NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Po čertech dobrý mikulášský dort

Vložil Anonymní, 9. Prosinec 2013 - 18:00

Před 170 naháči se snažil tento hrozivý čert umamonit hlavní cenu našeho Slováckého mikulášského večera v Aquaparku Uherské Hradiště. Anděl ale nakonec zvítězil nad ďáblem a marcipánový dort té nejlepší slovácké kvality od Helenky Lukášíkové si rozdělili všichni sobotní soutěžící (téměř) rovným dílem.
Soutěžilo se ve všem možném i nemožném, snad nejvíce pozornosti si držela nafukovací závodní dráha, kterou jsme poprvé vyzkoušeli na minulých Čestlicích. Naháči se sjeli opět ze všech možných koutů. Slovenští bratři nás opět nezklamali a dali oblíbenému Hradišti přednost před naturistickým Mikulášem v Tatabányi.Čert se po boku Mikuláše zpočátku držel zpátky a vytvořil s ním téměř ideální dvojici. Po připojení anděla to už byla přímo nebeská idylka a mikulášský večer mohl začít.
Přes nepříznivé meteorologické předpovědi se to sjelo ze všech možných dálav. Od slovenského Martina až po Prahu se sjelo naháčů množství, které nám, ale i řediteli Aquaparku UH vyloudilo spokojený úsměv na tváři. Po 20. hodině jsem si našel chvilku, abych se podíval na počet návštěvníků Koupání pod hvězdami v Aqua Olomouc. To byla akce, která volně nahradila naše Naturistické Olomouci. Ty bohužel skončily na jaře tohoto roku za neustále se snižující návštěvnosti. Na poslední N-Olomouci nás bylo opravdu podměrečných 60 naháčů. Proto jsem v sobotu kolem 20:30 hod. nažhavil mobil, abych zjistil aktuální počet návštěvníků v Olomouci. Číslo 41 mi dalo oddechnout, že nízkou návštěvnost neměly jen Naturistické Olomouci, ale utopený pes bude někde v systému Aqua Olomouc.


To v Hradišti nás už klasicky u vchodu přivítal ředitel AP UH vždy vysmátý Jirka Durďák (uprostřed) a aby mu úsměv vydržel, tak dostal od Janykuly (vpravo) naturistovo tričko s průkopníky slováckého naturismu.
Dlužno říct, že Jirka Durďák nám jde opravdu velmi vstříc, o čemž svědčil minulý Slovácký večer naturistů, kde celým aquaparkem tekl burčák, hrála cimbálka a všichni na něj rádi vzpomínáme.
Uh. Hradiště je také jediný aquapark, kde nás úderem zavíračky nevyhazují. Ba naopak :-), pan ředitel by si s námi povídal snad do rána…
Pamatuju se ale ještě, že před 4 roky (za minulého ředitele) jsem přesně na tomto místě žmoulal čepici mezi dveřmi a to bylo tak všechno, co jsem tady tenkrát zmohl. První Slovácký večer naturistů se povedlo zorganizovat až v dubnu 2013.


My jsme ale teď ještě na začátku dnešního mikulášského večera a první naháči míří do vyhřátého saunového světa, aby unikli venkovní přicházející zimě. Saunových ceremoniálů se ujal místní odpočatý sauňák, což se mně, jehož pravé oko bylo teprve týden po operaci sítnice, docela hodilo. Voňavé ceremoniály se tedy odehrávaly podle plánu, až na závěrečný slivovicový, který zřejmě někde zamrzl cestou ku Hradišti.
Dole v aquaparku to žilo taky naplno, v plaveckém bazénu jsme opět sestavili desetimetrovou běhací dráhu, která stále dokola vybízela k jejímu zdolání. Protože to není vůbec snadné, tak jsme většinu večera strávili takovýmto tréninkem. Nakonec jsme ještě vyhlásili závod v aquazorbu napříč bazénem.Samostatnou kapitolu by si zasloužila tvůrkyně a dárkyně hlavní ceny mikulášského večera Helena Lukášíková, která stejně jako minule (dort – hrozen), věnovala vlastnoručně vytvořený dort jako hlavní cenu do našich soutěží. Tentokrát to byli, jak jinak, Mikuláš, anděl a čert z poctivého marcipánu a dalšími opravdu domácími ingrediencemi. V Helence mají naturisti opravdový poklad, protože patří k vyhlášeným cukrářkám široko daleko. Napravo vidíte její druhý dort, který nám v sobotu donesla – Advent.
Kromě bezkonkurenčních dortů mockrát děkujeme taky za pomoc s časomírou, sčítáním výsledků, vypisováním diplomů, za modelku pro Romana… Helena Lukášíková – to je prostě dar z nebes :-) Všechna její díla na jejím FACEBOOKU


Mikulášský slovácký večer se vydařil nadmíru, nikdo se (doufám) neutopil, vydováděli se všichni, kdo se alespoň trochu zapojil do soutěží, tak dostal kousek dortu. Aquapark Uherské Hradiště si naturisté očividně oblíbili a tak nezbývá, než se těšit na sobotu 1. 2. 2014, kdy se tady opět spolu sejdeme.
Mockrát děkuji řediteli AP Uherské Hradiště Jiřímu Durďákovi i celému jeho týmu za vstřícnost i péči o naturisty.

Nejzajímavější velkoplošné dílo „ĎÁBEL“ vzešlo jako obvykle ze štětce Romana Bureše. Vidět ho můžete ve FOTOGALERII


A co ten lakotný čert na začátku? Na fotce vlevo vidíte, že to ještě před pár lety byl docela důstojný Mikuláš. Časem ale nějak zčertovatěl, zestrašákovatěl a nakonec se z něj stal lupič dortů.
Znalí hned poznali PetraK, který dělal už v roce 2006 dělal tohoto fešného Mikuláše. Později se vzhlédnul v nejrůznějších ďáblících a to mu zůstalo dodnes.
Kromě čertovského řemesla je ale zakladatelem zatím nejoblíbenějších letních naturistických dovolených LIPNICKÉ LOMY, v nedávných letech organizátor Pražského plavání a jak vidíte, tak ani teď neváhá a daleko od domova nelení, aby nás přijel postrašit. Mockrát děkujeme!

Jiné naturistické Mikuláše:
2006 Vinohrady, 2007 Holešovice, Pražský Mikuláš Barrandov 2007, 2008 Holešovice, 2009 Hradec Králové, vůbec první naše strašidelná naturistická akce byla v dubnu 2003 Naturistické čarodějnice


Slovácký večer naturistů, 1. 2. 2014Slovácký večer naturistů, 1. 2. 2014

Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 2300 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

Gastronomicko-umělecký zážitek

Vložil Eva7252, 9. Prosinec 2013 - 20:54

Pripojim jen kratky popis meho gastronomickeho vnimani dortu-skladal se z celkem 8 vrstev ze svetleho a cokoladoveho testa, prolozeneho vzdy čokoládovým a vanilkovym kremem te nejlepsi kvality a chuti. Pro dodani pikantnosti slouzila vrstva visnoveho a merunkoveho dzemu z praveho ovoce.A nekolik vrstev ruznobarevneho marcipanu nadhernych tvaru bylo absolutnim vrcholem uzasneho umeleckeho dila, za ktere pani autorce moc dekuji, byl to koncert chuti, vune i nadherneho vzhledu, nejdokonalejsi kompozice.

 
-

Slovácký tobogan

Vložil PetrK, 11. Prosinec 2013 - 13:42

Aquapark v Uherském Hradišti je moc příjemný.
Plavecký bazén je správně hluboký, ve vířivce je strašně moc bublin a velmi teplá voda. Welness zóna měla příjemnou atmosféru a má moc milou obsluhu. Velmi oceňuji poctivý ochlazovací bazének umístěný venku.

A ten tobogán, ten nerezový, ten jede jako blesk, a nic v něm nedrhne a je prostě úžasný! :) Takový tobogán by měl být všude ;-)

Díky Petr

p.s.: Přestěhoval jsem se do Brna, čili se teď budeme na Moravě vídat častěji ;-)

 
-

Tobogány v UH

Vložil Pepper, 11. Prosinec 2013 - 17:27

Oba tobogány jsou super a nemůžu si vzpomenout, že bych v nějakém českém akvaparku viděl lepší.

 
-

Čertíkovi to sluší.

Vložil Linka, 14. Prosinec 2013 - 20:59
Obrázek uživatele Linka

Peťulko jako čertíkovi ti sluší ještě více než jako naturistovi. Ty si teď už Brňák a mně nikdo nepřišel postrašit do mostecké nemocnice. No nic přežila jsem, tak si přiště rezervuj čertíka u mně. Zřeba když si vzpomeneš na své rodné městečko na úpatí Krušných Hor. Všechny vás zdravím, Jitka.