Vložil volynak, 21. Květen 2022 - 3:20

Neustávající reakce na toto téma mě inspirovali k vytvoření ankety. Jaký je váš názor?

 
-

Už jsem to psal výše,

Vložil M.Dr., 23. Květen 2022 - 17:40

viděl jsem ve spodní části záběru někoho vylézat z vody a ani jsem nezjistil, jestli má plavky nebo ne. Až tady se dovídám, že i toto je FKK.

Mimochodem v anketě jsem dal upřímnou odpověď, že by mi kamera na nudapláži vůbec nevadila. A dodávám, že ani na té, kam pravidelně chodím.

 
-

Závody na Lhotě

Vložil volynak, 4. Červen 2022 - 13:09

O tomto víkendu se na zdejším jezeře konají jakési závody motorových skútrů. Co si o tom myslíte? Z mě to je další negativní počin, lidi si tam chtějí odpočinout a ne poslouchat řev motorů. [Smutný]

 
-

Závody

Vložil Anakin, 5. Červen 2022 - 21:33

Za mě… Je to jedno, pokud to není každý víkend. Nejsme na světě sami a určitá míra tolerance oběma směry je žádoucí. Je fajn, že to dají vědět předem, a tak ten, komu to vadí jednou holt vynechá. Mě by vadilo, kdybych přijel, a zjistil to až na místě.

 
-

Lhota 5.6.2022

Vložil w, 6. Červen 2022 - 8:38

Včera první letošní návštěva Lhoty.

Nejprve ke zmiňovaným závodům. Konaly se v opačném rohu než je N-pláž a i když z dálky trochu zvuky závodů doléhaly, tak to nebylo nic co by člověku kazilo rekreaci a osobně jsem hluk skoro ani nevnímal. Možná se to ale projevilo na slabší návštěvnosti, protože hlavně během dopoledne byla pláž skoro prázdná. Ano, máme teprve začátek června, ale pamatuji doby ne tak vzdálené, kdy třeba i v květnu bylo o teplých víkendových dnech skoro plno. Kolem poledne se ale pláž začala plnit a odpoledne už se dalo hovořit o celkem slušné návštěvnosti.

Velikost pláže je stejná jako loni, tzn. začíná kousek před stánkem u Pepka. Za zmínku stojí, že i odpoledne, kdy obsazenost pláže rozhodně nebyla malá, tak u stánků s občerstvením bylo skoro prázdno, prakticky ihned poté co jste přišli, jste byli obslouženi (kdo zažil brutální fronty z předchozích let, tak ví o čem mluvím). Domnívám se, že je na vině současné zdražování, ono jedna věc je dát stovku za celodenní vstupné, ale zaplatit 60 Kč za pivo dvanáctku anebo 100 Kč za klobásu, to už se ne každému chce.

Ačkoli se v tomto vlákně objevují různé pesimistické předpovědi o postupném zmenšování/zániku N-pláže na Lhotě, či obecně o soumraku nudismu u nás, tak já myslím, že to nebude tak horké, oproti loňsku je pláž stejná, stále to zde žije, chodí sem spousta mladých lidí včetně rodin s dětmi. Myslím, že o prázdninách tu bude opět narváno, kdo si chce užít trochu poklidnější dny bez velkých návalů a front, tak doporučuji návštěvu ještě teď v červnu (předpověď na závěr tohoto týdne vypadá celkem slibně).

 
-

Je kamera na Lhotě žívá?

Vložil M.Dr., 12. Červen 2022 - 16:37

Teď čtu na FB, že je tam plno a na kameře je prázdná pláž. Mám pocit, že je to jen statický obrázek.

 
-

Jezero Lhota kamera

Vložil Noe Wosen, 13. Červen 2022 - 9:37

Kamera na Lhotě už několik dní vysílá jeden snímek. O víkendu byly davy a na kameře nic.

 
-

Že by měl přece jen pravdu

Vložil Horác, 13. Červen 2022 - 22:16

Že by měl přece jen pravdu hg78er a kameru raději vypli? Ono totiž ani tak nejde o to, co na kameře vidíte vy v kompu, ale co z případného záznamu kamery dokáže vytáhnout profík…

 
-

Nesmíte tolik koukat na americké

Vložil Jarda2, 14. Červen 2022 - 19:16

kriminální seriály, kde běžnou pouliční kameru zazoomují na kilometr vzdáleného člověka a naprosto ostře vidí jaký má nápis na řetízku na krku. Tak to funguje jenom ve filmech a reálně z nekvalitního video záznamu nic kloudného nevytáhnete, ta obrazová data tam prostě chybí.

Každopádně odpůrci kamery na Lhotě mohou být spokojeni, už zase člověk ví kulové o tom kolik je aktuálně na Lhotě lidí a jestli se má nebo nemá vydat na cestu.

 
-

Šmírovací kamery

Vložil eSHá, 14. Červen 2022 - 23:12

Mě vadí všechny kamery ve veřejném prostoru. Mě vadí všechny kamery na pracovištích. Mě vadí tyto kamery všude, kde to jen jde vymyslet. Vidím, jak snadno jste si zvykli na všudypřítomného Velkého Bratra. Soukromí už není skoro nikde.

Na druhou stranu chápu, že nudistům je jedno, zdali je někdo vidí svlečené. Takto to máme nastavené v hlavě. Opravdu svojí nahotu u vody neřešíme. Jsou to ale dva úhly pohledu na stejnou malou věc, pověšenou někde nad námi.

 
-

Lhota 18.6.

Vložil w, 19. Červen 2022 - 8:08

Včera Lhota zažila solidní nápor návštěvníků, což asi v tropickém počasí nešlo jinak, ale plno zdaleka nebylo a i v odpolední špičce byla na pláži spousta místa. Přece jen prázdniny jsou teprve před námi. U stánků opět relativně volněji, alespoň z toho pohledu, že jste byli celkem rychle obslouženi, ale najít u stolu místo k sezení už bylo horší. Jako kdyby si lidé při klesající kupní síle zašli místo dvou piv jen na jedno, ale pak ho u stolu cucali o to déle :).

Bohužel tak jako jsem před dvěma týdny psal celkem pozitivně, včerejší dojmy jsou podstatně rozpačitější. Zjednodušeně řečeno – textil kam se podíváš. Nejsem N-nováček, vím, že nějaká příměs textilu vždy byla a bude, ale včera mi to přišlo až moc a snad poprvé za nějakých 20 letech navštěvování Lhoty mi to trochu pokazilo den.

Zaprvé, neustále procházející skupinky oblečených lidí po cestě. Jasně, každý z nás je oblečený přinejmenším když přicházíme a odcházíme, asi nikdo se nesvlékáme hned u vchodu :). Ale on je rozdíl, potkat člověka v civilním oblečení s taškou přes rameno – anebo ženy v obou dílech plavek/mladíky v trenkách, nemající žádné zavazadlo. Tam je jasné, že se o žádný příchod/odchod nejedná. Nikdy jsem to neřešil, ale když projdete pláží a cestou potkáte takových lidí třeba deset nebo patnáct, tak už vám začne vrtat hlavou, odkud se berou, kam mají namířeno a jaká je jejich motivace chodit po N-pláži v plavkách.

U stánků s občerstvením většina lidí oblečených, a to nemyslím ženy zahalené do parea, ale prostě plavky, kraťasy apod. Ono to bylo vždycky tak, že u stánků bylo to procento textilu trochu větší. Ale když stojíte ve frontě anebo si hledáte u stolů místo k sezení, a okolo vás jsou samí oblečení lidé, tak už si připadáte malinko blbě. Ke stánku U Pepka (nejbližší k T-pláži) si vesele chodí nakupovat lidi z T-pláže. Na stáncích je cedule, že je zakázáno zdržovat se na pláži v oblečení, ale nikoho to evidentně netrápí, natož aby to řešil.

Oblečení lidé leželi i na dekách na pláži, byť samozřejmě v menším množství. Ženy (minimálně) ve spodním díle plavek je už klasika, ale viděl jsem i několik singl mužů v plavkách. A zdaleka to není jen výsadou východní (kratší) strany pláže, která tím bývala proslulá. Třeba uprostřed pláže dva (zřejmě) Indové v plavkách, o kus dál muž a žena podobného původu, samozřejmě plavky. Mimochodem toto etnikum jsem snad nikdy neviděl na N-pláži bez plavek, nevím jestli jsou tak hloupí, nebo spoléhají na to, že si jim nikdo netroufne nic říct. Dost rodin s dětmi, ale většinou jakmile dítě překročí „kritický“ věk cca 10 let, tak už má na sobě plavky. Samozřejmě dítě v plavkách je asi to poslední co by člověku vadilo, jen si tak říkám, že to asi s budoucností nudismu u nás není moc růžové.

Abych nekončil negativně, samozřejmě tam byla i spousta pohodových lidí, kteří neřeší pár čtverečních cm textilu a užívali si horký den v krásném prostředí BEZ PLAVEK.

Dnes má být ještě tepleji, tak doufám, že někdo zajde na Lhotu a podá report, jestli to třeba včera nebyla jen nějaká výjimka, nebo se mi to nezdálo…

 
-

Kamera na Lhotě aktuálně

Vložil Jarda2, 20. Červen 2022 - 13:11

Aktuálně od neděle přidali ještě jeden záběr z kamery umístěné na zcela opačném konci Jezera Lhota než je první kamera a záběry z obou kamer se zhruba po 50 sekundách střídají. Ta druhá kamera je umístěná v plavkové části – doufejme že už nebude nikoho pohoršovat – a úplně ideálně zabírá zdálky celou bezplavkovou část. Takže pro lidi, kteří se rozhodují jestli jet nebo nejet na Lhotu kvůli aktuální obsazenosti naprosto dokonalá věc.

 
-

A další změna kamery na Lhotě

Vložil Jarda2, 21. Červen 2022 - 13:29

Aktuálně už je tam stabilně jen záběr ze západní – plavkové – pláže. To už by snad nemělo nikoho pohoršovat a nikdo by proti tomu neměl protestovat a posílat někam petice. Současně je zdálky vidět celá FKK pláž, takže máte dobrou představu o momentální zaplněnosti. Za mě ideální stav a už bych to tak nechal nastálo.

 
-

Lhota opět v ohrožení?

Vložil volynak, 19. Březen 2023 - 10:39

Podle zpráv na FB stránkách začaly na Lhotě opět terénní úpravy a přípravy na sezonu. Znovu se šíří zvěsti o dalším zmenšení nuda pláže nebo vzniku smíšené [Smutný] Má někdo z místních relevantní informace?

 
-

Lhota v ohrožení

Vložil Jana82, 2. Duben 2023 - 9:56

Po včerejší návštěvě Lhoty jsme zjistili, že je zmenšená nudapláž zhruba o 70 metrů.

 
-

Lhota

Vložil volynak, 2. Duben 2023 - 14:55

Můžete to prosím upřesnit? Znamená to, že jsme přišli o nejlepší místa na tom travnatém výběžku? [Smutný]

 
-

Lhota

Vložil Jana82, 2. Duben 2023 - 16:08

Přišli jsme o písečnou pláž pod stánkem u Pepka.

 
-

Lhota

Vložil volynak, 2. Duben 2023 - 17:23

To už ale bylo předloni, letos se má dále zmenšovat

 
-

Zmenšení N-pláže

Vložil w, 2. Duben 2023 - 17:54

volynak: Ten úsek byl předloni jen o něco zkrácen, ale jinak stále několik desítek metrů písčité pláže pod stánkem U Pepka patřilo k N-pláži. To už je tedy zřejmě passé a nuda bude začínat asi až od toho travnatého poloostrůvku [Zmatený]