NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Proběhl 7.ročník věstonické venuše 16. – 18. června 2017

Vložil MONFOLT, 28. Červen 2017 - 16:32

venuše 2017venuše 2017 Sešli jsme se jako každý rok v pátek večer. Každý z účastníku, který si koupil plnou penzi u Igora Šebestíka v Taverně Naháč dostal party náramek.
Bohužel letos nepřijeli naši Slovinští kamarádi z důvodu jiné dlouhodobě plánované akce. A tak se naši kamarádi připravili o vyzkoušení nového vollejbalového hřiště. Doufám, že příští rok se sejdeme všichni a to 15. – 17 června 2018. Samozřejmě nejde opomenout, že svou návštěvou nás pohostil Pedro ze Španělska, který to má k nám nejdál

Společně jsme povečeřeli guláš. Mě se naskytla možnost ochutnat hned 3 různé guláše a to 1. Gulaš www.ustehliku.cz já jsem velice náročná na obsluhu i jídlo a zde je jediná restaurace v Čr, kde jdu ráda, umím si vybrat jídlo, ceny nejsou drahé a jsem spokojená, takže pokud někdy zavítáte na jižní Moravu vyzkoušejte tuto restauraci. 2. Gulaš v taverně Naháč a 3. Guláš mě čekal doma od bývaleho kuchaře , který vařil v taverně Naháč.
V páteční počasí bylo všelijaké a tak naši brněnští kamarádi čekali doma přemýšleli, zda jet či ne. V sobotu ráno nás čekalo překvapení, kdy všichni naši přátelé, kteří měli dojet opravdu dojeli.

Společně jsme posnídali vaječinu a párek s 2 rohlíky. A vrhli jsme se do soutěží. Jako první soutěž byl běh okolo malé laguny 720 m, kdy se všichni účastníci běhu umístili a dostali ohodnoceni. Kvůli větru se šipky posunuli na pozdější čas a začal hod kroužky, i když jsem doma hod kroužky trénovala výsledek k tomu neodpovídal.
Poté byl hod tenisových míčku do kýble i když se tato soutěž jeví jako velice jednoduchá, tak jednoduchá nebyla a nejvíce bodu naházela jedna žena a to 6 bodů. A to jsem si myslela, že chlapy jsou v hodu lepší. – příští rok tato soutěž bude vyhlášena znovu a snad budou i lepší výsledky.
Hlavní soutěží, která probíhá je turnaj v petanque, na kterou je nutno se předem přihlásit a včas dojít hrát. Bohužel nám počasí tuto hru nepřálo dohrát. Každopádně mezi nejlepšími vítězi je 10letá holčička, která své protivníky všechny porazila. Ten kdo bude chtít vyzkoušet svoje štěstí a zahrát si petenque, tak jste všichni zvání do Kozlovice 23.7. a 19.8 a tuto mladou slečnu porazit.

Nastal čas oběda byl místní flamendr s opékanými brambory
Po obědě nás čekala hod vodou, je dost náročné tuto hru vysvětlit všem aby ji pochopili. Nebylo příliš teplo a nikdo nechtěl být mokrý. Každopádně se mě povedlo sehnat 10 odvážlivců, kteří do hodu vodou šli. Nakonec tato soutěž všechny nadchla a nikdo nechtěl přestat. Jelikož všechny tato akční hra bavila a ti, kteří byli jen jako diváci chtěli hrát tuto hru též nezbývalo nám nic jiného než z opakovat druhé kolo. Nakonci hry jsme všichni vlezli se okoupat do malé laguny. Normálně by nikdo se koupat nešel, ale když už jsme byli mokří, tak několik odvážlivců do male laguny vlezlo se okoupat a libovali jsme si, jak je ta voda příjemně teplá.

Začalo hodně pršet a nezbylo nám nic jiného než využit přístřešek v Taverně Naháč. Já jsem mezitím nadepsala diplomy. Kdo měl chuť mohl si zahrát společenskou hru ligretto. Když přestalo pršet a uklidnil se vítr začli se hrát šipky. Pomalu se blížil večer a tím i večeře grilovaná žebra a koleno za příplatek. Chystala se večerní zábava kdy pocelý večer hrál František Jagoš, který nám i vyhlásil výsledky. Každý kdo se umístil dostal placku věstonické venuše 2017. Večerní zábava trvala až do půlnoci, kdy jsme si zazpívali a zatancovali.
Neděle byla ve znamení odpočinku a relaxace a odjezdů domů.

Já bych chtěla hodně moc poděkovat všem, kteří mi pomáhají s organizaci, těm kteří zapůjčí soutěžní pomůcky a zejména Romanu Burešovi.

 
5