NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Společná výprava do Therme Erding

Vložil Anonymní, 20. Říjen 2014 - 21:21

Podobně jako jsme byli před časem na společné výpravě v FKK Therme Ludwigsfelde u Berlína, tak se tuto sobotu ujal podobné aktivity náš přítel Lachim a jeho SUNatur. Cílem byly tentokrát největší termály v Evropě Therme Erding u Mnichova.

370tikilometrová vzdálenost od Prahy není žádným velkým problémem, zvláště, když většina trasy vede po dálnicích. A tak si sobotní účastníci pobyt v Erdingu natáhli na úctyhodných 14 hodin. Podle následujících zážitků se ale nikdo nenudil a už dnes se plánuje repríza v zimních měsících.

Tak jsme tuto sobotu uskutečnili výlet do saunového světa, či spíše saunového ráje v Erdingu. Zpočátku panovaly trošku obavy, zda pobyt od dopoledních hodin (přijeli jsme tam již kolem 10. hodiny) až přes půlnoc nebude příliš. Protože však jeden z účastníků celkem rezolutně prohlásil, že chce být v saunách až do konce, nebylo co řešit. A nelitovali jsme! Čtrnáctihodinový pobyt utekl jak (krásný) sen. Nevěděli jsme kam dřív, a i když nás začala v podvečer zmáhat trochu únava, přišlo nám škoda využít některý z mnoha relaxačních prostorů a jít si zdřímnout. Ostatně po chvíli jsme chytili druhý dech a odchodu po půlnoci nám bylo vlastně líto. A tak jsme si říkali, že tento výlet na sto procent ještě tuto zimu zopakujeme.Asi bych měl vysvětlit proč. Moc rádi jsme lyžovali v Krkonoších, třeba ve Špindlu. Pak jsme jeden rok jeli lyžovat do Francie, do střediska Plagne Bellecote. Rozdíl v ceně nebyl dramatický, lyžování se nedalo porovnat. Podobné je to mezi Čestlicemi a Erdingem. Moc rádi jsme vždy chodili a stále chodíme na Noc naturistů do Čestlic. Ale Therme Erding je o kus jinde, ať už jde o část beztextilní, saunovou (ale zdaleka ne jen) nebo o aquapark, s tobogány, na některé z nichž jsme si ani netroufli. Je zde i údajně nejdelší tobogán na světě.Kdybychom měli říci, co se nám líbilo nejvíce, asi bychom byli na rozpacích. Keltská sauna s trůnem? Veliký bazén s vnitřní i venkovní částí a s barem, nabízejícím spoustu dobrých drinků? Ceremoniály, jichž bylo nepřeberné množství – s mnoha různými vůněmi, zkrášlujícími maskami a peelingy nebo třeba s pečením chleba přímo v sauně? Meditační bazén nebo meditační místnosti v prvním patře? Těžko říci. Ona i autentická thajská restaurace s thajským personálem byla milým zpestřením, stejně jako creperie, kde byly palačinky skoro jak v Paříži. Ale platí, že se těšíme na návrat, i když cesta přeci jen není nejkratší a vstupně není zanedbatelné. Ale obojí stojí zato!

P.S. Cestou zpět nám došla nafta. Protivné zdržení, i když asistenční služba v Německu zafungovala super a všichni účastníci to vzali sportovně. Na druhou stranu jsme dojeli do Prahy a na Zličíně už jezdilo metro, přesně podle hesla „Všechno zlé je k něčemu dobré“ ;-)Michal Citavý, CK SUNatur

Pro Naturista.cz upravil a doplnil: Ivo Žurek


Informace:
THERME ERDING, Bayern, Germany
GPS: 48.29195944529092, 11.886745691299438
Download plánků, jízdních řádů apod.

Zobrazit místo GERMANY na větší mapě

 

5
 
-

Běžný a kvalitní naturismus v Německu.

Vložil Roland Jitka, 20. Říjen 2014 - 22:40

Říkám to pořád, každý náš aqua a to se nechci žádného provozovatele nijak dotknout vypadá jako necky s umyvadlem, proti německým aquaparkům. Z toho důvodu se spousta Severočechů, Karlovaráků a Plzeňáků stěhuje relaxovat do německých vodních a saunových světů. Naturismu se zde užije více a častěji než u nás a dny a hodiny se stále rozšiřují pro potřeby naturistů. I z tohoto důvodu nemám o naturismus strach, protože mnohé aqua a saunové světy zaměřené na naturismus jsou o mnoho blíže od nás v Německu, než jsou dojezdové vzdálenosti u nás v ČR. U nás mají provozovaté ztrátu na kvalitu aqua a saunových světů cca 20let a naturismus třicet. Takže se kvalitních naturistických služeb dočkají možná naše děti a do té doby musíme přes hranice. Třeba naše aqua dostanou rozum i dříve a kvalitně prožitý naturismus zde bude dvakrát týdně, jako v Německu a nebo své „umyvadlo“ prostě zavřou.

 
-

To je každý případ

Vložil hodny tisicak (bez ověření), 21. Říjen 2014 - 13:42

To je každý případ jiný.Sudeťáci to mají blíže do Německa a Středočeši kousek do Čestlic a ty jako umyvadlo nepřipadají.

 
-

I Němci jezdí k nám

Vložil zurek (bez ověření), 21. Říjen 2014 - 19:11

Aquapalace Praha je pro spoustu Němců TOP areál, o čemž svědčí spousta ohlasů na např. FKK-Freun.de apod. Je ale potřeba říct, že Německo je úplně jiná situace… Tam se všechno pečlivě naplánuje, zafinancuje a postaví. Aquapalace u nás vznikal za vyloženě katastrofických podmínek. Původní ruský majitel „zemřel“, sotva hrubá stavba rezavěla roky a pak se jí ujal Pavel Sehnal.

Bohužel kromě Čestlic u nás žádný aquapark nepostavila německá firma. Kdyby Aqualand dostal radši místo Aqualandie Kristallbäder, tak by výsledek byl určitě lepší.
Většinou naše areály ale vymýšlejí a realizují města, což je kapitola sama pro sebe… Prostě úředníci rozhodují o aquaparku… Třeba projekci Aquaparku Kohoutovice v Brně dali firmě K4, která před tím nevyprojektovala ani bazének 1×1m. Zajímavé, že o Aquapark Kohoutovice měl zájem i www.infinit.cz , ale nebyl vybrán. V Olomouci zase podobní „kouzelníci“ vymysleli ochlazovací bazén v teplé zóně a ještě k tomu v jiném patře než je sauna…

„Kvalitní naturistické služby“ – to mi připomíná věřícího, který bez „kvalitního kostela“ nedá ani ránu. „Matko, dneska jsem si opravdu užil velmi kvalitní boho-služby“… Správný naturista by měl vyběhnout do luk a lesů, nalokat se čerstvého vzduchu, vydýchat všechny škodliviny z těla, skočit do lesní tůně a při pozorování hvězdné oblohy meditovat nad krásami světa. To sice služba není, ale je to aspoň životní styl, o jakém se tady většinou mluví.