NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

MAPY.CZ fandí naturistům

Vložil admin, 28. Červen 2014 - 14:10

Asi většina z nás už nějaký ten rok ví, že Naturista.cz docela intenzivně spolupracuje s MAPY.CZ – největším poskytovatelem internetových map v ČR. Ve článku z 27. 4. 2014 jsem výhody umístění n-lokalit na i-mapách podrobně popsal. Na toto léto přichystaly MAPY.CZ novou – LETNÍ verzi, která je svého druhu nejdokonalejší prázdninovou mapou pro všechny vodáky, turisty, výletníky a naturisté se mohou těšit na extra vytvořenou ikonu, která na MAPY.CZ vyznačuje desítky naturistických lokalit v ČR (vbrzku i na Slovensku).FKKFKK MAPY.CZ zafinišovaly s letní verzí svých map už kolem dubna 2014, kdy vyznačily ikonami kdejaký jez, splav, přístaviště, koupaliště apod. Přírodní koupací místa ale označily neklikací vlnkou a do této kategorie bohužel spadly i naturistická místa.
Po dohodě s námi zcela promptně vytvořil jejich grafik vlevo uvedenou ikonu, pod kterou nyní najdete spolehlivě všechny umístěné n-pláže i s možností nakliknutí pro bližší info. Tato ikona ukazuje na n-místa ve všech verzích MAPY.CZ.

Hledání z místaHledání z místa Plánování z domova
Pokud jsem ještě doma a plánuju např. výlet do Brna, tak si nejspíš na MAPY.CZ najedu na centrum Brna a vyhledám si místa, která budu chtít navštívit. Bezpochyby se podívám přímo do centra, na Špilberk, pokusím se odhalit dosud mnohým nepochopitelný brněnský orloj a podobné podivuhodnosti jihomoravské metropole. K uložení oblíbených míst mohu použít „Můj batůžek“. To je praktická služba, kde si mohu ukládat buď navržená místa z okolí, nebo mnou vybraná místa z MAPY.CZ. Můj batůžek se bohužel nepromítá do mobilu :-(. Pokud jsem s vybíráním míst hotov, tak mohu do vyhledávání v MAPY.CZ zadat pouhé slovo „naturistická“ a následně mi vyjedou nejbližší naturistické lokality od zvoleného místa.

Info o n-lokalitěInfo o n-lokalitě V případě centra Brna to bude nuda pláž Osada na brněnské přehradě a Růženin lom na Hádech (MČ Maloměřice-Obřany) . Po najetí myši na jednotlivé položky vyjetého seznamu napravo se na mapě zvýrazní ta která lokalita. Pokud ji nakliknu, tak se mi n-lokalita přiblíží a zobrazí se její popis.
Na počítači si můžete také nechat zobrazit trasu ke kýženému bodu (ikona „Plánování“).

Takováto příprava na výlet je pěkná věc, k dokonalosti jí schází ještě propojení „Mého batůžku“ s mobilem. Pokud cestujete MHD, tak použijte raději IDOS

S mobilem tady a teď
Ohledně letní verze MAPY.CZ se oproti dřívějšku nic nemění, takže pokud si chcete osvěžit znalosti s vyhledáváním n-míst pomocí mobilní aplikace MAPY.CZ, tak můžete pomocí tohoto článku.
I u mobilu vám stačí zadat do vyhledávání slovo „naturistická“ a hned vám vyjedou nejbližší n-lokality. K nim pak můžete nechat vytvořit trasu navigace. U MHD je i zde potřeba využít aplikace IDOS

Přeju všem bezproblémové prázdninové cestování a budeme se těšit na vaše zážitky.

Veškeré informace o více než 300 evropských naturistických místech najdete na naší straně NATURISTICKÉ LOKALITY

Celý infočlánek o letní verzi MAPY.CZ SEZNAM SPUSTIL NOVÉ MAPY.CZ
5