NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Z Babylonu na Vysočinu.

Vložil JirkaRybka, 29. Únor 2012 - 0:02


Na naturistických párty v Libereckém Babylonu již dlouho přinášejí soutěže v malování na tělo svým vítězům příjemné výhry v podobě hotelových poukazů. I já jsem s kamarádkou jeden takový nedávno využil, a mohu tedy nyní vedle díků Centru Babylon a Naturistovi.cz na tomto místě uvést i pár našich dojmů. Možná to inspiruje i pár dalších, aby odhodili ostych a zapojili se do zábavy na naturistických akcích – vedle dobré zábavy a příjemně stráveného večera lze totiž v soutěžích opravdu leccos zajímavého vyhrát.

Poukazy pro výherce zahrnují zpravidla přenocování pro 2 osoby včetně snídaně, a díky hotelové síti Bohemia Hotel Club & Golf se jedná o nejrůznější místa po celé ČR. Využít se dají samozřejmě různým způsobem, zvlášť pokud je nějaký důvod do dané oblasti cestovat, především jsou ale příležitostí a podnětem, aby si člověk prostě udělal příjemný a přitom díky poukazu i docela levný výlet za krásami některého z koutů naší vlasti. Může se jednat o některé z velkých a známých měst, nebo třeba i o menší místo, může to být v sezóně i mimo – každé místo a každý čas má své krásy a přednosti.

Ledopád u cestyLedopád u cesty Kaňon pod SokolohradyKaňon pod Sokolohrady Podívaná pod ledemPodívaná pod ledem Ledové útvaryLedové útvary Zastávka v Kutné HořeZastávka v Kutné Hoře

My jsme vyrazili vlastně uprostřed zimy za krásami Vysočiny, do Chotěboře. Výlet jsme si rozvrhli do dvou dnů, což nám umožnilo nespěchat, a stihli jsme navštívit celou řadu zajímavých míst. Už cestou na Vysočinu jsme krátce obdivovali krásy Kutné Hory, po příjezdu na místo jsme se pak hned vrhli do objevování půvabů přírody podřimující pod sněhovým příkrovem. Zhruba sedmikilometrová procházka podél horního toku řeky Doubravy nám nabídla pohledy na až neuvěřitelné ledové útvary v různých puklinách ledového krunýře skrývajícího řeku a provedla nás malebným údolím svírajícím se pod Sokolohrady v divoce vyhlížející skalní kaňon. Viděli jsme i pár ledopádů, a dokonce na jednom z nich i horolezce.

Jen padnout do peřin...Jen padnout do peřin… Pod oknem náměstí...Pod oknem náměstí… Na hrázi DářkaNa hrázi Dářka Velké Dářko v ziměVelké Dářko v zimě

Po návratu vláčkem do Chotěboře na nás už čekal příjemný penzion Bene přímo na náměstí, kde jsme se ubytovali v pohodlném dvoulůžkovém pokoji. Po výborné večeři v jedné z restaurací na náměstí se na naši cestu sněhem a ledem hned příjemněji vzpomínalo, a krásně se po tom všem spalo.

Ráno jsme si pochutnali na snídani ve dvou v kavárně v přízemí penzionu, a vyrazili za dalšími zážitky. Jedním z prvních bylo v létě mezi naturisty tolik oblíbené Velké Dářko, které v únorové chumelenici vypadalo úplně jinak: Když jsme se s autem nějak doklouzali na hráz, naskytl se nám pohled na bílou zasněženou pláň, jejíž konec nebylo možno vůbec dohlédnout kvůli hustě padajícímu sněhu.

Havlíčkův BrodHavlíčkův Brod Kůň ve sněhuKůň ve sněhu Příšerka :-)Příšerka :-) Socha v krajiněSocha v krajině Zelená hora u ŽďáruZelená hora u Žďáru

Naše další zastávky patřily Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou, a také několika nevšedním sochám z celé série zdobící okolí, které si možná někteří pamatují i z naší naturistické dovolené před několika lety. Celý výlet jsme pak završili v Havlíčkově Brodu, kde jsme sice těsně zmeškali Masopustní průvod, ale vynahradili jsme si to v místním muzeu a procházkou po městě.

Strávili jsme tak pěkný a nevšední víkend na místech, kam by nás jinak třeba ani nenapadlo vyrazit, a unikli tak na chvíli šedi zimních dnů ve městě. A stálo nás to vlastně jenom benzín a drobné výdaje po cestě, náš pobyt v penzinou kompletně pokryl ten vyhraný poukaz, bez sebemenšího doplatku. Jediným nedostatkem tak byla moje rýma, my jsme si tím ale zážitek zkazit stejně nenechali.

Takže na závěr díky Naturistovi za cenu – a jedna jednoduchá rada: Zkuste si na sebe příště taky namalovat nějaký pěkný obrázek, a třeba taky někam vyrazíte! :-)
Naturista KlubNaturista KlubPřispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku služby nebo vaší činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Hezké zážitky.

Vložil Roland Jitka, 1. Březen 2012 - 21:54

Také jsme teď v Babylonu vyhráli za soutěž malování na tělo, tak dáme vědět až se z hotýlku vrátíme. Navíc jsme si při malování užili spoustu legrace, zvláště ve chvíli, kdy nikdo z nás malovat neuměl. Více než štetcem bylo malováno rukama. Inspirovali jsme se od dětí. Poděkování spíše patří naším krásným plátnům za trpělivost.

 
-

Má to někdo štěstí.

Vložil Linka, 3. Březen 2012 - 1:03
Obrázek uživatele Linka

Kreslit bych zkusila, ale výsledek, by určitě nebyl na vyhodnocení a odměnu, a těch co kreslí hezky nebo vůbec kreslit chtějí, ti tady zase nejsou. Jak to vůbec chodí, když je někdo sám a chce malovat, nebo chce být omalován. Zatím jsem viděla vesměs rodiny, nebo partnery společně. Nedovedu si dost dobře představit, že bych přišla k někomu ohnutému a štetcem mu začala kreslit něco na záda. A obráceně je to taky dost nemožné, že bych někomu ukázala velký listek, můžete mně malovat. Jak to řešíte vy zkušenější.

 
-

Malování

Vložil Pepper, 3. Březen 2012 - 7:37

Já to řeším tak, že „maluju“ na sebe. A protože to není žádné terno, jediný, kdo mi může nadávat za výsledek, jsem já sám. [Smích]

 
-

Nevyužité šance v malování

Vložil zurek (bez ověření), 3. Březen 2012 - 8:09

Je až s podivem, kolik opravdu hezkých naturistek by se nechalo namalovat, ale nemůžou sehnat malíře. Já se snažím je nějak dát dohromady, což se daří tak z 50%. Chtělo by to více iniciativy ze strany malířů.

 
-

malující

Vložil Pepper, 3. Březen 2012 - 10:48

Tak to myslím nebylo potřeba připomínat, ale co už, sám jsem si naběhl. [Smích] Mám trošku problém s představou že někomu na hrudník vystřihnu obludárium a on(a) pak bude muset stát vedle různých vlčic, draků, Spongebobů, snových krajin, portrétů a jiných vydařených děl od našich tradičních naturistických umělců a bude se mít akorát za co stydět. [Spiklenec] Já si svými obrázky dělám spíš legraci, zejména ze sebe, ale můj styl humoru taky není někdy lehké pochopit. [Spiklenec]

 
-

Mám jiný problém

Vložil bledule (bez ověření), 3. Březen 2012 - 12:01

Mám problém jiný, než vnímat povedené estetické dílko. Mně se malování na nahé tělo líbí, pomáhala jsem při malování několikrát, ale těch barev se štítím a pak je dlouho smývám jen z rukou. Je zaručené nějaké zdravotní hledisko, že ty barvy jsou neškodné, případně dát si je na celé tělo??? A nyní srandička pomůže mi pak konopný balzámek? :-)

 
-

barvy

Vložil Pepper, 3. Březen 2012 - 11:29

Nevím, jak je to s nezávadností těch barev; já většinou používám barvy na obličej (zřejmě speciální výrobek pro fotbalové chuligány [Smích] ), které jsem dostal od kohosi snad k Vánocům, ty by měly být OK, ale taky se trochu hůř sundávají. [Úsměv] Pokud vám to malování stojí za menší finanční oběť, zadejte si do Google „barvy na tělo“, vypadne vám hned několik e-shopů s širokým výběrem barev (nechci zde nikomu dělat reklamu, ale třeba by se mohl Ivoš domluvit s nějakým dodavatelem – za reklamu na webu nebo tak něco?).

 
-

Neškodnost barev.

Vložil Roland Jitka, 3. Březen 2012 - 11:31

Barvy budou neškodné, jelikož jsou to vodovky pro děti, při malovaní dětí mají stále prsty v ústech včetně barvy a to výrobci jaksi předpokládájí, že děti občas barvu i ochutnají. [Spiklenec]

 
-

barvy

Vložil Pepper, 3. Březen 2012 - 11:33

To doufám, ale radši bych si nejdřív na krabičce přečetl, že nejsou Made in China (s 20% ftalátů zdarma). [Smích]

 
-

Představit i malíře?

Vložil Linka, 3. Březen 2012 - 12:43
Obrázek uživatele Linka

Nevím jestli by to bylo vhodné, co třeba při obrázcích na tělo představit při vyhlašování i malíře nebo malířku. Byla jsem na třech vyhlášeních a nikdy se nikdo nezmínil o malířích, jen o obrázku jako takovém. Autor obrázku zůstává skromně stranou i když je to vlastně jeho práce. Tím by byli známí i autoři a pak by třeba činilo menší problém poprosit někoho, kdo už maloval o nakreslení obrázku. Dobrým napadem jsou i obrázky dělané na tělo, více než jedno. Pak se můžou třeba na dvě těla, přidat tři čtyři malíři a to by řešilo problém, když by někdo malovat chtěl, že by se přidal jako do party třech čtyřech lidí, kde se čmárá více či méně pro zábavu, ne pro vítězství. I když tedy cena za malování třeba hotel jistě každého potěší, ale vyhrát může jen jeden, tedy v případě Babylonu šest.

 
-

Malíři

Vložil Pepper, 3. Březen 2012 - 13:12

Teď jste mě trošku vyděsila – uvědomil jsem si, že jsem možná jediný „malíř“, kterého organizátoři představují – když si čmárám sám na sebe. [Smích]

 
-

Originalita??

Vložil Roland Jitka, 3. Březen 2012 - 14:29

Nejsi originální, když maluješ sám na sebe, V Čestlicích byl pán, který na sebe nakreslil elektrické schéma zapojení počítače a podle našeho počítačového kouzelníka JirkyRybky dost dobře se všemi detaily. Byl totiž v porotě malování na tělo.

 
-

malba jako výsledek

Vložil bledule (bez ověření), 4. Březen 2012 - 10:58

Já myslím, že být malířem s nápadem pro malování na své tělo je originální, děláte malbu prostě sám na sobě. On se nikdo neptá, kdo vás maloval, zda sám před zrcadlem ve spršárně nebo vám někdo pomohl. Koho vlastně chceme ocenit? Je to obraz nebo malíř? Je dobré předem definovat podmínky a nebo se na podmínky vykašlat a mít zábavu, kterou nám malování nabízí i třeba se 4mi díly žirafy na 4 tělěch. Malíře nevidíme, vidíme malbu jako výsledek, a tak bych to nechala a více nepitvala. [Úsměv]

 
-

Originalita

Vložil Pepper, 4. Březen 2012 - 1:22

Já jsem netvrdil, že jsem originální, spíš to beru jako nouzovku. [Spiklenec] Jen jsem měl dojem, že jsem na skoro každé akci jediný, kdo se maluje sám, taky jsem záměrně výše použil slovo „možná“ = sprostý alibismus. [Spiklenec] Mimochodem včera v Kohoutovicích jsem byl jediný účastník soutěže; takhle kontumačně vyhrát, to tedy moc nepotěší. [Pláč]