NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

Mapy - trasy - itineráře

 

Všemožné popisy kudy a kam jít a jet, které nevystačí na klasický cestopis.


-

Brouzdáme po nudi plážích (před 20 lety a dnes)

Vložil admin, 27. Duben 2014 - 12:41

„Táto, tady tou ulicí doprava a u toho vysypanýho kontejneru doleva a pak furt rovně…“. „Ale mámo, dyť tady je jednosměrka!“. To byla navigace mého dětství a docela živě si vzpomínám, že projet Budapeští 70. let bylo vždy nad naše síly :-/. Jak snadno se k nudi plážím dostanete dnes, vám ukážu na několika příkladech.

„Táto nahoď Gůgla, vyrážíme!“
5
 
-

MAĎARSKO, křížem krážem.*

Vložil Roland Jitka, 27. Leden 2014 - 14:00

Protože se zde vytvořilo několik diskusí, ke kterým jsem přispěl i já, tak se pokusím Maďarsko pro neznalé trochu podrobněji popsat. Zdá se mi, že uvedená země je (na)turisticky ostatními dost neprobádaná, i když leží velmi blízko nás. Opět se pokusím o složeninu několika let, průjezdů, návštěv, dovolených a pomoci internetu, abych Vám moji srdeční zemi přiblížil trochu důkladněji. Pochopitelně hlavně informace, které (na)turista potřebuje k pobytu v této krásné zemi.

4
 
-

Cesta autem Česká Republika - Bulharsko Burgas, Achtopol, Sinemorec + mapy FKK jednotlivých zemí.

Vložil Roland Jitka, 11. Duben 2013 - 21:47
Pro motoristy se pokusím o podrobnější popis cesty Praha – Bulharsko, Burgas a jižněji. Přidávám i naturistické mapy jednotlivých zemí, které máme zmapovány na Naturista.cz. Cesta do Bulharska autem je bezproblémová, naše česká D1 je nejproblematičtější část cesty. (D1 není třeba popisovat, stačí si pustit kdykoliv zprávy.) Běžně cesta trvá asi 23 – 27 hodin, klidné a pohodové jízdy po dálnicích. Vzdálenost z Prahy je zhruba 1750Km.
5
 
-

Cesta autem Česká Republika - Rumunsko, Vama Veche + mapy FKK jednotlivých zemí.

Vložil Roland Jitka, 29. Březen 2013 - 9:36
Pro motoristy se pokusím o podrobnější popis cesty Praha – Rumunsko, Vama Veche,na jihu, na hranicích s Bulharskem. Přidávám i naturistické mapy jednotlivých zemí, které zmapovány máme na Naturista.cz.
Cesta do Rumunska autem je bezproblémová, naše česká D1 je nejproblematičtější část cesty. (D1 není třeba popisovat, stačí si pustit kdykoliv zprávy.) Běžně cesta trvá asi 22 – 26 hodin, klidné a pohodové jízdy po dálnicích a slušných silnicích. Vzdálenost z Prahy je asi 1600–1700Km.
5
 
-

Cesta autem Česká Republika - Řecko Chalkidiki Sithonia + mapy FKK jednotlivých zemí.

Vložil Roland Jitka, 14. Březen 2013 - 13:22
Pro motoristy se pokusím o podrobnější popis cesty Praha – Řecko Chalkidiki, poloostrov Sithonia.
Přidávám i naturistické mapy jednotlivých zemí, které zmapovány máme na Naturista.cz. Cesta do Řecka autem je bezproblémová, naše česká D1 je nejproblematičtější část cesty. (D1 není třeba popisovat, stačí si pustit kdykoliv zprávy.)
Běžně cesta trvá asi 21 – 23 hodin, klidné a pohodové jízdy po dálnicích. Vzdálenost z Prahy je asi 1650Km.
5
 
-

RUMUNSKO, Curtea de Arges - Sibiu a okolí Brašova.

Vložil Linka, 19. Srpen 2012 - 6:10
Na Naturista.cz jste zvyklí na reportáže z bazénů, pláží, lokalit, nudistických kempů a podobně. [Zmatený] Já dlouho přemýšlela jestli tuhle reportáž mám vůbec psát a jestli bude někoho vůbec zajímat, když vlastně nebude obsahovat nic z výše uvedeného.
Mojí jedinou motivací napsat tento článek bylo, že naturismus je vlastně také návrat od techniky, elektroniky a komfortu k panenské nádherné přírodě, jíž jsme všichni součástí i když na to někdy zapomínáme. Nechám tedy na vašem posouzení, jestli má reportáž do Naturista.cz patří či nikoliv a není nic jednoduššího než ji případně smazat.
5
 
-

Turecko od severu k jihu.

Vložil Roland Jitka, 21. Leden 2012 - 19:40
Chtěl bych seznámit s republikou která má pro některé nádech exotiky a tajemna. Bohužel, ale při plánování dovolené se na ni zapomíná a naturisticky patří ze zemí, které jsou v Evropě, k úplně opomíjené. Myslím, že neprávem. Opět se pokusím o složeninu návštěv několika let, pochopitelně pomoci internetu a přesto se mi nepovede zmapovat ani desetinu země. (Radostí bylo, že nám foťák spadl do vody) Je to podmíněno hlavně tím, že Turecko je prostě neskutečně veliké a turistům se nemůže podařit vidět Turecko celé. Ač jsme cestovali autem, autobusem i letadlem, ani tak nelze navštívit vše. Proto se omezím jen na naturismus, pláže a informace, které potřebuje běžný turista, který se rozhodne Turecko navštívit. Rozhodně si myslím, že vás v mnohém mile překvapí.
5
 
-

CHORVATSKO, FKK od severu k jihu.

Vložil Roland Jitka, 23. Prosinec 2011 - 13:10
Překvapilo mně jak málo článků je na Naturistovi ze země, která je naturismu prakticky nejvíce nakloněna ze všech zemí a je velmi blízko České republiky. Nebudu se snažit o psaní reportáže, spíše se budu snažit Vás seznámit s Chorvatskem jako takovým. Mé informace vychází z různých roků, protože obrazit veškeré lokality v Chorvatsku během jednoho roku je nadlidský a nemožný výkon. Proto informace v textu obsažené, jsou složeninou několika let a pomoci internetu. Chtěl bych se zaměřit hlavně na naturismus a možnosti turistů dovolenou naturisticky trávit. Pokud pojedete do Chorvatska poprvé, může se Vám nějaká z uvedených informací hodit.
5
 
 
Syndikovat obsah