NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

LETNÍ SPOLEČNÁ DOVOLENÁ - LOMY Lipnice nad Sázavou

Vložil PetrK, 22. Červen 2008 - 16:27

Pozvánku na Lipnici 2011 najdete zde

Jak bylo se můžete dočíst v Lipnické kronice

Společné naturistické dovolené mají u nás už letitou tradici. Od dob prvopočátků naturistického dění až po současné společné dovolené na Křetínce nebo tábory Nodropedů.
Na léto 2008 se nám poprvé naskýtá možnost obsadit romantické místo, které je naturistům dosti známé – LOMY u LIPNICE nad SÁZAVOU.
Místo:
Tábornická základna Lipnice nad Sázavou, 11km ze sjezdu dálnice D1 u Humpolce.
Souřadnice: 49°37'04.42"N; 15°23'34.37"E
Doprava vlakem do Světlé nad Sázavou, tam vás vyzvednem autem a dopravíme na základnu.
Interaktivní mapa

Termín:
Od soboty 5.7. do soboty 12.7.2008
Příjezd 5.7. od 16:00 do večeře, odjezd 12.7. po snídani do 13:00

Přihlášky:
Emailem natur.lipnice@email.cz, nebo telefonicky 605 435 218 do 15.6.2008. Ke stejnému datu bude splatná i záloha 1000,– Kč za každého přihlášeného účastníka. 

Cena:
Zahrnuje ubytování ve dvoulůžkových chatkách nebo ve vícelůžkových ložnicích v hlavní budově, plná penze, lůžkoviny a povlečení, parkování v areálu, sauna, půjčování sportovních potřeb včetně lodí.
Cena nezahrnuje dopravu na místo.
Dospělí: 3500,– Kč
Dítě do 12 let: 3000,– Kč
Pes: zdarma – majitel zodpovídá za jeho pohyb po základně, odstraňuje „hromádky“, dbá zákazu vstupu psa do kuchyně, hygienických zařízení a sauny 


Program: Koupání, slunění, hry kolektivní i indiviuální a to nejen sportovní, výlety za historií, dobytí hradu Lipnice, tajný závod, noční bojovka, objevování magických míst, zpívání u ohně, saunění a následné skákání do ledového lomu, adrenalinová lanovka přímo na skalní stěně…

Akce je vzhledem k programu určena především rodičům s dětmi.

Pro koho JE společná naturistická dovolená? Pro lidi, kteří chtějí být společenští, chtějí poznat nové lidi, chtějí přispět svým dílem k přátelské atmosféře, jsou ohleduplní ke svému okolí. Naše minulé tábory. – hry, sport, sauna, muzika, víno, pivo, výpravy do okolí.

Pro koho NENÍ společná naturistická dovolená? Pro individualisty, kteří se straní světa, usrkávají si v tom svém rákosí, většinu svého času hartusí na všechno kolem sebe. Společná dovolená není také pro čumily, erotomany, nevybitá individua, která se účastní, jen aby uháněli všechno, co před nimi neuteče na strom. Z tohoto důvodu doporučujeme zúčastnit se společné dovolené ve smíšeném páru, nebo s dětmi.

Stránka naturistické lokality Lomy-Lipnice nad Sázavou.

Pohled z jídelny k lomu:


Letecký pohled na základnu:


Zázemí je na tábornické poměry dosti nadstandartní – budova s jídelnou:


Ubytování je klasicky v chatkách:


K dispozici je kromě okolních lesů, řady lomů, lomíčků k n-koupání i ohniště a hříště na základně a sauna:


Hlavní budova jídelny s klubovnou:Pozor: Nejedná se o klasický dětský tábor. Čili za děti stále odpovídají jejich rodiče. Program nebude pro nikoho povinný, ale nepředpokládáme že se přijedete na týden válet do sauny. Uvítáme všechny návrhy na zajímavé činnosti realizovatelné na základně, nebo v jejím okolí.

Těší se na vás organizátoři Petr Konrád a Jiří Böhm
Díky za pomoc s textem Ivoši Žurkovi
2
 
-

Lipnice

Vložil PetrK, 19. Únor 2008 - 17:07

Základna Lipnice je super! Několikrát jsem tam byl,nádherné místo úplně schované uprostřed lesů, velká půlkulatá sauna ze které se dá skákat přímo do lomu, skvěle vařící kuchařky, voňavá káva od paní správcové kdykoliv, pískové hřiště a louka jako stvořená pro nejrůznější hry nebo lenošení na sluníčku. Když se náhodou sluníčko schová za mraky, nevadí, velká jídelna se sálem a krbem poskytne vyhřáté útočiště před rozmary počasí. A večerní posezení a prozpěvování u táboráku…prostě pohoda, která vypadá až neuvěřitelně…K tomu v okolí další lomy s tajemnou černou vodou a Haškova Lipnice s muzeem a hradem :) Jen pozor, lom přímo v táboře je hluboký neuvěřitelných 25m Naturisti neváhejte a hlašte se!

případné další trochu info o okolí najdete třeba tady: www.medy.cz/…smus/lipnice

Petr

 
-

dalších pár informací o lomech u Lipnice

Vložil jzah (bez ověření), 22. Únor 2008 - 23:29

… je na stránce n-lokalit http://www.naturista.cz/…/ftextc1.htm#… Jsou tam i další fotky a plánek v trochu větším provedení.

Pokud by někoho odrazovala zmínka o náročné orientaci kolem zatopených lomů, může využít podrobou mapu pro orientační běh „Lipnice“, kterou v měřítku 1:10000 vydal oddíl orientačního běhu z Havlíčkova Brodu. Viz http://csob.tmapserver.cz/ Do VYHLEDÁVÁNÍ zadejte: Lipnice Z nabídnutých verzí doporučuji pochopitelně tu nejnovější (2001). Na ní jsou všechny lesní lomy i pěšinky k nim. Zmíněný soukromý pozemek (s dalším lomem) je na ní červeně zašrafován. Lipnická základna se svým lomem (ve tvaru osmičky) je v jihozápadní části mapy. (Dvě prohnuté řady černých teček jsou chatky.) Podle zeměpisných souřadnic (49°37'4.46"N; 15°23'34.2"E) na ní základnu nenajdete. Tyto souřadnice na mapách pro OB nejsou uváděny.

Základna je zmapována ještě detailněji na orienťácké mapě „Na hřebenech“ 1:5000. Ta je však 25 let stará. Podívat se na ni lze na stejném serveru.

[Zmatený] Pro nezasvěcené poznamenávám, že na mapách OB je bílou barvou čistý les, zelenou je hustý a okrovou jsou pole a louky! Voda je naštěstí obvyklá modrá, i černé cesty jsou pochopitelné. Černě jsou i skály, budovy,…


PetrK:
Díky moc za tipy, určitě se budou hodit [Spiklenec]

 
-

aktualizace

Vložil Pohodička (bez ověření), 14. Květen 2008 - 19:01

Pohodička – filozof a naturista MEDY

Přeji dobrý den, dovolil jsem si smazat diskusi o bezbariérovém přístupu a připíši aktuální informace z dnešního dne. Mluvil jsem s paní vedoucí a ptal jsem se na okolnosti našeho pobytu, které snad zajímají všechny a sděluji toto: přístup do všech prostor základny lze považovat za bezbariérový, ale cesty kolem jsou kamenité a tak rekreant na vozíčku se bez pomoci neobejde. V areálu se můžeme pohybovat bez oděvu, i v lese kolem něj. Počítá se s 30ti účastníky, pak lze zajistit, že tam budeme sami. Pokud nás bude méně, tak tam může být někdo další, ale bude na naši zvláštnost upozorněn. Jsou zde dvě sprchy pro muže a dvě pro ženy, možnost míčových her a za nepříznivého počasí můžeme sedět u krbu. Kdyby někdo přinesl kytaru a uměl na ni hrát, bylo by to super. Kolem lomů jsou velké polomy, ale na hřebeni jsou jen ojedinělé vyvrácené stromy. Pokusím se vložit obrázky z dnešního dne: Areál základnyAreál základny blízký rybníkblízký rybník zlaté oči u sousedního lomuzlaté oči u sousedního lomu Tímto jsem se připomněl a prosím o pokyn, jak a kam složit zálohu. [Úsměv]
 
-

Ubytování na táboře u Lipnice

Vložil Pohodička (bez ověření), 18. Květen 2008 - 13:45

Pohodička – filozof a naturista MEDY

Mám takový dotaz, pro kolik osob jsou ony chatky, když jsem již starší pán, uvítal bych, kdybychom mohli být v chatce pouze dva, eventuálně bych si připlatil. Pokud jsou chatky pro dva, je můj dotaz bezpředmětný. A ještě bych se rád zeptal, z jakého důvodu se neuskutečnila stejná akce minulý rok?


PetrK: Chatky jsou, jak je již výše popsáno, dvoulůžkové.

Minulý rok na nás nevyzbyl žádný letní termín. Letos se ho podařilo uhnat. Tak jen doufám, že se nás sejde dost, aby z toho nebyla ostuda [Úsměv]

 
-

aktualizace Lipnice

Vložil PetrK, 20. Květen 2008 - 13:44

Díky moc za informace,
já na Lipnici strávil nedávný prodloužený víkend od 8.května.
Letos proběhla důkladná rekonstrukce sociálního zařízení. Čili sprchy a záchody září novotou a čistotou.
A připadlo mi, že paní kuchařky se ještě vylepšily. Tak pozor na akutní obezitu [Smích]

Zatím je přihlášeno jen 15 účastníků ! Limit 30ti osob je skutečně určující pro využití základny. Pokud nás tam bude méně, tak nebudem sami, a navíc nemůžeme pro příští rok počítat se vstřícným jednáním o dalším termínu…

Petr

 
-

otázky a odpovědi kolem LIPNICE

Vložil PetrK, 20. Červen 2008 - 0:19

Mohu přijet i na kratší dobu?
Ano, není problém přijet jen na pár dní. Ale potřebujeme to vědět dopředu, abych váš pobyt nahlásili správcové a kuchařkám. Cenu bude samozřejmě úměrně snížena.

Bude se akce při malém zájmu rušit?
Ne, akce se v žádném případě rušit nebude. Je uhrazena záloha, která je vzhledem ke storno podmínkám již prakticky nevratná. Proto se akce určitě uskuteční [Tmavé brýle]

Proč nás musí být aspoň 30?
Protože 30 účastníků je minimální počet při kterém máme zajištěno, že zbytek kapacity nedoplní jinými zájemci. A navíc pokud nás nebude 30, tak nemůžem v příštím roce počítat se vstřícným jednáním o dalším termínu, což by byla velká škoda… [Zmatený]

Potřebuji spacák, nebo jiné tábornické propriety?
Nepotřebujete, chatky jsou vybaveny polštářem a spacákem, do kterého dostanete čistou textilní vložku. Jen pokud máte zvláštní nároky na spacák (alergie na peří, jste dlouhý dva metry jako já apod…) pak bych vám doporučil si vzít svůj. Jiné náležitosti nepotřebujete, jídlo nám uvaří a naservírují paní kuchařky. Základna je vybavena sprchami a záchody. Možná bych vám jen doporučil baterku. V noci je tábor jen spoře osvětlen.

Je na chatce zásuvka?
Ano, na každou chatku je přivedena elektřina. Je v ní jedna zásuvka a světlo vedle vstupních dveří.

Kolik je v chatce postelí?
V každé chatce jsou dvě postele, při krajích, mezi nimi je ulička a společný noční stolek. Dále jsou v areálu dvě čtyřlůžkové a jedna šestilůžková ložnice vybavené palandami v hlavní budově.

Jak bude probíhat n-provoz?
Předběžně je příslíbeno možnost pohybovat se po celé základně bez oděvu. Jen do jídelny se bude potřeba obléknout (čili režim podobný jiným n-střediskům ve světě)

Mohu jet i když nejsme rodina?
Ano, samozřejmně, pokud na vás sedí úvodní text, ve kterém je psáno pro koho je a pro koho není dovolená určena. Pak není problém abyste jel/a i bez rodiny [Spiklenec]

Mohu sebou vzít hudební nástroj?
Samozřejmně! Všechno co hraje bude vítáno a na místě náležitě využito [Vyplazený jazyk]

Bude program povinný?
Ne program je dobrovolný, ale nepředpokládáme, že se přijedete na týden vyvalit k vodě.

Neuvidí nás nikdo nepovolaný?
Nemusíte mít strach, základna je uprostřed lesů. Je celá oplocená. Čili nikdo nepovolaný nemá šanci na základnu proniknout [Úsměv]

Kdo všechno jede?
Nejmladší/mu účastníci/kovi je 11 let, nejstarší/mu 46 let. Pojede i pár lidí z minulých akcí notropedů.

Kdyby něco dalšího, nebojte se zeptat a koukejte se přihlásit [Spiklenec]

Petr

 
-

Na skok

Vložil Petar, 20. Červen 2008 - 11:07

Na celý týden nám to nevychází, zvažuji možnost přijet v průběhu čtvrtka a zůstat do soboty a to buď 2, nebo 2+2děti. Zatím bohužel nemohu být konkrétnější. V kolik se v sobotu odjíždí a byla by taková krátkodobá účast možná?

 
-

re: Na skok

Vložil PetrK, 22. Červen 2008 - 13:34

Není to problém, dovolím si ocitovat sám sebe:

Mohu přijet i na kratší dobu?
Ano, není problém přijet jen na pár dní. Ale potřebujeme to vědět dopředu, abych váš pobyt nahlásili správcové a kuchařkám. Cenu bude samozřejmě úměrně snížena.“

Můžete tedy přijet jen na pár dní. Jen se prosím ohlaste co nejdříve předem, nejlépe telefonem na 605 435 218.

Termín:
Od soboty 5.7. do soboty 12.7.2008
Příjezd 5.7. od 16:00 do večeře, odjezd 12.7. po snídani do 13:00“

Čili v sobotu nás čeká snídaně, poslední vykoupání, rychle zabalit a do 13:00 musíme opustit základnu.

Těšíme se na Vás. Petr [Úsměv]