NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Příjemný úkryt před listopadovými plískanicemi v Aquapalace Praha

Vložil Anonymní, 18. Listopad 2013 - 19:04

Listopadové plískanice a čím dál více zlepšující se služby AQUAPALACE PRAHA přilákaly na naši listopadovou Noc Naturistů rekordní počet 1160 lidí, kterým jsou při koupání na obtíž plavky. Nejvíce se těšili na zcela originální čestlické saunové ceremoniály s hudbou Labutího jezera a humorné horkokrevné vystoupení saunové čarodějnice. Naturisté se sešli ke křtu vůbec prvního evropského tiskem vydaného komiksu MRAČNA od Romana Bureše.

Kdo se dostatečně vysaunoval a vytobogánoval, tak si mohl vyzkoušet naši novou závodní dráhu, kterou jsme poprvé sestavili na plaveckém bazénu Paláce relaxu.
Ochotní pomocníci se sešli už před 18. hodinou na přípravu programu a plakátů. Návštěvníků za zvýhodněné vstupné od 18. hod. bylo celkem klasicky, zato na 20. hodinu se fronta táhla skoro až na venkovní schody. Tím začala naše rekordní Noc naturistů.
My jsme mezitím chystali křest romanova naturistického komiksu MRAČNA, plakáty na seznamku a taky vodní závody, které jsme tady dělali poprvé. Pomáhat se přikotoulela i Asmara v 7. měsíci a taky rodiny Koláčkovy a Urbánkovy s malými dětmi jsou opravdu obdivuhodné, že si vedle hlídání dětí najdou čas přiložit pomocnou ruku k dílu.


Fronta od vchodových dveří se pár minut po 20. hodině nasoukala přes pokladny dovnitř a začalo 3 a půl hodinové saunování, tobogánování, skluzavkování a všechno to, co k největšímu aquaparku střední Evropy patří. Za cenu 290 Kč na 3,5 hod. toho bylo opravdu nadbytek.
Vlnobití každých 30 minut bylo tento večer opravdu našlapané po celé ploše bazénu v Paláci pokladů.


První kroky mnohých vedou tradičně do SAUNOVÉHO SVĚTA, který je vlastně samostatným areálem a pro nás je příjemné, že je bez plavek celoročně. Najdete tady i plavecký bazén a samozřejmě plno saun, pár a dalšího relaxačního vyžití. Zcela unikátní jsou čestlické saunové ceremoniály, které jsou tím nejnavštěvovanějším, co zdejší sauny nabízejí. Čestlickým saunamistrům už nestačí jen rozhýbat voňavý vzduch v prohřívárnách. Každý z nich si připravuje svůj vlastní ceremoniál, takže v sobotu jsme mohli zažít „Labutí jezero“ i s hudbou a příznačným osvětlením pro tento balet. Kdo se chtěl pobavit, tak navštívil čarodějnický ceremoniál ježibaby, která sauňákům přichystala nejrůznější lektvary, samozřejmě z nejrůznějších vůní ;-)


Originální jsme byli tentokrát i my a v plaveckém bazénu Paláce relaxu jsme poprvé zaexperimentovali se zá-vodní drahou. Ta nás inspirovala už na minulém Slováckém večeru naturistů, kdy nám kolegové z Aquazorbing.cz propůjčili jejich zbrusu novou profesionální dráhu. Ta ale stojí 100 000 Kč a prakticky je nemožné, aby nám ji půjčovali na každou n-akci. Po česku jsme se tedy pustili do kutilství a první hokus-pokus je na světě.


Napřed jsme chtěli sestavit celý komplex závodní dráhy i s potápěcí etapou. Po vytvoření prvního dílu – 5ti dvoumetrových matrací na délku, se ale seběhli naháči, začali trénovat a nepřestali až více než za hodinu. Tento pontonový most si získal hned takovou oblibu, že soutěžení na něm nám zabralo téměř většinu celé Noci naturistů. Takže další části jako je lovení Černé skříňky atd. bude až příště. Mezi naháči zavládla taková závodnická atmosféra, že bylo umění je zklidnit a závody ukončit. Snad největšího zlepšení dosáhl Vašík Urbánek, který měl na začátku přes 21 sec. a po asi 100 pokusech vachrlatou dráhu zvládl za 6,5 sec. Pro mnohé byl ale vyložený úspěch dráhu vůbec zdolat.Na závěr jsme se opět přesunuli k vlnobití do Paláce pokladů a vyhlášení výsledků a Křest komiksu Mračna. Malování na tělo tentokrát naháči moc nedali a navíc v tomto vyniknul samozřejmě Roman Bureš, který na skvělé a vnadné naturistce jménem Pepper ztvárnil opravdu strašné strašidlo.

Diplomy i ceny jsme stačili sotva rozdat a bylo 23:30… To už nás rozhlas neúprosně popoháněl k východu.


Velmi děkuji ing. Radku Steinhaizlovi GŘ Aquapalace Praha, za poskytnutí areálu pro Noci naturistů, na kterých se scházíme už od roku 2008. Tehdy se nás napoprvé sešlo kolem 400 naháčů. Dnes to je téměř 3× tolik a tomu přispívá určitě skvělý aquapark, který právě R. Steinhazl před léty začal za podpory Pavla Sehnala budovat z rezavějící a bortící se ruiny.
Přeji Aquapalace Praha mnoho úspěchů, mnoho kreativních saunamistrů a budeme se snažit přivádět co nejvíce sauňáků i naháčů na Noci naturistů.
Za obětavou pomoc po celý večer děkuji rodinám Urbánků, Koláčků, Lucce Doubravské, Asmaře Páje, Janykule, Romanovi Burešovi a všem dalším obětavým naturistům.


Následující NOC NATURISTŮ v AQUAPALACE PRAHA: sobota 11. 1. 2014, 18–23:30 hodin.


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 2300 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

Čestlice fakt SUPER !

Vložil Jarda2, 18. Listopad 2013 - 20:37

Díky Ivošovi a všem dalším zainteresovaným, které zmiňuje ve svém příspěvku. Sobotní čestlický n-večer byl tradičně skvělý a můj jediný – a tradiční [Tmavé brýle]  – problém je že za těch cca 5 hodin absolutně nestihnu všechno co bych stihnout chtěl a o spoustě toho co kde zajímavého proběhlo se dozvídám až zpětně na těchto webovkách. Ještě jednou díky !

 
-

23.11.2013

Vložil HonzaP (bez ověření), 29. Listopad 2013 - 10:56

Jen pro zajímavost: Byli jsme v Aquapalace i o týden později na Saunování při svíčkách a ve 20,00 hod tam bylo cca 600 lidí (jak později bohužel nevím, při odchodu jsem zápasil s placením a tak jsem se zapomněl zeptat).