NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Letní saunování na Hostíku láká na netradiční saunové zážitky 1.8.2020

Vložil admin, 17. Červenec 2020 - 19:28

Přírodní prostředí hostivařské pláže v Praze přivítá první setkání saunérů a nabídne veřejnosti zážitkové saunování v mobilní sauně a saunových stanech, s topením na dřevo. Profesionální saunéři si připraví zajímavé programy s bylinkami, vykuřovadly, přírodní aromaterapií. Uprostřed léta, v sobotu 1.8. 2020, v rámci cyklu SaunaFest na cestách nabídne „Saunování na Hostíku“ pohodu, relaxaci a wellness zážitky. Saunování v létě má svůj význam. Pokud se chcete v létě cítit opravdu dobře, mít lepší náladu, spoustu energie, lépe zvládat výkyvy teplot, nebýt unavení a nastydlí, choďte pravidelně do sauny. Pro pravidelné návštěvníky pláže bude letní saunování vítaným zpestřením.


NATURISTOVA STRANA HOSTIVAŘSKÉ PŘEHRADY
Saunování na Hostíku pořádá Česká asociace saunérů v areálu Hostivařské přehrady, na FKK (nudistické) pláži. Kromě saun zde bude umístěna i chill-out zóna. Přímo po sauně je možné si zaplavat v Hostivařské přehradě.

Program saunování na Hostíku
V programu setkání návštěvníci najdou saunové ceremoniály a rituály se špičkovými saunovými mistry. V průběhu celé soboty bude v saunách zajímavý program pro všechny návštěvníky. Vstup do saunové zóny je za příplatek 100,– Kč k dennímu vstupnému. Součástí programu bude také první ročník soutěže BANYA´S TENT CUP 2020, kdy osm saunérů z celé ČR bude soutěžit v krátkých individuálních procedurách. CZECH Swim Biathlon Team připravuje setkání plavců, kteří přeplavou Hostivařskou přehradu na délku. I pro ně pak bude roztopena saunička na pláži. Návštěvníci se mohou dozvědět informace o dálkovém plavání a otužování.

Konkrétní program akce sledujte ve FB Události:
https://www.facebook.com/…87772859650/

Informace o Hostivařské pláži najdete na www.hostivarskaprehrada.cz
Program a sauny zajišťují partneři eventu – ILOVE SAUNA, SAUNERKA.cz, SAUNOVYMAG.cz, BOHEMIA SEKT, SOTRA, LOYLY MASTERS, NATUR TRAVEL, WELLNESS NOVINY.cz, FRAJT, KARLOVARSKÉ BAHENNÍ LÁZNĚ.

Letní saunování pro zdraví
Saunování je zdravé a to nejen v zimním období. Většina lidí začne saunu vyhledávat s příchodem prvních chřipkových onemocnění. Lepší je však se připravit a pravidelným celoročním saunováním bojovat proti respiračním onemocněním, proti virům a zvyšovat

svou obranyschopnost. To že sauna podporuje imunitu je známá věc, ale důležité a opravdu přínosné je jen pravidelné, celoroční saunování v periodě minimálně 1× týdně. ¨ „Saunování v létě je velmi vhodným doplňkem typických letních aktivit. Právě proto na Hostivařské pláži spojíme koupání, plavání a slunění se saunováním. Návštěvníky navíc budeme informovat o vhodnosti letního saunování a saunování v přírodě si budou moci vyzkoušet. Kromě všech známých přínosů zdravého saunování je třeba vyzdvihnout podporu, posílení a stabilizaci termoregulačního systému. Lidé, kteří se pravidelně saunují, lépe zvládají výkyvy teplot nebo letní tropické dny. Také mají více energie a nejsou tolik unavení. Saunování se stává stále oblíbenější činností v rámci zdravého životního stylu.“ vysvětluje Pavel Hofrichter z České asociace saunérů.

Saunování jako očista
Saunování od pradávna sloužilo k očistě těla ale také ducha. I dnes lidé chodí do sauny pro možnost důkladné očisty a restartu. Sauna blahodárně působí na psychiku, uklidňuje, působí antistresově. Saunou pečujeme o nervový systém. Při saunování dochází k vyplavení toxických látek z těla, otevírají se póry kůže a organismus se očisťuje. Pobyt v sauně přispívá k regeneraci pokožky. Sauna trénuje cévní systém a kůže je lépe prokrvována. Saunování je vhodné i pro návštěvníky s citlivou pletí, jelikož zlepšuje pevnost kůže.
Obzvlášť v letním období je pobyt v saunovém centru vítaným osvěžením. Po ochlazení a relaxaci se tělo přestává potit a celkově je nám příjemněji.

Nejlepší saunování je venku.
Ano, skutečným trendem ve světě je saunování v přírodě, mnohé saunové světy návštěvníkům nabízejí saunové zahrady. Proto jsme se rozhodli vytvořit saunovou oázu na pláži v Praze-Hostivaři a ukázat netradiční saunování všem návštěvníkům nejen nudistické pláže na Hostíku.

Léto je tu, hurá do sauny!

Česká asociace saunérů
Česká asociace saunérů (ČAS) je mladým spolkem saunérů, saunových animátorů, pracovníků wellness a SPA center. Sdružuje wellness resorty a saunová centra. Asociace pracuje na osvětě správného saunování, připravuje eventy a akce, sloužící k výměně zkušeností mezi členy, nebo propagaci českého saunového umění z oblasti zážitkového saunování v zahraničí. ČAS podporuje rozvoj saunování a wellness aktivit v ČR.

Kontakt pro média: Pavel Hofrichter

předseda České asociace saunérů
mail: hofrichter@saunovymag.cz | info@sauneri.cz
telefon: 603 840 883

Saunování na HostíkuSaunování na Hostíku
0