NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Vlnobraní na Zlaté řece - pozvánka.

Vložil Anonymní, 5. Květen 2012 - 13:47

V samém srdci naší země, v drsném kraji podhůří Ždárských vrchů, pramení jedna z nejkrásnějších českých řek.
Zprvu poklidně tekoucí říčka sbírá síly, aby své zpěněné vody s řevem přelila přes peřeje u Stvořidel, zkrocena četnými jezy se širokými meandry zakousla do pískovcových skal Dolního Posázaví a nakonec u Pikovic tiše splynula s mohutným tokem Vltavy.

Mekka českých vodáků, trempy odjakživa zvaná Zlatou řekou je v polovině června ještě tichou, romantickou, většinou líně tekoucí řekou.


Zlatá ŘekaZlatá Řeka Za chladnějších rán se nízko nad vodou ještě povaluje mlha, která se však záhy rozplyne, sluneční paprsky brzkého léta se třpytí na hladině a řeka se jako lesklá stuha, vinoucí se krajinou, předvádí v celé své kráse.

Právě v tento roční čas je Řeka nejkrásnější…

…Proto vás chci právě v tento čas pozvat na víkendové splutí alespoň části jejího toku.

Pokud se chcete zúčastnit již skoro tradičního Vlnobraní, rezervujte si v kalendáři termín

9.a 10. června 2012. (Druhý červnový víkend.)

[Šipka] Stručný program:
Sejdeme se v pátek 8. června 2012, hodinu před Slunce západem u Jestřába ve Sluneční Zátoce.

Jestřábův pomníkJestřábův pomníkNaše lodě a potřebný materiál nám přivezou v sobotu ráno kolem 9 hodiny.

Abychom nemuseli spěchat, mohli si vychutnat plavbu a navštívit nějaké ty pamětihodnosti na břehu, měli bychom kolem desáté hodiny ranní vyplout.

V neděli odpoledne nás budou čekat v Kácově u silničního mostu. Do Kácova to je po vodě asi 40 km, což je na víkend tak akorát

Noc na neděli strávíme v nějakém kempu, nebo tábořišti cestou, na březích Sázavy jich je dost.

Spát budeme ve vlastních stanech, jíst budeme dobroty z vlastních zásob,Sluneční ZátokaSluneční ZátokaNaturista KlubNaturista Klub nebo domorodé speciality v místních tavernách. [Pivo]

[Otazník] Co za to?
330 korun za půjčení lodí a materiálu na víkend
(členové Klubu naturistů 10% sleva!!).
Plus cca 200 Kč za kempy (platí si každý sám).


Co byste měli vědět o řece:
Sázava je poměrně klidná, většinou líně tekoucí řeka, sjízdná po většinu roku. Ve svém středním toku je vhodná i pro úplné začátečníky. Její koryto přehrazuje mnoho jezů, většina z nich je vybavena sportovní propustí. Pokud si netroufáte jezy sjet – nebo to stav jezu a výška hladiny neumožnuje – dá se každý pohodlně překonat přenesením lodě po břehu, u většiny jezů je tomuto přizpůsobena i nábřežní navigace s pohodlným výstupem na břeh.

Akce je tedy vhodná pro každého, jak pro zkušené mořské vlky, tak i pro říční zelenáče a děti. Stejnou trasu jsme jeli i vloni – reportáž


Tak jako loni je i letošní voda v maximální možné míře v FKK stylu.


Jak se přihlásit? Co nejdříve se ozvat mojí maličkosti, a zaplatit výše uvedenou sumu 330 Kč.

[Vykřičník] Minimálně 14 dní předem je třeba objednat lodě!
Stanovuji tedy jako termín uzávěrky přihlášek pátek 18.května 2012. 23:59:55 SELČ [Spiklenec]

[Vykřičník] Číslo účtu pro platby přihlášek je 197465572/0600, GE Money Bank , do zprávy pro příjemce uveď ´Vlnobraní – tvuj nick´ [Vykřičník]

[Hvězda] Všichni vodáci i vodačky jste na Sázavu srdečně zváni. [Hvězda]

Redakčně trochu upravil Roland.
5
 
-

Sázava je FKK??

Vložil Roland Jitka, 30. Duben 2012 - 16:20

Z textu není úplně jasné jestli se jedná o FKK akci. Netroufl jsem si doplnit. [Spiklenec]

 
-

Sázava a FKK

Vložil JirkaRybka, 30. Duben 2012 - 18:15
Obrázek uživatele JirkaRybka

Soudě podle loňské plavby, je to FKK tak nějak částečně a podle možností. Průjezdy osídlením (týká se na tomto úseku vlastně jen Ledče a cílového Kácova) i kempy jsou jednoznačně textilní, na jezech většinou taky (podle situace), jinak během plavby a případných zastávek lze podle okolností FKK – což někteří z nás vloni s potěšením využili, i když na zastávky bohužel nezbýval čas. Moje reportáž z loňska napoví, a možná někdo ještě víc upřesní.

 
-

Vlnobraní na Zlaté Řece

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 30. Duben 2012 - 21:22

bude FKK v maximální možné míře. jestliže bude možnost, vyhneme se v sobotu večer velkému kempu a v nějakém malém tábořišti založíme svůj FKK kemp…

 
-

Vlnobraní

Vložil Pepper, 30. Duben 2012 - 22:30

To zní skvěle. Zkusím zlanařit kamarádku vodačku (sám jsem spíš utopenec [Smích]) a uvidíme…

 
-

Slunešní zátoka

Vložil rowing (bez ověření), 1. Květen 2012 - 13:38

Uauu Sluneční zátoka – to je jako z Foglara :) krásné místo

 
-

však taky jo :-)

Vložil asmara, 1. Květen 2012 - 14:40
Obrázek uživatele asmara

na ta místa opravdu Foglar se svým oddílem jezdil [Úsměv] já se nadšeně hlásím, protože mi Sázava jako poslední klasická vodácká řeka chybí do sbírky [Spiklenec] a mám dotaz na organizátora…je rozumné vyjet na horní tok Sázavy i čtyřleťákem nebo raději nechat doma??

 
-

Sluneční zátoka

Vložil Pepper, 1. Květen 2012 - 15:36

No tak to musím vážně vyrazit, u všech plantážníků! Jen hodím do batohu spacák a Hochy od Bobří řeky a začnu shánět remorkér. [Smích]

A o čtyřleťákovi jsem si myslel, že je to nějaká speciální loď. [Opilý]

 
-

Foglarovci

Vložil Pepper, 1. Květen 2012 - 16:35

Teď koukám, že se o týden mineme s účastníky Setkání ve Sluneční zátoce. No, asi by z nás měli radost. [Smích]

 
-

Asmaro, čtyřleťáka klidně vezmi s sebou

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 1. Květen 2012 - 21:27

tento úsek Sázavy je vhodný i pro děti. Nejdivočejší část horního toku- peřeje Stvořidla – necháme daleko za sebou a do peřejí před Pikovicemi za víkend nedopádlujem [Tmavé brýle] Jediný, co je na našem úseku opravdu drsný je vysoký nesjízdný jez Český Šternberk, který za vyšší vody hodně táhne a je třeba dávat pozor, aby loď nestrhl. Jinak jezů tam je šest, všechny se dají obejít po břehu, přehodit lodě přes korunu, nebo ti zkušenější je mohou většinou sjet.

 
-

Jezy na Sázavě

Vložil JirkaRybka, 1. Květen 2012 - 22:14
Obrázek uživatele JirkaRybka

Vloni jsme jeli přesně totéž, tak upřesním že těch jezů tam bylo nikoliv 6 ale 10 (v tom i tištěná mapa souhlasí, 6 bylo jen za první den). Většinou jsme lodě spouštěli na špagátě, průjezdná propust byla jedna, ale snad jen jeden jez se slézal trochu hůř. Cestou byly jinak jediným úskalím mělčiny, opravdu žádná divočina. Pokud tedy mluvíme o stejném úseku jako stojí v pozvánce, protože Český Šternberk je až daleko za Kácovem kde končíme…?

 
-

jak se přihlásit na vodu

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 1. Květen 2012 - 22:29

Ahoj. Přidal jsem do pozvánky číslo účtu, kam zaplatit za lodě.Do zprávy pro příjemce uveďte ´Vlnobraní+ váš nick na Naturistovi´, pokud nárokujete slevu pro členy klubu, připište KN

Jirka má pravdu, těch jezů je opravdu 10, a Šternberk se nás netýká.Jezdím Sázavu dost často, a trochu se mi to popletlo [Spiklenec]

 
-

pro Strýčka Skrblíka

Vložil Vasek Petra, 12. Květen 2012 - 22:04
Obrázek uživatele Vasek Petra

Ahoj byli jsme spolu na Lipnici. Dnes jsme se rozhodli pro účast na tvé akci. Počítej s námi. Během týdne složíme uvedenou částku za dvě osoby na uvedený účet. Jsme začátečníci tak bude, alespoň nějaká sranda. Co autíčko dovezlo tě až domů?

 
-

Vodobraní - aktuální stav přihlášených

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 14. Květen 2012 - 13:26

Ahoj K dnešnímu dni je potvrzeno osm lidiček a jeden porcelán ( včetně mojí maličkosti). Od banky mám zatím potvrzeny platby od JirkyRybky a mirekka(?).

Pro vás ostatní připomínám, že uzávěrka přihlášek na letošní Zlatou řeku je o páteční půlnoci

( To Vasek Petra : Pokus se platbu doručit do dne uzávěrky přihlášek, v pondělí 21 budu objednávat lodě. Autíčko dojelo,ale musel jsem mu párkrát jsem mu pohrozit vrakovištěm v Čebíně [Spiklenec] )

 
-

platba na cestě:-)

Vložil asmara, 15. Květen 2012 - 9:39
Obrázek uživatele asmara

Ahoj, od nás peníze před chvilkou odeslány, potvrzuju tři platící/ obsadíme jednu loď a puboš pojede v druhé s JirkouRybkou/ a jednoho porcelána. Psala jsem ti i soukromou zprávu ohledně převážení aut. Už se rozhodlo, jak to letos proběhne?..zda natěžko, klasicky, s veškerou bagáží nebo se bude přejíždět auty a jedem jenom se svačinou v barelu???Díky, Pája jo, až budeš objednávat lodě, zeptej se, prosím, zda mají na půjčení dětskou vestu…sice jednu mám, ale nevalné kvality :-(ještě jednou dík.

 
-

Platba

Vložil Pepper, 15. Květen 2012 - 9:47

další na cestě… [Úsměv]

 
-

logistika

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 15. Květen 2012 - 10:48

Ahoj. S auty to musím nějak přes víkend vymyslet. bylo by fajň jet nalehko, ale těm h lońským manévrův s auty se teda fakt rád vyhnu. To Pepper: máš někoho do posádky? pavel

 
-

Doprava na Sázavu

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 15. Květen 2012 - 10:57

ještě dotaz. kdo přijede na Sázavu vlastním autem? předpokládám, že JirkaRybka od Prahy,pak by mohl Filcku nechat v Kácově už v pátek a s někým se svézt do Sluneční Zátoky.

 
-

My určitě autem. Ještě se

Vložil Vasek Petra, 15. Květen 2012 - 11:34
Obrázek uživatele Vasek Petra

My určitě autem. Ještě se snažíme přemluvit Rolanda s Jitkou, doufáme že pojedou. Byla by větší sranda.

 
-

Domluva dopravy na Sázavu

Vložil JirkaRybka, 15. Květen 2012 - 12:41
Obrázek uživatele JirkaRybka

Možná by bylo fajn dát řeč o té organizaci aut třeba v Čestlicích, jestli tam někdo budete. Já asi opravdu pojedu svým, protože spolujízda pro mne znamená další časové posuny a tím kolizi s pracovní dobou, právě proto ale nějaká koordinace v Kácově může být problém. Odstavit tam moje auto pro finální přesun řidičů k jejich vozům (jako vloni) mě taky napadlo. Možná bych se odtamtud v pátek přesunul do Sluneční zátoky i vlakem, ale v tom případě příjezd až 20:23, dřívější vlak nestihnu. Nebo pokud mě v Kácově někdo nabere kolem 18 hod., tak prima.

Na převážení aut s věcmi po jednotlivých etapách bych se asi vykašlal – tam se už těm manévrům s auty pak nelze asi vyhnout, a nevím jak kdo, ale já se svými věcmi obsadil vloni sotva půl barelu. Nebo se někdo může pro auto vrátit zase tím vlakem (i když z Horky, kde jsme vloni přespávali, je poslední odjezd už 18:47) – půlhodinka jednoho řidiče ve vlaku večer když se už nespěchá mi přijde skoro lepší než zdržovat celou výpravu dopoledními manévry tam a zpět. (V případě opravdu smrtelného časového skluzu ostatně onen řidič může na poslední vlak přestoupit přímo z lodě někde cestou, jedeme v podstatě pořád podél kolejí, a loď by holt poslední kousek pak dovezl jen druhý z posádky.)

 
-

vodoplavení.

Vložil Roland Jitka, 15. Květen 2012 - 14:00

Jitka zatím prohlašuje, že semnou plout na lodi je jistá poukázka minimálně úrazu. Nedivím se jí, všichni víte z Lipnice jaký jsem lodivod. [Spiklenec]

 
-

Lodivod

Vložil Pepper, 15. Květen 2012 - 15:27

Rolande zkus jí vysvětlit, že se mnou by na tom byla ještě hůř, třeba si tě začne vážit. [Smích]

 
-

jedeme autem z Prahy

Vložil asmara, 15. Květen 2012 - 20:38
Obrázek uživatele asmara

ve čtyřech, pokud to Jirka přehodnotí a mohl by vyrazit dříve, můžeme ho nabrat. Jinak mi taky přijde schůdnější varianta nechat auto na místě bez přejíždění, ale jako neřidič nemám moc poradní hlas [Úsměv]

 
-

naturflotila

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 16. Květen 2012 - 16:59

Ahoj. k dnešnímu dni mám potvrzeno 10 lidiček+ jeden porcelán, to už bude celkem dobrá flotila pěti lodí

Snad se přidá ještě jedna posádka s vlastním škunerem a náš již ostřílený mořský vlk Roland, pokud tedy přemluví svého háčka [Spiklenec]

Pokud by se snad někdo po uzavření přihlášek stal nedělitelným zbytkem, jsou k dispozici za stejnou cenu i lodě třímužné.

Mimochodem, možná by jedna taková byla fajň pro Asmaru, porcelán by to měl pohodlnější…

 
-

větší loď

Vložil asmara, 16. Květen 2012 - 20:35
Obrázek uživatele asmara

určitě by pohodlnější byla, koukala jsem na reportáž z loňska a vedle toho obrovského barelu se do lodi vejde dítě opravdu dost obtížně [Zmatený] Proberu to se svým zadákem a dám vědět. Případně bylo by mi možné poslat odkaz na webovky půjčovny??, předpokládám, že tam mají fotky lodí, co nabízejí. díky [Úsměv]

 
-

Vzít dítě na háčka.

Vložil Radka (bez ověření), 16. Květen 2012 - 21:14

Pro zdatného vodáka neni problém řeku odsinglovat. Místo báglu si dá do špice dítě. Jen je třeba znát práci s lodí a pádlem. Na klidných úsecích řeky, kdy se jede po oleji se mohou posádky prostřídat. Jinak jet prvosjezd vody bez instruktora nebo kilometraže řeky popisující nebezpečná místa je něco jako sebevražda.

Rada Hola

 
-

půjčovna lodí na Sázavu

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 16. Květen 2012 - 21:23

Vybavení na Sázavu nám zajištuje stejná půjčovna jako loni.

Ve fotogalerii mají fotek spoustu, ale fotky lodí jsem nenašel.

Tak jsem se poradil se Strýčkem Googlem a ta třímužná loď vypadá takhle 

ještě mají jeden typ třímístné lodě

ta prý je nejstabilnější, tudíž nejvhodnější pro začátečníky

Z dvoumístných lodí nabízejí klasickou Vydru

nebo její klon s tupou zádí Samba
.

Místo barelů mohu zajistit lodní pytle, zaberou míň místa

 
-

pro Radka (?)

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 16. Květen 2012 - 21:32

Neměj péči kilometráž bude.
Sázavu fakt nejedu poprvé a zrovna tenhle úsek by zvládl odpádlovat i špunt ze školky.

Sakra, koho mi jen ten tvůj nick připomíná ?? Aha už vím … [Pláč]. Jedno individuum co tu před dvěma lety celkem dost prudilo se sáhlodlouhými litaniemi o ničem a pořád se vytahovalo, že udělá jakousi akci ke který nikdy nedošlo…

 
-

Třímístné lodě

Vložil Radka (bez ověření), 16. Květen 2012 - 21:59

Na těch třímístných neni kam dát barel nebo loďák se stanem a spacákem. Vzhledem k počasí po sv. Medardu bude třeba dbát na to, aby každý měl k dispozici 2× suché oblečení a plaštěnku a oblečení do lodě, když bude pršet. Jinak při pěkném počasí stačí plavky a tričko a pro bělochy, tepláky nebo leginy proti slunci. Ne každý vydrží obecně nakládat s vodou celý den a patlat se faktorem 20 a víc.

Rada Hola

 
-

Pro radu Holou

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 16. Květen 2012 - 22:06

Sorry ale nikdo se tě o rady neprosil. Soudím že se akce nezúčastníš a nic konstruktivního k věci také nemáš,takže tě prosím, aby jsi šel/šla trousit svoje moudra někam jinam. ( pokud jsi ten, kdo si myslím, že jsi tak nejlépe úplně mimo tenhle server.) [Rozzlobený]

 
-

Příjemné vodoplavení

Vložil Roland Jitka, 16. Květen 2012 - 22:14

Vkládání plíživě negativních příspěvků do akce někoho jiného, sloužící k odrazení třeba těch, co by jeli poprvé, tu náročností, tu počasím atd, je opravdu dětinské a hlavně nekorektní. Ta parta se na tu vodu těší a jsou mezi nimi zkušení vodáci, navíc co se týče minuloročných reportáží, nevypadá to opravdu náročně. Takže prosím Nick Radka aby se již nadále zdržel pokusů zvyklat možné zájemce a pokud si takový(á) znalec, snaž se spíše poradit a ne odradit. Pro ostatní, vše je jednou poprvé a připadné počasí, ať by bylo skoro jakékoliv nenechte se odradit. Co se týče (ne)náročnosti platí totéž. Je škoda, že k aktivním lidem organizující cokoliv pro naturisty, se přitáčejí lidé, kteří mají jediný cíl. Nepomoci. [Rozzlobený]

Všem vám přeji, aby vám vše vyšlo třeba jako na Lipnici.

My nebudeme moci jet, jelikož a v tom Jitka pravdu se blíží náš odjezd do teplých krajin a je to jeden z posledních víkendů. co budeme ještě doma, což jsem si vůbec neuvědomil. Jinak děkuji za pozvání nejen strýčka Skrblíka, ale i od ostatních. Mocinky si to užijte Roland a Jitka. [Spiklenec]

 
-

Je to jen neškodný troll

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 16. Květen 2012 - 22:31

už tady otravoval před dvěma roky. I když pod trochu jiným nickem. Akorát nevím proč si vždycky vybere zrovna mně. [Pláč].


Ten úsek Sázavy jsem vybral stejný jako loni hlavně proto, že je to opravdu asi nejméně náročný úsek řeky.

Je na něm bohužel hodně jezů, které budeme většinou přenášet ( takže na tom desátým budeme mít ruce po kolena jako naši opičí předci [Smích] ), ale zase díky nim tu voda proudí velmi zvolna, takže zvrhnout se můžeme tak možná při nastupování do lodi. A aby nováčci viděli jak na to, poprosím kdyžtak Peppera o rekonstrukci jeho eskymáckého půlobratu [Tmavé brýle] [Smích]
 


Vím, že už podobný nick se zde snažil již v minulosti vytvořit nějaké rozkoly a že snad byla dokonce anketa, jestli je jeho přítomnost vhodná. Nejsi sám komu vadí negace, mám to občas také při pozvánce na akci např. aquapark nebo po zdařilé akci, se najde někdo, kdo se nám snaží naši radost vzít. Nenechte se nikdo odradit od účasti a tobě Pavle přeji mnoho úspěchů. Jen více těchto drobných akcí, ke spokojenosti všech. [Spiklenec] Roland
 
-

Dík za popis pro nováčky

Vložil Radka (bez ověření), 17. Květen 2012 - 0:10

Je to jak za bolševika, za vlastní názor do gulagu. Konečně jste popsali co vodáky na cestě čeká. Jela bych ráda, ale zrušili jste mi pozvánku. [Smutný]

Rada Smutná

 
-

Skrblíku díky

Vložil asmara, 17. Květen 2012 - 9:56
Obrázek uživatele asmara

za vyčerpávající popis, je vidět, že jsi se strýčkem Googlem kamarád [Úsměv] Můj zadák se na Naturistu v práci nedostane, ale poslala jsem mu odkazy na typy lodí do emailu a večer budu vědět, co pro nás vybral a napíšu sem. JO, a loďáky bereme naše vlastní, právě pro ušetření místa… A pro Radku, která mění příjmení jak ponožky: Považuju se za zkušeného vodáka a právě proto si netroufnu odsinglovat 25 kilometrů voleje s bagáží a prckem, který bude sedět v lodi poprvé…takže rada byla úplně mimo [Zmatený]

 
-

Volil bych Rotomed

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 17. Květen 2012 - 10:04

Pokud třímístnou loď, tak bych volil Rotomed. Je širší, stabilnější a připadne mi prostornější.

Pokud jde o Radku, tak ta jestli je vodák, tak já jsem Tibetský prezident [Tmavé brýle]

 
-

Dítě v lodi

Vložil jajina, 17. Květen 2012 - 10:35

Vloni jsem se akce účastnila s pětiletým prckem a nebyl problém. Dokonce i dvoumístná lodička bohatě stačila

 
-

Tibetský princ

Vložil Radka (bez ověření), 17. Květen 2012 - 12:07

Já bych volila Vydru při normalním stavu řeky nebo Sambu pro peřeje a sjezdy upravených jezů. Samba je stavěna jako slalomová loď a novaček na oleji v ní uplete vánočku.

Učitelka tibetského prince.

 
-

přenesení diskuze do soukromých zpráv.

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 17. Květen 2012 - 12:59

Ahoj. pokud máte jakékoli dotazy k letošnímu vodolavení, pište mi prosím už jen soukromé zprávy. platí i pro případné další zájemce o akci.

Nehodlám nadále krmit trolla aby zapleveloval tyto stránky svými moudry. Díky. Pavel

 
-

termín Vlnobraní?

Vložil Gwynbleidd, 22. Květen 2012 - 9:48
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Kdo proboha vymyslel ten termín? Být to v červenci nebo v srpnu tak jedem, ale takhle. Horší termín pro studenty už vymyslet nejde.

 
-

Termín Vlnobraní

Vložil Majkl (bez ověření), 22. Květen 2012 - 21:29

To Gwynbleidd: Ahoj Petře, nic si z toho nedělej, mě letošní termín také nevyhovuje… Zavděčit všem se prostě nedá. Přeju hodně úspěchů u zkoušek ;-)

 
-

ten termín jsem vymyslel já.

Vložil Strýček Skrblík (bez ověření), 23. Květen 2012 - 7:28

Jednak loni ani předloni se srpen neosvědčil, v červnu bude počasí přece jen stabilnější.

Za druhé jezdit v hlavní sezoně na Sazavu si rád odpustím

Ale hlavně přes prázdniny jsem až do půli srpna v zahraničí, takže prázdninový termín jaksi není možný.