NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Lipnická kronika 2013

Vložil Anonymní, 3. Červenec 2013 - 7:53

Aktualizováno: 7. 7. 13:30 hodin
Závěr letošní Lipnice se nám jaksi urychlil, takže se zpožděním přináším naše zážitky z posledních 3 dnů, které byly opět nabity neopakovatelnými zážitky. Čtvrtek jsme věnovali vzpomínce na Konstantina a Metoděje návštěvou 2 vzácných kostelů v blízkosti tábora. Byl to kostel sv. Markéty v Loukově a kostel sv. Martina v Dolním Městě. Odpoledne si to přihasil klasicky Petr Malínek se svými klávesami a hrál až do noci, kdy si to opět odhasil ku Praze. Poslední dny jsme byli ještě svědky Havajské party na louce za táborem, soutěže v malování na tělo, táboráku…


Péťa a JirkaPéťa a Jirka4. Naturistická Lipnice je za námi a loučí se s ní i s vámi její organizátoři PetrK a JirkaB, kteří opět dali dohromady naturistický týden, který patřil k nejakčnějším, co můžeme mezi naturisty široko daleko zažít. Loučí se s vámi s úsměvem, i když práce, kterou pokaždé musí přípravě i průběhu N-Lipnice vynaložit je ohromná.
Odměnou je jim ale dokonalý týden, jehož zúčastnit se, se pomalu stává nedostižným provilegiem.
Letos jsme zažili opět zcela originální zábavu, soutěžení, sport i poučení. Došlo i na pokus zlákat k naturismu několik hostů pana správce, což se zčásti podařilo ;.-).
Oběma organizátorům patří velký dík a věříme, že se na tomto úchvatném lomu sejdeme i v budoucnu.

Níže si můžete přečíst a prohlédnout, co jsme letos na N-Lipnici zažili. Nejzajímavější fotografie se zřejmě budou scházet ještě nějaký čas, takže tato stránka bude průběžně aktualizována.

Výběr ze závěrečný fotosoutěže, kterou celou můžete vidět a hlasovat ZDE:

Den pátý – cyrilometodějská prohlíska kostelů, Havajská party, muzika Petra Malínka, malování na tělo.
Při sváteční prohlídce kostelů se projevila náročnost organizace výletu (i celého pobytu), protože organizátor PetrK musel nějakým záhadným stylem obstarat klíče od kostela v Loukově, který je normálně uzamčený. Prodlevu jsme využili k čekání v přilehlé čekárně s apartními křesílky a osvětě naturismu. Zdatný vůdce PetrK nakonec klíče sehnal a my jsme se kochali interiéry kostelů ze 14. stol.


Posíláme vám nejnovější pozdravy z prosluněné Lipnice 2013 :-). Středa byla ve znamení dopolední exkurze do Pivovaru Bernard, odpolední pokračování turnajů v ping-pongu a badmintonu. Příjemných 25°C bylo opravdu příjemných pro naturistickou jógu na travnaté pláži. Večer se rozdávala spousta cen za už proběhlé soutěže. Jako každý den nemohla chybět sauna s dokonalým ochlazením v lomu. Před deštěm využila část táborníků výpravy po okolních lomech.
Ke středečnímu večeru se ohlásila předpokládaná dešťová vlna. Dnes už leje docela schopně, ale hlášky z Prahy hlásají, že tam už je jasno, takže prožijeme nejspíš opět krásný lipnický den.

Den třetí a čtvrtý – výlet na lomy, exkurze do Bernardu, n-jóga, večerní saunování


Den druhý – pondělí (úterý)
Před včerejším táborákem jsme tady zažili už spoustu akcí – orientačně-znalostní závod (do vrchu) o naturismu, nuda pochod napříč místními lomy, sportovní odpoledne s badmintonem, kuličkami, pétanque, švihadly a samozřejmě koupání v lomu, plavby na pramicích, běhání v aquazorbu, rolleru, houpání na vodní houpačce… Prostě léto, jak má být :-)
Pondělí 1. 7. bylo ve znamení zcela originálního orientačně-znalostního běhu, který organizovali Rybkovi Pája a Jirka, což už předznamenává, že to byla disciplina přímo královská. Jednotlivci nebo dvojice měli za úkol od startu zodpovědět správně předložené otázky, jejichž správná odpověď je navedla na správný další bod :-). Trasa byla přímo krkolomná, protože vedla značně členitým terénem okolí lomu. Tak nebylo vyhnutí a závodníci museli sprintovat až nahoru k lanovce a další libůstky.
Také otázky vymyšlené Jirkou Rybkou byly skutečně pro velmi znalé naturisty. Kdy vznikl první FKK klub by se dalo ještě docela dobře vydedukovat. Horší to bylo už s určením současného názvu bývalého SČSN. Nejvýše položená nuda pláž v ČR patřila opět k těm lehčím (Bedřichovská přehrada), ale rok založení Naturista.cz nevěděl skoro nikdo (2003). Vyhrál zdatný sportovec a zachránce serverů Dalibor.

Další disciplinou byla soutěž o nejhezčí obrázek na chatce. Tady se samozřejmě skoro všichni vrhli na Romana Bureše, který tady nedělá nic jiného než kreslí a kouří… Výzdoba chatek je tedy opravdu dokonalá. Nicméně přísná komise vyřadila všechny romanovy obrázky ze soutěže a prvenství přiřkla dalšímu šikovnému kreslíři Jirkovi Rybkovi.


Úterní odpoledne bylo ve znamení turnajů v šipkách, pétanque, badmintonu, skákání přes švihadno (rekord 115× za minutu). Turnaje mají velké množství sportovců, tak se protahují až do středy.
Dnes je dopoledne naplánovaná exkurze do Pivovaru Bernard v Humpolci a odpoledne pokračování turnajů. Na závěr dnešního dne vám posílám ještě pár nejnovějších obrázků neúnavného kreslíře Romana Bureše.
 Den první – neděle
Zdravíme vás všechny z prosluněné Lipnice, kde jsme se letos sešli už popáté na lomu Tábornické unie. Na titulní fotce vidíte naháče, kteří dali po dnešním ránu přednost opalování před návštěvou Včelařského skanzenu v Humpolci. Prostějovská rodinka sbalila zbylé pečivo od snídaně a pustila se do krmení nenasytného hejna rybek v lomu. Včerejší večer byl už ve znamení sauny a následných šipek do lomu. A Roman Bureš… asi nejpracovitější letošní Lipničák – za pouhý jeden den vytvořil už 10 obrázků, které také uvidíte v naší kronice. Na této straně se vám budeme až do soboty hlásit s dalšími lipnickými novinkami :-)
Ranní idylka prvního dne Lipnice 2013

Nejpilnější malíř ROMAN BUREŠ:

Roman Bureš a jeho světelný pomocník při noční návštěvě WC.
Pozvánku na Lipnici 2013 naleznete zde.
Pokračování zanedlouho :-)
4.666665
 
-

Srdečný pozdrav na Lipnici

Vložil M.Dr., 5. Červenec 2013 - 16:43

Srdečně zdravíme všechny na Lipnici, kterou jsme letos vyměnili za zahraniční dovolenou [Zrcadlové brýle] a děkujeme Janě a Romanovi za krásný dopis. A+M

 
-

Skvělá Lipnice 2013

Vložil Roland Jitka, 6. Červenec 2013 - 12:06
Tak jsme se vrátili domů ze skvělé akce na Lipnici. Užili jsme si toho mnoho, ale hlavně jsme si odpočinuli ve společnosti báječných lidí. Malování zvířátekHavajské odpoledne.Poděkování za atmosféru si zaslouží všichni zúčastnění, ale chtěl bych vyzdvihnout skvělou organizaci perfektní dovolené v podání JirkyB a PetraK. Klobouk dolů před Vámi pánové. Moc se těšíme na příště. Roland a Jitka.

 
-

Tygři

Vložil janykula, 7. Červenec 2013 - 19:54
Obrázek uživatele janykula
Tygři na LipniciTygři na Lipnici
 
-

Leopardice

Vložil janykula, 9. Červenec 2013 - 20:55
Obrázek uživatele janykula
Leopardice na FKK LipniciLeopardice na FKK Lipnici
 
-

Lipnice

Vložil qwerty, 10. Červenec 2013 - 21:20

Moc dekujeme za krasny tyden, ktery jsme si uzili opravdu do syta. Roman a Lenka

 
-

Bezvadný týden na Lipnici

Vložil Honza86 (bez ověření), 13. Červenec 2013 - 9:13

I já musím poděkovat za perfektní týden prožitý na Lipnici v kolektivu superlidiček. Na každý den zajímavý program, plno her a soutěží, celkově skvělá a pohodová atmosféra. Ještě jednou děkuji a těším se na další akci ;-) Honzí [Úsměv]

 
-

Lipnice 2013 díky

Vložil PetrK, 13. Červenec 2013 - 19:25

Ještě jednou díky všem.

Nebudu vás vypisovat jmenovitě, všichni jste byli skvělý a všichni jste přispěli ke skvělé atmosféře na dovolené. 

Ale v paměti mi obzvlášť utkvělo: masáž nohou, masakr v badmintonu, bažina (fuuuuj:), nekonečné skákání přes švihadlo, SVÍČKOVÁ, žirafa a milka a jiná zvířena, umučení svatého Pavla, očkování včel, Kuba a jeho první lanovka, lesní jahody, Bernard a Kryštoof [Tmavé brýle] 

Těším se zase na příště [Spiklenec]

Petr