NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Šetřím s naturisty - Podporuju naturisty

Vložil Anonymní, 12. Květen 2014 - 11:05

Stává se z vaší (bývalé) nuda pláže spíš džungle? Chtělo by to kolem ní živý plot? Chtěli byste založit novou pláž, naturistické plavání, letní nebo zimní n-aktivitu?
Vymysleli jsme pro vás systém, který vám umožní sem vložit vaši aktivitu a ostatní budou moci vaši akci podpořit svým příspěvkem. V tomto článku vám ukážu, jak takový systém bude fungovat a věřím, že to bude pro vás inspirací. Systém bude do konce září 2014 fungovat ve zkušebním provozu, takže máte ještě dost času na přemýšlení a vytvoření vlastní n-aktivity.

Zcela přepracovaný systém výhod pro členy vám přináším pod názvem: ŠETŘÍM S NATURISTY.


ŠETŘÍM S NATURISTY
CO SE NEVYPLATILO
Dříve zavedený systém slevy po předložení průkazky Naturista.cz se jeví jako značně neefektivní a dle našich zkušeností mnohdy vedl k až nervním dohadům – personál o možnosti slev pro naturisty nevěděl apod…

DOBRÁ ZKUŠENOST
Na minulém Slováckém večer naturistů jsme ale s ostatními kamarády přistoupili k velmi jednoduché a pro všechny strany výhodné akci. Před naturistickým večerem jsme si dali ve vestibulu sraz, vybrali na vstupné s 15% slevou, já jsem vstupenky u pokladny koupil a tím ušetřil naturistům peníze a pokladně frontu 12ti lidí. Toto budeme praktikovat i do budoucna a navíc bychom chtěli tento systém dovést k dokonalosti.

JAK NA TO
Tady vidíte reálnou objednávku na 3hodinový vstup do Aquaparku Uherské Hradiště. Jednoduše bude tento systém fungovat na skupinové slevě. Jakmile se dá dohromady potřebná skupina (10, 40 apod.), tak se v areálu koupí tato skupinová vstupenka/permanentka a ta se poskytne jednotlivým členům skupiny. Již vyzkoušená situace na našem Slováckém večeru naturistů.

JAK V PRAXI
V praxi nabídne areál konkrétní produkt za konkrétních podmínek (vstupenky/permanentky na určitou dobu [6 měsíců]). To se vystaví tady na webu a posbírají se zájemci do skupiny pomocí eshopu. Objedná se skupinový produkt u areálu. Členové skupiny uhradí částku a dostanou UNIKÁTNÍ KÓD, kterým se prokážou při vstupu do areálu. Odpadá tedy veškerá papírová pošta, prokázat se mohou i mobilem, není tedy třeba ani vstupenku tisknout.
Toto je už vyzkoušená praxe a např. Aquapalace Praha ji má dlouhodobě ověřenou.

NECHCI SLEVU ZADARMO
Zadarmo tento systém není, zvýhodněné ceny budou platit jen pro členy Naturista.cz. Roční příspěvek je pro jednotlivce 500 Kč, pro manželskou dvojici 600 Kč a děti do 16 let zdarma.

Tímto bych chtěl vyzvat všechny provozovatele bazénů, aquaparků, saun, wellnessů, aby zaslali svoje návrhy na tyto skupinové vstupy na email: naturista@naturista.cz. Může se jednat o sezónní permanentky, jednotlivé vstupy, kredity na variabilní částky apod.

Děkuji všem za návrhy a podněty a těšíme se na oboustranně prospěšnou spolupráci.
ROZCESTNÍK AREÁLŮ POSKYTUJÍCÍ SLEVY Klubu NATURISTA.CZ

Autorem spořivých a pomáhajících prasátek je naturista ROMAN BUREŠ


PODPORUJU NATURISTY
Označte ve vašem profilu, jakou naturistickou aktivitu chcete podpořit.

Tento symbol prasátka – naturisty se bude vyskytovat na všech stránkách, které budou propagovat vaše naturistické aktivity. O příspěvku na vaši aktivitu nebude rozhodovat žádná komise, ale přímo vy naturisti. Bude na vás, jak pro ně budete atraktivní a oni zvolí vaši n-aktivitu ve svém profilu. Praktický příklad našeho Slováckého večera naturistů

Inspirující pro nás byly skutečné systémy tohoto druhu, kterých je všude kolem celá řada. Přímo naturistický projekt byla výroba naturistického komiksu MRAČNA Romana Bureše. Na rozdíl od cizí firmy, které připadlo 9% provize, zůstane v tomto případě vše ve prospěch naturistů.
Pokud máte svoji naturistickou aktivitu, kterou byste zde chtěli prezentovat, tak ji podrobně popište a pošlete na: naturista@naturista.cz. Pro zdárné začlenění do seznamu ucházejících se projektů vaše aktivita nesmí být komerční.

Otázkou k dořešení je vytvoření celorepublikového balíku prostředků na centrální naturistické aktivity, jako jsou tiskoviny a podobné věci, jejichž výroba se množstvím zlevňuje a proto je žádoucí, aby se vyráběly hromadně. Např. Leták Koupete se rádi bez plavek? Pojďte mezi nás, plachty, samolepky atd. Toto by ještě mohlo projít diskuzí.

Jak konkrétně vaše volba ve vašem profilu vypadá:
Ve svém profilu zvolte naturistickou aktivitu, kterou chcete podpořit (do září 2014 ZKUŠEBNÍ VERZE!)Ve svém profilu zvolte naturistickou aktivitu, kterou chcete podpořit (do září 2014 ZKUŠEBNÍ VERZE!)
5
 
-

Nemám co zaškrtnout

Vložil Roland Jitka, 12. Květen 2014 - 12:58

V současné době a ještě nějakou chvíli to potrvá, prakticky do konce našeho vyznačeho členství, (tedy do konce zaplacení platnosti přispěvku) z vám již známých důvodů se nemůžeme moc zúčastňovat čehokoliv. Jak tedy mám vyznačit, že náš příspěvek rozdělte dle vašeho uvážení? Nebo to mám někam poslat na email. Jistě nebudeme sami, kdo bude mít třeba i krátkodobě tento problém. Ony všechny akce jsou od nás vcelku daleko a máme vše podstatně blíže v Německu, takže je klidně možné, že ani příští rok nenavštívíme ani jednu naturistickou akci v ČR.

 
-

Já se připojím – v původní

Vložil natur, 12. Květen 2014 - 13:11
Obrázek uživatele natur

Já se připojím – v původní verzi ohlášeného „umistování“ příspěvků byla i pasáž o finanční podpoře např. naturistických pláží, to zcela vypadlo nebo to bude rovněž zahrnuto. A pokud jde o financování „centrály“, pak by stačilo rozhodnout, např. na ustavující členské schůzi (teda bude-li a bude-li veřejná – zatím o ní nepadla žádná konkrétní zmínka, a to by teoreticky měla být již tuto sobotu), že členské příspěvky budou 500 Kč/os. a rok, přičemž např. až 350 Kč bude možno „umístit“ a zbytek bude určen pro činnost klubu.

 
-

Naturistické aktivity, které nejsou v seznamu

Vložil zurek (bez ověření), 12. Květen 2014 - 13:23

Šetřím s naturisty
Ohledně německých areálů, tak v současnosti jednám se Sibyllenbad Neualbenreuth a Aqua Marien Marienberg. Předpokládám, že operativně zareagují a spolupráce se rozšíří na další areály. Vzhledem k tomu, že po netu lítají miliony emailů, tak nikdo nečeká s otevřenou náručí, až jim někdo napíše. Proto to bude trvat delší dobu. Aquapalace ale zareagoval zcela flexibilně a okamžitě mě zahrnul nejrůznějšími možnostmi skupinových cen. (Slevy se nekumulují, proto nebudou platit na Koupání bez plavek, ale už určitě na návštěvu Saunového světa apod.)

Podporuju naturisty
Jako poslední položka v seznamu je: „Navrhnu něco jiného“. Navrhovat může kdokoli cokoli. Napadá mě tisíc věcí, ale na vás osobně je, co uznáte za vhodně a na jakou zajímavou n-aktivitu poukážete. Vůbec se nejedná vyloženě o n-akce, viz článek.
Za další se jedná o celorepublikovou propagaci, která je opravdu velmi důležitá a podle mého názoru by každé koupaliště v ČR (jsou jich tisíce) mělo mít plachtu „BEZ PLAVEK.CZ“.

 
-

Aby bylo jasno – preferuji-li

Vložil natur, 12. Květen 2014 - 13:33
Obrázek uživatele natur

Aby bylo jasno – preferuji-li naturistickou činnost nějakého spolku ve vlastním zařízení, mohu jim přispět? Jako příklad uvedu MK Křetínka a jeho naturistickou pláž ve vlastnictví. Ti jediní byli, zatím, ochotni riskovat a vložit svoje peníze do nejistého projektu a vlastní činností zde vytvořit příjemné naturistické prostředí.

 
-

Podpora vlastní lokality

Vložil zurek (bez ověření), 12. Květen 2014 - 13:54

Samozřejmě, jak detailně popsal výše jeden patriot – vlastní pláž si poseču, oplotím, upeču buřty… Nepotřebuju k tomu nikoho dalšího. Předpokládám, že i KN Křetínka (i když má rozlehlejší lokalitu) přemýšlí tímto stylem. Oni taky nejsou nafukovací a mají omezené prostorové možnosti.
Už další věc je ale absence mladé generace, kterou se Křetíňáci podle loňských zpráv snaží přilákat. V tom jim může projekt pomoci. Tady nejde o to, že oni si přes Naturistu budou posílat sobě prostředky, ale případný projekt příkl. „Sportovní léto na Křetínce“ si přečte nějaký dřívější návštěvník/člen, zamáčkne slzu a řekne si: „Prožil jsem tam kus mládí, pošlu nějakou stovku, ať mají na mičudu“.

Další věc je ta, že existují všelijaké polooficiální n-lokality, kde se naháči necítí moc dobře. V tom případě se dá napomoci tím, že můžeme majiteli pozemku (městu, obci) říct: „Máme na živý plot, označení, vybavení naturistické pláže“ – žádáme vás tímto o její zlegalizování. Projekt „PODPORUJU NATURISTY“ by měl když nic, tak aspoň odstartovat takové aktivity.

Ohledně sobotní schůze mi dnes Aquapalace potvrdil možnost 80 místné místnosti pod Palácem pokladů (flexibilně možno dodat +20 židlí). Navigace bude označená od vchodu a detaily budou do zítřka na naší straně Aquapalace Praha. Jediná podmínka Aquapalace je, že v té místnosti musíme být v plavkách.

Výše % pro centrální aktivity může hodně zamávat s ochotou do takového projektu vstoupit. Osobně jsem pro 5% z příspěvku – co nejštíhlejší a nejflexibilnější centrálu, většinu za nás dnes dělají počítače. Ona ta centrála bude stejně složená z jednotlivých organizátorů, takže ti se pak můžou domluvit na společném postupu.

 
-

Příspěvek na činnost

Vložil natur, 12. Květen 2014 - 14:41
Obrázek uživatele natur

Příspěvek na činnost „centrály“ ve výši 5% je skutečně z hlediska členů velmi optimistický, leč jednoduchými počty – 5% z 500 Kč/os. a rok = 25 Kč, v současnosti 200 členů, tj. celkem 5.000 Kč. Kdyby se náhodou počet členů zdvojnásobil, pak by to teoreticky bylo 10.000 Kč. A z toho zajišťovat výrobu a distribuci tiskovin, plakátů, poštovné, telefon, webové stránky, … takto nízká režie by se mi také ve firmě líbila, bohužel se mi to nějak nedaří. Možná něco málo přibude třeba z inzerce, možná nějaký sponzor.

 
-

Příspěvek kapitalisticky nebo komunisticky

Vložil zurek (bez ověření), 12. Květen 2014 - 16:35

Kapitalisticky by dostali všechno místní organizátoři a každý z nich by řekl, kolik potřebuje celostátních tiskovin apod. To by bylo asi nejefektivnější. Starost o celostátní práci by byla putovní, takže každého půl roku (rok) by to dělal někdo jiný. Jelikož u nás by ale tímto stylem vznikl značný nepoměr (jižní, západní, severní… Čechy nemají organizátory), tak tahle varianta nepřipadá v úvahu.

Komunistický ústřední výbor by zase všechno přerozděloval podle nějakých svých regulí. Nejlepší bude dát spícím regionům dobrý příklad a oni se pak rozhýbou. Možná. Taky atraktivnost prostředí pro schopné lidi je na místě.

 
-

Je zřejmé,že takové starosti

Vložil Tisicak (bez ověření), 13. Květen 2014 - 10:50

Je zřejmé,že takové starosti nemám.Nedovedu si představit vybudovat s tak malou členskou základnou celostátní zájmové sdružení.Na papíru je vše hezké,ale v praxi je to horší.Kolem 200 členů má kdejaký vesnický fotbalový klub nebo hasiči.

 
-

Vesnický fotbalový klub

Vložil zurek (bez ověření), 13. Květen 2014 - 13:34

A víte, proč má vesnický fotbalový klub v Horní/Dolní stejně tolik členů? Protože tam když přijde nový fotbalista, že si chce zahrát, tak ho vezmou do klubu a k tomu zaplatí roční příspěvek. Nebo si běž hrát „s hadrákem na krtince k lesu“.

Naturisti? „Přijeďte všichni do Čestlic, ať nás je 1000 naháčů! A to všechno za hubičku a pro VŠECHNY!“. „Mapy nuda pláží celé ČR a EU k tomu ZDARMA!“. „Články, seznamka, spolujízda, 35 n-večerů v aquaparcích ročně pro VŠECHNY ZDARMA!“

Kdo by pak „zbytečně“ lezl do nějakého klubu? Blázen, řeknete asi.

A když jsme už u těch naturistů, tak stejně vám jich 90% řekne, že si radši chodí čutat s hadrákem k lesu a krtince jim vůbec nevadí.