NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

Navštívené FKK areály

 

„Cestopisy“ z nitra zajímavých lázní, saun, aquaparků a dalších naturistických zařízení, která jsme pro vás navštívili a okomentovali.

-

Hostivařská přehrada na prahu změn

Vložil admin, 25. Únor 2020 - 12:58

24.2.2020 se uskutečnilo (zřejmě historicky první) setkání vedení rekreačního areálu Hostivařská přehrada s NATURISTA.CZ a vedením Českomoravské Federace Naturistů. Téma bylo velmi aktuální a dalo by se bez nadsázky pojmout jako výzva provozovatele naturistické pláže naturistům.

Vývoj tohoto rekreačního areálu dospěl do stavu, že textilní část se postupně přeměnila v zábavní centrum a nudistická část populačně zestárla a zamířila do vod značně stojatých. A stojaté vody ztrácejí schopnost sebeobnovy, nepřijímají energii přitékajících pramenů a odtok škodlivin nemá kdo prošťouchnout. Nebo že by ano?
5
 
-

Naturismus na Jadranu

Vložil Olda, 30. Září 2019 - 17:37

Můj příspěvek k naturistickým kempům na Jadranu. Často slyším, jak je Chorvatsko naturismu země zaslíbená, ale to může říct jen zarytý optimista, který nechce vid

0
 
-

Kam na naturistickou dovolenou v Chorvatsku.

Vložil natur, 21. Květen 2019 - 12:03

I když jsou pro naturisty k dispozici naturistické destinace v řadě států Evropy, v Americe a Asii, stále nejvíce nás, „nahačů“, směřuje na Jadran, do Chorvatska.

5
 
-

POPRVÉ ZNOVU A ZNOVU

Vložil Vladimir1, 27. Leden 2019 - 22:20

Jako mladý kluk jsem se rád koupal bez plavek, bylo to ale už hodně dávno… Tak 30 let.

5
 
-

Šeberák je v pohodě

Vložil kaldoh, 23. Květen 2018 - 2:28
Šeberák Praha infoŠeberák Praha info Editoval jsem jednu svoji starší povídku o naturismu a tam jsem psal o zkáze, kterou tehdy chystal na Šeberáku jakýsi developer. A začalo mě zajímat, jak to vlastně dopadlo, na naturistoj byla poslední zmínka pár let stará. Počasí bylo pěkné, řekl jsem si, aby povídka byla úplná, musím se tam podívat.
4
 
-

Dovolená Vera Playa Club hotel, Španělsko

Vložil Jarda72, 21. Červenec 2017 - 11:49

Zdravím všechny naháče. Chtěl bych se s Vámi podělit o zkušenost s resortem VERA PLAYA CLUB ve Španělsku, kam jsme letos s rodinou zavítali.

5
 
-

Cezar v Bielsko-Biela

Vložil MONFOLT, 25. Leden 2017 - 19:08

cezarcezarPoprvé v Cezaru jsme se sešli 7.1.2015, kterou organizoval Darek a druhou návštěvu vyhlásila všem známá naturistka Monika.

Sauna Cezar je v útulném rodinném zázemí, který je velice pěkný. 21.1.2017 se nás sešlo kolem 15lidí a věřím, že jsme si to tam všichni užili.
0
 
-

PF 2016 silvestr na plazi:-)

Vložil horako, 3. Leden 2016 - 21:37
PF 2016 silvestr na plazi:-)PF 2016 silvestr na plazi:-)PF 2016 silvestr na plazi:-)
0
 
-

CESTLICE BYLY...

Vložil PRAZAK, 30. Září 2015 - 16:25

Zdravim Naturisty .

4.5
 
-

Solaris

Vložil Anonymní, 7. Leden 2015 - 16:46

Pěkný den, ví někdo jestli je v bazénu v FKK Solarisu slaná voda. Hledal jsem na internetu a nenašel jsem jednoznačnou odpověď. Díky

0
 
-

Nadcházející naturistická "krytá" sezona

Vložil Anonymní, 24. Říjen 2014 - 15:44
Podzimní naturistická sezona je už v plném proudu a vzhledem k větší přehlednosti a aktuálně nově přibylým termínům uvádíme jejich souhrn. Za zmínku stojí, jakou tradici u nás koupání bez plavek má a kam naturisté nejraději chodí nebo jezdí.
Vedle nejnavštěvovanějšího Aquapalace Praha je v ČR celá řada komorních areálků, které patří k neméně oblíbeným a dlouhá léta si drží slušnou návštěvnost. Mezi nejstarší n-plavání patří to v 50m bazénu v Hradci Králové a vůbec Východní Čechy patří k těm aktivnějším. Nahlédneme také do přilehlého zahraničí, kde se máme ještě pořád co učit např. v celo-bezplavkových areálech Therme Ludwigsfelde u Berlína nebo Bad Klosterlausnitz v Duryňsku.
4.2
 
-

Společná výprava do Therme Erding

Vložil Anonymní, 20. Říjen 2014 - 21:21
Podobně jako jsme byli před časem na společné výpravě v FKK Therme Ludwigsfelde u Berlína, tak se tuto sobotu ujal podobné aktivity náš přítel Lachim a jeho SUNatur. Cílem byly tentokrát největší termály v Evropě Therme Erding u Mnichova.

370tikilometrová vzdálenost od Prahy není žádným velkým problémem, zvláště, když většina trasy vede po dálnicích. A tak si sobotní účastníci pobyt v Erdingu natáhli na úctyhodných 14 hodin. Podle následujících zážitků se ale nikdo nenudil a už dnes se plánuje repríza v zimních měsících.
5
 
-

Srovnání FKK Mlaska na Hvaru a FKK na Rabu (Kvarner)

Vložil Anonymní, 8. Říjen 2014 - 9:59
Před pár týdny slíbil pilný dopisovatel a cestovatel Sando PO srovnat tyto 2 lokality. Popis FKK na kvarnerském ostrově Rab jste si mohli přečíst ZDE.
Dnes se tedy dozvíte, které přednosti má každá z těchto n-lokalit. Pro Mlasku mluví např. stabilnější počasí, sprchy na pláži. Na Rabu zase najdete rozmanitější pláže i písek na nich a geograficky samozřejmě bližší vzdálenost od domova. V obou případech se jedná o velmi zajímavé tipy na rodinnou naturistickou dovolenou. Článek obsahuje i odkazy na další zdroje naturistického vyžití v těchto oblastech.
5
 
-

Ada Bojana v září 2014 (Černá Hora)

Vložil eSHá, 14. Září 2014 - 23:10
Za letošní letní sezonou pomalu zapadá slunce a my jsme zrovna dnes dostali společně se závěrem léta nejnovější zážitky od Standy, který se právě vrátil z Ady Bojany – pravého naturistického ráje na albánských hranicích.

Aktuálně se tedy dozvíte, jak je to v Adě skutečně s komáry, pobíhajícími psy, stravováním, půjčovnami kol nebo kolečkových bruslí.
5
 
-

Letní saunování v nedalekém Saunahofu

Vložil Anonymní, 11. Září 2014 - 10:19
Zářiové dny jsou ještě vesměs ve znamení léta a to je ten pravý čas pro saunové zahrady a dvory. V tomto jsme u nás už značně pokročili, nicméně v sousedním Německu jsou na tom přece jen dál. Saunové světy zde totiž mají výhodu velkých venkovních zahrad, samozřejmě FKK. Tak se naturisté mohou těšit na dny plné slunce. Zatímco v Čechách se řada saun na léto uzavře, v německých areálech je saunová sezóna v létě v plném proudu.

Dnes se vypravíme nedaleko od našich hranic, pouhých 87 km od přechodu Strážný – Philipsreuth do Therme Eins a jeho Saunahofu.
5
 
-

Kažela 2014, Istrie, Chorvatsko

Vložil redupar, 3. Září 2014 - 22:36
Tradiční jihoistrijský kemp Kažela patří už dlouhá léta k velmi vyhledávaným. Jeho menší FKK část má veškeré vybavení, jaké naturista pro svoji dovolenou potřebuje. Bohaté polední menu tady pořídite za velmi příznivou cenu.
I když se letošní počasí celkově moc nevydařilo, tak v Kažele bylo příjemně. Nejen počasím, ale i novinkami, které tento kemp každoročně návštěvníkům přináší. Mile nás překvapily i ceny za ubytování.

To všechno a ještě něco navíc se dozvíte dnes v našem článku.
5
 
-

Naturistické Kozlovice počtvrté

Vložil Anonymní, 18. Srpen 2014 - 11:20
Už počtvrté jsme se sešli v útulném koupališti Sportovního areálu Kozlovice u Přerova. Letošní Naturistické Kozlovice byly tak trochu zkouškou, jaké počasí je ještě vhodné pro naturistický den. K večeru jsme se všichni shodli, že i polojasno a teplota kolem 20°C není vůbec nic extrémního a všichni si naturistického dne užili stejně jako v předcházejících 3 ročnících.
Na své si jako tradičně přišli úplně všichni – od koupání v bazénu, přes šipky, pétanque, švihadla až po opět dokonalou nabídku místní restaurace, která nám vše nosila až k bazénu. Všechny překvapila i nadchla nastávající maminka Vanda, která absolvovala všechny sportovní discipliny vč. aquazorbingu ve značně svižném tempu. (termín porodu 10. 9. 2014)
5
 
-

FKK Vrboska, Hvar, Střední Dalmácie, Chorvatsko

Vložil Anonymní, 21. Červenec 2014 - 20:50
Dobrý den, chtěli bychom se s vámi podělit o letošní dovolené z Chorvatska.Jako všichni tady i my se ženou hledáme místa, kde se dá nahotit,pravdou je,že nás z „našich“ míst vytláčejí textiláci ,ale ještě stále se dá kde vysléct.Istrie nás nikdy nelákala a po návrhu kamaráda jet na Krk se nám taky nechtělo,ale jeli sme- do neznáma.Tam jsme našli hned vedle města Krk krásný Fkk Politin a hned vedle něj je městská nuda pláž a dále hezká procházka cestou a lesíkem kolem moře samozřejmě nazí-nádhera.Jenže z kempu se po stavebních úpravách stal textilní a je po idylce.
0
 
-

LHOTA DNES....

Vložil PRAZAK, 20. Červenec 2014 - 23:13

Zdravim vsechny Naturisty ! [Úsměv] Dnes bylo nadherne,vyrazil jsem na Lhotu,pekne , volne , misto jsem si nasel az u konce FKK,smerem k tomu Armenskemu obcerstveni.

5
 
-

MAGNOLIAS NATURA - Gran Canaria (ENGL)

Vložil Anonymní, 4. Červenec 2014 - 23:42
Naturist Resort Magnolias Natura is the perfect naturists hideaway situated in Maspalomas on the southernmost tip of the island of Gran Canaria, and reports have shown that this particular coastline of the Canary Islands has one of the best all year round climates in the world.  Gran Canaria is very easy to get to as there are regular flights from most European Airports. Due to the excellent climate of Gran Canaria, Magnolias Natura is open all year round for our guests to enjoy the wonderful warm sunshine that we have to offer.
0
 
 

Naturista World Member

 
Syndikovat obsah