NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Lipnice 2013 - tradiční dovolená bez plavek

Vložil PetrK, 21. Leden 2013 - 18:00

Lipnice 2013Lipnice 2013

Reportáž z Lipnice 2013 si můžete přečíst zde 

Rok se s dvěma lety sešel a je tu zase další letní Lipnice. Ano, letos se nám opět podařilo urvat termín pro nás. 29.6. až 6.7.2013 se můžeme těšit na již tradiční týdení naturistickou dovolenou uprostřed přírody. Lipnický areál již snad není třeba představovat, ale připomenu že na základně jsou samostatné dvoulůžkové chatičky, hlavní budova s jídelnou, společenskou místností a dalšími čtyřlůžkovými ložnicemi. Nedávno zrekonstruované sociální zařízení (wc, umývárny, sprchy s teplou vodou). A sauna s možností zchlazení přímo v lomu. Na pozemku je dále pravidelně sečená louka vhodná ke stanování, opalování nebo sportování a hřiště s písčitým povrchem. Parkování je v areálu. Celý areál je oplocený a umístěný uprostřed lesa, čili nehrozí, že by nás viděl nebo navštívil někdo nepovolaný.
Z ohlasů z minulých let očekáváme rychlé naplnění kapacity. Pokud máte zájem pak se urychleně hlaste (viz kontakty, níže). Letos bude, pro očekávaný velký zájem, možnost bydlet ve stanu (viz ceník, níže).


Kde:
Tábornická základna Lipnice nad Sázavou.

Autem: 11km ze sjezdu dálnice D1 exit 90km Humpolec. 

Vlakem: do Světlé nad Sázavou, tam vás vyzvedneme autem a dopravíme na základnu.
Případně vás můžeme po dohodě naložit někomu do auta. 

Kam:
Na základně je budova s jídelnou a klubovnou (krb, stůl na ping-pong, kulečník). Samostatná sauna s ochlazováním přímo v lomu pod hvězdami. Připravené místo pro ohniště. Pískové hřiště a volně k zapůjčení sportovní potřeby (míče, síť, různé pálky a rakety…). 20 dvoulůžkových chatek. 1 šesti-lůžková a 2 čtyř-lůžkové ložnice s palandami v hlavní budově (vhodné pro rodiny s malými dětmi). Sociální zařízení (sprchy, splachovací záchody, teplá/studená voda, jedno WC pro invalidy) je společné a zrekonstruované v roce 2008. Kuchařky přímo na základně zajistí plnou penzi čerstvě uvařenými dobrotami. Letos nově, možnost bydlet ve vlastním stanu. 

Mapa na mapy.cz
Souřadnice GPS: 49°37'04.42"N; 15°23'34.37"E 

sauna,wc,sprchysauna,wc,sprchy jídelna zvenkujídelna zvenku jídelnajídelna chatičkychatičky hřištěhřiště lomlom

Kdy:
Od soboty 29.6.2013
do soboty 6.7.2013
Příjezd 29.6. od 16:00 do večeře v 18:00
odjezd 6.7. po snídani do 10:00


Přihlášky:
email: lipnice2013@email.cz, telefon: 605 435 218
Záloha v plné výši bude splatná do 30.4.2013 (bez uhrazené zálohy nebude vaše přihláška závazná) Podrobnosti k placení se dozvíte po přihlášení. 

Za kolik Ceny jsou uváděny za jednu osobu a pobyt celý týden od soboty do soboty: 

Ubytování v chatce nebo budově s plnou penzí:
Dospělí nad 18let: 4.880,– Kč
Dospělí nad 18let v rámci rodiny s dětmi do 18let: 4.270,– Kč (max dva dospělí a min jedno dítě)
Dítě 12 – 18let: 4.270,– Kč
Dítě 2 – 12let: 3.660,– Kč
Příplatek za vyžádanou jednolůžkovou chatku: 500,– Kč 

Ubytování ve vlastním stanu s plnou penzí:
Dospělí nad 18let: 3.800,– Kč
Dospělí nad 18let v rámci rodiny s dětmi do 18let: 3.300,– Kč (max dva dospělí a min jedno dítě)
Dítě 12 – 18let: 3.300,– Kč
Dítě 2 – 12let: 2.800,– Kč 

Pes: zdarma – majitel zodpovídá za jeho pohyb po základně, odstraňuje „hromádky“, dbá zákazu vstupu psa do kuchyně, hygienických zařízení a sauny. 

Cena zahrnuje: Ubytování ve dvoulůžkové chatce nebo ve vícelůžkové ložnici v hlavní budově (včetně lůžkovin a povlečení) nebo ve vlastním stanu, plná penze, parkování v areálu, sauna, půjčování sportovních potřeb včetně lodí. Eventulní doprava z nádraží ve Světlé nad Sázavou.
Cena nezahrnuje: Dopravu na místo. 

Co tam:
Na programu bude slunění, výlety pěšky i auty, koupání, oheň, zpívání, opékaní, hry, sportování, vyhlašování výsledků, nervydrásající lanovka, aquazorbing, lodičky, sauna, kávička, vodní bitvy…

aquazorbaquazorb střílečkastřílečka hrátkyhrátky na výletna výlet na výletěna výletě lom č.4lom č.4 podhradípodhradí hradhrad kuličkykuličky oheňoheň lanovkalanovka ústaústa přistánípřistání velká námořní bitva :-)velká námořní bitva :-)Akce je vzhledem k programu určena především rodičům s dětmi.

Pro koho JE společná naturistická dovolená? Pro lidi, kteří chtějí být společenští, chtějí poznat nové lidi, chtějí přispět svým dílem k přátelské atmosféře, jsou ohleduplní ke svému okolí. Tábory Nodropedů, Reportáž z Lipnice 2008 – hry, sport, sauna, muzika, víno, pivo, výpravy do okolí.

Pro koho NENÍ společná naturistická dovolená? Pro individualisty, kteří se straní světa, usrkávají si v tom svém rákosí, většinu svého času hartusí na všechno kolem sebe. Společná dovolená není také pro čumily, erotomany, nevybitá individua, která se účastní, jen aby uháněli všechno, co před nimi neuteče na strom. Z tohoto důvodu doporučujeme zúčastnit se společné dovolené ve smíšeném páru, nebo s dětmi.

Ještě pořád váháte s přihláškou, nevíte co vás čeká? Tak se zkuste podívat na jedinečné video z Lipnice 2008:

Stránka naturistické lokality Lomy-Lipnice nad Sázavou.
Pozvánka na Lipnici v roce 2008
Reportáž z Lipnice 2008
Pozvánka na Lipnici v roce 2010
Reportáž z Lipnice 2010
Pozvánka na Lipnici v roce 2011
Reportáž z Lipnice 2011
Pozvánka na květnovou Lipnici v roce 2012
Reportáž z květnové lipnice 2012 den první druhý třetí čtvrtý pátý Pozor: Nejedná se o klasický dětský tábor. Čili za děti stále odpovídají jejich rodiče. Program nebude pro nikoho povinný. Uvítáme všechny návrhy na zajímavé činnosti realizovatelné na základně, nebo v jejím okolí. Je možné vzít si s sebou kola pro cyklovýlety okolním krajem, ale také všechny hudební nástroje, které se vždy těší veliké oblibě.


A pár odpovědí na časté otázky:

Potřebuji spacák, nebo jiné tábornické propriety?
Nepotřebujete, chatky jsou vybaveny polštářem a spacákem, do kterého dostanete čistou textilní vložku. Jen pokud máte zvláštní nároky na spacák (alergie na peří, jste dlouhý dva metry jako já apod…) pak bych vám doporučil si vzít svůj. Pokud budete ve vlastním stanu, pak si vemte vlstní spacák. Jiné náležitosti nepotřebujete, jídlo nám uvaří a naservírují paní kuchařky. Základna je vybavena sprchami a záchody. Možná bych vám jen doporučil baterku. V noci je tábor jen spoře osvětlen.

Je na chatce zásuvka?
Ano, na každou chatku je přivedena elektřina. Je v ní jedna zásuvka a světlo vedle vstupních dveří.

Kolik je v chatce postelí?
V každé chatce jsou dvě postele, při krajích, mezi nimi je ulička a společný noční stolek. Dále jsou v areálu dvě čtyřlůžkové a jedna šestilůžková ložnice vybavené palandami v hlavní budově.

Jak bude probíhat n-provoz?
Tradičně se budeme po celé základně pohybovat bez oděvu. Jen do jídelny se bude potřeba obléknout (čili režim podobný jiným n-střediskům ve světě)

Mohu jet i když nejsme rodina?
Ano, samozřejmě, pokud na vás sedí úvodní text, ve kterém je psáno pro koho je a pro koho není dovolená určena, pak není problém abyste jel/a i bez rodiny [Spiklenec]

Mohu sebou vzít hudební nástroj?
Samozřejmě! Všechno co hraje bude vítáno a na místě náležitě využito [Vyplazený jazyk]

Neuvidí nás nikdo nepovolaný?
Nemusíte mít strach, základna je uprostřed lesů. Je celá oplocená. Čili nikdo nepovolaný nemá šanci na základnu proniknout [Úsměv]

Mohu přijet i na kratší dobu?
Tato možnost bude záležet na celkovém naplnění kapacity areálu. Samozřejmě, není problém dorazit třeba o den později, nebo odjet o den dříve. Ale na dvou-třídenní pobyty v tuto chvíli nevíme jestli budou volné postele. Cena bude samozřejmě úměrně snížena kratšímu pobytu. Pokud máte o tuto možnost zájem pak je nezbytné se domluvit předem, a to už teď. V době probíhající akce nebudeme přijímat žádné neohlášené návštěvy.

Kdyby něco dalšího, nebojte se zeptat ať už v diskuzi pod článkem, soukromou poštou, emailem, nebo telefonem [Spiklenec]

Těší se na vás organizátoři Petr Konrád a Jiří Böhm
email: lipnice2013@email.cz, telefon: 605 435 218
5
 
-

Lipnice

Vložil Vasek Petra, 21. Leden 2013 - 20:56
Obrázek uživatele Vasek Petra

Ahoj, už se moc těšíme na prima lidičky a hlásíme se k účasti. Dovolená na Lipnici je opravdu krásná.

 
-

Jak se stanováním?

Vložil Roland Jitka, 21. Leden 2013 - 21:30

Taky se hlásíme a moc rádi přijedeme. Mluví se o stanech, bude se moci stanovat na té louce nad parkovištěm? Myslím, že tam by Vašek s Petrou mohli mít i karavan. Jinam ho asi nedají, a náš stan taky spíše připomíná chatu skoro pětkrát pět metrů. Mezi chatky bychom ho asi nedokázali postavit, stejně jako oni karavan.

Ještě by nás zajímalo kvůli našemu osmnáctilemu synátorovi, u kterého přemýšlíme o jeho účasti. Bude mít někdo sebou ratolest tohoto po pubertálního věku? Bez ohledu na pohlaví.
 
-

Na e-mailu jsme podali přihlášku

Vložil Vasek Petra, 21. Leden 2013 - 22:52
Obrázek uživatele Vasek Petra

Na uvedeném e-mailu jsme podali přihlášku.
Opravdu jedeme s karavanem, přeci jenom jsme větší rodina. Takže chatky jsou pro nás pasé a vícelůžkové pokoje, kterých je jen pár, rádi ponecháme volné pro ostatní rodiny.
 
-

Stany budou na louce

Vložil PetrK, 22. Leden 2013 - 12:24

Stanovat se bude na louce, je dost velká na postavení několika stanů i na Vaškovo karavan. A stále zbyde dost místa i na slunění a hraní. Připojení karavanu nějak vymyslíme.

Hlaste se, volných míst valem ubývá… [Spiklenec]

Petr

 
-

Lipnice - "puberťáci"

Vložil PetrK, 22. Leden 2013 - 12:28

Nebojte se vzít vašeho synátora, určitě opět pojede obvyklá sestava K-5 (šestilůžková ložnice) plně obsazená „puberťákama“ (cca 13 až 25 let), čili o zábavu bude postaráno.

Těšíme se na vás Petr a Jirka

 
-

Na Lipnici mládí vpřed

Vložil JirkaRybka, 22. Leden 2013 - 13:38
Obrázek uživatele JirkaRybka

Lipnice opravdu není jen doménou pokročilého věku, my s Asmarou dovezeme další 2 „puberťáky“, pokud vím tak mezi pravidelnými účastníky bývá i pár dalších takových, a navíc i určitá část „dospěláků“ se k téhle zábavě třeba ráda přidá. Tam to bývá tak nějak napříč věkovými kategoriemi. Na tuhle dovolenou se všichni vždy těšíme:-)

 
-

Lipnice

Vložil Pepper, 22. Leden 2013 - 13:53

Taky už jsem se přihlásil a moc se těším! Rolande, pokud má synátor v oblibě videohry, myslím, že mu můžu zařídit nějakou zábavu. [Spiklenec] Krom toho doufám, že nejmenovaný Pavel zase přiveze taneční podložky a za Jirkovy asistence to znovu rozjedeme jako v Miličíně. [Úsměv]

 
-

Přihlásili jsme se na Lipnici

Vložil M.Dr., 22. Leden 2013 - 17:34

Ráno jsme ještě trochu váhali, ale Roman a Jana Burešovi nás přesvědčili, tak jsme taky poslali přihlášku.

Mirek a Ada Drkošovi

 
-

Lipnice :)

Vložil vlčica (bez ověření), 23. Leden 2013 - 1:08

Aj ja sa na vás už veľmi teším a aj na nových super ľudí, čo tam spoznám!!! Dnes som aj ja uchmatla 2 miesta!!! Tak kto ešte váha,nech tak dlho nerobí, lebo nebude miesto [Spiklenec] Lipnice mi od minulého roka veľmi prirástli k srdcu,je to úžasná akcia a už sa neviem dočkať!!! Majte sa krásne [Úsměv]

 
-

Právě jsem se přihlásil

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 22. Leden 2013 - 23:39

Doufám, že tentokrát včas, předloni jsem prošvihl deadline, tahle dovolená je sakra rychle vyprodaná :o)).

Nevím, zda jsem se přehlédl, nebo to v článku není, ale kolik je záloha? .

Akorát se trochu bojím, co mý Feldě upadne tentokrát [Tmavé brýle] Už je to chudák stará dáma a na delší cesty vždy připraví nějaký překvapení [Smích]

 
-

Lipnice 2013 se naplňuje - nečekejte s přihláškou

Vložil PetrK, 23. Leden 2013 - 14:58

Za poslední dva dny se přihlásilo 15 lidí, neváhejte, nečekejte, kapacita je již teď prakticky naplněna, pro stany je zatím místa dost. Letos očekáváme rekordní účast!

Těší se na vás Petr a Jirka

 
-

Huraaa Lipnice

Vložil qwerty, 25. Leden 2013 - 13:55

Ahoj v Utery jsme se s Lencou prihlasili na Lipnici, ale porad jsme nedostali zadnou odpoved na prihlasovaci email. Mam se zacit bat, ze uz jsme to nestihli?

 
-

Omalovánka

Vložil janykula, 5. Únor 2013 - 11:46
Obrázek uživatele janykula
Nebude na Lipnici třeba soutěž Lipnická Miss, Missák? Aj když ne, udělal jsem z plakátu omalovánku pro děcka – naturisčata. Pro větší děti mě nic nenapadá, ale toto mohou vybarvovat i dospěláci. [Spiklenec] Naturismu a naturistickému malování zdar. [Úsměv] Roman Omalovánka LipniceOmalovánka Lipnice
 
-

přání na Lipnici

Vložil Pohodička (bez ověření), 6. Únor 2013 - 0:44

Mějte se na Lipnici moc pěkně, přeji dobré počasí a pohodu.

 
-

Lipnice - je plno až po střechu :)

Vložil PetrK, 14. Březen 2013 - 16:18

Letní dovolená na Lipnici je už zcela naplněna do posledního volného místečka. Bude nás celkem 59 [Úsměv] Pokoušeli jsme se vyjednat překročení standardní kapacity 60 lidí, ale bohužel se nepodařilo. Je nám velmi líto, že jsme museli několik sympatických lidí odmítnout, ale bohužel, základna není nafukovací [Smutný]

Na všechny se těšíme. A s těmi, kteří se nevešli, se rádi uvidíme kdekoliv jinde.

Hezké léto přeje Petr a Jirka

 
-

Tak tedy nashledanou někde jinde

Vložil M.Dr., 14. Březen 2013 - 17:21

Tak tedy nashledanou někde jinde [Tmavé brýle]

 
-

Spolujízda na Lipnici

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 10. Červen 2013 - 13:47

Ahoj. nabízím případným zájemcům spolujízdu na letošní Lipnici. Momentálně volná 4 místa.

Pojedu z Brna po I/602 V. Bíteš, V. Meziříčí, Jihlava, HB, Humpolec.

Nástup možný u nádraží Brno- Židenice, na horním parkovišti OC Vaňkovka (bus a vlak), v Kohoutovicích u OC Campus, nebo kdekoli po cestě.

Případní zájemci ozvěte se co nejdříve SZ, nebo SMS na mobil.

 
-

Litvínov - Lipnice spolujízda.

Vložil Roland Jitka, 10. Červen 2013 - 18:49

Tři místa máme v autě volná ve směru Litvínov, Most, Louny, Slaný, Praha, Humpolec, Lipnice.

V případě zájmu můžeme zvolit i trasu Litvínov, Teplice, Lovosice, Litoměřice, Roudnice nad Labem, Kralupy nad Vltavou, Praha, Humpolec, Lipnice.

Co se týče Prahy je nám to jedno, můžete počkat kdekoliv v okrajových částech metra, nebo průjezdů Prahou na D1.