[ikona]

Zrušení FKK pláže Ostrožská Nová Ves

   17. Červen 2014 - 9:04
Anonymní

Dne 16. 6. 2014 byla kompletně rozorána FKK pláž Ostrožská Nová Ves. Uváděný důvod je, že přítomní rekreanti znečišťují prostředí v blízkosti nádrže na pitnou vodu.

Aktualizováno 18. 6. 2014:
Situace: Během desítek let se návštěvnost oblasti písníku „Čtverec“ u Ostrožské Nové Vsi natolik zvýšila, že došlo ke krizovým situacím, které čím dál více řeší Policie ĆR a aktuálně i Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Článek jednoho ze starousedlíků.

V místě n-pláže vznikl problém s nedostatkem místa, absencí WC, koupání neukázněních naturistů v nádrži na pitnou vodu, neochota stálých návštěvníků se postarat o místo tak, aby vytvořili podmínky schůdné pro majitele pozemku a hlavně pro ochranné pásmo pitné vody.

Zkušenosti naturistů z jiných lokalit ČR, kde se úspěšně řešily podobné problémy:
Spolek naturistů Ostrava (Antošovice): Oblast je také v zákazu vjezdu, dokonce je tam rezervace ohroženého ptactva. Pokud SNO nechtěl o n-lokalitu přijít, tak musel vypracovat projekt, ve kterém zohlednil veškeré aspekty v místě, přesně popsal svoji činnost v místě a podvolil se nařízením EU pro existenci rezervace. Vybudování ekologických WC bylo samozřejmostí. Pozemek mají v nájmu od obce Antošovice, mají službu, která vybírá členské poplatky. Jedině obětavosti vedení SNO dodnes „Antošky“ existují.

Hrádek-Oplatil (Pardubicko): V posledních letech docházelo k neúměrnému zahlcení místa přijíždějícími auty – lidi se snažili za každou cenu dostat k vodě i za cenu projíždění dlouhých příjezdových tras lesy. Dříve rekreační oblast se stala rejdištěm neukázněných automobilistů. Mj. je i tato oblast Oplatilu ochranným pásmem pitné vody.
Řešení: Pozemky-břehy ve východní části písníku Hrádek koupil jeden člověk a poskytuje je jednak volejbalistům a několika dalším naturistům. Jedině ti mají klíče od závory u silnice a mohou se dostat ke břehu. Výsledek: Opět klid a mír v těchto místech, pořádek a utlumení neukázněnosti návštěvníků.

Opaťák u HK: Dříve také těžební prostor písku. U silnice je parkoviště, za ním k vodě závora, za kterou nesmí nikdo k vodě jet. O značně rozlehlou n-pláž se stará 1 (JEDEN) člověk, který má pozemek ve vlastnictví a má na zodpovědnost vše, co se tam děje. Je to nejedna nepříjemná starost, ale odměnou mu je jedna z nejoblíbenějších n-pláží u nás a hlavně nemusí mít obavu o její budoucnost.

Podobným stylem by se daly popsat i další n-lokality, ale mohl bych zmínit i ta divoká místa, která mají „šanci“ dopadnout stejně jako Čtverec u Ostr. Nové Vsi.
JEDINÉ ŘEŠENÍ JE ÚČINNĚ KOMUNIKOVAT S MAJITELEM POZEMKU, SPLNIT JEHO POŽADAVKY, PŘEDEVŠÍM EKOLOGICKÉ.
Obracet zorané drny do původní polohy je v současnosti absolutně nepotřebná věc, protože jako přijel traktor s pluhem včera, tak může přijet i zítra a bude na to mít plné právo.
Držím všem na Čtverci palce a doufám, že napříště už přineseme jen pozitivní zprávy. Stejně jako přinášíme z Opaťáku, Antošovic, Křetínky, Oplatilu a dalších podobných.
NATURISTA.CZ vám bude stále k dispozici.

Video a článek na NOVINKY.CZ a níže reportáž České televize (Slovácký Deník: Vyhnání z ráje):

Hluboká orba na OstrožskéHluboká orba na Ostrožské

O hluboké orbě na Ostrožské va České televizi (čas: 13:30. minuta):
Česká televize o hluboké orbě na OstrožskéČeská televize o hluboké orbě na Ostrožské
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Konec koupání na Ostrožské

   17. Červen 2014 - 13:57
Jiří Tománek

Včera 16.6. 2014 byl den konce koupání na Ostrožské. Celá pláž rozorána a zničena. To se asi pochopit nedá, někdo musí být hodně postižený aby toto udělal. Velká škoda, nemám slov.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Neznám tuto lokalitu,ale co

   17. Červen 2014 - 17:34
Tisicak (bez ověření)

Neznám tuto lokalitu,ale co jsem zjistil : OSADNÍCI TÉTO LOKALITY SI NEPŘEJÍ JAKOUKOLI PROPAGACI TOHOTO MÍSTA.Čili ani nebyl zájem o nezvané hosty.Pravděpodobně majitel se rozhodl nakládat se svým majetkem podle vlastního uvážení.Pokud by někdo schopný vyvolal jednání s vlastníkem,tak by jim tam za určitý poplatek nějaký plac zanechal.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ostrožská n. Ves ve smutných obrázcích

   17. Červen 2014 - 18:42
Obrázek uživatele Prchal
Prchal

Já osobně jsem tuto n-lokalitu navštívil jedenkrát a to v roce 2011, abych se podíval jak to tam vlastně vypadá a musím říct, že to tam bylo opravdu krásné. Jak to tam vypadá teď se můžete podívat na Novinky.cz zde. A je mi z toho také smutno :-( 30let to nikomu nevadilo …

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

ČT na Ostrožské

   17. Červen 2014 - 20:21
boby777

Tak jsem hledal a našel jsem reportáž ČT. Zde ji máte http://www.ceskatelevize.cz/…rat-nudaplaz

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

No to je teda sila.

   17. Červen 2014 - 21:30
miker111 (bez ověření)

No to je teda sila.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zkušenosti naturistů z jiných n-lokalit ČR

   18. Červen 2014 - 9:30
zurek (bez ověření)

Do tématu nahoře jsem aktuálně doplnil zkušenosti naturistů z několika dalších n-lokalit, kteří řeší nebo donedávna řešili podobné problémy jako na Čtverci u Ostrožské Nové Vsi..

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ostrožská do poloviny vybagrovaná

   18. Červen 2014 - 9:45
zayko (bez ověření)

Jen maly update ke stavu---kompletne rozorano a plazicka z pulky vybagrovana [Šokovaný]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: Ivo

   19. Červen 2014 - 9:31
miker111 (bez ověření)

Ivosi, sorry, ale prave o to si myslim, ze u naturizmu nejde. Zadna priroda, ale vse zaskatulkovat do nejakych norem, vybudovat zachodky, stanek s obcestvenim, parkovaci mista pro invalidy a podobne. Tady proste nechapu, ze takoveto postupy obhajujes. Navic nevim, kde nastaly jake problemy. Alespon z toho clanku vyplyva, ze je sedna o par zoufalcu, kteri svym offroadem musi dojet az do vody. To urcite neni nikdo z tech mistnich, kteri za ta leta vybudovali snad nejmalebnejsi N lokalitu u nas. Nevim, jestlis tam byl, ale srovnej to treba s Lhotou, coz je proste tovarna na nahotu. Samozrejme to vodni ochranne pasmo je naprosto zastupny problem. Jak by mohli lidi a jeste v takovym poctu znecistit tak obrovske jezero. To muze prohlasit pouze naprosty nedouk nebo lhar. Pokud je to tak zasadni, proc nerozorali i textilni plaze naproti. Navic si rozhodne nemyslim, ze koupani patri k vodnim sportum. Pokud vim, je tam i jakysi veslarsky klub. To znamena, ze i oni a jiste readne registrovani tam jsou ilegalne, kdyz tam jsou vodni sporty zakazane. Je to o tom, ze se proste nekdo rozhodl skodit a ukazat, ze ma moc. Asi nikdo nevime z jakeho duvodu to bylo. Z nejakeho pragmatickeho nebo vecneho to asi nebylo. Mozna nema rad nahotu, nebo mu vadi nekdo osobne s kym se nepohod, no a nebo proste nemel co delat a dumal, komu ted zrovna zavari. Mistnim preju hodne sily, aby to zvladli. Michal

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

U pozemku nejde o naturismus, ale o podmínky majitele

   19. Červen 2014 - 10:19
zurek (bez ověření)

Především tohle všechno je věc majitele pozemku v návaznosti na ochranu vodního zdroje. My tady nemáme nic co řešit, já jsem dal jen příklady z jiných míst, kde naturisti s majitelem pozemku ku prospěchu věci komunikují. Za sebe nedávám vůbec žádné návody ani návrhy. Sám budu rád, když bude n-pláž „Čtverec“ pokračovat dál.

Tady máte Ostrožská jezera jako na dlani. (Bývalá) n-pláž je v jihovýchodním koutě Kunovské tabule (místní název Čtverec nebo Štěrk). Tady je uvedeno, co je u Ostrožských jezer dovoleno nebo zakázáno. Od Vodárenské nádrže na pitnou vodu to je 95m. Řešení problému s nuda pláží hlubokou orbou mi přijde, jako zásah na příkaz Jiřího Paroubka obrněnými transportéry na technaře. Jak jsem ale řekl v úvodu, všechno si musí vyřešit místní s majitelem pozemku sami. Všichni jistě věříme, že hluboká orba byl v tomto případě ten opravdu nejtěžší kalibr a od teď se všichni zúčastnění budou k sobě chovat civilizovaněji.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak z tohoto jsem smutný..

   19. Červen 2014 - 10:23
bublinek

Bylo to jediný místo, kam jsem se, kromě cachtání v domácím minibazénku, chodil koupat. Nevím, co za tím vším je, ale doufám, že se situace brzy nějak vyřeší a tohle krásné místo bude zase přístupné. [Smutný] Držím palce těm, kteří se o to starají, a kdyby bylo třeba s něčím přispět, rád pomůžu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak jsem uvedl dříve na jiném

   19. Červen 2014 - 20:54
Obrázek uživatele natur
natur

Jak jsem uvedl dříve na jiném místě a jak uvedl i Ivo Žurek v úvodním článku této diskuze, jediným řešením je založení klubu, pronájem nebo odkup pozemku a následná péče o tuto lokalitu. To znamená min. ona WC, řešení odvozu pevného odpadu. Dnes je to tato lokalita, zítra to bude jiná, to je pouze otázka času. Pokud nějaká náhodná skupina naturistů využívá ke své rekreaci pozemek, který je v majetku třetí osoby s kterou nemá jakoukoliv smlouvu o užívání, nemá vůbec možnost proti takovýmto zásahům něco podniknout.

A k té orbě – to to dopadlo ještě dobře. Nedávno proběhl tiskem článek, že v USA se jakýsi darebný pán vyčůral z břehu do přehradního jezera – zásobárny pitné vody. Byl zachycen kamerami, lapen policií, místní představitelé rozhodli o vypuštění celé přehrady. Blbost – to vypuštění, ale dovedete si představit, co toho pána čeká za postih?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

pozemek pro nuda pláž

   20. Červen 2014 - 11:32
snehulaceks (bez ověření)

[Spiklenec] ideální řešení : nevlastní někdo pozemek který nabídne ve propěch nudy :-)))

[Spiklenec] no a pak se založí klub :-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Vlastnit pozemek není vždycky výhra

   20. Červen 2014 - 14:41
zurek (bez ověření)

Pokud já vím, tak z českých naturistů vlastní pozemky jen Josef na Opaťáku a KNK Křetínka. Jinak jsou všichni v nájmu, nebo se jedná o divoké lokality bez jisté existence. Pozemek se může taky velmi rychle znehodnotit – na Antošovicích vzhledem k prohlubování koryta Odry permanentně klesá hladina a vbrzku budou mít místo pláže bahnisko, než se voda úplně vytratí. Pak je takový pozemek k ničemu. Nebo přijdou povodně a ty umí v v rovinaté krajině vodu jednou pro vždy zničit. Na Štěrkáči u Otrokovic zničila n-pláž výstavba dětského domu v těsné blízkosti n-pláže.

Na druhou stranu je ale tisíce míst, kde se n-pláže dají zřídit. Ještě k Ostrožské a neadekvátnímu zásahu oráče a bagristy: v tomto případě by se dalo odvolat na OCHRANU POKOJNÉHO STAVU, který po dobu zmiňovaných 30ti let očividně v místě n-pláže panoval. Neklid vnesli až automobilisti a ti byli jistě z velké většiny textiláci. T-traktorista ovšem rozoral pouze n-pláž. Myslím, že tento § 5 OZ by se dal na tento případ docela dobře nasadit.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ještě doplním – ten článek,

   20. Červen 2014 - 16:50
Eva7252

Ještě doplním – ten článek, o který se jednalo a na který dal Ivoš odkaz, byl psán ještě před účinností NOZ. Teď by se dal použít § 1003 ochrana držby – kdo byl v držbě rušen, může se domáhat, aby se rušitel rušení zdržel a vše uvedl v předešlý stav. Ta rovina je do určité míry teoretická a nemá smysl se o ní rozepisovat – nicméně pokud x let tady byl nějaký stav (užívání, údržba), atd. a nyní byl narušen, bylo by možné postupovat tak, jak Ivoš píše, tedy vyjednat podmínky tak, aby byl napraven předešlý stav.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Oni totiž komunisté majitelům

   20. Červen 2014 - 19:09
Tisicak (bez ověření)

Oni totiž komunisté majitelům všechny pozemky sebrali a všechno patřilo všem.Takový případ byl u nás i s letištěm.Na zabraných pozemcích si socialistická organizace vybudovala základnu pro letecké hnojení a chemické ošetřování okolních polí.Postaveny byly hangáry,sklady,tankovací stanice atd.Po r.1989 to vedoucí pracovníci „privatizovali“a rozjeli kšeft.Hangáry pronajímali pro garážování ulralehkých letadel,provozovali leteckou školu,aerotaxi atd.Když byly pozemky vráceny původnímu majiteli,který je celou dobu má napsané v katastru nemovitostí jako ornou půdu,tak se s ním odmítali bavit.Majitel tak musel platit daň z nemovitosti a na pozemek ho ani nepustili.Díky rychlosti soudů,různých opatření,odvolání a dovolání se to táhlo déle než deset let.Až známý právník poradil:Svoje pole můžete kdykoliv orat,hlavně to nikomu před tím neprozradit.Tak majitel poslal pět traktorů a nechal zorat i příjezdovou cestu,která nebyla v žádných plánech.Letadla se ocitla uprostřed pole bez možnosti vzlétnout a musela se rozebrat a přenést k silnici.Každý majetek má svého majitele.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

hrůza co se to děje - 21. století ????

   27. Červen 2014 - 18:18
Obrázek uživatele vlcek roman
vlcek roman

Zdravím – hrůza – co se to děje – snad bude líp .. odkaz http://slovacky.denik.cz/…0140626.html

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Toto je jediný správný

   29. Červen 2014 - 9:56
Tisicak (bez ověření)

Toto je jediný správný postup,jednat s majitelem pozemku a dát si jasná pravidla.Neschovávat se za nějakou tlupu,ale určit konkrétní odpovědné osoby.Neužívat neoprávněně cizí pozemek a nehrát mrtvého brouka.Nebýt vulgární na majitele pozemku pokud uplatňuje svá práva.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Další naschvály na Ostrožské

   27. Červenec 2014 - 13:38
Josef Žajdlík (bez ověření)
Tak kauza novoveské pláže pokračuje. To rozorání někomu očividně nestačilo a dnes v noci na ni rozházel kýble hřebíků. hreby1hreby1 hraby2hraby2 hreby3hreby3 hreby4hreby4 hreby5hreby5 Tohle už určitě není práce úředníka, očividně za rušením pláže stojí osoba s vlastními zájmy jak naložit s pláží. Jsem zvědavý jak to bude pokračovat a co bude příště. Žraloci? Zdechlé kočky? Rozbité láhve? Jezdím na to místo plavat už od roku 1979, ale co se děje nyní je k pláči.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Když se štípe dříví,tak

   27. Červenec 2014 - 20:42
Tisicak (bez ověření)

Když se štípe dříví,tak létají třísky.Vy jste protistraně vyhlásili válku a myslíte si,že ji urážkami a s podporou jiných hulvátů vyhrajete.Zatím jsem tu nezaznamenal zprávu o snaze uklidnit situaci a průběhu jednání,jestli vůbec nějaká byla.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Válku?

   28. Červenec 2014 - 5:47
Josef Žajdlík (bez ověření)

To má být jako vtip? Jakoupak válku? Pokud vím, tak nějaká jednání s majitelem probíhají, ale to nemá s těmi hřebíky nic společného. Ať mi nikdo netvrdí, že nějaký úředník šel v noci na pláž rozhazovat kýble hřebíků. A urážky? Jediná na kterou si vzpomínám byla zmínka o „šulínkářích“ z protistrany. Včerejší „válka“ probíhala tak, že tucet nudistů v předklonu sbíralo na pláži pokorně statisíce železných drátků.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Je zřejmé,že hřebíky

   28. Červenec 2014 - 10:52
Tisicak (bez ověření)

Je zřejmé,že hřebíky nepocházejí od majitele pozemku.Jestliže se vám v minulosti nic podobného nestalo,tak pátrejte proč najednou ležíte někomu v žaludku.O žádných jednáních nic určitého nevíte a tak si hrajete na mrtvého brouka.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Hřebíky

   10. Srpen 2014 - 14:11
Ola (bez ověření)

Že by někomu leželi v žaludku? No možná ano. Polovina pláže byla dříve tzv. pro „všechny“ a druhá polovina pro „místní a stálé“. Na polovině pro všechny se v teplé dny tísnili, deka na dece, desítky návštěvníků. Na té druhé polovině, s kládami, leželo pár místních, stálých, kteří si zde tyto klády umístili. Chování těchto „místních“ bylo někdy dosti agresivní v případě, že si někdo dovolil k jejich kládě umístit svoji deku – když už na první polovině nebylo místo. Osobně mi bylo několikrát řečeno, že až přijde „majitel“ klády, ten se mnou párat nebude a vyhodí mě. Možná právě toto neoprávněné „přivlastňování“ vedlo někoho k tomu, že ony hřebíky na místo poházel a to s heslem – „když tu nemůžu být já, tak tu nebude nikdo. Chápu, že jistá privilegia "údržbáři pláže“ mohli mít, ovšem sbírka na nutné náklady se vybírala i mezi občasnými návštěvníky. A vybírali ji lidé, kteří také léhávali na první polovině. Pánové – stálí a místní, zkuste se zamyslet nad svým chováním ohledně přivlastňování místa.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nudisté na Slovácku věří, že

   21. Červenec 2015 - 7:52
M.Dr.

Nudisté na Slovácku věří, že se vrátí na rozoranou pláž u jezer

Zdroj: http://zlin.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Novinky o Ostrožské Nové Vsi

   2. Prosinec 2015 - 17:21
M.Dr.

Těžba štěrku na Uherskohradišťsku končí, koupání u jezer teď řeší kraj

Zdroj: http://zlin.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.