NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Z Babylonu do Vodňan a Čestlic, aneb krásný víkend.

Vložil Roland Jitka, 23. Březen 2012 - 16:10

Všichni znáte soutěžní disciplínu našich akcí malovaní na tělo. Při malovaní se dá nejen pobavit a zasmát, ale také něco vyhrát. Nám se povedlo vše dohromady. Za umístění při malovaní jsme byli odměněni hlavní cenou Naturisty cz, pobytem pro dvě osoby v krásném hotýlku PRAJER v jihočeských Vodňanech. Městečko je malé, ale krásné, jako vystřižené z pohádek Josefa Lady. Hotýlek od nás má jedničku z hvězdičkou a rádi se tam někdy ještě podíváme, pokud budeme mít možnost. Nejeli jsme sami a tímto naše skvělé slovenské kamarády zdravíme a zároveň za jejich přítomnost děkujeme.

[Spiklenec] Jak vše začalo.Babylonu při malování na tělo (mimochodem pro všechny z nás první, jen Ivka jednou stála modelem kreslíři komiksů Romanovi Burešovi jako Vlčice), jsme za použití štětců, rukou a bůhví jak ještě, nanesly barvy na naše krásné příslušnice něžného pohlaví. Jim díky za trpělivost s nezkušenými malíři, kteří působili spíše komicky než profesionálně. Výsledek našeho dětského patlání barev vidíte zde. Podle hesla není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a vyzkoušet.
[Úsměv] Jaké bylo naše překvapení, když naše vlajky byly vyhlášeny porotou. Po počátečním udivení hraničící až se zděšením jak ,,malířů,“ tak krásných pláten, jsme byli oceněni Naturistou výletem a pobytem v uvedeném hotýlku. Ještě při odjedu domů jsme zkoumali poukázku s podezřením, že vtipálek PetrK (porotce) nám dal jen nějakou cenu útěchy, jako poděkování za účast s dovětkem někde se slovy ,,Už to nikdy nezkoušejte.“ Nikde jsme uvedený odkaz a doporučení nenašli, tak jsme začali společně plánovat.

Plán víkendu byl následující, pátek v poledne cesta do Vodňan, večer s pobavením se u dobrého vínečka, sobota nějaká procházka a opalování u jednoho z mnoha rybníků kolem uvedeného rybářského městečka a večer návštěva ,,Jarní noci bez plavek“ v AQUAPALACE PRAHA a v neděli v noci cesta domů. Plán opalování byl doplněn dodatečně, podle krásné a slunečné předpovědi počasí.

Časový plán se nám jen o cca hodinku posunul z důvodu toho, že nějaký stejným směrem jedoucí řidič se chtěl i s autem podívat Romanovi do kufru jeho auta. Asi nějaký celník na penzi v civilu pod heslem, kontrola cizinců musí být za každých okolností, netušíc, že hranice již nejsou. Vše se vyřešilo zápisem nehody a náš krásný víkend mohl opravdu začít.
Hotýlek PRAJER ve Vodňanech: Přímo na náměstíčku, příjemný a ochotný personál. Výborná kuchyně a velmi pěkné a vybavené pokoje. V hotýlku probíhaly v době našeho pobytu zabíjačkové hody. Nedaleko našeho hotýlku byla nějaká vinotéka s velkým výběrem výborných víneček a městečko velmi klidné. Co si více přát.


[Hvězda] Večer probíhal podle výše naplánovaného scénáře, doplněný o hru ,,Aktivity“ což je hra se slovy a dovedete si představit, jak se hra vylepšila o různé československé výrazy, které jsme z neznalosti gramatiky vzájemných jazyků dokázali společně vytvořit. Hra spočívá v tom, kdy jednou kreslením, jindy slovy s nestejným slovním základem a nebo beze slov, pantomimicky vysvětlujete různá mnohdy nelogická slovní spojení, vylosované na kartičkách. Takže například stávka v sedě, pážecí střih nebo ženský vaječník apod, ukázat pantomimicky je skoro nadlidský výkon, při kterém dochází ostatním na mysl něco o kombinaci slavnosti slunovratu a záchvatu padoucnice. Při této hře zjistíte také, jak odlišné jsou naše jazyky, i když si vzájemně v řeči rozumíme. Vínečko bylo chutné a náš páteční společně krásně prožitý večer končil až ve tři ráno.
[Šipka] V sobotu při společné výborné snídani jsme se jali prozkoumat městečko. Ve městě je krásný kostel a my objevili dětské hřiště. Dopoledne probíhaly na náměstí pravé jihočeské trhy. Pro ženy se našel obchod se suvenýry a keramikou, kde jsme my muži raději nepřekáželi. Jako návrat do dětských let jsme použili houpačky na dětském hřišti a opět potvrdili, že naturisté si rádi hrají a chovají se jako děti. Po nezbytném vyklizení pokoje a výborném zabíjačkovém obědě jsme ač neradi městečko opouštěli, ale s cílem najít v okolí nějaký rybníček jen pro nás. Teplota na palubním počítači v autě byla 26 stupňů.
Najít rybníky nebylo těžké, bylo jich mnoho v okolí, jen jsou koncipovány k chovu ryb. Jeden z nich byl připravený na výlov, tudíž skoro vypuštěný a ryby v něm byly krásně k vidění. Přítomní rybáři by asi neměli pro naše bez plavek pochopení. Velcí kapři se ukazovali i nad hladinou. Tak jsme chvilku jen pozorovali jejich činnost nad hladinou i pod hladinou.

Protože náš původní cíl bylo trochu změnit bělobu našich těl, našli jsme rybník asi čtyři km od Vodňan směrem na Písek. Asi byl také chovný, ale volně přístupný. Po procházce kolem rybníka, jsme si vzali deku z kufru auta a jako správní naturisté, bez plavek se jali užívat si sluníčka. Dokonce jsme se maličko přismahli. Já jsem i vyzkoušel vodu, jako první letošní dotyk vody. Vyplašil jsem pár lenivých kaprů, kteří do té doby naši přítomnost ignorovali a vyhřívali se na sluníčku stejně jako my. Občas si jen nějaký kapří samec vyskočil nad hladinu, prohlídnout si naše krásné ženy. Není divu jejich zvědavosti, možná to viděli poprvé, protože nenavštěvují k jejich škodě naše Párty bez Plavek. Jako vždy příjemně strávený čas s přáteli rychle utíká a v tomto případě tomu nebylo jinak.

Při odjezdu jsme si vzpomněli na hlášku z filmu ,,JITKO, KRÁVO“ a následně zdokumentovali Jitčiny kamarádky v přilehlém statku. Nutno podotknout, že přítomná zvířata nebyla focením vůbec nadšena a na fotkách se neusmívají. Cvaknutí foťáku doprovázely asi nesouhlasným bučením. Možná nás jen zdravila, to netuším, protože zvířata nebučela ani Česky ani Slovensky.
Jitka hledala plemenného býka, ale nakonec si musela vystačit jen s námi.

Trochu jsme se zde zdrželi, tak cesta do Prahy byla trochu pospíchavější,, ze které by měla radost příspěvková organizace jménem Policie, kdyby byla přítomna. Takto jsme byli jen poněkud rychleji v pražských Čestlicích v AQUAPALACE.

Vyrazili jsme tedy směr Písek, Příbram, Praha do AQUAPALACE na Jarní noc BezPlavek a zde si užívali tobogánů, krásně teplých vířivek, bazénů a všech ostatních atrakcí, které aqua nabízí a nasávali krásnou atmosféru večera bez plavek, která již byla popsána v reportáži Jarní noc bez plavek.

Celý článek může být návodem pro všechny co si chtějí jen tak vyrazit z kopýtka a spojit dobrou zábavu, cestování, dobré jídlo, opalování ,,po našem“ a poznat skvělé lidičky, jako se to povedlo nám.

Tahle reportáž by nevznikla bez ROLANDA, JITKY a našich skvělých slovenských společníků Romana a Ivky (ROMANIUS83 a VLČICA), kteří si zaslouží náš dík, za úplně perfektní víkend, který bychom si rádi zase někdy zopakovali.

Už jsme si další prodloužený víkend naplánovali a zajistili u Ivoše ,,V Lomech na Lipnici“ a zase se všichni těšíme.

BEZPLAVEK VPŘED a nahým zadečkům zdar, nejen o víkendech!View NATURISMUS Czech Republic in a larger mapNaturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Z Vodňan třeba do Hoštic

Vložil volynak, 23. Březen 2012 - 19:57

Z Vodňan je blízko do Hoštic, což tahle domluvit nějakou akci na zdejší, před asi třemi léty slavně založené, nudapláži? Sám zde těžko něco zmůžu, ale kdyby nás bylo víc… Byl jsem se tam podívat v loni i předloni, bylo tam vždy pusto. [Smutný]

 
-

výhra jak má být

Vložil sailor, 23. Březen 2012 - 23:42
Obrázek uživatele sailor

Ahojda lidi. Tomu říkám výhra jak má být. Když se výhra která se na aqua akcích bez plavek předává už tradičně , v tomhle případě dokonce mezinárodně za opravdu naturistické vyjádření naturismu, který nezná hranic a to ani těch novodobých a ne vždy chtěných, dokáže bezezbytku využít, a ještě k tomu vyjde počasí. To si myslím opravdu může hodně zamávat účastí v tradiční soutěži malování na nahé lidské tělo bez plavek, a troufám si říci, že poroty asi budou mít podstatně složitější práci, pokud si více naháčů, kteří dokážou namalovat alespoň kočku ( bohužel to není můj případ) dodají více sebedůvěry a zdravé soutěživosti a vezmou malování na tělo, nejen jako prima zpestření aqua akcí bez plavek, ale i jako možnost být za svůj příspěvek zábavě i zajímavě odměněni. A pokud odměna vyjde takhle pohodově i s počasím, začnu snad trénovat alespoň tu kočku :o))). [Spiklenec]

 
-

Výhra.

Vložil Roland Jitka, 24. Březen 2012 - 0:07

Víkend to byl pěkný a přátelé super. Možností pro ty co nevyhrají, je i možnost si pobyt v hotýlku zakoupit, za poloviční ceny, pokud jste Členové Klubu naturstů, u Ivoše nebo Tomáše. Pobyt s přáteli vyléčil naši trochu ponorkovou nemoc doma, kterou způsobila z části zima a z velké části také my sami. Jako hlavní cena malovaní je to přijemnější a hlavně motivační pro začínající maliře jako jsme byli my. Holt štěstí chodí dokola a občas kápne na ..... I tak z toho máme všichni radost. Zkuste to také a když nevyhrajete alespoň se dobře pobavíte. Život není jen vážná věc, ale také zábava. [Úsměv]

 
-

Příjemné s užitečným.

Vložil Linka, 24. Březen 2012 - 1:23
Obrázek uživatele Linka

Asi to sem tam moc nepatří, ale jistou motivací malování je i přijemný pocit štětce na těle oběti. Vyzkoušela jsem si a kdo vyzkoušel také, ví o čem mluvím. Nechtěla bych, aby toto bylo jedinou motivací malovaní na tělo a pomyslíte si něco, co je za hranicí naturismu. Mluvím o tom jen jako spojení příjemného s užitečným. Výhry jsou opravdu jen třešničkou na dortu ve škále báječných zážitků kolem malování. Přistihla jsem se, že okukuji kolem jak vlastně obrázky vznikají od první čárky. Vy ostatní vidíte až hotová díla při přehlídce, ale vidět jak díla vznikají, je také hezký zážitek. Maluje se necelou hodinu, ale co dokáží někteří vykouzlit ze základních barev je prostě obdivuhodné. Je tam i hodně improvizace, když třeba děti nějakou barvu komplet rozlijí a pokračuje se v práci bez jedné základní barvy. Přesto vznikají veledíla až přechází zrak.

 
-

Šťastné náhody.

Vložil mikina (bez ověření), 24. Březen 2012 - 11:42

Nezbývá než závidět aktérům reportáže. Zafungovalo i trochu štěstí. Že byli vybráni porotou, že měli nápad, že počasí jim na opalovaní vyšlo, že byly zrovna také Čestlice v tom samém termínu, že se potkali stejně naladění lidé a že vše bylo perfektní. Život občas nabídne sbírku toho štestí a proto je život krásný. Právě pro tyhle krásné souhry mnoha štastných náhod. Vše ale odstartovali svým umem a odhodláním zúčastnit soutěže malování na tělo. Štastným náhodám musíme vždy trošičku pomoci, aby mohli vznikat následně. [Spiklenec]