NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Česká Finská sauna a ještě pár dalších

Vložil Anonymní, 23. Únor 2014 - 14:21

Dnes se u nás dá saunovat opravdu na nejrůznějších možných i nemožných místech, zažít „zážitkové“ saunování, show v sauně i nějaké ty vůně k tomu. Saunových domků na břehu jezer je u nás ale vidět poskrovnu. A tak jsme si došli opět do Finska pro inspiraci, jak takové stylové saunové domky vypadají.
Z odborníků nejpovolanějších je Finská sauna.cz, jejíž majitel Michal Hora je výhradním dovozcem saun přímo od největšího finského výrobce HARVIA. Jeho zakladatel pan Tapani Harvia (1920–1998) udal svojí celoživotní prací trend užívání saun po celém světě.


Tapani HarviaTapani Harvia Tapani Harvia – nejznámější sauňák ve Finsku
Srdce každé sauny jsou jistě její kamna a každá správná sauna je má od Harvie. Tato rodinná firma má již 60-ti letou tradici a její sauny najdete na celém světě, kromě rovníkových zemí, kde příliš sauňáků nenajdete. V ČR zastupuje tohoto svétového výrobce Finská sauna.cz
Jednou ze základních věcí pro stavbu sauny je také dřevo, v našem případě opět z Finska.
Severský smrk ze severského jehličnatého lesa
Stromy kolem polárního kruhu rostou pomaleji, v těžsích podmínkách a s nižší vlhkostní rovnováhou. Letokruhy jsou tak hustší a dřevo obsahuje vyšší podíl pryskyřice. Ve srovnání s u nás rostoucími dřevinami je tedy severské dřevo daleko pevnější, tvrdší a má stabilnější vlastnosti (nekroutí se, nepraská, nepouští smůlu) a hlavně má lepší tepelně izolační vlastnosti. U severského smrku jsou letokruhy od sebe vzdálené méně než 1 mm. Kromě toho dodává Finská sauna.cz olši , osiku, africkou Abachi, termodřevo nebo kanadský cedr.

Stavebnice pro kutilyStavebnice pro kutily Sauny pro kutily
Český národ garážových kutilů se nezapře ani po letech a tak není divu, že Finská sauna.cz nabízí i stavebnice, ze kterých si svoji saunu můžete smontovat. Jelikož mají velké skladové zásoby, není tak problém mít do týdne pomocí přiloženého návodu saunu postavenou. Na pražské či brněnské pobočce jsou k dispozici i na telefonické lince, takže se stavby nebojte..

Dodávka obsahuje vše od saunového topidla přes dřevo na stavbu, saunové osvětlení až po např. saunovou vůni dle vašeho přání..

Saunoví kutilové ve světě
Trochu opravím titulek na „Domácí světoví kutilové“, protože na obrázku uvedená sauna je z dílny atelieru H3T Architekti (který ostatně spolupracuje s Finskou saunou). O její originalitě svědčí i fakt, že ji mezi TOP 10 světových saun a koupelí zařadil prestižní architektonický web ARCHITIZER.COM
Po světě ale uvidíme opravdu dosud nepředstavitelné formy saun – od Rusů, kteří nedají dopustit na svoji kolchoznicko-traktorovou náturu, přes veselý každoroční sraz vynalézavých sauňáků ve finském městě Teura, kde se sjedou nadšenci, kteří si vybudovali saunu třeba v osobním autě, kombajnu, telefonní budce, na střeše osobního auta, v kabinové lanovce, různé lodě či hausboaty nepočítaje. Vyjímkou také není sauna přímo na hokejovém stadionu s dokonalým výhledem na probíhající zápas. Skutečnou raritou je pak sauna na vesmírné stanici MIR.
Všechny tyto rarity najdete na kanadských stránkách SAUNA SESSIONS. Pamětníkům možná ledasco připomene pojízdná bus-sauna, která přijede na náves, sauňáci se vysaunují a ona popojede zase o vesnici dál.
Finská sauna.czFinská sauna.cz Zpátky do finského Česka
Většina z nás ale asi přece jen zůstane u klasické sauny a extravaganci nechá jiným. Vedle originálních finských saun nabízí Finská sauna.cz i design interiéru sauny v provedení „ruská baňa", atypické sauny na klíč, luxusní modelovou řadu sun HARVIA Rondium a HARVIA Claro pro náročnou klientelu, kdy je požadováno velké množství prosklených ploch a je kladen nejvyšší důraz pro design a detail.
Osvětlení světelnými efekty od finské firmy Cariitti formou skleněných optických vláken je nejodolnější formou světelného zdroje v sauně, jež vám vydrží v podstatě celý život. Parní generátory HARVIA Helix PRO a Helix jsou novinkou tohoto roku. Jsou to inovované parní generátory spirálového typu, byly ve Finsku dlouho důkladně testovány a vyvíjeny pro použití v náročném prostředí provozu parních saun domácích tak i komerčních. Energeticky úsporná kamna HARVIA Forte („termosková" kamna s keramickou izolační vrstvou) slouží k náhlé a ultrarychlé přípravě finské sauny, kdy se v rodině, případně ve společenstvu uživatelů (hotelové privátní provozy a pod…) saunují lidé v různou dobu v průběhu dne. Sauna je díky těmto stále připraveným kamnům vytopená za cca 15 minut, což je jistě světový rekord. U čtyřčlenné rodiny se kamna vyplatí při požití už 3 x v týdnu. Spotřeba v režimu standby je pouze 200 Watt.

Harvia GlobeHarvia Globe
A nejžhavější novinkou jsou designová kamna Harvia Globe, jež překvapí dokonale vybroušenými „poledníky“, či možností zavěšení na třech řetězech ze stropu. Když z takovéto zavěšené koule stoupá pára, je to relax k nezaplacení.
Práce a výrobky FINSKÁ SAUNA.CZ:
 


Vaše sauna, wellness, bazén, pláž na těchto stránkách?
SAUŇÁCI.CZ vám nabízí možnost si ZDARMA vytvořit stranu jako například Sauna Fénix z Uherského Hradiště
K tomu vám nabízíme moderní prezentaci na těchto stránkách a aktivitách po celé ČR.
Dopředu dostanete veškeré statistiky, které vám férově prozradí, jakou intenzitou se budete zobrazovat. V případě PPC se zobrazujete zcela zdarma. Statistika po skončení vaší kampaně je vám samozřejmě vždy k dispozici.

Informace: info@saunaci.cz Podrobné info pro partnery
5