NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

Cestopisy z tuzemska

 

O tom, jak jsme cestovali po vlastech českých…
Seznam cestopisů ze starého Naturisty.

-

Na Lhotě není nuda

Vložil peťanpraha, 10. Září 2023 - 9:21
Naturistická pláž Lhota se pro mě stala nejoblíbenější naturistickou lokalitou v Česku, kterou znám, a to z několika důvodů. Návštěvníci zde mohou očekávat čistou vodu, písčité břehy, nádherné panorama a přátelské prostředí. Součástí je sociální zázemí, stánky, je zde klid, spousta prostoru a vstupné o třetinu levnější než například na Hostivaři.
0
 
-

Naturistické jaro

Vložil LIM, 20. Červen 2020 - 7:22

Je 20. června, uplynulo čtvrt roku, od doby, kdy jsem se připojil k Naturistům.

5
 
-

Naturistické léto 2019

Vložil paul.s, 29. Listopad 2019 - 17:51

Máme nyní v podstatě naturistickou antisezónu, tak bych se s vámi chtěl rozdělit o své zážitky ze žhavého naturistického léta.

Mám ve zvyku každý rok navštívit jednu naturistickou pláž, kde jsem je

4
 
-

Slezská Harta, vodní nádrž v krajině vyhaslých sopek

Vložil eSHá, 3. Září 2017 - 18:11

Slezská Harta 1Slezská Harta 1 Dnes Vám předkládám článek z místa, kde v našich mapách není vyznačeno žádné možné koupání bez plavek. To byla pro mne záhada, které bylo nutno přijít na kloub. Úkol ale byl už částečně splněn při našem letošním srpnovém týdenním pobytu zde.

Přehrada je napuštěna od roku 1996, podle rozlohy je devátá největší u nás a na délku má vodní plocha asi 16 km. Turisté zatím tuto oblast neobjevili, proto se u vody nevyskytuje žádný obří hotel ani tábořiště. Ubytovat se musíte někde v soukromí v nedalekých okolních vesnicích. Ideální je pronajmout si chatu či chalupu a na koupání jezdit třeba na kole.
5
 
-

v brnenskem infinitu maximus nove termalni bazeny

Vložil Eva7252, 4. Červen 2015 - 22:41

http://www.infinit.cz/…bp_water_spa

0
 
-

Čarodějná noc v brněnském Infinit Maximus už příští týden!!!

Vložil Eva7252, 25. Duben 2015 - 7:51

Pozvánka z brněnského Infinit Maximus:

CarodejniceCarodejnice
0
 
-

Naturistická Otava 2014

Vložil JirkaRybka, 6. Srpen 2014 - 20:14
I letos se partička naturistů ze všech koutů naší republiky vydala vstříc zákrutům, jezům i peřejím, aby společně zdolali nějaký ten kilometr malebné řeky a užili si při tom spoustu společné zábavy i přírody kolem, podle možností v duchu naturistickém. Po dvou reprízách Sázavy a loňské Berounce jsme tentokrát navštívili vodácky populární řeku Otavu, a třebaže počasí mělo svoje mouchy, celou plavbu jsme si náležitě užili.
5
 
-

Historické komentáře k Jezeru Lhota

Vložil Anonymní, 22. Červenec 2014 - 18:46

Historické komentáře k n-pláži Jezero Lhota na Mělnicku (Brandýs nad Labem/Stará Boleslav)

0
 
-

Klokočov - nenechte si ujít možná poslední sezónu

Vložil Kilian, 8. Duben 2014 - 21:11
Loni v srpnu jsme vyrazili i s naším 15měsíčním synkem poznat jeden z českých nuda kempů. Volba padla na Klokočov a nejenže jsme nebyli zklamáni, ale přímo nadšeni. Příjemné a udržované zázemí, velký prostor – louky, pole, lesy a vždy čistý bazén. Přírodní rybník byl bohužel dost špinavý. Holandští majitelé vždy přívětiví a snažící se aspoň o pár českých slovíček. Nejbližší vesnice je vzdálena cca 1,5 km, kemp je prostě „v lůně přírody“. Žádný plot, takže občas projel areálem traktorista. Nahý ale nebyl :-)
5
 
-

Naturistická Berounka 2013

Vložil JirkaRybka, 7. Srpen 2013 - 11:55
Letos už potřetí se sešla prima parta naturistů z celé republiky i ze Slovenska, aby společně strávili příjemné dny na řece při vodáckém putování za krásného letního počasí. Letos byla naše skupina zas o něco větší, počasí po loňském fiasku mnohem lepší, akce trvala déle a byla i daleko víc naturistická. Celkově to tedy byla asi nejlepší natur-voda poslední doby.
5
 
-

Jizerské hory, aneb jak se poradit, seznámit i perfektně pobavit.

Vložil Roland Jitka, 12. Březen 2013 - 13:02
Na základě pozvánky pro všechny naháče od 7–10.března léta páně 2013 proběhla další velmi úspěšná akce Naturista.cz v Horní Černé Studnici nedaleko Jablonce na Nisou, v krásném a liduprázdném prostředí Jizerských hor.
Místo uprostřed přírody bylo jako stvořené pro akci bez plavek a jen zimní počasí nedovolovalo využívat naše aktivity i ve venkovním prostředí. V interiéru jsme ale svobodu pohybu bez textilu užívali dostatečně.
5
 
-

NECHRANICKÁ PŘEHRADA, naturismus a současnost.

Vložil Vasek Petra, 21. Červenec 2012 - 11:45

Rádi bychom Vám všem, alespoň trošku přiblížili možnosti, které naháči na této lokalitě mají a jaké pláže mohou využívat.

[Smutný] Poněvadž se nám z pracovních důvodů změnili plány a neodjeli jsme na plánovanou dovolenou do Chorvatska, rozhodli jsme se tedy o prodlouženém víkendu ( 5–8.7 ) navštívit a prozkoumat Nechranickou přehradu. Zmapovat nynější situaci, možnosti koupání a slunění bez plavek.
5
 
-

Deník cyklovýpravy nejkrásnějšími nuda plážemi Polabí

Vložil Anonymní, 8. Červenec 2012 - 9:02
FKK MěliceFKK Mělice Včera jsme dorazili do cíle naší první cyklovýpravy po nejkrásnějších nudaplážích Polabí. Infostrana. Na startu se sešlo 8 cyklistů velmi rozdílných svalů i vybavení, ale to nic neměnilo na tom, že jsme prožili bezvadné 4 dny. Svaly jsme prakticky nepotřebovali, protože jediné kopce byly asi 2 nadjezdy nad železnicemi a několik nad dálnicí. Jinak jsme se prakticky vezli polabskou plackou a navštívili všechny plánovaná místa. Počasí nám velmi přálo, protože jsme ani jeden den nezmokli a naopak za nepřetržitého slunečného počasí jsme se stačili vykoupat ve všech navštívených n-koupalištích. Navštívili jsme jich 7 a já vám v tomto článku přináším jejich srovnání.
5
 
-

Naturistická Sázava 2012

Vložil JirkaRybka, 14. Červen 2012 - 1:49
Během víkendu 9.-10.6.2012 proběhl již druhý ročník naturisticko-vodácké plavby po řece Sázavě, letos s maličko větší účastí a za poněkud horšího počasí. Jak to všechno probíhalo, zda se někdo namočil, a proč má (možná) Pepper takovou přezdívku jakou má, to všechno se dozvíte v následujících řádcích.
I letošní Sázava se plánovala dlouho dopředu, občas nebylo jisté, zda vůbec budeme mít na čem plout (kolik půjčoven lodí Strýček Skrblík vlastně kontaktoval, se radši ani neptám), nebo kdy to celé proběhne (každý může jindy, a odhady počasí na měsíce dopředu se dost různí), nakonec ale přece jen nadešel den D, a naturisté z různých koutů republiky se začali sjíždět do Sluneční zátoky nedaleko Ledče nad Sázavou.
4.8
 
-

Bedřichovská přehrada - nuda pláž pro horské vlky

Vložil Anonymní, 25. Květen 2012 - 20:13
V pro někoho nepředstavitelných 770 m.n.m najdete nejvýše položenou nuda pláž v ČR. Připočteme-li, že dostat se k ní není úplně tak jednoduché, jako zaparkovat na Lhotě téměř až u vody, tak nás tentokrát čeká pěkný sportovní výkon. Odměnou nám ale bude nefalšované horské prostředí, krásný slunečný den, parta sdílných nudistů + parta kvákajících kachen a voda, která vás osvěží, i kdybyste nechtěli.
Přes tyto mimořádné podmínky je toto místo velmi oblíbené a zvláště cyklisté zde nacházejí příjemné chvíle odpočinku na svých cyklotúrách mezi Fojtkou a novou loukou nad Bedřichovem. Také pěší turisté sem jistě rádi zabrousí, protože z uvedené nové louky je to sem jen 2km. Samotný přístup k severnímu břehu je sice trochu dobrodružný, ale to k horám už patří.
Tak konec řečí, pořádně utáhnout tkaničky a vyrážíme!
5
 
-

Z Babylonu do Vodňan a Čestlic, aneb krásný víkend.

Vložil Roland Jitka, 23. Březen 2012 - 16:10
Všichni znáte soutěžní disciplínu našich akcí malovaní na tělo. Při malovaní se dá nejen pobavit a zasmát, ale také něco vyhrát. Nám se povedlo vše dohromady. Za umístění při malovaní jsme byli odměněni hlavní cenou Naturisty cz, pobytem pro dvě osoby v krásném hotýlku PRAJER v jihočeských Vodňanech. Městečko je malé, ale krásné, jako vystřižené z pohádek Josefa Lady. Hotýlek od nás má jedničku z hvězdičkou a rádi se tam někdy ještě podíváme, pokud budeme mít možnost. Nejeli jsme sami a tímto naše skvělé slovenské kamarády zdravíme a zároveň za jejich přítomnost děkujeme.
5
 
-

Příjemný víkend v Berouně

Vložil asmara, 21. Březen 2012 - 0:26

Pošťouchnuta reportáží z cesty do Chotěboře, podělím se i já o zážitek z vyhraného ubytovacího voucheru. [Spiklenec] Na prosincovém Babylonu jsem zásluhou svého dvorního malíře JirkyRybky a díky velkorysosti pořadatele vyhrála pobytový voucher pro dvě osoby na jednu noc v hotelu AD Puk v Berouně. Rozhodli jsme se s manželem trochu si zpestřit letošní divnou zimu-nezimu a vyrazili v sobotu 21.1.2012 do Berouna.
5
 
-

Z Babylonu na Vysočinu.

Vložil JirkaRybka, 29. Únor 2012 - 1:02

Na naturistických párty v Libereckém Babylonu již dlouho přinášejí soutěže v malování na tělo svým vítězům příjemné výhry v podobě hotelových poukazů. I já jsem s kamarádkou jeden takový nedávno využil, a mohu tedy nyní vedle díků Centru Babylon a Naturistovi.cz na tomto místě uvést i pár našich dojmů. Možná to inspiruje i pár dalších, aby odhodili ostych a zapojili se do zábavy na naturistických akcích – vedle dobré zábavy a příjemně stráveného večera lze totiž v soutěžích opravdu leccos zajímavého vyhrát.
5
 
-

Borská přehrada ,,České údolí“ PLZEŇ.

Vložil Roland Jitka, 23. Únor 2012 - 18:49
Jste ode mně zvyklí spíše na cestopisy a reportáže ze zahraničí, ale teď si dovolím udělat změnu a popsat Vám naše srdíčkové místo v České republice. Jestli jsme někde strávili nejvíce dovolenkového a volného času, tak je to právě na Borské přehradě. Pokusím se složení deseti let, takže některé informace budou aktuální a jiné už trochu historické. Přesto přehrada stále je a dlouho ještě bude, oblíbeným místem poloviny Plzeňáků a častým cílem turistů, ze širokého okolí. Přehrada disponuje v současné přestavěné podobě velkým množstvím zábavy a sportovních aktivit. Na přehradě je dobře fungující nudistická pláž a FKK kemp se stálou klientelou.
5
 
-

Naturistická Sázava 2011

Vložil JirkaRybka, 16. Srpen 2011 - 23:56
Během druhého srpnového víkendu, navzdory vrtkavému počasí letošního léta, projela bezmála padesátikilometrovým úsekem krásné řeky Sázavy trojice lodí obsazených naturisty z různých koutů ČR, které spojovala dobrá nálada, víra že sluníčko přece jen vykoukne a déšť se nám vyhne, a samozřejmě především vůle překonat nástrahy i všech 10 jezů a dorazit do vytyčeného cíle – což se (jak jinak) nakonec všem podařilo.
4.857145
 
 
Syndikovat obsah