NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Premiérový Slovácký večer naturistů s 230 naháči

Vložil Anonymní, 21. Duben 2013 - 12:47

Přiznám, že uspořádání naturistické akce v Aquaparku Uherské Hradiště byla obrovskou výzvou. Ať už to bylo chladné odmítnutí hned po otevření AP UH v roce 2010, další zamítnutí v nedalekém Aquaparku Delfín Uherský Brod, nebo hlasy, že v religiozním kraji (Slovácko) naháčům pšenka nepokvete.
Tou nejlepší odpovědí byla naprůměrná účast 190 naturistů, velmi příjemná atmosféra a nakonec i spokojenost pana ředitele Jiřího Durďáka, který se sám velkou měrou zasloužil o propagaci tohoto večera.
Doufáme, že jsme nezklamali i naše slovenské hosty, kterých bylo v Hradišti velké množství.


Jiří DurďákJiří DurďákÚspěch naturistických akcí je velmi závislý na podpoře i osobní zainteresovanosti vedení areálů. Počínaje GŘ Aquapalace Praha ing. Steinhaizlem, přes všem dobře známého ing. Vajnera z Babylonu (po jehož odchodu to jde s N-Babylonem z kopce), nebo východoněmeckými FKK plážemi odkojeného Jiřího Vysoudila, ředitele Aquacentra Pardubice, či paní Wrzeckou z AP Valašské Meziříčí.
Novopečený ředitel AP Uherské Hradiště Jiří Durďák se sice (zatím) mezi naturisty nepočítá, nicméně už náš první hovor na podzim 2012 se točil o jeho zkušenostech s FKK při jeho pracovním pobytu v západoněmeckém Freiburgu. Jeho maximální nasazení v přípravách Slováckého večera naturistů svědčí o jeho sílící náklonnosti naturistům. Nadprůměrná sobotní návštěva je i jeho zásluhou a za to mu patří náš velký dík.


Naturistickou akci jsme měli tedy odsouhlasenou, původní název Slovácká noc naturistů jsme pozměnili na Slovácký večer naturistů. To ale více méně ani nezvýšilo ani nesnížilo chuť návštěvníků se přijít vykoupat bez plavek.
V opravdu poctivé kampani jsme oslovili přes 20 médií, která ve většině náš n-večer ve svých zprávách uvedla. Přitvrdila některá místní média, která vyhlásila např. „V aquaparku se budou producírovat naháči“, nebo „Přísná pravidla zamezí orgiím“… Nezbylo tedy než na posledních chvíli žhavit dráty a snažit se aktivní novináře více dostat do naturistického obrazu. Výsledkem nakonec byl téměř ve všech případech rozumný kompromis, který pomohl oběma stranám.


Začátek této premiéry postihl naši brněnskou partu karambol v podobě totální nespolehlivost automechanika, který nejenže nedodal opravené auto ve slíbeném termínu (den před akcí), ale nebral telefony a další nechutnosti, kterými ale nechci obtěžovat. Bohužel jsme na poslední chvíli museli velmi zaimprovizovat, sehnat alespoň osobní auto, racionálně zvážit, co vzít a co nechat doma. Do Hradiště jsme dorazili se zpožděním a bez některých atrakcí :-( :-(.
Nicméně od vstupu do AP nás už až do konce čekaly pouze přijemnosti. První byla hned u recepce svítící tabule s aktuálním počtem návštěvníků – momentálně 190, celkově se po dobu n-večera v areálu vytřídalo na 230 naháčů. Náš „automechanický“ výpadek asertivně vyřešil přímo Jiří Durďák, který osobně zabezpečil folii na zastření prosklení a vůbec po celou dobu večera pomáhal s jeho zdárným průběhem.


Areál nového Aquaparku Uherské Hradiště je v mnoha ohledech velmi prakticky vyřešený. Wellness, který je pro mnohé prvním místem n-večera. Už na vstupních schodech nás vítaly svíčky, které máme tak oblíbené z wellnessu ve Valašském Meziříčí. Velmi příjemná paní vedoucí wellnessu se hned zajímala o naše saunové ceremoniály, kterých se také sama účastnila a také přispěla zchlazujícím ledovým krupobitím na závěr. Hlavním prostorem wellnessu je finská sauna, která je opravdu prostorná a vejde se do ní dobrých 30 sauňáků. Hned vedle je východ ven, kde jsou lehátka a ochlazovací bazének. Více informací o hradišťském wellnessu najdete tady.


O této akci informuje DOBRÝ DEN :-)O této akci informuje DOBRÝ DEN :-)


Po prvním vysaunování vedou další kroky naháčů do zábavné části AP, kde najdou množství vířivek, stříkadel, vodopádů, ale i občerstvení a adrenalinovější naturisté si vyzkoušejí velmi dlouhý a velmi originální tobogán nebo černou díru, kterou moderní čeština nazývá black hole. Více informací o zábavné části AP UH.
My se ale rychle přesunujeme do vedlejšího plaveckého bazénu 25m, kde se už srocuje skupinka zájemců o aquazorbing. Před 22. hodinou zde také pořádáme závody na nafukovačkách.


DračicaDračica Oblíbené malování na tělo zahájilo jako už tradičně duo Roman Bureš & Vlčica-Dračica, který zaujmul originální malbou, která představovala kombinaci mořské panny a dračice. Zapojili se i ostatní a nakonec se namalovalo kolem 15 naturistů. Hlavní cenu vlastnoručně upekla a ozdobila Helenka Lukášíková – Dort v podobě nudistického bazénu :-) Navrch přidala ještě 3 talíře pravých slováckých koláčků. Takže se dostalo na všechny naháče a ještě zbylo i pro pomocníky.

Tak :-) První Slovácký večer naturistů je za námi a v jeho případě opravdu nezbývá, než si poplácat po zádech a vydechnout současně s potvrzením Jiřího Durďáka, že pokračování naturistických večerů v Aquaparku UH je žádoucí. Ještě týž večer jsme si dali přibližný termín konání na rozhraní září a října 2013. Bude upřesněno do konce srpna 2013.

Mockrát děkuji Jiřímu Durďákovi, řediteli AP UH za osobní nasazení při propagaci našeho naturistického večera i za organizaci na místě. Všem zaměstnancům Aquaparku UH za vstřícnost a trpělivost s námi, kteří zde byli poprvé.
Našim milým slovenským hostům, kteří k nám vážili mnohdy dalekou cestu a doufáme, že ne marnou. Děkuji také všem pomocníkům s aquazorby, malováním na tělo, nafukovačům, sfukovačům, naturistkám i naturistům i naturistčatům za neopakovatelnou naturistickou premiéru v tomto krásném aquaparku a budeme se s vámi těšit na podzim 2013 zase ahoj! [Úsměv]


Plachta s podpisy zúčastněných naháčů

O Slováckém večeru naturistů informují:

Naturisti Města Uherské HradištěNaturisti Města Uherské Hradiště  
5
 
-

Díky Ivoši za Slovácký večer naturistů

Vložil M.Dr., 21. Duben 2013 - 14:06

Je potřeba připomenout, že úspěch včerejšího Slováckého večera byl podmíněn masivní propagací na všech frontách. Například ještě před žádnou n-akcí jsem si nevšiml, že by byla tak podrobně propagována přímo na titulní stránce aquaparku. Tady bylo jasně uvedeno, že se jedná o běžný provoz pro veřejnost jen s tím rozdílem, že bezplavkový provoz wellnessu je rozšířen na všechny zóny. To byla chytrá formulace. Je vidět, že pan ředitel je náš člověk.

Ale především je potřeba poděkovat Tobě, Ivoši, jak dokážeš dát lidi dohromady a i přes nějaké ty technické potíže jsi organizaci perfektně zvládnul. Klobouk a plavky dolů!

 
-

Velmi dobrá Ivošova práce.

Vložil Roland Jitka, 21. Duben 2013 - 16:35

V Uherském Hradišti jsme nebyli, máme to přeci jen z ruky víc než 400Km. Dovolím si ale komentář z jiného soudku. Vykřesat z ničeho, jen z nápadu nebo myšlenky FKK plavání v kterémkoliv aqua, je výkon nadlidský a hodný obdivu. (Sám jsem si to zkusil a bohužel neuspěl.) Před Ivošem v tomto smekám a má můj (a nejen můj, ale i všech ostatních) obdiv za mravenčí práci, kterou pro to musel vykonat. Tyhle drobné krůčky prospívají velké věci, a to je naturismus a jeho vývoj v ČR. Příklad hodný následování a inspirace ostatním, že jde skoro vše, když se chce. Děkujem Ivoši za všechny naturisty v ČR a i ty slovenské.

[Hvězda] Poděkování si zaslouží i nový ředitel aqua Uherského Hradiště, který jako „osvícený majitel“ také pochopil, že velkou cílovou skupinu navštěvníků vodních parků (naturistů) nelze do budoucna přehlížet, v této náročné ekonomické době.

Je jen otázkou času, kdy si to uvědomí ostatní majitelé aqua a FKK hodiny nebo dny, budou stejně normální a běžné, jako jsou v Německu. Tam není třeba o ně bojovat, tam prostě jsou pevně dané každý týden.

 
-

Prima večer v UH

Vložil adal, 21. Duben 2013 - 20:39

Velké díky za zorganizování a snad největší panu řediteli. Vynikající propagace přímo na stránkách AP včetně vysvětlení o jakou akci se jedná. http://slovacky.denik.cz/…0130420.html Potěšilo i bleskové vyřešení zakrytování. Návod pro ostatní AP jak dělat propagaci. Na plakátu je vidět odkud přijeli naturisté. Velká účast slováků jistě přispěla k úspěchu a AP Uherské Hradiště má šanci se natrvalo usadit v kalendáři naturistů. Ještě jednou velké díky všem. Článek na Slováckém Deníku:http://slovacky.denik.cz/…0130421.html

 
-

UH

Vložil Danxm (bez ověření), 21. Duben 2013 - 21:40

Křopani z Hané ,jako obvykle,děkují všem pořadatelům v čele s Ivošem za fantastickou akci,vedení aquaparku za bezva vyhřáté bazeny,no a příště zas… [Tmavé brýle]

 
-

Vnéjší bazén v UH

Vložil M.Dr., 22. Duben 2013 - 20:44

Atrakcí, která není jinde běžná, je taky vnější vyhřívaný bazén, který je vlastně velkou vířivkou pro několik desítek lidí. Bylo perfektní lebedit si v teplé vodě a dívat se na měsíc ;-) Voda v tomto bazénu byla teplejší než ve vnitřním, proto komu snad byla uvnitř zima, tak se šel zahřát ven ;-)