NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jezerka na Seči - stará známá v úplně mladistvém hávu a šarmu

Vložil Anonymní, 28. Květen 2013 - 13:11

Mnozí naturisté mají ještě v živé paměti n-víkendy v tomto hotelu u břehu Sečské přehrady. Před nedávnem jsem z nostalgie navštívil stránky Hotelu Jezerka a nevyšel jsem z údivu – několik saun, hamam, obrovská terasa s vířivkou, menší terasa s ochlazovnou a vířivkou, kneippův chodník, bazén s protiproudem a vodopádem, privátní wellness. Vše velmi prakticky navrženo a s maximální kvalitou zrealizováno.
Z tehdejších dob zůstalo snad jediné – bez plavek.Také místo dřívější paní Luňáčkové jsem tentokrát dal řeč s mladým akčním ředitelem hotelu Jaromírem Paulusem (vlevo). Ten před léty přijal výzvu chrudimského podnikatele ing. Milana Kušty (napravo) pustit se do zásadní modernizace tohoto hotelu. Od roku 2004, kdy vznikl zmiňovaný bazén, se toho do současnosti událo velmi mnoho. Kongresové centrum s více jak 600 místy, 2 restaurace, venkovní a vnitřní bazény, bowling, laserová střelnice, squash, tenis, golfový trenažér.
Zbrusu nová budova wellnessu byla podle ředitele Pauluse „jen“ třešničkou na výsledném supermoderním dortu současného hotelnictví.

WELL zvenku i zevnitř
WELL znamená anglicky: dobře, pěkně, důkladně, úplně, blaho, spokojenost, prospěch, pramen, prosperita, zdravý. To všechno najdeme v současné Jezerce. WELL zvenku znamená krásnou přírodu Železných hor, která vám svými březovými a smrkovými větvemi sahá až do vaší venkovní vířivky nebo ochlazovacího bazénu. Pokud vám je terasa malá, tak hned vedle ní je lesík, kde se můžete projít nebo si zdřímnout. Z horní terasy je krásný výhled na jehličnaté lesy všude kolem.
Pokud je vám WELL jen chvilku a začínáte mrznout, tak není nic jednoduššího než vyzkoušet na 20 vnitřních procedur. Naše včerejší exkurze nám dokázala, že i tyto jsou dobré, pěkné, důkladné, prospěšné a zdravé. Prostě WELL.
Nebudeme ale skákat přes zídku ani přelézat plot, ale vezmeme to pěkně přes recepci. Tam nás přivítá velmi komunikativní paní, která vám během několika okamžiků popíše vše od vodních procedur až po historii hradu Oheb. Svůj proslov zakončí slovy: „… a v celém našem areále je pohyb bez plavek, tady máte osušky a přeji vám příjemný pobyt“. Na to čekáme a vyrážíme přes turniket do chodby k šatnám. Ta je velmi zajímavě vyzdobena sice jednoduchými, ale fotograficky velmi zdařilými tapetami zobrazující přírodu.Všechny přechody jsou v celém objektu řešeny bez prahů, tak se všude pohybujeme bez sebemenších zábran. Dokonce i sprchy jsou řešeny tak, že vstup do nich je bez jakéhokoli schodku nebo stupínku. Vše je dokonale do detailu vyspádováno. Po úvodním osprchování se krátkým průchodem osvíceným pouze svíčkami dostáváme do vlastního WELL prostoru. Ten působí barevně i materiálově velmi jednotně, nic nekontrastuje s ničím a celkový dojem je uklidňující. Ve středu tohoto prostoru je bazén s protiproudem a vodopádem.
My ale ze sychravého májového odpoledne míříme napřed hned do sauny. Ta je (jako ostatně celý wellness) postavena firmou EuroBalneo. Saunové lavice jsou mimořádně hladké a až anatomicky opracované. Teplota není až úplně na bodu varu, ale o to déle si můžeme užít euforické hudby flétny a harfy, které hudební euforii prodlužují jakoby do nekonečna. Po několika minutách nás ale i euforických flétno-harfových 90°C vyžene do ochlazovny.

Venkovní prostory jsem popsal už v úvodu, takže po venkovním načerpání zdravého vysočinského WELL vzduchu zamíříme do odpočíváren. Jedna je hned u vchodu-východu ven a můžeme v ní načerpat ztracené tekutiny a v podobě čerstvé šťávy z ovoce i další pohonně látky pro náš organizmus. Je zde totiž bar, který vlastně sousedí s recepcí, takže i zde vám výše zmíněná hovorná paní recepční velmi popovídá o historii i současnosti zdejšího kraje. Pokud se spíše chcete zasnít a vlastivědné povídání nechat na neurčito, tak můžete hned u baru zalehnout k televizi :-). To by se vám líbilo! Koukat stále na bednu… „Ordinaci“ zde bohudík neuvidíte, zato se opravdu můžete zasnít při nekonečných záběrech na mořský příboj.Po vyčerpávajícím odpočinku, tedy vyčerpávajícím co do délky, si pro velký úspěch saunu zopákneme. Pokud jste se už dostatečně nabažili euforických fléten a harf ve Finské sauně, tak můžete postoupit dále a vyzkoušet padesátistupňovou Biosaunu, značně intenzivní solnou páru, hamam. V Tropické sauně budete přemýšlet, jestli jste v sauně nebo v páře, ale to už je na vás.
Jestli se vám zlíbí se jen tak procházet, tak vás jistě zaujme Kneippův chodník, který má klasickou horko-ledovou část a hned vedle chodník oblázkový, na němž si můžete moc pěkně zakupresurovat svá chodidla. To ostatně můžete i v jedné z odpočíváren, kde je také celá podlaha pokryta silnou vrstvou oblázků.Teď se vám nejspíš opět zasteskne po vodě, tak můžete po jedné ze zážitkových sprch skočit do protiproudového bazénu a trochu plavecky zabrat. Pokud se vám zabrat nechce, tak si můžete protiproudem nechat opravdu gruntovně probrat žebra. To samé vám nabízí vodopád v témže centrálním bazénu. Ti vířivkovější z nás si nenechají ujít hned sousední vířivku, nebo další 2 vířivky na obou venkovních terasách.Pokud byste si chtěli užít místního wellnessu a jeho kvalit jen ve dvou až čtyřech lidech, tak se vám nabízí privátní wellness, ve kterém najdete Finskou saunu, vířivku a bar.


Co dodat? Vydejte se do Železných hor, poznejte Sečskou přehradu, Veselý kopec a ostatní krásy Vysočiny a až budete znaveni turistikou, sportem nebo čímkoli jiným, tak zamiřte do Jezerky a jejího wellnessu. Věřte, že my jsme to udělali přesně tak a místní sauny, páry, vodní proudy, flétny i harfy z nás udělaly zase „provozuschopné“ lidi :-).Darujte svým nejbližším zážitek z VysočinyDarujte svým nejbližším zážitek z Vysočiny Výhodně pro dva :-)Výhodně pro dva :-) Hotel JEZERKA s.r.o.
538 07 Seč – Ústupky 278

GPS: 49.8215681N, 15.6599350E

Darujte svým nejbližším zážitek z Vysočiny u Sečské přehrady.

Dvoudenní pobyt pro dva včetně wellness jen za 1946 Kč. Dárkové poukazy za 500, 1000 a 2000 Kč


Zobrazit místo Kongres Hotel Jezerka na větší mapě

Wellness hotelu Jezerka na Seči:

Wellness Hotelu Jezerka navštívil a o své zážitky se s vámi podělil: Ivo Žurek
Máte zájem tímto způsobem ukázat také váš wellness nebo saunu? Napište nám prosím sem: naturista@naturista.cz
5