| ||||
Při návštěvě řady německých saunových světů jsem tiše doufal, že se i u nás objeví první saunová vesnička se saunovými domky, uprostřed zurčícím potůčkem a vůbec přímého spojení saunování s okolní přírodou. V těchto dnech jsme se dočkali a dlužno hned na začátku dodat, že jsme se dočkali zcela originálního a mimořádně zdařilého díla venkovního areálu INFINITU MAXIMUS u Brněnské přehrady. Navíc vytoužené saunové domky u zurčícího potůčku předčila trojice jihomoravských sklípků, z nichž jeden je (jak jinak na jižní Moravě) vinný.
INFINIT MAXIMUS byl ovšem postavený „na zelené louce“, což se nesporně odrazilo na celkovém pojetí prostoru. Ten se v polovině července 2014 rozšířil o rozsáhlou venkovní část, která byla důvodem, proč jsme se v třicetistupňovém vedru vydali do saun (!). Vůbec jsme ovšem neprohloupili, protože nás přivítala zeleň, vodopád, bystřina, trávníky, jezírko a samozřejmě sauny. Přírodní ráz umocňují zatravněné střechy všech domů, což nám navozuje dojem, že jsme se ocitli někde ve Skandinávii. Odpočívací dům je uprostřed venkovního prostoru a uprostřed něho je krb, kolem něhož se v zimě budou setkávat procedurami vypocení sauňáci. Tato odpočívárna je skoro do všech stran prosklená, takže máme krásný výhled do vekovní zeleně, na jezírko i bystřinu. Nicméně na odpočívání máme času dost, takže zvědavě pokračujeme dolů k samostatné panoramatické sauně u jezírka. Skandinávský dojem zatravněných střech se mísí s jakoby japonskou miniaturizací zahrady a téměř pentatonickými hudebními postupy, které se linou odněkud z trávy. Dokonalé. Další infinitskou originalitou jsou deštníky :-). Ve snaze vyjít návštěvníkům maximusově vstříct, jsou u všech venkovních saun umístěny deštníky. Tzn. pokud je venku vánice, liják nebo podobná psota, návštěvník si pohodově kráčí pod značkovým deštníkem napříč areálem a jásá. Otázkou je, zda když jdu ze sauny do sauny, popř. do sprchy – mám potřebu se krýt před deštěm. K každém případě jsou i tyto deštníky milým důkazem péče o návštěvníka Infinitu Maximus. Alchymistův sklep. Tak se jmenuje druhá podzemní sauna. Pro nás se zase opakuje přechod ze slunce do tmy a stejně jako vedle se nám i tady začínají ze tmy vynořovat nejrůznější obrazce, vzorce, schémata a já jen čekám, vb kterém koutě se zjeví vousatý vědec s baňkami a zkumavkami ;-). Velmi pěknou zajímavostí Alchymistova sklepu je krb s hořícím ohněm. Poslední podzemní saunou je Bylinná chýše. Tady jako bychom se ocitli na půdě babky kořenářky – všude sušené svazky bylin, plátěné pytlíky, tu cep pověšený na stěně, támhle zase džbán s kyticí sušených květů. I tady byste asi v některém potemnělém koutě zahlédli styrou bylinkářku, jak míchá svoje léčivé odvary. Všechny tři sklepy jsou zbudovány z prastarého vysušeného dřeva, takže působí letitým dojmem a útulností. Zaujmou i takové detaily, jako madlo u dveří coby samorost. I ve venkovní části Maximu se ale můžete opalovat na trávě nebo na četných lehátkách nebo křesílkách. Naší příští návštěvu do Maximu podnikneme určitě večer, kdy jsou bystřina, vodopád i jezirko krásně podsvíceny a dojem bude úplně jiný než ve dne. INFINIT MAXIMUS (otevření venkovního areálu v červenci 2014) Hrázní 147/4, Brno – Kníničky (Sokolské koupaliště) GPS: 49.243429, 16.515642 Zobrazit místo Sauny Jižní Morava na větší mapě | ||||
Přirozená radost ze života
Infinit Maximus je opravdu MAXIMÁLNÍ!
Infinit Maximus Resort navštěvuji pravidelně již nějakou tu dobu a musím říct, že Infinit Maximus je opravdu MAXIMÁLNÍ. Podle mého názoru je to nejlepší co v ČR lze najít – doposud jsem nenavštívil nic nádhernějšího. Zde nemohu srovnávat aquaparky s Infinit Maximus Resortem, to jsou dvě odlišná zařízení. Návštěvu Infinit Maximus Resortu doporučuji všem, kdo si chce maximálně odpočinout a zrelaxovat své tělo. Je vhodné pokud plánujete navštěvovat tento resort častěji si pořídit jejich zákaznickou kartu Infinit karta+ a ceny jsou hned příjemnější Vodní SPA pouze s plavkama Večerní osvětlení nového venkovního saunového světa je opravdu velmi kouzelné U zadní části panoramatické sauny oceňuji ono propojení saunového světa s výhledem do klidné divoce rostoucí přírody přírodního parku Podkomorské lesy. A jak se sem od Přístaviště dostat? Pěšky, na kole, autem, lodí, ale nejpříjemnější je doprava zdarma 1–2× za hodinu tam i zpět jejich osobní dopravou.