NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Šeberák je v pohodě

Vložil kaldoh, 23. Květen 2018 - 2:28

Šeberák Praha infoŠeberák Praha info Editoval jsem jednu svoji starší povídku o naturismu a tam jsem psal o zkáze, kterou tehdy chystal na Šeberáku jakýsi developer. A začalo mě zajímat, jak to vlastně dopadlo, na naturistoj byla poslední zmínka pár let stará. Počasí bylo pěkné, řekl jsem si, aby povídka byla úplná, musím se tam podívat.

Bude to nejlíp autobusem stodevadesátkoutrojkou hned u nás na Budě, která má konečnou Šeberák. Výstupní stanice je trochu dál od rybníka, dřív nás vozil bus až k němu, ale ta točna teď je průjezdná pro jiné trasy, které staví tamtéž, co má 193 nástupní stanici, tak aby se tam ty harmoniky vešly.

Pak tradičně pěšky podle jahodária, právě podkládali slámu pod sazenice, které už jsou odkvetlé, aby jahody, až budou zrát, neležely na zemi. Hlavní vstup je za zavřenou a zařetězovanou bránou úplně prázdný, před ní tak čtyři auta můžou zaparkovat a hned vedle je tradiční prošlapaná cestička k nejbližší díře v plotě. Přijdu k rybníku a vypadá to dobře, je úplně napuštěnej a na hladině žádné smetí. A žádná změna, cestička podél břehu je stejná a když se objeví první plácek, je sice nepokosenej, ale pár naturistů tady je. Odhazuju šaty, boty, hodinky i brýle a zkouším vodu. Je mírně zabarvená do hněda, ale příjemně čistá, sice studená, ale teplejší než Vltava v Bráníku. Vlez je celkem schůdnej bez štěrku. No paráda. Obcházím cestou k velké louce i tam jsou roztroušené skupinky naturistů, vlez jeden dokonce s dřevěnejma schůdkama a zábradlíčkem, naprostej poklid a jedinej rozdíl proti dřívějším dobám je značný vzrůst dřevin, které tam dřív dost chyběly, takže si můžeme užít jejich stín proti připálení sluncem, když je ho už dost.

Je mi potěšením tuto zprávu o Šeberáku podat na vědomí všem. Kdo nejde pěšky od autobusu, může zaparkovat auto o kousek dál do kopečka směrem k Jižáku, po levé straně (ve směru od Kunratic, čili po pravé straně ve směru od Jižáku) je možnost zaparkovat až skoro k semaforu na křižovatce s Kunratickou spojkou a využít mnoho dalších cestiček k rybníku. V zastávce Šeberák stojí autobusy 165, 193, 197, 203 a 901. Jak se tak dívám, je na seznamovejch mapách aktuálních a podrobnějších informací víc než na naturistoj. Jestli se mi podaří vložit obrázky, všechny jsou ze Seznam.cz/mapy.

https://mapy.cz/zakladni?…

kaldoh
4
 
-

Kvalita vody Šeberák

Vložil PetrK, 27. Květen 2018 - 17:49

Jak si mám vysvětlit že voda je sice zabarvená do hněda, ale příjemně čistá? Kdyby byla čistá, tak nebude hnědá ne?

Petr

 
-

Kvalita vody v Šeberáku

Vložil kaldoh, 28. Květen 2018 - 16:56
Obrázek uživatele kaldoh

Voda není úplně čirá, ale je průhledná a zabarvení nemá charakter kalu, nemá vidtelné částice ani neživé ani organické, není ani plovoucí kal. Bylo mi v ní příjemně. Jak dlouho to vydrží?

 
-

Šeberák

Vložil Noe Wosen, 30. Červen 2018 - 15:59

Včera 29.6. okolo 14. hodiny jsem byl na Šeberáku. Poprvé a naposled. Voda byla zelená. Nedovedu si představit, že bych do ní vlezl. Z osazenstva, několika desítek mužů, jsem ve vodě nikoho neviděl. Prošel jsem od vstupu podle vody na konec „pláže“ a vrátil se zpět. Na místě bylo několik desítek mužů převážně důchodového věku a žádná žena. Měl jsem nepříjemný pocit, velmi rychle jsem odešel. Už se tam nikdy nepodívám.

 
-

Hodnocení vody v Šeberáku ze strany Hygienické stanice HMP

Vložil Vaclav60, 28. Červenec 2018 - 10:14

Hygienická stanice HMP hodnotí vodu v Šeberáku se statutem ZÁKAZ KOUPÁNÍ . A to již delší dobu naposled k 23.7.18 . Tedy FKK pláž je vhodná ke slunění, koupání je zdravotně závadné. V. [Spiklenec] http://hygpraha.cz/koupaliste.aspx?…