NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

První dětská sauna v ČR zahájila provoz v Aquapalace Praha (www.wellnessnoviny.cz)

Vložil Anonymní, 28. Červen 2011 - 9:10

Saunový svět v Čestlicích má dvě česká prvenství – první dětskou saunu a je největší v ČR

V Aquapalace Praha byla 24.6. slavnostně otevřena první dětská sauna v České republice a nová panoramatická sauna. Sauny pokřtil ředitel Aquapalace Praha Ing. Radek Steinhaizl a dívčí skupina 5Angels. Sportovní komplex v Čestlicích se tak může pochlubit největším Saunovým světem v České republice s již 14 druhy saun, římskými lázněmi, relaxační a venkovní zónou a saunovým barem.


Slavnostního otevření se zúčastnil i hejtman Středočeského kraje MUDr. David Rath s předsedou představenstva SP Group Ing. Pavlem Sehnalem, kteří tímto aktem zahájili oficiální spolupráci sportovně-relaxačního centra Aquapalace Praha a Středočeského kraje. Společně budou aktivně podporovat plavání dětí z dětských domovů, které mají vstup do aquaparku zdarma i šířit osvětu a podporu aktivního trávení volného času obyvatel Středočeského kraje.

Dětská sauna v Aquapalace Praha je první saunou v České republice určenou speciálně pro děti. Saunování v této sauně je možné pro děti již od několika týdnů věku. Vhodné je pak pro děti od 3 let v přiměřeně zkrácené době pobytu. Pro děti je doporučená doba saunování v Dětské sauně 5 – 8 minut, pro dospělé 12 minut. Teplota vzduchu v sauně je 65°C a vlhkost vzduchu je 15 %. Sauna připomíná perníkovou chaloupku a děti tak zaujme a láká na první pohled. Uvnitř si děti mohou připadat jako v mořském ráji. Zdi sauny zdobí mořští koníci, chobotnice a další zvířátka.

Saunování dětí je v České republice stále velmi mál rozšířené. Přesto, že v zahraničí je běžné saunování i několikaměsíčních dětí. Aquapalace Praha je první sportovně-relaxační zařízení, které nabízí saunu jen pro děti. Saunování již od ranného věku dítěte pomáhá vybudovat silný imunitní systém. Děti od 3 let se samozřejmě saunují kratší dobu než dospělí, přibližně 5 – 8 minut při nižší teplotě, mladší děti po dobu přiměřeně zkrácenou. „Saunování je důležité provádět pravidelně a to i v letním období. Děti, které jsou zvyklé do sauny chodit s rodiči pravidelně, jsou podle mé zkušenosti méně nemocné,“ říká Ing. Radek Steinhaizl, ředitel Aquapalace Praha a vášnivý milovník saun.

Panoramatická sauna v Aquapalace Praha přináší spojení krásného výhledu s intenzivním požitkem ze saunování, které má pozitivní účinky na celý organismus i psychiku. Teplota vzduchu v panoramatické sauně dosahuje 75 °C a vlhkost vzduchu 15 %. Doporučená doba pobytu dospělé osoby je 12 minut.


Tento článek poskytly WELLNESS NOVINY.
AquapalaceAquapalace Fotografie: Aquapalace Praha

Zařízení doporučuje Česká Asociace Wellness

Internet: AQUAPALACE.CZ
5
 
-

Sobotní LN 25.6.

Vložil abel (bez ověření), 28. Červen 2011 - 11:54

Str. 29, rubrika Prach a broky J. Peňáse: V Čestlicích otevřel středočeský hejtman David Rath první dětskou saunu jen pro děti. Vypadá jako perníková chaloupka a děti do ní mají povolený vstup jen v plavkách (podtrženo LN).

 
-

Nové sauny v Čestlicích a textil

Vložil Vogel, 28. Červen 2011 - 12:19

Jen doplním informací, která je pro nás naturisty důležitá a to jak je to v těchto saunách s plavkama :D

Do 17.00 jsou obě sauny součástí Vodního světa – vstup je tedy možný pouze v plavkách se saunovacím prádlem. Od 18.00 v obou saunách funguje netextilní saunový provoz.

Tímto tedy lze informaci z LN považovat za ne zcela pravdivou. Ano, ale jen do 17:00