NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Relax Infinit Brno - když na brněnské přehradě prší...

Vložil Anonymní, 28. Červen 2013 - 13:14

Brněnská přehrada je bezesporu jedním z nejoblíbenějších míst využití volného času lidí ze širokého okolí. 14tikilometrový okruh kolem 259hektarové vodní plochy nabízí opravdovou koncentraci turistiky, sportu i zábavy. Od oblíbeného Sokoláku, přes všemi dobře známou FKK Osadu až po nejzazší bod „Pryglu“ Hrad Veveří, se neustále setkáváte s něčím novým a nezapomenutelným. To vše v krásných lesích Brněnska.
Co když ale začne pršet? Pak je třeba se někam schovat :-). Pokud se k promáčenému oblečení přidají i turistikou zmožené údy, tak není lepší volby, než se jít napravit do některé sauny brněnských INFINITů.


RELAXAČNÍ CENTRA INFINIT jsou dílem i splněným snem o dokonalých službách v oblasti wellness teprve 37letého Vlastislava Novotného. Za poslední roky jich vybudoval sedm, čtyři v Praze a stejný počet v Brně.
Dnes už každý znalejší sauňák vyslovuje slovo INFINIT s obdivem a doporučením některý z jeho wellnessů navštívit. U opěvované Brněnské přehrady najdeme Infinity hned dva. WELLNESS A FITNESS INFINIT SANTON sídlí ve stejnojmenném hotelu a pamětníci si ho ještě dnes pamatují, jako vůbec první naturistickou aktivitu v Brně. Dnes už opravdu historický dokument o této aktivitě.
Za druhým Infinitem na „Pryglu“ se vypravíme po stejném břehu, jako je Santon a po téměř dvoukilometrové procházce se dostaneme k INFINITU MAXIMUS, který byl slavnostně otevřen teprve v zimě 2012.

20042004 20132013 INFINIT SANTON, Přístavní 38, Brno – Bystrc, GPS: 49.230999, 16.518582
Pro srovnání uvádím fotografii ze zmiňovaného n-plavání v roce 2004 (díky Aleši Prchalovi), kdy byl ještě pořád znatelný „odborářský“ ráz areálu. Současná fotografie je zjevně už z jiného světa a dlužno říct, že příjemnějšího. Přes nerovný boj s „výdobytky“ totalitní architektury (Santon byl postavený jako hotel ROH) se Infinitu podařilo pronajaté prostory budoucího wellnessu stavebně upravit tak, že je dnes velmi oblíbeným místem nejen sauňáků, ale i ostatních, kteří si chtějí utužit svoje svaly ve Fitness, proplavat se v bazénu, zatraktivnit kůži v soláriu s kolagenem a nakonec využít wellness ke srovnání svého těla i ducha.K naší návštěvě nás zahnal právě výše zmiňovaný červnový déšť, který se po medardovsku prohání jižní Moravou sem a tam. Infinit v Santonu bylo tedy příjemné podvečerní útočiště pro zmoklé sauňáky.
Profesionalita na nás dýchne už u recepčního pultu. Dokonalá informace o tom, kam, kdy a jak se pohybovat v celém areálu nás provází až do šatny. Tokozácké zámky na skříňkách jakoby se nechtěly pustit (post)komunistické éry, ale hlavně že nám do skříňky nikdo nevleze. Železo je prostě hardware a to žádná elektronika ani software nenahradí ;-).
Sprchy a sociální zařízení jsou pouhou předehrou k něčemu, na co se těšíme. A my se těšíme do saun. Tři santonské prohřívárny jsou opravdu dokonalé a i když nevím datum jejich renovace, tak odhaduji, že to bylo teprve nedávno. Velmi příjemné lavice ve velmi zajímavém tmavším odstínu vytvářejí naprosto klidnou atmosféru. Tu dokreslují osvětlení, která svými pruhovými stínidly vytvářejí na stropech fantaskní obrazce. Pozadí kamen všech tří prohříváren tvoří žulové stěny, které opticky i fakticky dávají najevo, že dnes nám tu zima nebude…Teplota v námi první navštívené sauně je na optimálních 90°C, tak vydržíme necelých 10 minut a míříme do sprchy. Ochlazovací bazének je :-). To je dobré znamení, protože i v dnešní době se setkáváme s wellnessy, kde tato nezbytná součást správného saunování chybí. Santonský ochlazovací bazének je venku, což je další plus. Venku znamená v daném atriu, chápej – atriu daném stavbou hotelu Santon. Mířím tím k „umění možného“ za stávající situace. Nicméně dané (trochu stěsnané) prostory využil Infinit dokonale a vytvořil v nich příjemný atriový prostor pod širým nebem. Dokonce zde našel místo pro ještě jednu saunu, tentokrát domek s názvem „Selská sauna“. Další fázi naší návštěvy se tedy saunujeme po selsku :-) a po ní už začínáme v atriu počítat hvězdičky na nebi, protože doba pokročila. Otevírací doba ve všední dny do 22:30 hod. je příjemná, protože ne každý může po práci vyrazit do wellnessu hned v podvečer. Zvláště když si před saunou dáte jedno běžecké kolečko kolem přehrady ;-). Ve dnech pátek-neděle je pak otevřeno až do 23 hod.

Poslední naší saunovou „štací“ v Infinitu Santon je Tropická sauna, která má sice nižší teplotu (65–75°C), ale občasné parní nárazy dávají pocit, že jste ve sto stupních. Vrháme se tedy do poslední sprchy a ochlazovny a míříme do poslední části areálu – bazénu. Ten nás vítá nápisem: „… v prostěradle, nebo v plavkách“. Po zkušenostech z prakticky jakéhokoli západoevropského wellness jsme s plavkami skončili, proto tady zaujímáme jakousi vyčkávací pozici. Nakonec necháváme prostěradla na okraji bazénu a závěrečné plavání se v našem podání koná v oblíbeném rakousko-německém stylu :-).
Blíží se pomalu závěrečná hodina a my se pomalu blížíme k šatnám. U recepce je velmi příjemný bar, kde se ač neradi aklimatizujeme z příjemného prostředí Infinitu Santon do medardovské červnové noci.


Pokud se rozhodnete vyrazit po turistice lesy brněnské přehrady, běhu, nebo prostě jen tak po práci do Infinitu Santon, tak vás hned u vchodu uvítá tato rozjásaná rodinka, na recepci se vás ujme vstřícná profesionální obsluha a uvnitř prožijete určitě příjemný večer, který vám dá sílu přečkat i nejzáludnější medardovy nástrahy.

Jestli se na brněnské přehradě vyskytnete v době přelomu května a června, tak budete mít ze Santonu ten nejkrásnější výhled na velké množství ohňostrojů, které se tady v tomto čase konají.

INFINIT WELLNESS & FITNESS, Hotel Santon, Brněnská přehrada,
Přístavní 38, Brno – Bystrc, GPS: 49.230999, 16.518582

Služby:
Saunový svět, Fitness, masáže, privátní whirlpool, solárium s kolagenem, privátní solná oxyterapie, ubytování.


BEZ PLAVEK 1× za měsíc v některém z Infinitů Brno?
Projevte prosím váš zájem paní PhDr. Evě Lavičkové, PR Infinit lavickova@infinit.cz
Zobrazit místo Sauny Jižní Morava na větší mapě

Pro SAUŇÁCI.CZ vytvořil: Ivo Žurek
5
 
-

Plavkový bazén v Santonu

Vložil radekb (bez ověření), 1. Červenec 2013 - 8:55

Jsme v Santonu v saunovací sezóně pravidelnými hosty a musím říct, že sauny jsou opravdu pěkné a celý areál je příjemný. Na druhou stranu spousta detailů je protivných – hlavně ten zmiňovaný bazén „pouze v plavkách“. Autor možná měl areál sám pro sebe, ale obvykle se v bazénu i kolem pohybuje spousta oplavkovaných lidí a mezi nimi personál. Přiznám se, že ač mi to po sauně bylo hodně protivné, vždycky jsem se způsobně do plavek navléknul. Tato atmosféra se pak přenáší i do saun – hodně lidí se důsledně utahuje do prostěradla.

Naopak hodně lidí neví, že by měli mít něco pod celým tělem, často sedí nebo leží na holém dřevě a zůstávají po nich mokré fleky. Není to ani nikde napsané ani personál na to nedbá. Zkrátka areál je pěkný, ale trochu tam chybí nějaká ta saunovací kultura.

Tak nevím, kdo přesně psal tento článek. V záhlaví stojí Vložil: INFINIT RELAX BRNO. Dole pak vytvořil Ivo Žurek. V prvním případě to vyznívá dost vtipně, zvlášť to porušování vlastních cedulí [Spiklenec]

 
-

Začátek dialogu s Infinitem

Vložil zurek (bez ověření), 1. Červenec 2013 - 10:51

Tenhle článek jsem psal já a zážitky jsou taky moje. Autor je uveden Infinit, aby mohli tento článek o jejich zařízení doeditovat.

Zážitky BY MOHLY BÝT ve smyslu „Plavkový bazén, návštěvníci nemají pod sebou prostěradla atd.“. Nicméně Infinit je dnes ve stavu, že jeho bazény jsou plavkové. Chtěl jsem poukázat na německé a rakouské wellnessy, kde jsou i bazény bez plavek. Tam ale mívají v podobných areálech bezplavkové bazény jen v určité dny (např. saunové noci při úplňku apod.) To by mohlo být inspirující i u nás. Já pokaždé na takových schůzkách poukazuju na obrovské areály typu Ludwigsfelde apod., ale většinou se mi dostane odpovědi, že Němci jsou rodilý FKK národ a Češi jsou jiní. Že tomu tak není, nám bude trvat dokazovat ještě nějaký čas, ale myslím, že jsme na dobré cestě.

Pokud by tedy naši návštěvníci měli zájem o občasné bezplavkové večery v některém z brněnských Infinitů, tak se ozvěte na: lavickova@infinit.cz

Já samozřejmě tyto bezplavkové večery podpořím náležitou reklamou a nabídkou saunových ceremoniálů.