NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

NATURISTŮV ROK

Vložil admin, 15. Březen 2020 - 13:40

Aktuálně: Ryby – Pisces. Fantazie, umění, bloudění a mimóznost.

Letošním Jarním bodem zahajujeme sérii 12ti znamení, tak jak nás provázejí na našich lokalitách i životem.
Po dobu celého roku si připomeneme, že co se děje tam nahoře, tak se odráží i tady dole.
Jak v počasí, tak v celkové náladě i atmosféře.
Budeme rádi i za Vaše postřehy a zážitky z Vašich lokalit, pláží i životů.

NATURISTŮV ROK: Námět, předlohy: Ivo Žurek, provedení: Roman Bureš

RYBY 18.2.-19.3.2021
Ryby jsou poslední, jakoby zapomenuté znamení. Představují fantazii, snění, bloudění. Ne náhodou jsou proto zrozenci s významně obsazenými Rybami umělci, fantastové, snílci a Bludní Holanďani. V záporném slova smyslu mohou ve svém snění propadat alkoholu nebo návykovým látkám. Nezřídka jsou Ryby naivní a „mimózní“ jedinci. Ryby jsou velmi přizpůsobivé, stejně jako jejich živel – Voda, která se spojí se vším a vším pronikne. Náš obraz znamení Ryb představuje fantaskní život pod vodou a po chvíli zjistíte, že je zde vyobrazen celý Zvěrokruh, pěkně popořádku od Berana – Ascendentu až po poslední Ryby.
Obraz: Roman Bureš www.romanbures.cz
Námět: Ivo Žurek

 


VODNÁŘ 19.1. – 19.2. 2021
19. 1 2021 vstoupilo Slunce do znamení Vodnáře. Ten je spojovaný s přínosem svobody, nezávislosti, novátorství. Je opakem Lva, tedy „člověk z lidu“. Ze známých Vodnářů můžeme uvést třeba Jaromíra Jágra, který nikdy nebyl středním útočníkem (Lvem), ale vždy působil jako tvůrce hry. Miloš Forman zase byl známý tím, že neváhal vybírat do svých filmů neherce. Velmi diskutovaným je Věk Vodnáře. Ten nastoupil po Věku Ryb, který byl spojován všeobecně s křesťanstvím. Ryby vzhlížejí, fantazírují. Vodnář objevuje a dokazuje. Názorným příkladem rozdílu mezi Věkem Ryb a Věkem Vodnáře může být např. Humoreska Antonína Dvořáka (1894), představující minulost a The Entertainer Scotta Joplina (1902). Obě skladby vznikly v rozmezí pouhých 8 let, ale rozdíl mezi nimi je opravdu rozdílem Věků. Dalším typickým vodnářským příkladem jsou bezpochyby The Beatles. Významným vodnářským rokem byl 1781, kdy bylo zrušeno nevolnictví, robota a že by jen tak náhodou byl v témže roce objeven Uran? Vodnářova planeta Uran je o oktávu výš od Merkura (Blíženci). Zatímco takový Merkurista je nadšený z toho, že vymyslel vlašťovku, tak Vodnář s Uranem přiletí rovnou letadlem a mění svět od základu. Ne náhodou se věci kolem finančnictví (kryptoměny) daly v posledních 2 letech do pohybu – v květnu 2018 vstoupil Uran do znamení Býka a tím začal bořit dosavadní zastaralé a nehybné instituce.Kozoroh – 21.12.-19.1. 2021 Zatímco Jupiter s bezbřehým optimismem celý Advent vzhlížel k očekávané Betlémské hvězdě, tak přesně s jejím objevením se přichází Kozoroh, aby celý ten nafouknutý mejdan utnul a sdělil na rovinu a bez příkras, že s ním přichází tma, zima a strádání. Každé polínko do kamen navíc znamená reálnou hrozbu, že příští týden už nebude čím topit a všichni umrznou.
Kozoroh je nejšetrnější ze všech, každý jeho krok má přesná pravidla, protože šlápnout půl kroku vedle znamená se zřítit do propasti. Kozoroh neúnavně stoupá ke svému Středu nebes (Medium Coeli). Pomocí svých těžce nabytých zkušeností nakonec dospěje k moudrosti, vrcholu, Olympu.
Letos se shodou okolností opravdu objeví „Betlémská hvězda“ v podobě setkání Jupitera se Saturnem. Navíc to bude jejich vstup do znamení Vodnáře, který znamená nový příliv, šance osvobození, nové myšlenky, zbourání starého (Kozoroha). Toto osvobození může mít formu dosud poznaných omezení, kterými si svět po dobu pobytu pomalých planet v Kozorohu prošel. Jupiter může na svém srazu se Saturnem ukázat světlo na konci kozorožího tunelu, který nadcházející Vodnář už definitivně nechá v propadlišti dějin.

 


Střelec – Sagittarius, vládce: Jupiter. Destrukční Štír mizí v dáli a přijíždí optimistický Střelec. Svojí podstatou je DOBRODĚJ, přesněji velké štěstí (malé štěstí je Venuše). Vládce Střelce – Jupiter je největší planeta, která všechno zveličuje, nafukuje a taky se dívá na věci z patřičného nadhledu. Nějaké přízemní žabo-myší války ho ani v nejmenším nezajímají. Zatímco protilehlé znamení Blíženců je o žáčcích školou povinných, drandění na koloběžce a komunikaci „z očí do očí“, tak znamení Střelce je o dálavách, dlouhých cestách, vyšších studiích a všeobecně o víře a právu.
Střelec, Blíženci a Ryby jsou pohyblivá znamení – jsou stále na cestách a když se někdy náhodou zastaví, tak jsou na cestách v myšlenkách.
Střelec, Lev a Beran jsou znamení ohnivá – nikdy jim nechybí dostatek energie. U Střelce někdy hrozí, že svoji energii vrhne poněkud mimo cíl… Taky může přeháněk až do otylosti.

 


Štír – Scorpion, vládce: Mars, Pluto (Hádes) – vládce podsvětí. Štír je HLUBINA DESTRUKCE, temnota na dně mořském, kam lidské oko nedohlédne, ale přesto ovládá zásadní události na Zemi. Zatímco Mars Berana je očividný a přímočarý, Mars Štíra je utajená síla, která vylévá dítě i s vaničkou do nejhlubší močůvky. Až ta je pak podhoubím pro nový život. Ten v tuto dobu objevuje jen jako jakási fata morgana optimistického Střelce, který se železnou pravidelnosti nastupuje po vládě Štíra.

Štír - ScorpionŠtír – Scorpion


Váhy – Libra, vládce: Venuše. 22. 9. nastává podzimní rovnodennost a Slunce vstupuje do znamení Vah. Váhy jsou decentní diplomatické a kardinálně vždy dosáhnou svého. Vládnou Vzduchu, takže jejich doménou je komunikace, dualita, informace.

Váhy - LibraVáhy – Libra 


Panna – Virgo, vládce: Merkur. Léto slavilo a lenošilo. Teď přichází starostlivá Panna, aby všechno srovnala, uklidila a zahojila. 22.8.-22.9.2020
Panna - VirgoPanna – Virgo 


Lev – Leo, vládce: Slunce. Lvi se předvádějí, exhibují, musí vládnout, hrát si, tvořit a kočkovat se se Lvicemi.
22. 7. – 22. 8.RAK – CANCER, Luna je žena, nitro, city, sny, poezie, voda, odraz Slunce – muže
20.6. – 22.7. 2020
BLÍŽENCI – GEMINI, MERKUR – posel Bohů, patron mysli, komunikace, cest a šprýmů 20.5.-20.6.2020

Blíženci už mají energii od Berana a zemitost od Býka, tak mohou dát Zemi myšlení, zlepšování, komunikaci, inteligenci.1. MÁJ – LÁSKY ČAS
Naturisté, zrodila se vám bohyně [Úsměv]
Sandro Botticelli namaloval svůj obraz Zrození Venuše (napravo) kolem roku 1480 a inspirovaly ho chvalozpěvy Homéra na Venuši (Afroditu). V tomto období se snažil o skloubení antických a křesťanských ideálů. Obraz Zrození Venuše inspiroval také skladatele Ottorina Respighiho ke stejnojmenné skladbě (YouTube)
Pojetí Zrození Venuše Romana Bureše (nalevo) představuje přirozenou radost ze života a přírody. www.romanbures.cz
Nápad a doprovodné texty: Ivo ŽurekBýk – Taurus, vládce Venuše. 19.4.-20.5.2020
Po energickém ohnivém Beranu přichází zemitý Býk. Oheň už je zažehnut a na řadě je péče o Zemi. Ta dává spoustu krásných a dobrých věcí. Ty má Býk rád. Vůbec heslo Býka je: „Mám rád“. Jeho vládkyně Venuše je toho důkazem. Všechny lidské krásy a lásky má na „svědomí“ Venuše.
V astrologii je Býku přiřazen 2. dům – vlastní majetky, hodnoty, způsoby, jak zrozenec přichází k majetkům a jaké vyznává hodnoty.


VenušeVenušeBeran – Aries, vládce Mars. 20.3.-19.4.2020
Jarní bod – prvopočátek veškerého života na Zemi je každoročně nastartován vstupem Slunce do znamení Berana. Ten neotálí, nebere ohledy a jde napřímo do akce.
V astrologii patří Beranu 1. dům (Ascendent) – základní rysy člověka, vzhled, jak působí na okolí. Pokud je zásadně odlišný od postavení Slunce, nemusí zrozenec „vypadat“ tak, jak by předurčovalo umístění jeho Slunce (Slunce např. v Rybách nemusí působit jako Ryby, pokud je Ascendent např. ve Lvu)

Podělte se i Vy s námi o Vaše beranské aktivity z vašich lokalit. Jak rychle je opouští vše staré a nepotřebné a s jakou energií se pouštíte do nové naturistické sezony :-)


Jaká cesta vede od nápadu, námětu až cíli – dokonalému provedení :-D

5
 
-

Nutno podotknouti, že ta

Vložil M.Dr., 18. Březen 2020 - 14:33

Nutno podotknouti, že ta TEXTL BABA ječí strachem nad NAHATOU myší.

 
-

Palec nahoru...

Vložil georgejirka, 18. Březen 2020 - 16:03
Obrázek uživatele georgejirka

Kdo umí , umí [Úsměv] …jinak podle obrázku jsem v sobotu (polojasno 16°C) šel na oblíbené místo FKK Jesenice u Chebu, uklidit do modrého pytle poházené pet lahve a jiné pomocí prodloužené ruky. Ovce jsem nepotkal. Pouze majitele dvou vlčáků na procházce. Oblečenou naturistku z loñské sezóny. A dva jako rybáře. Přeji hezký den [Spiklenec] a nejen ten . A usmívejte se nevíte, kdo vás fotí [Radši mlčet]

 
-

Koronavirus

Vložil volynak, 21. Březen 2020 - 5:27

Mám obavu, že celá letošní sezona bude poznamenaná současnou nepříznivou situací [Smutný]

 
-

naturistův rok

Vložil peťanpraha, 21. Duben 2020 - 12:36

Obrázky pěkné, ale to se dá u pana Bureše čekat :) Jen se chci ujistit, opravdu tu nebudeme řešit astrologickou pavědu, že ne? [Spiklenec] Tvrdit, že někdo má takové a makové vlastnosti a čeká ho nějaký osud jen proto, že se Slunce nacházelo v době jeho narození na určitém místě oblohy, snad nemůže vážně myslet nikdo, kdo neztratil zbytky rozumu. Docela by mě zajímalo, jaký vliv má na mou povahu a moje osudy vliv postavení Měsíce, Slunce a hvězd :) Jakou magickou, tajemnou silou na mě asi tak může působit Pluto ze vzdálenosti 4 miliard kilometrů?