NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Praha - Hostivařská přehrada

Vložil JirkaRybka, 5. Leden 2007 - 22:55
Aktualita: 

Ověřená Lokalita 2024

NATURISTA.CZ DOPORUČUJE pro rok 2021: Nudi pláž HOSTIVAŘNATURISTA.CZ DOPORUČUJE pro rok 2021: Nudi pláž HOSTIVAŘ


Mapa, plánek, souřadnice: 

FKK na MAPY.CZ ZDE. (GPS Maps.Google: 50.037396, 14.541986).

Skeň a jeď přímo na Hostivař! :-)Skeň a jeď přímo na Hostivař! :-)


Předpověď počasí pro Hostivařskou přehradu, pro její zobrazení klikněte na šipku na praporku místa:Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy nepřístupná).

Fotografie: 
Letecký snímekLetecký snímek Část plážeČást pláže Z protějšího břehuZ protějšího břehu
3. 10. 2011: Aktuální aerovideo z Hostivařské přehrady. 

Vstupné, provozní doba, kontakt: 
Doprava: 
Autem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
WC na n-pláži.
Sprchy na n-pláži.
Půjčovna lodiček.
Parkoviště neplacené.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Lodičky.

Parkoviště: 


Neplacené u vchodu na T-pláž (ulice K Jezeru), omezeně možno i v ulicích kolem křižovatky Výstavní-Opatovská (blíže n-pláži).


Sport - zábava: 

V textilní části tobogán a řada různých hřišť a kurtů. Plavání a opalování.


Ubytování: 

V Praze a kolem Prahy dost a dost.


Velikost pláže: 
asi 200x50 (až 80) metrů

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.
Okolní břeh neschůdný.
Okolní břeh oplocený.

Okolí: 
Les, lesík.
Pole, louka.
Město.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Přehradní nádrž 0,5 km², Botič
Informace o kvalitě vody ZDE – odkaz v levém sloupci.


Vodní plocha: 
Přehrada.
Dno štěrkové.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda v létě kvete.
Voda je špinavá - hnus.

Po svých / s jízdenkou: 


Metrem na konečnou trasy C – Háje, 2 zastávky autobusem do zast. Jižní Město (jezdí sem linky 165, 170, 203, 212, 213, 232, 260), dále pěšky přes pole (pěšina směřující „kolmo do divočiny“) přímo k bráně n-pláže. Alternativně ulicí K Jezeru (parkoviště), nebo také přes hráz z výletní trasy na opačném břehu (cyklotrasa), k bráně T-části (hlavní vchod s mnoha kiosky a vybaveností), uvnitř stále rovně po asfaltu přes T-pláž a připlocený lesík (10–15 minut) na n-pláž.

Autem: 


Z Hostivaře nebo Chodova ulicí K Horkám, odbočkou v mírné zatáčce nad stoupáním (trojúhelníkový ostrůvek) a vpravo pod most, ulicí K Jezeru (panelová vozovka v lese) na parkoviště na konci vpravo. Ke vchodu T-pláže pěšky vlevo dolů. Alternativně na Háje, zaparkovat někde kolem křižovatky Opatovská-Výstavní, a k pláži pěšinou přes pole za obratištěm autobusů (blíže, ale problematické parkování).

Další info: 

Oblíbená velká n-pláž s dvěma kiosky, z nichž větší „U hada“ připomíná téměř samoobslužnou n-restauraci. Bohužel voda bývá velmi špatná, podle hygieniků „celoročně nevhodná ke koupání“, což maličko vyvažují jen zánovní sprchy přímo na pláži. N- a T-pláže jsou vzájemně průchozí, avšak dosti vzdálené, oddělené strmým lesem (700m procházka po asfaltu, i po vodě z dohledu).

Duben 2009: Přehrada je částečně vypuštěná, z n-pláže vás tedy čeká k vodě „procházka“ po kamenitém dnu (nicméně tam nějaká voda je). Již přes sezónou jsou zřejmě vrata koupaliště za pěkných dnů otevřena.

Někdy uváděné neoficiální smíšené plácky na protějším břehu jsou poněkud problematické, protože celý volně přístupný břeh lemuje rušná cesta (vycházková trasa, cyklostezka) a bývá hojně vyhledáván i rybáři a mládeží z přilehlých sídlišť.


Nejbližší obce: 

Pražské čtvrti Chodov, Háje (Praha 11); Hostivař, Horní Měcholupy, Petrovice (Praha 15)


Turistické cíle: 
Okolní lesoparky (přír. park Hostivař-Záběhlice, Milíčovský les, Kunratický les), Chodovská tvrz, zámekparkemPrůhonicích.

Karlův most , Pražský hrad.Karlův most , Pražský hrad.

English / Deutsch: 

Large and popular nude-beach of southern Prague, including a small on-beach pub, WC & shower. The textile-part (10 minutes to walk, still under the same entrance-fee) includes another pubs, and also some playgrounds and a tobogan. From the metro-station „Háje“ go by bus (2 stops) to „Jižní Město“ (a large circular bus-terminal), then by a simple path over fields, right to the beach. By car, find the streets „K Horkám“ and then „K Jezeru“ (in the woods), to a free parking by the textile-end. Entrance fee varies up to 70 CZK (2008; discounts on working-days, evenings, for children etc.), open in the summer 9am to 8pm.


Aktualizováno: 
28.3.2021 Ivo Žurek

0
 
-

Zdražení Hostivaře

Vložil Banana001 (bez ověření), 27. Květen 2008 - 22:31

Koukám, že pěkně zdražili vstup, doufám, že za tu cenu aspoň budou vyhánět ty Ukrajince a jím podobné existence [Spiklenec]

 
-

Hostivař před sezónou 2009

Vložil JirkaRybka, 11. Duben 2009 - 21:52
Obrázek uživatele JirkaRybka

Dnes jsem projížděl na kole kolem Hostivařské přehrady, která je v současné době částečně vypuštěná. Nějaká voda sice v jezeře zůstala, ale hladině chybí několik metrů, takže všechny břehy lemuje široký pás kamení a uschlého bahna – z n-pláže je tedy nutno k vodě dojít po kamení. Nepodařilo se mi na webu najít žádné informace, co se tam vlastně děje (ani štamgasti na Šeberáku v tom neměli moc jasno), nicméně lešení na jinak zatopené stěně jakéhosi objektu u hráze budí o rychlém napuštění jisté pochyby. (Pro Hostivař bylo sice plánováno podobné odbahnění, jaké vloni proběhlo na Džbánu, ale prozatím nic nesvědčí o vypuknutí takové akce – bagry momentálně řádí na níže položeném Hamerském rybníku.)

Jinak samotné koupaliště již přivítalo první naháče, sezónu sice oficiálně ještě nezahájilo, ale zdá se, že za hezkých dnů přece jen vrata odemykají.

 
-

Vypuštění Hostivaře

Vložil Shpalek (bez ověření), 12. Duben 2009 - 12:35

Jirko, Hostivař se na zimu vypouští každoročně. Většinou během května ji napustěj. Letos to asi nebude jiný.

 
-

Díky za úpravu Hostivaře

Vložil Shpalek (bez ověření), 12. Duben 2009 - 12:46

Online jsem momentálně jenom já a Žurek. Takže asi tobě, Žurku, děkuji za úpravu předcházejícího textu. [Úsměv]


Žurek: Není zač. U příspěvků jakéhokoli druhu by bylo dobré už v jejich titulcích uvést pokud možno výstižný název popisované události, místa apod. Drtivá většina návštěv je z titulní strany. Pokud se tedy příspěvek nazývá „Děkuji“, tak to moc neláká k nakliknutí (i když jde o zajímavou věc). Samozřejmě je velmi vhodné v příspěvcích uvádět odkazy na popisovaná místa. Berte prosím v potaz, že každodenně navštěvuje Naturistu 1/3 nových návštěvníků, kteří třeba nemají vůbec ponětí o naturismu, lokalitách atd. Odkazy se na Naturistovi dělají velmi jednoduše: " NATURISTA.CZ " : [ http://www.naturista.cz ] (bez mezer) vypadá takto: NATURISTA.CZ.

 
-

Hostivař: 2010 asi bez vody

Vložil JirkaRybka, 19. Únor 2010 - 14:05
Obrázek uživatele JirkaRybka

Objevují se informace, že mezi Pražskými naturisty tolik oblíbenou Hostivařskou nádrž čeká v sezóně 2010 (a následující zimu) odbahnění. Podle tohoto článku proběhne celá akce stejným způsobem, jako nedávno i na Džbánu. V létě se dle těchto plánů tedy můžeme „těšit“ na zcela vypuštěnou nádrž, čekající na řádné vyschnutí bahna.

 
-

Hostivař 2010

Vložil volynak, 20. Únor 2010 - 5:54

Po přečtení této informace jsem se na situaci dotazoval a bylo mi sděleno, že letos k odbahnění zřejmě ještě nedojde. Důvodem by měl být nedostatek financí. www.hostivarskaprehrada.cz

 
-

Díky za zprávy

Vložil bledule (bez ověření), 20. Únor 2010 - 9:48

Snad má být horké léto a zavřená přehrada Hostivař, by mi nevyhovovala, i když vím, že odbahnění bude nutné. Jestli se někdě objeví oficiální zprávy o odbahnění, dejte prosím vědět! Ráda bych si podle toho naplánovala dovolenou.

 
-

Zavřená Hostivař?

Vložil volynak, 23. Květen 2010 - 20:06

Dnes jsem se dozvěděl, že letos nebude přístupná Hostivařská přehrada z důvodu odbahnění. Mohl by někdo z Pražáků zjistit jak to tam vypadá a zda by se dalo alespoň opalovat? Nebo bude celý areál pod zámkem?


Žurek: Ano, Hostivařská přehrada bude letos a příští rok vypuštěná z důvodu odbahňování. potvrdil mi to provozovatel areálu Tomáš Bergmann. Opalování je možné.


Článek v Pražském Deníku (Odkaz doplnil JirkaRybka)

 
-

Hostivar dnes

Vložil Banana001 (bez ověření), 24. Květen 2010 - 0:25

Dnes jsem tam byl a musim rici, ze hladina je dosti upustena, na koupani to uz rozhodne neni a nebude. Verme, ze do dalsich let odbahneni pomuze a zlepsi kvalitu vodu, ktera nebyla v lete vetsinou nikdy ke koupani. Skoda jen dvou sezon na tomto uzasnem miste.

 
-

Jak Hostivař?

Vložil volynak, 4. Červen 2010 - 19:28

Nevíte někdo s určitostí jak to vypadá na Hostivařské přehradě? Je přístupná, fungují sociály, občerstení atd? Koupání zde stejně za moc nestálo, ale kdyby fungovaly sprchy a vše ostatní, tak by se vlastně vypuštěním přehrady nic nestalo. Alespoň pro mě ne. Díky za zprávu.

 
-

Hostivařská přehrada aktuálně

Vložil zurek (bez ověření), 7. Červen 2010 - 9:21
Aktuální sdělení provozovatele rekreačního zařízení na Hostivařské přehradě ke dni 7. 6. 2010:
Hlavní pláž bude oba roky uzavřena. V prvozu zůstane jen beachvolejbal a stánek. Nudistická pláž zůstane zkušebně otevřene zdarma, bude otevřený stánek, jedna sprcha, jeden pánský a jeden dámský záchod. Pokud se tento stav osvědčí zůstane až do řádného otevření v roce 2012.
Tomáš Bergmann, HOSTIVAŘSKÁ PŘEHRADA
Hostivařská přehradaHostivařská přehrada


Dejte prosím vědět na email, kolik naháčů na HP za tohoto stavu chodí (za slunečných dní), jestli se má Naturista za tohoto vypuštěného stavu nějak angažovat v propagaci na této pláži.
 
-

Re: Hostivař

Vložil volynak, 7. Červen 2010 - 19:27

Díky za zprávu, jen mi není jasné zda se bude chodit hlavním vchodem nebo tím přímým na nudapláž? Ten otevřený stánek bude také na nuda? Někdy se tam vypravím a podám zprávu.

 
-

Hostivař dnes

Vložil volynak, 12. Červen 2010 - 20:13

Tak jsem se dnes osobně přesvědčil o situaci na Hostivařské přehradě a mohu přinést celkem dobré zprávy. Vše uvedené ve článku výše můžu potvrdit, pláž funguje, občerstvení, i když s omezeným sortimentem, také, vstup však zdarma není, platí se 30 Kč u stánku. Je možné využívat WC, sprchu, ping pong, hřiště na voleybal. Přístup je možný zadním vchodem po pěšině od té točny MHD. Hlavní brána byla, alespoň dopoledne, zavřená. Tráva je posečená asi na polovině plochy. Počet naháčů odhaduji na tak 50 – 60 v odpoledním maximu. Jinak se těšme na rok 2012, kdy se snad vše vrátí do normálu.

 
-

Hostivař ještě jednou

Vložil PetrK, 13. Červen 2010 - 22:32

Navštívil jsem Hostivař ve čtvrtek a v pátek. Hlavní vstup je úpně uzavřen. Pláž je tedy přístupná jen zadním vchodem od konečné autobusu. Textilácká pláž se vůbec neudržuje (neseká apod.) a je úplně mimo provoz. Stánek funguje ten menší. U hada je zavřeno, přes zimu se mu zřítila pergola. Vše ostatní je v pořádku, na svém místě. Stánek má trochu omezený sortiment. Z jídla dostanete jen buřty nebo párek v rohlíku. Točené pivo je, nějaké nealko a panáky/víno taky dostanete, ceny lidové. Stánek zavírá podle množství lidí (někdy ve 20:00, někdy po půlnoci), otevírá cca v 10:00. Pan správce je velmi přátelský a rád vás tam uvidí. Vstupné se vybírá hlavně za záchody, sprchu a sekání trávy. Ano tráva je posekána cca na polovině plochy, ale vzhledem k množství návštěvníků to v pohodě stačí.

Přehrada už je úplně vypuštěná. I pana správce překvapilo, že bahna je celkem málo. Čekalo se až 6metrů, ale nakonec má bahno v nejhlubším místě jen 2metry. Vysychající bahno nijak nezapáchá a ani se nerozmnožili komáři nebo jiné breberky.

Pláž je dneska vlastně u potoka. Botič příjemně zurčí a vytváří neopakoatelnou atmosféru. Díky tomu, že jsou odhalené i písčité břehy (které jsou běžně pod vodou), tak se dá, netradičně, ležet i na písku.

Petr

 
-

Hostivař OK

Vložil bledule (bez ověření), 20. Červen 2010 - 12:22

To je dost dobrá zpráva. že je tam vstup a nějaké sociální zázemí. N-pláži odbahnění nijak neubližuje? Kdo nemá příležitost odjet někam jinam, tak se asi uskromní a bude se v Oaze cítit dobře i bez koupání, příroda je tam hezká.

 
-

Hostivař není OK

Vložil bledule (bez ověření), 4. Červenec 2010 - 12:43

To je hrůza v tomhle horku, že nejde plavat. Já nevím proč jim odbahnění musí trvat 2 roky. :-)

 
-

Konec srpna 2010 na Hostivaři

Vložil Vladimír, 25. Srpen 2010 - 14:39
Obrázek uživatele Vladimír
1122334455Tráva se nesečeTráva se nesečePláž z cesty na přední plážPláž z cesty na přední plážZa tobogánem na přední plážiZa tobogánem na přední plážiPohled z hrázePohled z hráze
 
-

Jiný pohled na Hostivař

Vložil Radka (bez ověření), 25. Srpen 2010 - 18:53

Obrázky ukazuji Hostivařskou přehradu jako horor. Skutečnost je jiná. Louka v centrální části nuda pláže je posekaná. Příchod na nuda pláž je jen výhradně přes zadní branku. Je zde natažená sít na volejbal a volá naturisty a nuturistky po rozpohybování kostry. Pro ty co si chtějí nahé opalování zkusit poprvé, jsou zde ideální podmínky, žadný čumící textil. Louka poskytuje dostatek soukromí. A nikdo neni nucen se vysléci u vchodu. Přitom potřebné služby tam jsou v dosahu (stánek, sprcha, WC). O víkendu tam pujdu zase a nebudu čichat cizí nohy ve Lhotě. Prostě plavky zbytečné a osuška pod tváře u stánku nutná.

Radka

 
-

Ještě Hostivař

Vložil volynak, 25. Srpen 2010 - 19:24

Také z mého pohledu se zdá, že situace není tak špatná, byl jsem tam v neděli 22.8., lidí mohlo být odpoledne pár desítek. Snad všechny zde bavil malý chlapec, který nabízel návštěvníkům osvěžení v podobě vodního postřiku… Díky provozovateli stánku, že se toho ujal, jinak by zde nebylo asi vůbec nic. Horší však je, že bagrování dosud nezačalo a letos už asi ani nezačne, čímž se termín bude asi dále posouvat a zařízení i celý areál bude víc a víc chátrat.

 
-

Díry, nebo ementál?

Vložil Vladimír, 26. Srpen 2010 - 12:32
Obrázek uživatele Vladimír

Naposledy jsem viděl Botič „v originále“ v dávném dětství, kdy jsme jezdívali o nedělích do dnes už trvale utopeného a možná desítkami podvodních let dávno rozežraného koupaliště. Procházka od zadní branky až k hrázi měla pro mě a mé vrstevníky zcela jiný punc než pro Radku či Volyňáka; dost možná i proto jsem na webu nenašel obrázky, jak dnes vypadají obě pláže bez vody. Považuje-li je Radka za depresívní, je to její problém, nikoli můj nebo Hostivaře. Někdo holt vidí na ementálu sýr, jiný díry. Nepochybuji o tom, že slunit se do Hostivaře chodí desítky lidí, včera před polednem tam byli čtyři a po cestě dolů „k vodě“ jsem si promáčel boty. Což není výtka, prostě pouhopouhé konstatování. A že se na odbahňování nepracuje? Když jsem se před několika málo lety dostal naposledy na Oázu, procházel jsem od autobusu pěšinkou ve vysokém obilí. Dnes jsou tam už nálety dřevin a všude samý pýr. Také příznačné…

 
-

Je to hrůza co z areálu zbylo.

Vložil Radka (bez ověření), 21. Leden 2011 - 16:40

Musím konstatovat, že to skutečně vypadá děsně, když se vydáte po pěšince k textilní části. Tam to vypadá jak v Milovicích po odchodu Rudé armády. Mám pocit, že to už žádná hygienička nerozdejchá a kulaté razítko nedá. Prostě Milovice. Přehrada se odpouští a a do čtrnácti dnů bude přehrada nasucho. Pak by se mohlo objevit původní koupaliště.

 
-

Výlov Hostivaře

Vložil volynak, 24. Říjen 2010 - 5:47

Jak jsem včera (23.10.) zahlédl v televizi, proběhl tento den výlov Hostivařské přehrady. Moc ryb tam asi nebylo, ale pro Pražáky to mohla být docela zajímavá podívaná…

 
-

Vylov Hostivare

Vložil Vogel, 24. Říjen 2010 - 22:29

Zrovna jsem vylov videl vcera v realu a jak jsem koukal, tak i pokrocily dal pripravne prace k bagrovani. Prodluzovali si tam „cestu“, ktera jeste nedavno koncila v podobe poskladanych panelu u zacatku hrace (u betonove vstupni propuste). Dal uz jde tedy jen o navrsenou udusanou zem, jak jsem koukal zdalky. Tak se snad s tim bagrovanim zacne.

 
-

Volavky

Vložil Radka (bez ověření), 24. Říjen 2010 - 23:28

Volavky pravidelně lový ryby v blízkosti nuda pláže. Zatim jsou volavky chráněné, ale brzy bude nutná regulace.

 
-

Sezona 2011 na Hostivaři

Vložil MartinC, 22. Květen 2011 - 21:53
Obrázek uživatele MartinC

Odbahňování bude trvat ještě hodně dlouho, ale máte prosím informace, zda bude letos v provozu kousek N-pláže?

 
-

N-Pláž na Hostivaři funguje

Vložil Vogel, 23. Květen 2011 - 6:15

Pláž funguje, včera jsem kolem jel. Jen u pláže teď řádí bagry a náklaďáky. Během dne doplním fotografie.

 
-

Fotografie Hostivaře k 22.5.2011

Vložil Vogel, 23. Květen 2011 - 16:07

No, jinak slovy. Obrázky jsou pohled na přehradu před nudapláží, tedy víceméně v polovině plochy přehrady. A je vidět, že se zda intenzivně pracujě. Zadní část už je víceméně plně odbagrovaná kromě 2 kousků. Jeden je ohraničen páskou (kdo ví proč) a na druhém asi vznikne avizovaný ostrůvek pro ptactvo. Vepředu u hráze se postupuje v přípravách a vysoušení bahna. Tam ho ale zase tolik nebude. Pokud se nepůjde ještě hlouběji, tak by mohli být už v pěkné půlce prací přímo na samotném odbahňování.

 
-

Jak na Hostivaři?

Vložil volynak, 19. Červenec 2011 - 4:43

Má někdo informace jak to vypadá na Hostivaři? Funguje to jako v loni ? A chodí tam vůbec někdo? Díky za zprávu.


Žurek: Přehrada plná Tater odvážejících bahno, na pláži občasně lidi, přesně nevím, byl jsem tam jen 2×, podle počasí, občerstvení bylo otevřené.

 
-

Hostivař 2011

Vložil zlinman (bez ověření), 19. Červenec 2011 - 17:14

Kamarádka byla u toho, když tam z bahna vyhrabali mrvolu a pak ji odváželi… Snad to byla výjimka a doufám, že to nezbrzdí bagrování a vyčištění přehrady… Ovšem obávám se, že pokud to bude opět rybářský revír a budou tam sypat náklaďáky krmiva, tak se SINIC Hostivař nezbaví ani po vybagrování… Přál bych si čistou vodu v Praze, ale s tím průtokem v Hostivaři je to asi nereálný sen. Každopádně až ji napustí, určitě zas vyzkoušíme…

 
-

Hostivař před 50-ti lety

Vložil volynak, 10. Září 2011 - 19:02

V dnešním filmovém týdeníku z roku 1961 na ČT 2 (repríza 12.9. ve 14.15/ČT 2) se mihnul šot z výstavby Hostivařské přehrady. Komentář sliboval Pražanům možnosti koupání po dokončení díla v r.1963. Od té doby asi nebyla přehrada nikdy vypuštěna, takže odbahnění už bylo jistě namístě. Jsem zvědav na příští léto, jestli se vše vrátí do původních kolejí.

 
-

Hostivař, Džbán a podobné

Vložil nahatej, 12. Září 2011 - 17:03

Ve druhé polovině 80. let jsem se dostal k jednomu odborníkovi z (tehdejšího) Výzkumného ústavu vodohospodářského. Připravoval jsem s jedním novinářem článek „Malá vodní zábava“ o tom, že bychom potřebovali zařízení, která kromě obligátního obdélníkového bazénu nabídnou i různé hrátky apod. Neboli to, co je dnes běžné včetně specializovaných akvaparků. Pán se tehdy až překvapivě kriticky vyjádřil k těm přehradám, které podle něj tehdy zbrkle vyrostly, aby umožnily houfné odrekreování mas pracujících, aniž by ale někdo tehdy řešil, co se s nimi po hygienické stránce stane po delší době. Už tehdy byly problémem, a to jim bylo o 25 let méně.

 
-

Hostivař - budoucnost

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 18. Září 2011 - 20:10

Velmi pečlivě zde sleduji poznámky o aktuálním stavu hostivařské přehrady a budu rád, pokud se tam příští rok podívám. Mám to docela blízko, ale byl jsem doposud zastrašený poznámkami o kvalitě vody.

Bohužel v Praze s výjimkou Motolského rybníka asi není žádná nuda s kvalitní vodou. Snad ještě Braník, ale tam se mi nějak extra nechce, přece jen je to tam takový trošku exhibicionismus a já se nepotřebuju vystavovat nějakým zakomplexovaným retardům, kteří si na mě budou ukazovat jako na zvířátko ze zoo.

 
-

Hostivařská přehrada v Praze se už napouští

Vložil SPORT, 6. Říjen 2011 - 19:37

Díky za originální videa lítání nad Hostivařskou přehradou a Šeberákem! Hostivařská přehrada je skutečně kouzelné místo. Stačí si jen vzpomenout na příchod přes krásnou rozkvetlou louku, krátce lesem a okolo sympatických výběrčí vstupného. Na samotné n-pláži pak příjemná vůně posekané trávy, pohled na třpytivou vodní plochu s lodičkama, vůně klobás a domácí limonády ze stánku a krásné volejbalistky. Prostě ráj pro příznivce n-pláží, kterým muselo radostí srdce poskočit, když se v polovině září z tisku dozvěděli, že se přehrada už napouští. Napouštění bude trvat 2–3 měsíce, a tak se můžeme těšit na další sezonu plnou spokojených naháčů.

 
-

Můj pohled na Hostivař

Vložil volynak, 6. Říjen 2011 - 19:52

Kolega SPORT to napsal výstižně, chtěl jsem něco podobného také vytvořit. Prostředí je zde opravdu krásné, při své nedávné návštěvě jsem však měl smíšené pocity z postupné devastace a zpustlosti areálu. Dvě sezony provozu/neprovozu se totiž podepsaly na stánku U Hada a přilehlé terase, rozbujela se zde náletová vegetace a vysoká tráva (mimo ten kousek co byl v nouzovém provozu). Na jaře to tedy bude chtít asi pořádný kus práce uvést vše alespoň do stavu před vypuštěním. Jinak se ale můžeme těšit na nový písek na pláži a snad i na čistější vodu.

 
-

Hurá Hostivař

Vložil bledule (bez ověření), 8. Říjen 2011 - 9:58

Hostivař se napouští, to je bezva zpráva. Dvě sezony mi „Oaza“ chyběla.

 
-

aktuality k Hostivaři

Vložil SPORT, 28. Březen 2012 - 19:34

V chatu se před časem někdo ptal na Hostivař. Byl jsem tam před dvěma týdny a je naplněná tak z jedné třetiny. Naproti n-pláži se má postavit odpočinkové místo pro ptactvo a návštěvníky přehrady ve tvaru elipsovité terasy. Na samotné pláži je vidět zub času. Přecejen nezažila dva roky plného provozu. Tak snad to v létě vyjde a bude tam krásně jako dřív!

 
-

Hostivař dnes

Vložil ph55 (bez ověření), 9. Duben 2012 - 17:47

Informační tabuleInformační tabulePohled z protějšího břehuPohled z protějšího břehu Výstavba molaVýstavba mola

Vše je focené od nového mola (naproti pláži).Kvalita fotek odpovídá již dost starému mobilu.

 
-

molo na Hostivaři

Vložil Vogel, 9. Duben 2012 - 20:45

Já osobně mám z tohoto mola takové smíšené pocity. Jako by někdo chtěl nudapláž na Hostivaři vyštípat.

 
-

Hladina stoupá

Vložil ph55 (bez ověření), 22. Duben 2012 - 9:01

Včera už byl břeh až v místě kde začínají vnější pylony nového mola.

 
-

Hostivař je OK

Vložil alspro (bez ověření), 16. Květen 2012 - 19:54

V pátek 11. 5. 2012 bylo na Hostivaři nádherně. Občerstvení fungovalo, tráva byla posekaná… Molo na protější straně je AŽ na protější straně a jen kousíček od původního břehu. Bavil jsem se pohledem na do vody skákající otužilce. Logo Naturista.cz krásně zdobilo šedou stěnu přístavku…

Už aby bylo hezky :)

 
-

V textilní části Hostivaře se nic nezměnilo.

Vložil Radka (bez ověření), 21. Květen 2012 - 9:15

Nevým jak rozdejchá skutečnost hygienická služba, že v textilní časti to stale vypadá jak po bombardování. Podle mně provozovatel areálu zaspal dobu a do začátku sezony toho moc nestihne.

Tím že se nesekala tráva, tak tam teď převladá třtina a kopřivy a po posekání je tam strniště jak na poli. Ten největší zbor je stržený a nového nic, když tam nebudou služby tak tam nebude nikdo chodit. Přitom přírodní voda je podle hygieniků podstatně lepší než v minulosti.

Naháči mají k dispozici dva stánky a molo naproti je dost daleko a normálnímu člověku nevadí.odpočinkové molo: Místo na pozorovaní vodního ptactvaodpočinkové molo: Místo na pozorovaní vodního ptactva Dnes jsem vystavila obě tvaře sluníčku bez ochrany a byla jsem v pohodě. U nahačů je travička měkká a převladají nízko rostoucí traviny. Po zazemí bagristů zbyly holiny, které nikdo neosel, ale nejsou velké tak brzy zarostou sami nějakým plevelem.

Voda je zatim chladná, ze zadní časti z louží doputovala trocha řas vegetujících na rostliných zbytcích, ale ta brzo odpluje k textilu. Jezero zatim nevytvořilo rovnovahu mezi vegetací a rybí osadkou a tak se bude kvalita vody během leta rychle měnit a bude zajímavé sledovat rozbory hygieniků na webu hygienické služby. Nuda plaž k rekreaci doporučuji, textilní rozhodně ne.
 
-

Nový web Hostivaře

Vložil volynak, 2. Červen 2012 - 4:26

Jak jsem právě zjistil, Hostivařská přehrada konečně spustila novou verzi svých webových stránek. Nic závratně nového tam sice není, ale přesto mrkněte na www.hostivarskaprehrada.cz

 
-

Hostivař včera

Vložil asmara, 25. Červen 2012 - 9:52
Obrázek uživatele asmara

Hostivař mile překvapila, sezóna je v plném proudu, návštěvnost slušná, ale lidi po sobě narozdíl od textilní pláže nešlapou, fungují obě občerstvení, půjčovna lodiček i šlapadel. Nově přibylo i hřiště na volejbal :-)Vodě odbahnění pomohlo, v předchozích letech už to touhle dobou byla sinicová hrachová kaše, teď je voda jen mírně zkalená a na koupání vhodná. Vstup do vody je pozvolný a dlouho písčitý, tam bahno skutečně zmizelo a voda je příjemně prohřátá:-) Děti se vyblbly a já se potěšila návratem mojí nejoblíbenější pražské nudapláže v celé slávě…rozhodně doporučuju, návštěva stojí za to:-)

 
-

Hostivař opět super

Vložil Radka (bez ověření), 25. Červen 2012 - 12:13

Skutečně textiláci stáli fronty na pivo a občerstvení a dva fotografové se snažili nafotit textilní pláž, tak aby nebylo vidět, že objekty během odstávky areálu lehce rozebrali bezdomovci. Provozovatel obnovil web s použitím starých fotografii.

Jinak sluníčko skvěle pálilo do tváří a zad, pivečko bylo chlazené, nálada skvělá, voda příjemně prohřátá vhodná k plavání. Řasy pomalu odpluly k textilu.

Radka

 
-

Taneční zábava?

Vložil pat66 (bez ověření), 22. Červenec 2012 - 7:59

V úvodu této stránky stojí:„Každou sobotu večer na této nuda pláži taneční zábava!“. Na oficiálních stránkách přehrady není o tom žádné info. Můžete někdo věci znalí upřesnit – jestli to funguje, od kolika hodin atd. Dík!

 
-

Hostivař zahajuje 1.5.

Vložil Michal76, 26. Duben 2013 - 15:20

Podle internetových stránek provozovatele zahajuje Hostivařské koupaliště sezonu 1.května.

 
-

Jak na Hostivaři?

Vložil volynak, 24. Květen 2014 - 19:23

Má někdo přehled jestli už je v provozu nudi na Hostivaři? Díky za info.

 
-

FKK Hostivař v provozu je

Vložil courier_new, 9. Červen 2014 - 22:48

V prozozu je, dneska jsem tam byl. Všechno OK, akorát voda by mohla míň smrdět.

 
-

Hostivař 27.6.2021 Hlava na hlavě

Vložil Petr Komínek, 27. Červen 2021 - 11:25

Voda ok, jen je trochu špinavá. Hlava na hlavě. U stánku lze koupit pivo, jídlo. Vybírají vstupné.