NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Lipnická kronika 2012 – den čtvrtý.

Vložil Roland Jitka, 11. Květen 2012 - 11:12

Pondělní den byl oproti ostatním dnům trochu jiný. Snad jako, že pondělí je od slova nedělat, tak se mnozí rozhodli dospat předešlé dlouhé probdělé noci a někteří nestihli ani snídani. V činnosti spaní nad jiné vynikal JirkaRybka, který snad každodenně byl na snídani poslední v ranním stavu připomínající návrat vojáka z třicetileté války. Nutno podotknout, že nebyl sám, kdo si pondělní spinkaní notně protáhl. Program na pondělní den byl předem daný jen zčásti a podle chuti ostatních táborníků byl doplňován. Přesto si myslím, že se jednalo opět o den plný zábavy, který bychom rádi prožili znovu.


Vítejte na lomech v LIPNICI NAD SÁZAVOU.

Po výborné snídani těch co ji opravdu stihli se vytvořila skupinka soutěžících kolem šipkového terče a turnaj v této návykové hře se mohl rozběhnout. Protože bylo hezké počasí, probíhala soutěž venku. Ti co zrovna neházeli šipkami hráli vedle kuželky na ruském kuželníku. Soutěží se zúčastnili i děti a při velikosti dětí a kuželek se to těžko rozeznávalo co je co. Protože byl hezký den někteří své lenošení spojili i s opalováním a hrou s názvem mně nic neříkající připomínající badminton jen v trochu rychlejší formě. Přijemnou čínností byly i lodičky a klidná plavba po lomu formou relaxace. V takto klidné atmosféře jsme strávili příjemně až do oběda.

Roman Bureš stále kreslil výjevy z hlubiny lomu, kdy Pavel opravdu dno potápěčsky zmapoval a změřil jeho hloubku. Poklady se na dně opravdu nekonaly a kde zrovna byl připomínaly jen velké bubliny z jeho dýchacího přístroje. Našel jen nějaká víčka od piva. Změřil hloubku lomu v některých místech na úctyhodných 18 metrů.
Galerie kreseb a maleb Romana Bureše z Lipnice 2012

Při obědě jsme stanovili další program. Ve hře byl i večerní ples bez plavek, ale byl přehlasován táborákem u ohniště nad lomem s opékáním buřtů. Návštěva pivovaru Bernard v Humpolci již byla plánována dopředu. V plánu byla ještě návštěva hliníkárna v Humpolci, jen nevím jestli se někdo zúčastnil. Pokud ano, poskytněte mi fotodokumentaci. Bylo by zajímavé zjistit, jestli je to věnováno hliníku nebo Hliníkovi z filmu ,,Marečku podejte mi pero“ kdy jedinou informací o Hliníkovi (kterou poskytl Zdeněk Srstka), bylo že se odstěhoval právě do Humpolce.

Zajímavou akcí byla prohlídka pivovaru Bernard s následnou ochutnávkou všech piv, které pivovar vyrábí. Tady se musím spolehnout na informace Linky protože jsem celou návštěvu Humpolce prospal v chatce tábora. Na mou obhajobu mohu říci, že jsem nebyl zdaleka jediný. Prohlídka pivovaru s průvodcem (starší příjemný pán), který nám vysvětli celou výrobu tohoto oblíbeného moku. Dověděli jsme se něco o historii pivovaru a kam všude se zdejší pivo vyváží. Ochutnávali jsme různá piva, světlé , černé, pasterované a piva s různou příchutí. Všichni si dle chuti přišli opravdu na své. Prohlídka byla zajímavá a je zároveň pozvánkou, pro ty co ještě výrobu piva neviděli. Každý účastník prohlídky dostal na památku krásný skleněný půllitr s Logem pivovaru Bernard a reklamní propisovací tužku ve tvaru staršího typu zátky od piva.

Po výborné večeři jsme nanosili dřevo k ohništi nad lomem (nádherné místo poskytující pěkný výhled na lom a areál tábora) a paní kuchařky nám poskytly výborné buřty na opékání. Špekáčky opečené na ohni chutnaly výborně a pohoda u táboráku byla proložena vtipy o počítačových expertech v podání JirkyRybky a Peppera. Hodně jsme se zasmáli a moc si na uzenině pochutnali. Ivoš předával ceny za včerejší soutěže a malování. Dětem čokolády a dospělým láhve šampusu, které jsme pak společně večer za všeobecného veselí vyprázdnily až do dna.

Po roztopení sauny se část lidiček vytratilo od ohně směrem k saunovým prostorám. Ivoš v sauně vyzkoušel své saunové ceremoniály různých příchutí. Saunování na Lipnici bylo vcelku každodenní oblíbenou činností s následným ochlazováním se v čisté vodě žulového lomu spojenou s večerním plaváním jak jinak než v našem tradičním neoblečení a nejčastější oblekem byla jen obyčejná osuška ve které někteří zůstavali i po zbytek večera ve společenské místnosti.

Večer pokračoval jako již tradičně u krbu ve společenské místnosti, za přítomnosti šampusu a dobrého vínečka tentokrát i s plánovaným promítáním naturistických filmů. JirkaRybka si nostalgicky vzpomínal na počítač Atari, který přinesl Pepper a zkoušel na něm své programovací umění z osmdesátých let minulého století. Někdo to zde již nazval hrál si jako N-atarista. Perfektní večer končil jako již tradičně v brzkých ranních hodinách. Protože se jednalo o poslední společný večer začali jsme společně spřádat plány dalšího společného srpnového setkání na

.
Prožili jsme krásný odpočinkový den s prohlídkou pivovaru a večerním táborákem.

Čtvrtou část fotogalerie pro členy Klubu z Lipnice najdete zde.Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Prosbička o fotečky.

Vložil Roland Jitka, 11. Květen 2012 - 15:59

Nemáte někdo fotky ze šipek, nebo z hry kuželky z Lipnice, případně i z toho badmintonu? ? [Spiklenec]

 
-

Čtvrtý den dopoledne.

Vložil M.Dr., 11. Květen 2012 - 20:26
Kříž v poliKříž v poli Dům Jaroslava HaškaDům Jaroslava HaškaHrob Jaroslava HaškaHrob Jaroslava HaškaZelené schody v LipniciZelené schody v LipniciČtvrtý den dopoledne jsme my, duo M.Dr. a Jana (janykula) využili na procházku do Lipnice, kde jsme navštívili hřbitov s hrobem Jaroslava Haška, takže kuželky, šipky ani badminton jsme neviděli.
 
-

Hliníkárium

Vložil M.Dr., 12. Květen 2012 - 4:49

je věnováno nejslavnějšímu humpoleckému přistěhovalci Hliníkovi: http://infohumpolec.cz/…umpolec.html . Byli jsme tam, ale bohužel mě nenapadlo tam fotit.

 
-

Hliník.

Vložil Roland Jitka, 11. Květen 2012 - 21:12

Já celé hliníkárium a pivovar prospal a údajně mně neprobudila ani vlčice svou přitomností nebo polibkem. [Spiklenec] Mohu tedy říci, spaní po obědě v lese mi dodávalo sílu na dlouhé večery, končící až ráno ve společnosti skvělých lidiček. [Úsměv]

 
-

Klidné odpoledne bez pivovaru

Vložil JirkaRybka, 11. Květen 2012 - 21:14
Obrázek uživatele JirkaRybka
Já jsem se po obědě nakonec rozhodl nikam nejet (Hliníkárium jsem už viděl, Hliníkovu pamětní desku dokonce několikrát, a pivovar mě jakožto abstinenta opravdu nezajímá). Odpoledne jsem tak trávil převážně na lodičce, v úžasném klidu a pohodě – v táboře nás zůstalo jen asi 5, z čehož značná část navíc spala, takže jsem měl celý lom jen pro sebe. Tiše jsem proplouval po klidné hladině, unášen mnohdy spíš jen slabým větrem, a v tichém rozjímání líně klouzal očima po té pestré scenérii stromů, skal a vody. Na chvíli jsem svezl i našeho neúnavného kreslíře, aby měl další inspiraci, a věřte nebo ne, ty odpolední hodiny utekly jak voda. Byla to jedna z těch chvil plných klidu a pohody, které jsou v dnešní době tak vzácné.
 
-

Začínám litovat.

Vložil mikina (bez ověření), 11. Květen 2012 - 21:22

Moc lituji, že nás odradila od Lipnice avizovaná předpověd počasí. Vidím že podle fotografií bylo nakonec pěkně a spousta aktivit byla v tom sále společenské místnosti. Mocinky bychom to chtěli zažít. Naše škoda tedy moje, že jsem poslechl manželčino hořekování na špatné počasí. [Rozzlobený] [Rozzlobený] Podle počtu lidiček jsem mohl jet i sám, jen jsem se obával, že se tam budu jako jednotlivec nudit. Na fotkách vidím, že opak je pravdou. Ach jo. [Pláč] [Pláč]

 
-

Čtvrtý den.

Vložil Linka, 12. Květen 2012 - 20:00
Obrázek uživatele Linka

Pivovar se mi libil hlavně ochutnávka a ten pán co nám dělal průvodce byl moc sympatický. Celkově na Lipnici byla skvělá zábava, pivovar byl jen třešnička na dortu. Klobásky u ohýnku také chutnaly moc dobře. Myslím že kdo váhal nad Lipnicí asi prohloupil, takže se ráda přihlásím příští rok znovu. [Spiklenec]

 
-

Perlička z Lipnice

Vložil qwerty, 12. Květen 2012 - 20:23

Me nejvice pobavil strycek_skrblik, kdyz jakozto Ivosuv nahradnik na saunovem ceremonialu se snazil grepove aroma doredit vodou v lahvi, stojici hned vedle. Kdyz jsme ho poslali parkrat roztok jeste vice zredit, protoze se nam zdal prilis silny, dosli jsme na to, ze v lahvi nebyla voda, ale slivovice. Po tomto ceremonialu nam bylo jeste vice do smichu nez jindy.

 
-

ještě jednou k ,,HLINÍKáriu"

Vložil janykula, 12. Květen 2012 - 22:30
Obrázek uživatele janykula

NA ÚVOD : Cestou na Lipnici v pátek 4.5. /společně s Adou a MDr, kteří nás přibrali do auta / jsme se také zastavili na Horním náměstí v Humpolci. Probíhal tam zrovna majáles v moderaci Radia Vysočina = místní bigbít na plné pecky, kouř na pódiu, vepřová kýta na rožni, piva různých pivovarů, stánky se sladkostmi a záchodkové buňky toi-toi čisté a vonné! Stály hned u místního muzea, které nese jméno slavného opravdového rodáka Dr. Aleše Hrdličky, antropologa který však žil a výzkumy /také o indiánech/ uskutečňoval v USA, kde r. 1943 zemřel ve věku 74 let. Do muzea jsme vešli,vše prohlédli a na závěr od průvodkyně dozvěděli, že HLINÍKárium je na Havlíčkově náměstí. PROTO JSME V PONDĚLÍ 7.5. odpoledne projeli lesem a kvetoucími jabloňovými alejemi do Humpolce a sešli z Horního náměstí ulicí Žižkovou přes parčík na Havlíčkovo náměstí a našli budovu č.p. 91 se zeleným nápisem Infocentrum. Naproti poště je kino,ze 60tých až 70tých let,kdy se budovy plášťovaly hliníkovou konstrukcí do níž se vsazovala /opět hliníková / okna. Vešli jsme dovnitř, u pultu koupili vstupenku, a paní obsluhující – když viděla naše marné rozhlížení po vchodu do atrakce- říká:,,…jen počkejte, za chvilku vás tam zavedu." Potom odklopí střed pultu, otevře dveře do skříně a pokyne:,, …běžte dál, po schodech nahoru, zabloudit nemůžete." Ocitáme se tedy v části foyeru kina, rozděleného hliníko/sleněnými příčkami , olepenými plakáty a pohlednicemi, na tři malé části. K západu orientovanou fasádou žhne slunce – je asi 14 hodin, na školní stolek/ ze 70tých let / s psacím nářadím a tiskopisy k testu znalostí o filmu Marečku podejte mi pero. Na vedlejším stolku je album pohlednic z domova i ze světa adresovaných panu / Mr./ HLINÍKOVI, Hliníková ul., 396 01 Humpolec. V odstíněnější části expozice je obrazovka s videosmyčkou reportáží o dění kolem slavného virtuálního přistěhovalce , hliníková zvonkohra, školní tabule a stolek žáka Hujera – teď zjara bez švestek. V nejtmavší části je minikino kde běží scény z filmu Marečku podejte mi pero / teď zrovna žák Kroupa není ochoten půjčit žáku Plhovi kružítko – místo toho mu hází minci většího průměru /. V kině můžete posedět jak dlouho jak je libo,nebo zacinkat na zavěšené trubky různých průměrů a délek, vyplnit test – k němuž tahák již zmizel, a na závěr otevřít ještě jedny dveře… JANYKULA / janykula /vstupenka do HLINÍKária v Humpolcivstupenka do HLINÍKária v Humpolci druhá strana vstupenkydruhá strana vstupenky

 
-

Doplnění k badmintonu

Vložil mikee, 13. Květen 2012 - 11:53
Obrázek uživatele mikee

Ještě bych doplnil k badmintonu – bez sítě a hřiště se dá považovat spíše za „pinkanou“, což ale nikomu z nás nevadilo, hráli jsme často a jedno odpoledne se nás sešlo na pinkání do kruhu poměrně dost (obě poloviny páru qwerty, vlčica, Pepper, Strýček Skrblík, mikee). [Úsměv] Ta zmíněná rychlejší varianta se jmenuje speedminton, výhodou oproti badmintonu je větší dynamika hry, jednoduchá pravidla, přenosný kurt, dá se hrát téměř kdekoli (i za větru, v noci), hraje se s pálkami podobnými squashovým a těžšími míčky. Za sebe můžu speedminton vřele doporučit [Spiklenec]

 
-

Naturistická verze filmu "Marečku, podejte mi pero"

Vložil janykula, 13. Květen 2012 - 14:59
Obrázek uživatele janykula
Záběr z naturistické verze filmu "Marečku, podejte mi pero"Záběr z naturistické verze filmu „Marečku, podejte mi pero“ Podařilo se nám objevit záběry z dosud neznámé naturistické verze filmu „Marečku, podejte mi pero“ [Šokovaný] Nyní tedy poprvé ke shlédnutí [Úsměv]
 
-

Nightminton

Vložil PeterG (bez ověření), 13. Květen 2012 - 15:14
BlackmintonBlackminton … alebo Blackminton je nočná verzia Speedmintonu. Hraje sa pri UV svetle, hráči sa pomaľujú UV farbami. Do košíka sa dá svietiaca tyćinka a hrá sa. Je to veľmi zábavná, zaujímavá, efektná a chytľavá hra. Najmä v prevedení nudistickom, keď hráči majú oveľa viac priestoru na bodypainting :-) pozrite si video: http://www.youtube.com/watch?… Speedminton s výnimkou Nightmintonu je finančne nenáročný a dá sa hrať prakticky kdekoľvek. Na Youtube sú videá kde to ľudia hrajú dokonca aj na strechách panelákov.