NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Saunové rajské odpočinutí v Holicích v Čechách

Vložil Anonymní, 6. Duben 2012 - 9:25

Kromě milovníků cestovatele Emila Holuba je toto malé město známé spíše samotným cestovatelům, kteří polykají kilometry po E442 mezi Svitavami a Hradcem Králové (Brno-Liberec). Na vaší únavné túře vás ale nyní nově čeká velmi příjemné zastavení v podobě Saunového ráje. Ztuhlé tělo z auta uvolníte v mnoha procedurách od klasické sauny až po oblíbenou vířivku, venkovní odpočívárnu nakonec můžete vyměnit za masérnu a do dalších kilometrů z vás bude úplně jiný člověk.


U nás není až tak úplně zvykem, aby se ve městě s 6250 obyvateli někdo pustil do budování tak rozlehlého wellnessu, jakým určitě Saunový ráj je. K počátečnímu nadšení z jiných podobných zařízení se ale přidružila i absence moderních saunových zařízení ve spádové oblasti a to už byl jen krůček k začátku uskutečnění spíše rodinného snu než podnikatelského záměru. Celý areál vznikl v nevyužívaném průmyslovém objektu. Ten měl celkem 500m čtverečních, Saunový ráj zabírá (zatím) něco přes polovinu této plochy. Najdete tady centrální prostor s nejrůznějšími sprchami, kneippovým chodníkem s brouzdalištěm, vířivkou, finskou saunou, mírnější bio-saunou, mentolovou párou a parní solnou kabinou, ochlazovnu s ledovým bazénkem, vědrem, chrličem ledu, venkovní atrium, 2 masérny a na závěr tepidarium s příjemně měkkými a anatomicky tvarovanými lehátky nebo odpočívárnu pro posezení.

Saunový ráj Holice se stavěl od května do října 2011 a hned na Dnu otevřených dveří se sešly stovky návštěvníků. Nadcházející zima dopřála provozu neutuchající zájem zvědavých i vracejících se návštěvníků, takže ač na maloměstě, tak Saunový ráj Holice je denně zaplněn desítkami sauňáků, wellnessáků i běžných lidí, kteří si sem přijdou jen tak odpočnout.
Hned od vchodu je zřejmé, že tomuto ráji vládne žena. Nevtíravá vůně vás provází od vchodových dveří až po konečnou odpočívárnu. Všechny prostory jsou zajímavě výtvarně řešeny. Jistě si všimnete četných skleněných vitráží, které zajímavě barevně doplňují celkový dojem z prostoru. Ze spolutvůrců výtvarného pojetí saunového ráje Holice nesmíme zapomenout na výtvarníka Petra Špačka a v odpočívárně vás bezesporu zaujmou nástěnné fotografie Jiřího Platenky.
Po návštěvách mnoha podobných areálů si myslím, že i náročný návštěvník si přijde na své. Saunový provoz obsahuje opravdu všechny náležitosti, které jsou pro dokonalé vysaunování nutné – opravdu chladný bazének, chrlič ledu, ledové vědro a pokud vás ani toho nezchladí, tak máte možnost využít přilehlého venkovního atria. Zde se ještě stále buduje a záměr je ten, že by tato venkovní zahrádka měla být lákavým místem i pro příjemné letní (pod)večerní posezení.

Pokud máte malé děti a nemá se vám o ně kdo starat, tak je můžete svěřit do opatrování v místním dětském koutku. V recepci si můžete objednat z nepřeberného množství nabídky občerstvení a s objednáním nemusíte až na recepci – stačí, když v odpočívárně na moderním dotykovém displeji ťuknete na symbol kávy, piva apod., přidáte číslo svého klíče od skříňky a vzápětí vám obsluha donese požadované až k vašemu stolku.

Saunový ráj Holice je důkazem, že i na malém městě je možno provozovat velmi zajímavé wellnessové zařízení, o které je značný zájem. Návštěvníci se sem pravidelně sjíždějí z okruhu i 40 km, jsou i takoví nadšenci, kteří sem dojíždějí až z 93km vzdáleného Vrchlabí.
Přeji tomuto rodinnému podniku mnoho spokojených hostů i dostatek chuti a odvahy do dobudování všech zamýšlených součástí Saunového ráje. Všem návštěvníkům přeji dokonalé a příjemné odpočinutí na únavné cestě mezi Brnem a Libercem.

Naturista KlubNaturista Klub SAUNOVÝ RÁJ Holice v Čechách
Vysokomýtská 629
Holice v Čechách
GPS: 50.064917, 15.988456

Sleva na vstupné pro členy Klubu NATURISTA.CZ: 10–30%.View Sauny Pardubický kraj in a larger map
 Dlouhodobá předpověď počasí
5
 
-

Klobouk dolů

Vložil Jarda2, 6. Duben 2012 - 17:07

Tenhle saunový ráj vypadá naprosto dokonale, jejich perfektně vymakané internetové stránky úplně lákají k návštěvě. Zajímavé je že na jejich pravidelně aktualizovaném grafu návštěvnosti – skvělý nápad který třeba dost postrádám na webovkách Čestlic – je vidět, že návštěvnost každý den prudce vzroste ve 12 hodin – patrně se tam spousta lidí chodí vysaunovat místo oběda .. [Tmavé brýle]