NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Sauna FÉNIX UH, aneb jak se žije trpaslíkovi vedle obra

Vložil Anonymní, 23. Duben 2013 - 11:08

Mnozí z nás ještě dnes žijí dojmy z našeho prvního Slováckého večera naturistů ve velmi oblíbeném a hojně navštěvovaném Aquaparku Uherské Hradiště. Oproti leckterému srovnatelnému aquaparku je i místní wellness se saunou svojí kvalitou na špičce oblíbenosti.
Dnes se podíváme, jak vedle takového populárního obra může na tak malém městě fungovat tak malý trpaslík, jako je Sauna FÉNIX Radka Jelínka. Komunita, domácké prostředí, poležení pod vrostlým smrkem, osobní přístup, služba lidu – tak by se dala charakterizovat tato sauna, která je pro Hradišťany zpestřením místní nabídky a pro Radka velkým nerentabilním koníčkem.


Místní ale i mnozí přespolní mají ještě v živé paměti oblíbenou Saunu Athenu (archivní fotogalerie) v areálu Zimního stadionu UH. Tam se jí Radek ujal po povodních v roce 1997, tedy v žalostném stavu. Milionová investice jí přivedla první návštěvníky, kteří se po dobu 10 let rádi vraceli. Nedávno ale přišlo rozhodnutí Města UH o celkové rekonstrukci Zimního stadionu a přeměně části areálu na komerční prostory. Sauně Atheně tedy nezbylo, než se rozmontovat a přestěhovat. Po asi roce hledání se Radek rozhodl pro bývalý areál Strabagu na Třídě Maršála Malinovského 722.

Fénix v popeluFénix v popelu Nastalo otloukání, sbíječkování, sekání, vrtání, vyvážení sutě a přitom se zrodila nejen nová sauna, ale i její název podle bájného ptáka Fénixe, který to ve svém životě neměl také moc jednoduché.
Co bylo před deseti léty, dnes už není. Takže místo milionové investice bylo potřeba dnes 1.5 mil. Kč, aby se Fénix probral z prachu a popela do dnešního lesku.
A co sauňáci? Chodí :-). Láká je domácké rodinné prostředí, vstřícný přístup majitele i paní saunařky, venkovní bazén v zeleni, možnost si poležet nebo zdřímnout pot krásným vzrostlým smrkem, který je hned vedle ochlazovacího bazénu. Se vštřícností se setkají také nejrůznější skupiny, které mají svoje přání v podobě vyhrazeného času, teploty v prohřívárně apod.

Sauňáci se z 90% vrátili ze zrušené Sauny Atheny, nové přilákalo příjemné domácké prostředí, určitě novotou vonící prostory, ale i cena, která je pro jednotlivce bez časového omezení 180 Kč.
10 návštěv stojí 1650 Kč, 20 vstupů 3000 Kč, děti max. 100 Kč, nebo 50% sleva při pravidelných návštěvách. Malí sauňáčci do 15 let mají vstup zdarma (v doprovodu rodičů).

Pravidelně se také vracejí lidé postižení třeba astmatem, kteří dlouhodobě pociťují při pravidelných návštěvách sauny zlepšování své nemoci.
Pro mnohé je také výhodná poloha Sauny Fénixu, kterou najdete v blízkosti parkoviště Tesco UH.

 
Nezbývá, než saunovému uherskohradišťskému trpaslíkovi popřát mnoho zdaru a hlavně investorovi, provozovateli a sponzorovi této neziskové „legrace“ poděkovat za jeho bohulibý koníček, který je ve prospěch saunování i sauňáků.

Saunu FÉNIX najdete tady:
bývalý areál STRABAG
tř. Maršála Malinovského 722
686 01 Uherské Hradiště
GPS: 49.062838,17.466687TAKÉ PROVOZUJETE SAUNU, wellness nebo podobný areál? Pokud ano, tak jsou tu pro vás SAUŇÁCI.CZ, kteří podobným způsobem seznámí vaši provozovnu s ostatními sauňáky.
Pošlete nám vaše podklady na: info@saunaci.cz a využijte začínající saunové „okurkové“ sezony ke značně výhodně vaší prezentaci.
Zdarma si můžete vytvořit stranu vaší sauny, která bude i několik týdnů na titulní straně. příklad Sauny Fénixu.
Do 30. 4. 2013 na vás čekají mimořádně výhodné podmínky pro vaši prezentaci, která bude trvat až do začátku nastávající saunové sezony, tedy do začátku září 2013.
5