NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

... A CO DÁL?

Vložil JirkaB, 23. Leden 2019 - 21:11

Vážení naturisté a přátelé. Další rok je za námi a mnozí hodnotí, jaký ten uplynulý rok byl? Jaký byl pro náš spolek?

Naše federace má stále méně členů a vlastně jen prodává INF známky a snaží se zajistit koupání v bazénech a lokalitách, které nemají problém s nahotou. Ale to nestačí. Co dál? Co udělat, abychom měli 2000 členů, jako třeba v letech 1991 až 1995? Jedním z nápadů je mít vlastní kemp s ubytováním, bazénem nebo rybníkem, volejbalovým hřištěm atd. Ano, bude to stát hodně peněz, ale to je jiná kapitola. Nejdříve musíme zjistit, jestli je vůbec zájem mezi námi, členy i nečleny, aby naše federace existovala a takové aktivity podporovala. Možná, že někdo z Vás má lepší nápad, než je kemp. Podělte se s námi o vaše názory a nápady, a i když se třeba zdají být jakkoli nerealizovatelné a bláznivé, nespatří nikdy světlo světa, když si je necháme jen pro sebe. Rádi bychom slyšeli Vaše názory, co si myslíte o kempu, a nebo o čemkoli jiném, co vás napadne. Pojďme otevřít diskuzi o našich zájmech a přáních. Třeba se nám některé z nich za čas splní. Kdo ví?

Pro diskuzi a vaše názory použijte prosím nejlépe naše oficiální stránky Českomoravská federace naturistů

S pozdravem

Jiří Volák Předseda Českomoravské federace naturistů

5
 
-

2000 členů

Vložil peťanpraha, 23. Leden 2019 - 21:31

Co udělat pro to, aby bylo v Česku 2000 registrovaných naháčů? A aby se naturizmus těšil větší podpoře? Změnit systém. Systém, v němž se více a více omezuje svoboda lidí, musí nutně produkovat upjatější lidi. Jenže tento systém je generován právě jimi. Tedy je zapotřebí změnit myšlení lidí. Jak? Informovaností, otevřeností, vstřícností a vlastním příkladem. Já na nudu zvu podřízené i nadřízené, například. Sice se mi nikoho zatím uhnat nepodařilo, ale aspoň jsem se dověděl, že kolegyně i šéfová jsou naturistky.

 
-

Stačí vytrvat...

Vložil eSHá, 24. Leden 2019 - 3:31

Nejprve pochvala pro Peťana z Prahy. Ten mi vždycky mluví z duše !!! Současný systém se nás snaží zpracovávat přiblblými nápady všelijakých „intelektuálů“. Myslím, že stačí vytrvat na našich pozicích a používat selský rozum. Pravda a přírodní zákonitosti jsou na naší straně. Rozhodně bych zůstal členem INF, musí se o nás ve světě vědět. Jak tak sleduji naturistické dění v cizině, tak jsem se někde dočetl, že třeba v Británii za rok stoupl počet registrovaných naturistů asi o 1 000 lidí. Takže to nejde do „kopru“ všude, ale při dobré organizaci jsou vidět i nějaké výsledky. Je škoda, že se hned na počátku roku vzdala letošní naturistická rekreace v Lipnici. Na obsazení turnusu je ještě 5 měsíců ! To mohlo být místo, které by bylo základem našich každoročních aktivit. Což takhle použít nějakou reklamu atd… Cena 5 000 Kč na týden je za hubičku. Kde jinde to najdete ?

 
-

FKK-kemp - myšlenka krásná, realizace těžká až nereálná.

Vložil natur, 26. Leden 2019 - 15:06
Obrázek uživatele natur

V době největší slávy, v 1.polovině devadesátých let, v době kdy UNA měla více jak 2000 členů (něco přes 4000) jsem se o něco podobného pokoušel. Dokonce jsem měl k dispozici pozemek (u Křivoklátu, na břehu Berounky), možná i solventního sponzora, neměl jsem k dispozici internet, jen ten pevný telefon a dopisní obálky. Neprošlo to hned zkraje – chráněná krajinná oblast. Po nějaké době se objevil další sponzor a snažili jsme se zajistit objekt poblíž jezera Lhota. Dotyčný pán (Američan, dříve žijící v Japonsku) nakonec koupil malý objekt někde u Domažlic – no, nemělo to dlouhé trvání. Zima, sychravo, deštivo, koupání v tůni na potoce, .....

Tak a nyní k vlastnímu záměru:

  • výhody, plusy – vlastní objekt, možnost bezproblémové rekreace a konání různých akcí – víc toho bohužel nevidím
  • nevýhody a mínusy – zejména technické, provozní, ekonomické – viz dále.
  • technické problémy – nutno vyhovět všem možným předpisům, příkazům, podmínkám – musí být v areálu voda, kanalizace, rozvod elektřiny, osvětlení, komunikace, oplocení a nakonec i případné ubytovací kapacity = projekty, schvalovačky, desítky vyjádření, někdo to také musí postavit (dnes už akce „Z“ nefrčí)
  • provozní problémy – musí být funkční sanitární náležitosti, kuchyňka, personál, bezpečnostní, požární, hygienická, … opatření, chtělo by to bazén, whirpool, saunu, a k tomu ještě údržba, opravy, ......
  • ekonomické – a to vše stojí miliony a ty se musí vrátit – a to je v Česku hodně velký problém. Počasí – nejisté, počet naturistů – nic moc, obsazenost nejistá, délka sezóny – max. 4 měsíce, ceny – když budou české, tak se areál nikdy nezaplatí, když budou evropské, tak tam Češi nepojedou (jen se zkuste podívat na ceny v „holandských“ kempech na Šumavě a u Benešova, tedy pokud tento ještě vůbec existuje a hned poznáte, proč tam našinci nejezdí. Já tam kdysi přijel a chtěl přespat – nabídka „holokomůrka“ za cenu ubytování v hotelu na Zadově s polopenzí a bazénem). Buď to bude na komerční bázi, bude majitel, EET, … nebo to bude nějaká „hurá“ akce několika nadšenců (jsou ještě vůbec?) – ale kdo si to vezme na triko? Kdyby to bylo tak jednoduché, pak by dnes na Opaťáku už dávno něco podobného zřejmě existovalo.

Nechci být úplný pesimista, pokud někdo vlastní zbytečných min. 10–20 milionů, s návratností tak 30–50 let – hurá do toho. Jen ještě k obsazenosti – když jsem tehdy dávno řešil tutéž otázku, tak jsem samozřejmě komunikoval se svými německými partnery, a to na téma „co udělat, aby to šlo u vás prodávat“. Takže – velmi solidní ubytování, vynikající stravování, pořádný bazén, nejlépe krytý nebo s posuvnou střechou a v dojezdové vzdálenosti od Prahy (to pro případné víkendové i rekreační pobyty) nebo v horách pro turistické pobyty (zejména pro Holanďany, u nich je nejvyšším kopcem dálniční nadjezd – to trochu přeháním, ale jen trochu).

A „jak by to asi dopadlo v reálu“ – za příklad možno vzít konání akce „Lipnice 2019“ – zrušeno pro malý zájem. A to byl pouze 1 týden o prázdninách, pro cca 50 osob. A zavedená a celkem chválená akce. Co potom s kapacitou přes celé léto? ing. Hájek st.

 
-

Problém

Vložil peťanpraha, 25. Leden 2019 - 20:24

.

 
-

Tlustá čára

Vložil eSHá, 25. Leden 2019 - 1:41

Přátelé, život jde dál a za naší minulostí i s případnými chybičkami je potřeba udělat tlustou čáru. Tento zdraví prospěšný, naturistický styl života za to stojí. Pokusme se pro něj něco udělat, nejen v naší zemi. Jak říká známé přísloví „Každej chvilku tahá pilku“, nyní je to na nás.

Bylo by potřeba změnit legislativu v mnoha oblastech. Uvedu jeden případ, moje oblíbené téma, focení. Dříve vycházely tiskoviny s nahatými fotkami dospělých i dětí docela běžně a skoro každý naturistický klub měl svůj časopis. Totéž poté následovalo na Internetu. Situace se ale vyvíjí tím směrem, že když si vyfotíte třeba koupání vnoučat a fotku si přepošle babička s dědečkem, tak je to šíření pornografie, pedofilie a já nevím co všechno…Který blb tyhle novoty vymýšlí ? Proč jsme to dopustili ?

Z toho plyne poučení, že se někdo v téhle oblasti může takzvaně spálit a navíc platí, že „Sejde z očí, sejde z mysli“ Nejen proto je současný úbytek členů. Není vidět žádný příklad. Poslední platné pořekadlo zní „Příklady táhnou“

 
-

Souhlas... ale ne zcela

Vložil peťanpraha, 25. Leden 2019 - 20:25

.

 
-

Prosba diskutujícím

Vložil admin, 25. Leden 2019 - 12:30

Prosím diskutující, aby svoje osobní záležitosti řešili mimo tento web. Vyřizování účtů zde je i v rozporu s Podmínkami používání http://naturista.cz/drupal/pravidla Kdo se těmito pravidly nebude řídit, tomu budeme nuceni zablokovat účet.

 
-

Problém?

Vložil JirkaB, 25. Leden 2019 - 15:24

Nebudu se pouštět do žádných diskuzí mimo téma, ale popřemýšlej nad tím, jestli by nebylo vhodné tvé příspěvky, které se přímo netýkají úvodního článku, smazat.

 
-

Reakce

Vložil peťanpraha, 25. Leden 2019 - 20:30

Komentáře jsem smazal, abych nedráždil, nemyslel jsem to jako vyřizování si nějakých účtů, spíš jen informování čtenářů. Je pravda, že to bylo trošku OT. Na stranu druhou bych ze strany vedení redakce čekal méně zbabělý přístup ;) Já si do držky nedal. Já jsem před moderatorem naopak varoval. Klidné dny :)

 
-

OK

Vložil georgejirka, 26. Leden 2019 - 9:11
Obrázek uživatele georgejirka

…tečku ne, pouze TLUSTOU ČÁRU… a jedeme dál…

 
-

FKK-kemp

Vložil kasius, 9. Únor 2019 - 9:21

Erudovaně a realisticky vystiženo. Doba a časy se mnění. To co bylo před čtvrt stoletím se již těžko navrátí do původní podoby.

 
-

FKK-kemp

Vložil kasius, 9. Únor 2019 - 9:25

Erudovaně a realisticky vystiženo. Doba a časy se mnění. To co bylo před čtvrt stoletím se již těžko navrátí do původní podoby. Tomáš

 
-

FKK kemp na Slovensku

Vložil M.Dr., 9. Únor 2019 - 13:23

Na Slovensku je FKK kemp:

https://dobraluka.eu/sk/

 
-

Camping Svoboda Horní Brusnice

Vložil M.Dr., 9. Únor 2019 - 13:33

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?…