NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Lipnická kronika 2012 – den pátý.

Vložil Roland Jitka, 12. Květen 2012 - 17:47

V úterý, poslední den našeho krásného pobytu na Lipnici se opět některým z nás nechtělo vstávat, protože večerní program u vínečka se jako vždy, trochu protáhl do brzkých ranních hodin. Našli se jedinci, kteří vlastně ani společenskou místnost neopustili a v klidu ještě i během snídaně vyspávali. Paprsky sluníčka slibovaly předzvěst velmi příjemného dne, i když se bohužel jednalo o den poslední. Přesto to tolik neubralo náladě všech a snažili jsme se užít si poslední hodiny rajského pobytu na báječné Lipnici 2012. Komu by se také chtělo z okouzlující přírody a klidu, do zakouřených a uspěchaných měst našich bydlišt.


Vítejte na lomech v LIPNICI NAD SÁZAVOU.

Po snídani jsme jako každý den nakrmili zbytky chleba rybičky v lomu a těšili se na naplánovaný závod lodí, který navrhl JirkaRybka. Byl soutěžícím, rádcem a přísným rozhodčím zároveň. Na startu se sešlo devět závodníků, z toho jedna závodnice. Nakonec nám ukázala, že věk je opravdu pomíjivou veličinou a sportovat se dá v každém věku. Kdo se nezúčastnil fandil ze břehu u společenské místnosti.

Na fotce vidíte celou trasu lodního závodu v lomu u tábora.Na fotce vidíte celou trasu lodního závodu v lomu u tábora.
Mezi závodníky se našli zkušení vodáčtí borci i úplní začátečníci, kteří viděli veslo jen z rychlíku. Mezi takové nezkušené borce jsem patřil hlavně já. Ač jsem dbal na všechny bezpečnostní rady rozhodčího, ocitl jsem se hned na startu ve vodě dříve než loď a už předběžně jsem tušil katastrofu. Po trochu nedobrovolném osvěžení ve vodě jsem vyrazil směrem k cíli po trase, kterou JirkaRybka vyznačil. Směr přímý jakžtakž šel, ale nějak jsem nenašel brzdy na lodi, takže u skal jsem vždy brzdil i očima a hlavně skály trochu překážely mému sportovnímu počínání. Přišel jsem tedy pouze na to, jak loď zastavit, že prostě nabourám lodí do skály. Vytyčené body na skále, kde se měla loď obrátit jsem úspěšně míjel i o několik metrů. Prostě loď si dělala co chtěla a já pomalu začínal chápat, že je mnoho jiných možností, jak ze sebe udělat blázna. Ze břehu mně ostatní nejspíše ze solidarity povzbuzovali i když občas raději poradili, jak se vlastně veslo drží. Již během plavby jsem tušil, že bojuji o poslední místo.

Nakonec v souboji o poslední místo jsem našel konkurenta Pepper, kterého loď ovládala podobně jako mně, jen se na rozdíl ode mně, na startu nekoupal, ale během plavby asi zažíval pocity podobné jako mnou výše popisované. Podle hesla není důležité vyhrát, ale neutopit se i s lodí, jsme se oba tak nějak pomaloučku dopravili do cíle a raději přenechali svá závodnická místa zkušenějším borcům. Celý závod probíhal v našem tradičním oblečení, neoblečení. Pokud Vás zaujalo vodácké FKK, přijměte pozvání na červnové Sázavské vodoplavení.

Vítězem celého závodu se stal qwerty, který si počínal na lodi jako starý mořský vlk, následován mikee a třetí místo obsadila naše nejstarší účastnice Jana, která nám dokázala, že při dobré zábavě na věku pramálo záleží. Ivoš všechny odměnil tričky s logem Naturista a JirkaRybka věnoval vítězi ještě knížku komiksů. Vyhráli vlastně všichni, kdo se této soutěže zúčastnili a i ti, kdo se pobavili fanděním z obou břehů žulového lomu. Opět se jednalo o zábavné dopoledne spojené se sportem, i když u některých jen spíše symbolicky. Po uklizení lodí na břeh nás čekal výborný oběd.

[Pláč] Po obědě se už přiblížila hodina H a s ní i konec pobytu v ráji jménem Lipnické lomy. [Pláč]
Chcete být příště součástí nápisu?

Zveme vás tedy na Týden bez plavek na Rakovnicku v Lokalitě Plasy.
Přihlásit se můžete zde [Šipka]
[Pošta] tomas@naturista.cz [Pošta]

Členové Klubu s velkou slevou!!

Chtěl bych poděkovat všem, kteří pomohli vytvořit nápis LIPNICE 2012 !

Co tedy říci závěrem: Chtěl bych poděkovat všem Účastníkům zájezdu Lipnice 2012. Poděkování patří všem za zaslání fotografií a videí bez kterých by tahle obsáhlá reportáž vůbec nemohla vzniknout. Rovněž děkujeme Romanovi Burešovi za krásné a nápadité kresby dokumentace našeho krásného pobytu. Lipnice byla dobře naplánovaná a zorganizovaná, ale hlavně se sešla parta perfektních lidiček různých věkových skupin. Všichni jsme měli mnoho krásných zážitků, jak asi všichni vidíte z fotografií a členských fotogalerií. Poděkování patří i maminkám malých dětí Alence a Petrušce jak zvládali své neposedné dětičky při různých akcích. Moc bychom si s Jituškou přáli, abychom se minimálně ve stejné sestavě a výborné partě sešli zase v srpnu na týdenní dovolené v Plasech 2012.

[Úsměv] Tímto všechny, zúčastněné i čtenáře zveme co nejsrdečněji na srpnové Plasy 2012. [Spiklenec]


Závodili jsme na lodích a po obědě jsme se začali s překrásnou LIPNICÍ loučit. [Pláč]

Pátou část fotogalerie pro členy Klubu z překrásné Lipnice najdete zde.

Lipnice 2012 poskytla několik důkazů. Nezáleží na věku, na vzhledu, na pohlaví účastníků. Na těchto akcích nezáleží ani na tom zda jsem sám(a), nebo s rodinou. Pramálo záleží i na tom, jak jste nebo nejste zdatný(á) naturista nebo naturistka. Není důležité ani to, kdo z páru naturista je a kdo není. (Vše se totiž může a nic se nemusí.) Nadváhu a jiné odlišnosti také nikdo neřešil a všichni se velmi dobře bavili, bez ohledu na výše uvedené předsudky, které se občas v hlavách některých objevují. (Podotýkám zcela zbytečně.) Jediné na čem záleží je chuť se bavit a tu máme myslím všichni a dobré zábavy se skvělými lidmi není nikdy dost.


Neztrácejte čas inzeráty a přijeďte na další akci. Najdete přátele, kteří bydlí poblíž Vašeho bydliště, domluvíte si společné dovolené, návštěvy saun a bazénů. Také na FKK pláže už nebudete třeba muset chodit sami. Stačí se přijít seznámit osobně třeba hned na dalších květnových akcích AQUAPALACE Praha nebo Babylon Liberec.

Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Úterní závod

Vložil JirkaRybka, 12. Květen 2012 - 14:00
Obrázek uživatele JirkaRybka

Závodění bylo prima, jen upřesním že jsem závod nenavrhl já – to přišlo tak nějak z řad účastníků (jméno jsem si nazapamatoval), já jsem se jen ujal té role rozhodčího. Pokud jde o třetí místo, to jsem technicky vzato obsadil já, ale vzdal jsem se případné výhry, přece jen by to nevypadalo dobře kdyby rozhodčí přebíral tričko pro vítěze. Nejstarší účastnice časově sice na stupně vítězů nedosáhla, obdržela však zvláštní cenu jako jediná závodící žena, nejstarší účastnice, a také za statečné překonání nemalého handicapu, který jako naschvál právě pro ni nachystal náhlý poryv větru na trase. Můžeme tomu klidně říkat i první místo v kategorii žen – myslím že si to určitě zaslouží, před její vitalitou smekám.

 
-

Lipnické lomy čísla a názvy.

Vložil Roland Jitka, 12. Květen 2012 - 14:00

Možná by bylo dobré jak jsme ty lomy navštěvovali očíslovat je a onázvovat alespoň podle agentury JPP (jedna paní povídala). Fotek na to jistě máme docela dosti. Ujmul by se toho někdo znalý? [Spiklenec]

 
-

Hodně mladých lidí a málo dětí.

Vložil Linka, 12. Květen 2012 - 14:33
Obrázek uživatele Linka

Ještě bych chtěla připomenout, nezapomínejte brát sebou své děti. Na počet lidí na Lipnici bylo dost málo dětí. Vím, že se jednalo hlavně o mladé lidi, kteří možná ještě děti nemají, to ale nic nemění na faktu, že dětiček bylo zoufalo málo. Je třeba jim vštepovat dobrou náladu a úctu k přírodě, aby neznali rodiče jen jako rodiče, ale také jako kamarády na procházkách a blbnutí ve vodě. Tímto získají vaše vztahy úplně nový rozměr. [Spiklenec]

 
-

Listina výsledků.

Vložil Roland Jitka, 12. Květen 2012 - 14:53

Mám tady od Jirky výsledkovou listinu ale takto napsané je to opravdu spravedlivější a nejen kvůli nevýhodě poryvu větru, ale hlavně proto že jako žena byla jediná, která se zúčastnila tohoto nelehkého souboje mezi muži. Zaslouží si náš obdiv nejen kvůli věku, ale hlavně kvůli výkonu a za svou dobrosrdečnost, kterou projevovala v jakékoliv chvíli pobytu na Lipnici. Nutno též podotknout, že byla taky jednou z malířek malování na tělo. Je vidět, že dobrá nálada a naturismus kvetou v každém věku a tyhle vlastnosti jdou napříč věkem a pohlavími.

 
-

Poslední den na Lipnici 2012

Vložil M.Dr., 12. Květen 2012 - 16:12
se opravdu vydařil. Jen je škoda, že nikdo nezachytil Rolandův nástup do lodi [Šokovaný]

My jsme zvolili místo povzbuzovačů na skále nad lomem, odkud byl výborný přehled po celé trase závodu. Odtud jsem taky fotil účastníky závodu, bohužel ale moje mýdlová krabička nemá takovou rozlišovací schopnost, aby byly fotky kvalitní. Na ukázku sem dávám fotky výkonu nejstarší účastnice [Tmavé brýle]


Ještě se chci omluvit všem, s kterými jsme se nestihli rozloučit – náš odjezd byl poněkud hektický, protože jsme nepočítali, že poslední den bude i s obědem a dopoledním programem a měli jsme ve dvě domluvenou schůzku v Brně (stihli jsme to ;-) – ale nevadí, stejně se s většinou uvidíme ještě minimálně v létě v Plasech – už se těšíme [Úsměv]

 M.Dr.
 
-

LIPNICE PŘÁTELSKÁ

Vložil sailor, 13. Květen 2012 - 23:09
Obrázek uživatele sailor

Dočetl jsem po chvilkách všech 5 článků Lipnické kroniky a nemám slov. To se mi často nestává. Věděl jsem již předem. že bohužel nebudu mít šanci se za Vámi na Lipnici podívat kvůli napjaté sezoně v zaměstnání, kdy se na svátky nehledí. To mi taky trochu pomohlo s otázkou jak moc mám litovat, že jsem tam nebyl také. Nevím jaké slovo by to, alespoň podle dojmu z článků a všech Vašich reakcí vystihlo. Napadají mne slova jako ,, báječné, úžasné, skvělé, vyjímečné„, ale myslím, že nejlépe pasuje vyjádření ,, PŘÁTELSKÉ“. Podle mého dojmu po přečtení Rolandem opět vyjímečně obsažně pojatého popisu setkání v Lipnici formou kroniky, která dá člověku poznatky a pocit, že si to dovede představit jako by tam skoro byl, mi připadá slovo ,,přátelské" jako nejvýstižnější. Přátelské setkání, přátelská atmosféra, přátelské prostředí, přátelští lidé a vytváření nových přátelství je totiž určitě víc než jen jednorázový, báječný, skvělý, úžasný nebo vyjímečný zážitek. Sauna na břehu jezera sdílená se společně smýšlejícími zpocenými lidmi kteří se bez jakýchkoliv omezování do toho jezera vrhnou jakmile cítí, že toho je už tak akorát, lodičky. ping-pong. badminton nebo šachy – všechno aktivity které jsem si také měl možnost za těch pár let na světě už vyzkoušet a užít, rodiště pana Jaroslava Haška, autora opět ke všem přátelského Švejka, tohoto symbolu jednoduchosti světa a jednoduchého boje s lidskou blbostí které má v dnešní době přetechnizovaného světa plného zákazů, standardů, pravidel a regulativ svůj význam snad větší než kdykoliv dříve a to i ve smyslu vytyčování hranic a norem v oblékání či obnažování, a v neposlední řadě i oblasti kam ze stejného světa se rozhodl odstěhovat všem dobře známí ale nikým nepoznán pan Hliník ze stejně přátelsky laděného filmu který opět ukazuje stejné nesmysly kterými jsou lidé nuceni se zabývat, místo toho aby se věnovali rodině, přátelům a životu ve slušném světě. Prakticky všechno je to přesně moje krevní skupina. Včetně Peperova Attari. I to pamatuju. Dokonce i první české PC DIDACTIC kde se programy spouštěly z magnetofonové kazety. Ale nechám nostalgie. Vyznávám stejný názor, v mé, bohužel nenaturistické rodině. Zážitky nám nikdo nevezme. A stejně jako já se snažím svým dětem a své rodině ukázat všechna možná místa a všechny možné aktivity, od koloběžek z Černé Hory v Jánských lázních, přes lyžování, Yachting zpátky k Českým hradům a zámkům a pak zas raftem po vltavě, tak si myslím, že takovýhle prodloužený víkend musel v paměti jeho účastníkú zanechat natolik nesmazatelný zážitek jaký vám nenabídne žádná dovolená na Djerbě mezi velbloudy nebo Hurghada kde snad už nebudou ani plavky slušné a dámy budou do vody muset v Burce. Nejsem závistivý člověk a proto vám ten dlouhý víkend nezávidím. Ale věřte, že ho strašně moc přeju nejen Vám, kteří jste měli tu možnost si ho užít a vychutnat, ale všem, kteří tu možnost mají a nebo mít budou. [Spiklenec]

 
-

Lipnice s okouzlující přírodou.

Vložil Roland Jitka, 14. Květen 2012 - 11:01

Já bych nazval Lipnici opravdu báječnou jako akci, se spoustou hodně přijemných lidí se kterými bych chtěl své další volno trávit i na Plasech. Tam je také neskutečně hezká příroda, jako na Lipnici. Navíc je to houbařský ráj kam vždy v srpnu nebo v září na houby dojíždíme z domova. Chtěl bych tedy pozvat všechny na týden bez plavek Plasy 2012 a užijeme si stejně jako Lipnici.