NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Lipnice 2014 - legendární dovolená bez plavek

Vložil PetrK, 11. Leden 2014 - 12:11

Nikdy v životě jsem si nepomyslel že budu tvůrcem legendy, dokonce úspěšné legendy. Ale stalo se. Lipnická dovolená je již, bez nadsázky, legendární. Všichni se na ní neustále ptáte, všichni se na ní těšíte a já jsem tomu rád, protože my se na vás taky těšíme. A ještě více jsem rád, že i v letošní roce bude legenda pokračovat. Legenda o přírodě, pohodě, slunci a vodě. Druhý červencový týden, tedy od 5.7. do 12.7.2014 opět obsadíme Lipnickou základnu. Zase si vytvoříme náš malý ráj mezi žulovými lomy na konci světa, o kterém se už vyprávějí legendy nejen v blízké Jihlavě. Přihlaste se včas, nejlépe hned. Přece si nenecháte ujít tajemství jestli letos někdo konečně sesadí legendárního Jirku z badmintonového trůnu, na kterém neporazitelně sedí už od první Lipnice.


Poloha:
Tábornická základna Lipnice nad Sázavou.

Autem: 11km ze sjezdu dálnice D1 exit 90km Humpolec. Mapu s popisem cesty vám zašleme po přihlášení. 

Vlakem: do Světlé nad Sázavou, tam vás vyzvedneme autem a dopravíme na základnu.
Případně vás můžeme po dohodě naložit někomu do auta. 

Mapa na mapy.cz
Souřadnice GPS: 49°37'04.42"N; 15°23'34.37"E 

Vybavení na místě:
Na základně je budova s jídelnou a klubovnou (krb, stůl na ping-pong, kulečník). Samostatná sauna s ochlazováním přímo v lomu pod hvězdami. Připravené místo pro ohniště. Pískové hřiště a volně k zapůjčení sportovní potřeby (míče, síť, různé pálky a rakety). 20 dvoulůžkových chatek. 1 šesti-lůžková a 2 čtyř-lůžkové ložnice s palandami v hlavní budově (vhodné pro rodiny s malými dětmi). Sociální zařízení (umývárny, sprchy, splachovací záchody, teplá/studená voda, jedno WC pro invalidy) je společné a nedávno zrekonstruované. Kuchařky přímo na základně zajistí plnou penzi čerstvě uvařenými dobrotami. 

jídelna z lomujídelna z lomu jídelnajídelna ping-pongping-pong chatkychatky hřištěhřiště lomlom

Termín:
Od soboty 5.7.2014
do soboty 12.7.2014 

Příjezd 5.7. po 16:00
večeře bude v 18:00
odjezd 12.7. po snídani do 10:00


Přihlášky:
email: lipnice2013@email.cz, telefon: 605 435 218
Do krátkého emailu napište svoje jméno, kolik vás bude, a případně telefon. Následně se s vámi dohodneme na podrobnostech. 

Cena: Ceny jsou uváděny za jednu osobu a pobyt celý týden od soboty do soboty: 

Ubytování v chatce nebo budově s plnou penzí:
Dospělí nad 18let: 4.880,– Kč
Dospělí nad 18let v rámci rodiny s dětmi do 18let: 4.270,– Kč (max dva dospělí a min jedno dítě)
Dítě 12 – 18let: 4.270,– Kč
Dítě 2 – 12let: 3.660,– Kč
Příplatek za vyžádanou jednolůžkovou chatku: 500,– Kč 

Ubytování ve stanu, po dohodě s majitelem, letos nenabízíme.

Z důvodu změny majitele rekreačního areálu je letos nutné uhradit zálohu v plné výši do 5.5.2014 (bez uhrazené zálohy nebude vaše přihláška závazná). Podrobnosti k placení se dozvíte po přihlášení. 

Pes: zdarma – majitel zodpovídá za jeho pohyb po základně, odstraňuje „hromádky“, dbá zákazu vstupu psa do kuchyně, hygienických zařízení a sauny. 

Cena zahrnuje: Ubytování ve dvoulůžkové chatce nebo ve vícelůžkové ložnici v hlavní budově (včetně lůžkovin a povlečení), plná penze, parkování v areálu, sauna, půjčování sportovních potřeb včetně lodí. Eventulní doprava z nádraží ve Světlé nad Sázavou.
Cena nezahrnuje: Dopravu na místo. 

Program:
Slunění, výlety pěšky i auty, koupání, oheň, zpívání, opékaní, hry, sportování, vyhlašování výsledků, nervydrásající lanovka, aquazorbing, lodičky, jóga, sauna, kávička, vodní bitvy…

střílečkastřílečka hrátkyhrátky námořní bitvanámořní bitva stříííkejstříííkej loďkyloďky rollerroller hupshups na výletěna výletě výletvýlet ústaústa lom č.4lom č.4Akce je vzhledem k programu určena především rodičům s dětmi.

Pro koho JE společná naturistická dovolená? Pro lidi, kteří chtějí být společenští, chtějí poznat nové lidi, chtějí přispět svým dílem k přátelské atmosféře, jsou ohleduplní ke svému okolí. Jak taková dovolená probíhá, so dozvíte třeba zde: Reportáž z Lipnice 2008 – hry, sport, sauna, slunění, plavání, muzika, víno, pivo, výpravy do okolí.

Pro koho NENÍ společná naturistická dovolená? Pro individualisty, kteří se straní světa, usrkávají si v tom svém rákosí, většinu svého času hartusí na všechno kolem sebe. Společná dovolená není také pro čumily, erotomany, nevybitá individua, která se účastní, jen aby uháněli všechno, co před nimi neuteče na strom. Z tohoto důvodu doporučujeme zúčastnit se společné dovolené ve smíšeném páru, nebo s dětmi.

Z důvodu omezené kapacity areálu, nebudeme moci uspokojit všechny zájemce. Přednost mají všichni kdo na Lipnici s námi už byli a pohodově si to užili, další v pořadí jsou rodiny s dětmi a následně ostatní zájemci.
Pokud na vás náhodou nezbude místo, pak se na nás prosím nezlobte. Není v tom zlý úmysl, ale základna není nafukovací, a všichni bychom se tam prostě nevešli.

Ještě pořád váháte s přihláškou, nevíte co vás čeká? Tak se zkuste podívat na legendární video z Lipnice 2008:

Stránka naturistické lokality Lomy-Lipnice nad Sázavou.
Pozvánka na Lipnici v roce 2008
Reportáž z Lipnice 2008
Pozvánka na Lipnici v roce 2010
Reportáž z Lipnice 2010
Pozvánka na Lipnici v roce 2011
Reportáž z Lipnice 2011
Pozvánka na květnovou Lipnici v roce 2012
Reportáž z květnové lipnice 2012 den první druhý třetí čtvrtý pátý
Pozvánka na Lipnici v roce 2013
Reportáž z Lipnice 2013 Pozor: Nejedná se o klasický dětský tábor. Čili za děti stále odpovídají jejich rodiče. Program nebude pro nikoho povinný. Uvítáme všechny návrhy na zajímavé činnosti realizovatelné na základně, nebo v jejím okolí. Je možné vzít si s sebou kola pro cyklovýlety okolním krajem, ale také všechny hudební nástroje, které se vždy těší veliké oblibě.

hradhrad oheňoheň lanovkalanovka na lanovcena lanovce přistánípřistání šipkyšipky kuličkykuličky program a výsledkyprogram a výsledky šampaňskéšampaňské lví rodinkalví rodinka gepardgepard havaj partyhavaj party totemtotemOdpovědi na časté otázky:

Jak se přihlásit?
Nejlepší bude, když nám pošlete krátký email na lipnice2013@email.cz Nezapomeňte se podepsat, napsat kolik vás bude a ideálně napiště na sebe i telefon. Pak už se snadno domluvíme na podrobnostech.

Potřebuji spacák, nebo jiné tábornické propriety?
Nepotřebujete, postele v chatkách jsou vybaveny povlečeným polštářem, prostěradlem a spacákem, do kterého dostanete čistou textilní vložku. Jen pokud máte zvláštní nároky na spacák (alergie na peří, jste dlouhý dva metry jako já apod…) pak bych vám doporučil si vzít svůj. Jiné náležitosti nepotřebujete, jídlo nám uvaří a naservírují paní kuchařky. Základna je vybavena sprchami a záchody. Možná bych vám jen doporučil baterku. V noci je tábor jen spoře osvětlen.

Je na chatce zásuvka?
Ano, na každou chatku je přivedena elektřina. Je v ní jedna zásuvka a světlo vedle vstupních dveří.

Kolik je v chatce postelí?
V každé chatce jsou dvě postele, při krajích, mezi nimi je ulička a společný noční stolek. Dále jsou v areálu dvě čtyřlůžkové a jedna šestilůžková ložnice vybavené palandami v hlavní budově.

Jak bude probíhat n-provoz?
Tradičně se budeme po celé základně pohybovat bez oděvu. Jen do jídelny se bude potřeba obléknout (čili režim podobný jiným n-střediskům ve světě)

Mohu jet i když nejsme rodina nebo jsem sám?
Ano, samozřejmě, pokud na vás sedí text, ve kterém je psáno pro koho je a pro koho není dovolená určena, pak není problém abyste jel/a i bez rodiny [Spiklenec]

Mohu sebou vzít hudební nástroj?
Samozřejmě! Všechno co hraje bude vítáno a na místě náležitě využito [Vyplazený jazyk]

Neuvidí nás nikdo nepovolaný?
Nemusíte mít strach, základna je uprostřed lesů. Je celá oplocená. Čili nikdo nepovolaný nemá šanci na základnu proniknout [Úsměv]

Jak hluboký je lom?
Lom má v nejhlubším místě 25 metrů! A v lomu není prakticky žádná mělčina. Proto všichni neplavci (zejména děti, i na lodi) by měli používat vesty, kruhy rukávky apod.

Mohu přijet i na kratší dobu?
Tato možnost bude záležet na celkovém naplnění kapacity areálu. Samozřejmě, není problém dorazit třeba o den později, nebo odjet o den dříve. Ale na jedno-dvou-třídenní pobyty v tuto chvíli nevíme jestli budou volné postele. Cena bude samozřejmě úměrně snížena kratšímu pobytu. Pokud máte o tuto možnost zájem pak je nezbytné se domluvit předem, a to už teď. V době probíhající akce nebudeme přijímat žádné neohlášené návštěvy!

L i p n i c eL i p n i c e

Kdyby něco dalšího, nebojte se zeptat ať už komentářem pod článkem, emailem, nebo telefonem [Spiklenec]

Těší se na vás organizátoři Petr Konrád a Jiří Böhm
email: lipnice2013@email.cz, telefon: 605 435 218
5
 
-

Kdy vlastně bude Lipnice?

Vložil volynak, 11. Leden 2014 - 20:26

Pozor na ten mystifikující datum – bude to druhý týden v srpnu nebo v červenci? [Smutný]

 
-

Který termín platí?

Vložil Roland Jitka, 12. Leden 2014 - 12:11

Který termín tedy platí? Srpnový nebo červencový?

 
-

Lipnice bude v červenci

Vložil PetrK, 12. Leden 2014 - 14:18

Díky všem pozorným čtenářům za upozornění na nepřesnost a drobný překlep. Vše je již opraveno. Lipnice bude v červenci.

Na všechny se těší Petr a Jirka.

 
-

A co email?

Vložil M.Dr., 12. Leden 2014 - 22:45

Zůstává loňský?

 
-

re: email

Vložil PetrK, 12. Leden 2014 - 23:04

Ano, každoročně jsem zakládali nový email. Letos jsme si dovolili ponechat loňský email. Doufám, že to nebude mít vliv na zdárný průběh akce. A doufám, že všichni pochopí kam se mají přihlásit.

Děkuji Petr

 
-

Určitě pochopí

Vložil M.Dr., 13. Leden 2014 - 11:07

I já jsem to pochopil [Spiklenec]

 
-

Lipnice 2014

Vložil Vladimir Malak (bez ověření), 9. Květen 2014 - 11:06

V kalendáři akcí pro rok 2014 není zařazeno upřesnění konání lipnické akce v letošním roce.

Vladim

 
-

Lipnice v kalendářích

Vložil zurek (bez ověření), 9. Květen 2014 - 11:52

Lipnici 2014 jsem dal do kalendáře tady i do flexibilního na Google. Pro rychlé info jsem přidělal QR code.

Mám ale pocit, že jako pokaždé touto dobou bude N-Lipnice 2014 obsazená.
 
-

Budeme kousek od sebe

Vložil ivojan, 9. Květen 2014 - 16:57

http://www.artofbeingfestival.cz :-) Ale mohl bych se na vás alespoň přijet podívat cestou domů. [Tmavé brýle]

 
-

Lipnice kalendář nepotřebuje.

Vložil PetrK, 11. Květen 2014 - 23:03

Termín Lipnice je přesně znám již od ledna 2014. Přihlášky na Lipnici jsou již uzavřeny.
Proto nám nepřišlo nutné uvádět Lipnici v kalendáři naturista.cz. Přesný termín je uveden v záhlaví této strany.

Znovu upozorňujeme, že na dovolenou Lipnici se nedá přijet bez ohlášení. Pokud chcete přijet na návštěvu, pak nám to prosím nahlaste už teď, nebo co nejdříve!

Děkuji, Petr Konrád
lipnice2013@email.cz