NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Co je podle vás příčinou poklesu návštěvnosti na nudaplážích?

Vložil volynak, 20. Říjen 2019 - 17:05
Více lidí má doma vlastní bazén
4% (3 hlasy)
Více lidí jezdí k moři
9% (7 hlasů)
Stále se zvyšující ceny vstupného a služeb
1% (1 hlas)
Lidé se začali stydět
13% (10 hlasů)
Generační problém
24% (19 hlasů)
Celkový odklon od nudismu a naturismu
49% (38 hlasů)
Celkem hlasů: 78
0
 
-

Pokles návštěvnosti na

Vložil georgejirka, 24. Říjen 2019 - 22:00
Obrázek uživatele georgejirka

Pokles návštěvnosti na nudaplážích je generační problém. Lidé od 27 let věku a méně, né , že by se styděli, ale nechtějí platit za stále se zvyšující vstupné a služby, které za nic nestojí. ( a za to být ještě nahý ? ). Tak to raděj jedou k moři, kde je vice adrenalinu, a ve zbytku roku to jistí domácí nebo kamarádův bazén na zahradě, kde si svobodně nahoty užijí až až. A v chladných zimních zimních dnech to jistí sauna, či veřejné wellness. Protože nikdo (např. aqváče) nic (natur den, odpoledne nebo večer ) nepořádají a pokud ano, tak s malou propagací a obyč nabídkou . To proto, aby něčí nápad byl v zárodku potlačen a pro neúčast zrušen. A tím nám vzniká úplný odklon od nudismu a naturismu.

 
-

Sejde z očí, sejde z mysli

Vložil eSHá, 24. Říjen 2019 - 22:42

Reaguji na současnou zajímavou anketu. Myslím, že se na nynějším stavu projevují všechny zmíněné varianty. Odpověď je tedy těžká. Navíc bych přidal ještě jeden aspekt. V novinách, časopisech i na internetu je cenzura nahatých lidí. Genitálie se rozmazávají. Nově už někde neuvidíte ani prdel. To je další směšné tabu. A jak říká známé přísloví : Sejde z očí, sejde z mysli. Když nemá (nejen) mládež před očima žádný takový vzor, ani je nenapadne se někde svlékat. Můžeme si za to sami.

 
-

Pokles návštěvnosti

Vložil pat66, 26. Říjen 2019 - 8:27

Taky jsem měl problém, co vybrat. Určitě těch faktorů je víc. Za pokles můžou bazény, lepší ekonomická situace (lidé více jezdí do ciziny), určitě i generační problém – mladí mají jiný zájmy než trávit čas u vody, ty starší musí díky jedoucí ekonomice trávit více času v zaměstnání, dále je to určitě zhoršující se kvalita vody a taky uvadající propagace nudismu. Chybí vůdčí charismatická osobnost jako byl například I.Ž. Za dob jeho aktivity na netu i v reálu byly nudapláže natřískaný hlava na hlavě.

 
-

Obava z publicity

Vložil ulmus, 29. Říjen 2019 - 7:48
Obrázek uživatele ulmus

Myslím, že tu je ještě jeden faktor, kvůli kterému se dnes lidé trochu obávají chodit na nudapláže, a to soudobé elektronické vymoženosti v podobě kamer a digitálních foťáků v mobilech a rychlého šíření na internetu. Toho se před 20 – 30 lety nikdo obávat nemusel. Když se na pláži objevil někdo s foťákem, byl nápadný. I když vás někde vyfotil, tak bylo málo pravděpodobné, že by takové fotky vidělo mnoho lidí nebo dokonce vašich známých. Dnes si v podstatě kdokoli může pořídit záznam, aniž by si toho někdo všiml. No a rozšíření diskreditujících fotografií prostřednictvím sociálních sítí je otázkou vteřin. Možná namítnete, že nudista by si z toho neměl nic dělat. To ano, ale současně s nárůstem prudérnosti ve společnosti padají i zábrany při skandalizaci konkurentů, protivníků. To se týká nejen lidí, kteří působí nebo by v budoucnu chtěli působit třeba v politice, ale třeba i učitelů, kteří by snadno mohli být zesměšňováni před svými žáky a možná by přišli i o místo. Takových povolání, kde se klade důraz na důstojnou reprezentaci příslušné instituce, je celá řada. Já se prostě domnívám, že ti, kteří nejsou úplně sklaní nudisté, a občas by třeba rádi na nudapláž zašli, se prostě bojí, že až se budou v něčem veřejně angažovat, mohly by vyplavat napovrch jejich nahé fotografie a před pokryteckou většinou textiláků diskreditovat jejich osobu nebo cíle, pro které se angažují. A lidí, kteří se chtějí veřejně angažovat nebo dělat kariéru, je čím dál víc.

 
-

_

Vložil ulmus, 29. Říjen 2019 - 7:51
Obrázek uživatele ulmus

_

 
-

Re:Obava...

Vložil pat66, 29. Říjen 2019 - 10:21

Další nešvar poslední doby :-( Natáčení naháčů z loďky na mobil jsem zažil na jezeře v Poděbradech i na Kamenčáku v Chomutově. Na Lhotě jsem viděl si to natáčet lidi, co jen nudou procházeli :-(

 
-

Ad obava z publicity

Vložil Jarda2, 29. Říjen 2019 - 12:58

To je poměrně dobrá poznámka a skutečně to jistý vliv na návštěvnost může mít. Osobně bych to ale nepřeceňoval. Nevzpomínám si, že by v nedávné historii byl ve světě někdo perzekuován kvůli tomu, že byl na nudapláži. Všimněte si, jak po akci MeToo padaly hlavy i u velkých a bohatých celebrit, ale neznám případ, že by třeba nějaký politik byl skandalizovaný tím, že navštívil nudapláž nebo se někde opaloval nahatý. Leda snad ta známá šmírácká fotka Topolánka ve vile Berlusconiho, ale ta ho tehdy spíš popularizovala než že by mu nějak uškodila. Návštěva nudapláže je prostě naprosto normální věc a to dokonce i ve velice prudérních USA – třeba na Floridě je hned několik velkých veřejnosti přístupných nudapláží, kde je při pěkném počasí opravdu hlava na hlavě.

Stejně tak ty mobily – pokud tím někoho nefotíte z úplné blízkosti tak v reálných podmínkách nudapláže – ostré sluneční světlo, horkem se chvějící vzduch, občas zvířený jemný písek atd. – na výsledné fotce nebo videu není skoro nic konkrétního vidět. Pokud někde na internetu narazíte na perfektní ostré fotky z nudapláží – tzv. Voyeur – tak z 90 % jsou to fotky focené profesionálními fotografy a na fotkách zobrazené placené komparsistky.

 
-

ad anketa a focení

Vložil peťanpraha, 29. Říjen 2019 - 13:37

V té anketě by měla být možnost vybrat více možností naráz, protože například pokles zájmu souvisí jak s generační obměnou, tak s tím, že se lidi začali stydět.

Co se focení týče, nikdy jsem se s tím nesetkal, ale souhlasím s Jardou. Přítomnost někoho na nuda není skandalizující. Že tam chodím, ví snad každý v mém okolí, taky tam pořád někoho zvu. Lidi to berou jako určitý výstřelek, nebo se mnou i souhlasí, ale málokdo se odvažuje do toho jít. Razím heslo: Nejsem takové prase, abych se koupal v textilu.

 
-

Zveřejnění nahatých fotek

Vložil eSHá, 29. Říjen 2019 - 15:15

Ještě se k tomuto tématu jednou připojuji. Kdo chce být nudistou, měl by si to před vstupem na pláž nejdříve srovnat v hlavě. Musí znát výhody i nevýhody tohoto životního stylu. Pokud si to vyhodnotí kladně, nemůže jej poté už rozhodit ani nějaká jeho fotka či video. Co je mi potom do pokrytecké společnosti kolem mne ? Tyto falešné hodnoty pro mne mají být vzorem ? Tohle jsem já a tak mne berte, nebo neberte. Posílám odkaz na jednu hrdou nudistku a její stránky. Takto by to podle mne mělo vypadat. https://twitter.com/…9537/photo/1 Dále nabízím srovnání sociálních sítí, jak to kde s tím nudismem vypadá. Je to docela vtipný a také asi pravdivý obrázek. https://twitter.com/…8694/photo/1 Nakonec ještě jeden odkaz, abyste viděli, že nejen moralizuji a odkazuji na jiné, ale i sám konám. https://twitter.com/…4576/photo/2

 
-

Děti a nahota

Vložil M.Dr., 29. Říjen 2019 - 18:12

Když někdy vidím na nudapláži rodinku s dětmi, tak si říkám – jak to berou spolužáci ve škole? Tam určitě musí dojít ke střetu výchovy v naturistické a nenaturistické rodině. Jak naturistické děti „přežijí“ narážky nebo i posměšky od jiných dětí?

Naše rodina nebyla naturistická, já jsem nahaté koupání objevil až jako student. Moje manželka se mnou tento styl sdílí, ale když jsme měli děti školou povinné, tak jsme se jaksi chodili koupat na místa, kde jsme museli v plavkách. Takže jsme z našich dětí bohužel naturisty nevychovali a teď už je pozdě, jsou dospělí a mají svůj styl života.

 
-

k dětem

Vložil peťanpraha, 30. Říjen 2019 - 8:15

Nemám s tím velké zkušenosti, taky jsem z textilní rodiny. Ale co jsem se bavil s rodiči naturisticky orientovaných dětí, tak ty děti ve škole ohledně naturismu problém nemají. Párkrát byly problémy se šikanou, ale z docela jiného důvodu než naturismus. Čili v tom bych problém neviděl. Paradoxně rozšířenost nahoty všude v médiích je nejen důvodem, proč naturismus tak neláká (není v tom to zakázané ovoce), ale zároveň jsou na to lidi zvyklí. Takže jim nepřijde divné, že je někdo nahatý.

Zažil jsem případy na Sázavě, na Vltavě a jinde, kdy se na břehu řeky, kde se koupali textiláci, a mimo jiné i děti, svlíkli dospělí lidi. A nikdo proti tomu neprotestoval a všem to přišlo normální. Mimochodem jako teenager jsem to dělal taky :).

 
-

k dětem

Vložil tloustik83, 7. Listopad 2019 - 16:08

no já byl v sauně když byli podzimní prázdniny v Brně v Letmu a bylo překvapivě dost dětí s rodiči a vypdalo to žem mají dost kladný vztah k nahotě, tak snad to tak zlé nebude…

 
-

děti naturisti

Vložil peťanpraha, 12. Listopad 2019 - 23:24

Možná taky záleží na věku, nahota je pro malá děcka něco samozřejmého, pro ty starší už tolik ne. Docela by mě zajímalo, čím to je, že se člověk s příchodem puberty začne stydět, a jak to, že někteří ne. Čím jsou tak odlišní? Nebo je to vážně jen o přístupu rodičů?

Každopádně pokud si někdo „stěžuje“, že je na nuda menší počet mladých, pak si myslím, že nejlepší způsob, jak to napravit, je u předpubertálních dětí, které se dají ovlivnit, přesvědčit. U těch starších je to obtížnější a řekl bych, čím starší člověk (do určitého věku), tím je to obtížnější.

Mimochodem mám za to, že je zájmem i samotných rodičů, aby jejich dítko bylo naturistou, protože je pak skoro jisté, že bude mít lehčí pubertu.

 
-

je to zložitejšie

Vložil sunico, 12. Listopad 2019 - 13:59
Obrázek uživatele sunico

Od ranných čias sme vychovávali deti v duchu naturizmu, doma, ak bolo príjemne počasie a teplota, sme chodili nahí, dovolenky sme trávili výhradne v naturististických rezortoch, ja sama som vychovaná manželom možno by niekto povedal až k exhibicionizmu, pretože kdekoľvek pri vode chodím hore bez a ak je to čo len trošku možné, tak chodím aj pri mori buď všade úplne hore bez, alebo aspoň v sieťovom oblečení či transparentnom. Ale deti prišli do puberty a začali sa postupom času za nás hanbiť. kvôli svojim priateľom a priateľkám. A teraz si už nemôžeme pustiť ani len video so starými zábermi spoločne… Nenútili sme ich k ničomu, proste to tak nastalo. Už sú dospelé, aj by s nami išli na dovolenku, ale už len myšlienka na topless stačí, aby „zabudli“.
Ani doma sa už roky „nepredvádzame“ bez oblečenia, ale ani len výlet na nudapláž vzdialenú sto km neprichádza do úvahy. Takže tak.

 
-

:(

Vložil peťanpraha, 12. Listopad 2019 - 19:13

To je hodně smutné čtení. Inu, tomuhle asi nelze zabránit.

 
-

škoda

Vložil Benikx, 4. Prosinec 2019 - 3:09

škoda

 
-

Naturismus ano ,celej život,

Vložil dežo, 1. Leden 2020 - 22:33

Naturismus ano ,celej život, ale proč bych měl bejt někde organizovanej ? Zbytečný. A tento názor má mnoho lidí ,s kterejma se potkáváme. Je to obsaženo i ve zkratce FKK (kultura svobodnýho těla).

 
-

Organizovaný nudismus

Vložil eSHá, 2. Leden 2020 - 0:07

Myslím si, že bychom naopak potřebovali mít silnou a početnou vlastní organizaci. Nejde o nějaké estrády na plaveckých stadionech, ale o právní zastoupení v našem způsobu života, vyznačení nudapláží, organizování společných setkání atd. Nejen toto by mohlo být v popisu práce klubu. Sám člověk mnoho nezmůže. Tu volnost mu nyní prosadí jenom nějaká zastřešující organizace, neboť zdravý selský rozum dnes ve společnosti postrádám. Připomínám legendu o Svatoplukovi. http://www.vasedeti.cz/…vatoplukovy/

 
-

Re

Vložil dežo, 2. Leden 2020 - 21:41

Ahoj. Proč,a na co potřebuješ organizaci ? Aby ses právně moh vykoupat ,jak te Pánbůh stvořil ? To můžeš prakticky všude. Vše vostatní zvládneš domluvit na netu a soc. sítích. Anebo potřebuješ organizaci, ve který ,dřív nebo pozdějc, to někdo zneužije ve svůj materiální prospěch ? Asi ne. A hlavně to už tady bylo. Konkrétně na těchto stránkách. Tak sdílejme si cestopisy, zážitky z dovolených,všecko krásný… ..a bude všem,kteří o to budou stát ,krásně na světě.

Radek

 
-

Ještě k organizovanému nudismu

Vložil eSHá, 3. Leden 2020 - 1:18

Ahoj všichni. Nevím, jak sledujete dění ve světě, ale dal bych jeden příklad, proč je organizovanost dobrá věc. Pokud se nepletu, tak ve Španělsku byl nedávno problém ve městečku Vera. Někdo tam jezdí každoročně, protože Vera Playa je pojem a je to tam fajn ! Když tam na radnici nastoupila nová garnitura, jeden z prvních nápadů, který chtěli prosadit, bylo zrušení tamní nudistické lokality. Španělské naturistické organizaci se to podařilo odvrátit a nahotí se tam dál. Co bys tam udělal sám ? Byl bys nahatý na protest jen do té doby, než by si pro tebe přišli.

 
-

Za sebe prohlašuji: království za organizaci

Vložil Jarda2, 3. Leden 2020 - 3:42

nebo alespoň organizátora, který by opět domluvil veleúspěšné naturistické večery v Aquapalace Čestlice.
Cosi mi říká, že něco podobného se na Facebooku samo opravdu nedohodne.

 
-

Sám na netu nic nezmůžu

Vložil paul.s, 3. Leden 2020 - 8:20

Naprostý souhlas. Net a sociální sítě samy nic nevyřeší, ani naturistické aktivity. A když budu mluvit, jak mi zobák narostl, není to zárukou, že se domluvíme. Prostě organizace a dodržování nějakých základních pravidel je nutné. Když člověk jedná s firmami a na úřadech (tam hlavně), protistrana se vždy zajímá, za koho mluvím, co za mnou je. A zkušenosti mám takové, že fyzická osoba, která mluví sama za sebe, to má o poznání horší.

 
-

Nebuďte naivní!

Vložil PetrS, 3. Leden 2020 - 8:33

I kdyby se zde našel nadšený organizátor jako byl Žurek, který nakonec paradoxně přispěl k ukončení těchto akcí, resp. toto ukončení minimálně akceleroval, nedomluví nic. Doba tomu prostě nepřeje. Naturismus nikdy nebyl masová záležitost, vždy se nacházel na okraji zájmu společnosti, potýkal se s malým počtem členů a dnes navíc ještě více než kdykoliv předtím. Není to jen problém ČR, vemte si kolik nuda pláží každým rokem zaniká třeba v Chorvatsku apod. Předpověď na další roky (troufám si říci dokonce až dekády) rozhodně nevěští nic dobrého. Když se kdysi začínalo s natur. akcemi v Babylonu, byl to široko daleko jediný podnik svého druhu, celkem krátce otevřený a tehdejší majitel – sám naturista – tomu byl velice nakloněn. Podobná situace nastala o pár let později i po dostavbě Aquapalace. Byla to svým způsobem pionýrská doba, kdy se prostě zkoušelo všechno možné. Ale od té doby uběhlo už opravdu hodně vody – vstoupili jsme do EU a přijali její legislativu, masově se rozšířil internet, mobily s foťákem, lidi ještě více zlenivěli, atd. atd. Myslet si, že v této situaci Aquapalace znovu rozjede naturistické večery, které relativně nedávno řařízl, je opravdu hodně, ale hodně naivní! Jednak neuvedl ani pravý důvod tohoto ukončení a potom, vždy je těžší něco rozjed, než to udržet v chodu.

Na druhou stranu buďte rádi za to, co zde dne je. Kromě dvou již výše jmenovaných podniků Aqualand, Saunie, spousta dalších wellness světů… kousek od našich hranic Therme Laa, lázně Gmund, Tropical Islands… o tom všem jsme si před cca 15 lety mohli nechat jen zdát.

 
-

ráj

Vložil peťanpraha, 4. Leden 2020 - 0:00

Já si vystačím s rájem v podobě Městských lázní v Čáslavi :). Prakticky celotýdenně bezplavkový režim, aspoň zčásti. Skvělá věc a fajnové prostředí za směšnou cenu.

 
-

Není to tak zle

Vložil VeronikaS, 4. Leden 2020 - 0:30

Myslím, že to ještě není tak zlé, jak se může zdát. Stěžejní nudistické lokality u nás zůstávají v dobré kvalitě. V Chorvatsku je úbytek značný, ale to je dané tím, že poptávka po dovolené v Chorvatsku stoupá, je to bezpečná destinace a tak se to schová za horší kvalitu ubytování, které se v případě plavkového provozu vzdy naplní. Například taková špičková Valalta nemá o zákazníky nouzi a zamluviti si tam apartmán i při vysoké ceně, je možné pouze tak rok dopředu, pak už máte často smůlu. Ve Španělsku je to také dobré. V těm Čestlicím a Babylonu, to byl celkem velký fenomén, takové akce už za našeho života asi fakt nezažijeme. I dneska si můžete zaplavat bez plavek v Cestlicich celý den v saunovém světě v bazénu a užít si tam dostatečného pocitu volnosti bez plavek i jinde(vířivky, sauny) Bohužel cena tam je pro průměrneho čecha neskutečně vysoká. Myslím, že s příchodem nových saunových a wellness center , které jsou bezplavkové, se možnosti spíše hodně rozšiřují. O všech těchno možnostech jsme si před 20 –30 lety mohli nechat jenom zdát.

 
-

maybe?

Vložil peťanpraha, 4. Leden 2020 - 22:34

Do věcí tolik nevidím, tak nevím, jak je to ve zmiňovaných lokalitách, Veroniko. Záhy nato skončil Babylon, Čestlice se držely ještě nějaký čas.

 
-

Důvodem ukončení N-akcí v Liberci

Vložil Jarda2, 4. Leden 2020 - 4:57

bylo samozřejmě to, že původní majitel a velký fanda naturismu Miloš Vajner vedení Babylonu předal svým čtyřem synům, kteří naopak naturismus těžce nesnášeli a akce proto ukončili.
Stejně tak N-akce v Aquapalace Čestlice držel tehdejší ředitel a velký fanda naturismu Ing. Radek Steinhaizl a po jeho odchodu z Čestlic nové vedení akce okamžitě ukončilo. Důvodem bylo mj. to, že N-akce jsou ve výrazném nesouladu s provozem vedlejšího hotelu, který v bookingu hojně nabízí pokoje v kombinaci s návštěvou Vodního světa.

 
-

Organizovanost

Vložil volynak, 4. Leden 2020 - 4:47

Vida, jaká se tu najednou rozpoutala diskuse, i když se poněkud vzdálila od tématu ankety. Já se také kloním k názoru, že by jakási forma sdružení příznivců nudismu a naturismu být měla. Více lidí přece jenom více zmůže, jak bylo zmíněno v příspěvku výše. Ať už by se jednalo o jednání s provozovateli bazénů, koupališť a podobně, o vyměňování si informací, novinek nebo i o pořádání akcí, srazů a podobně. Vím, že takové skupiny sice fungují na sociálních sítích, ale proč by nemohla být ještě další? Dobrého není nikdy dost.

 
-

dík

Vložil peťanpraha, 4. Leden 2020 - 22:33

Jarda2: Dík za vysvětlení, o důvodech ukončení provozu v Čestlicích jsem věděl, o Babylonu ne.

volynak: Akce „na vlastní pěst“ bez organizace je odsouzena k zániku. Bumážka dělá svoje. Na druhou stranu si mnozí naturisti myslí, že organizovanost jde proti duchu naturismu. (Já si to nemyslím.) A taky otázkou je, jestli čeští naturisti o to vůbec mají zájem :/

 
-

Nutno připomenout, že za

Vložil Horác, 4. Leden 2020 - 18:57

Nutno připomenout, že za mnohým ukončením naturistických akcí stojí zčásti také naturisté sami. Teda ty takzvaní „naturisté“, kteří si naturistické akce pletou (bohužel někdy záměrně) se swingers kluby. (Dělo se běžně v Aquapalace a také ve Slaném…) Podobný nešvar jsem bohužel registroval v poslední době i v Čáslavi. Tohle žádný z pořadatelů nechce a jak přijde na to, že se tam něco podobného děje, nedivím se, že akci raději ukončí.

 
-

kuk

Vložil dežo, 4. Leden 2020 - 22:05

…ale to mám radost,že se mi vás tu podařilo trošku probudit. o)))

To jsem moc rád. (nicméně platí i nadále,že se zorganizovat nenecham) Ale což takhle když nastolím téma : nové či aktualizované destinace či lokality v teploučku u moře ? Radek

 
-

téma není probrané

Vložil eSHá, 4. Leden 2020 - 23:11

Reaguji na Deža/Radka Myslím, že současné téma ORGANIZOVANOST jsme ještě nevyčerpali. Pokud chceš zakládat novou anketu, tak by tam měly být doplňkové otázky tipu chcete zastřešující organizaci ano nebo ne ? Mají být v této organizaci placené funkce ? Uspokojuje vás činnost Českomoravské Federace Naturistů ? Měli byste zájem se angažovat ?

Myslím, že všechno je to o lidech. Když se chce, všechno nějak jde zařídit.

Když se před rokem ve Velké Británii dělaly statistiky, tak některý z jejich naturistických klubů hlásil příchod skoro jednoho tisíce nových lidí. Čím to asi bude ? Přitom většina jejich aktivit se odehrává ve vnitrozemí.

 
-

Čáslav

Vložil peťanpraha, 5. Leden 2020 - 13:34

Vyměnil jsem si s Horácem pár zpráv a naštěstí v Čáslavi k žádným incidentům nedochází, toto byla výjimka a jde o lidi, které znám, příště si dám na ně také pozor a domluvím jim.

 
-

nick

Vložil dežo, 5. Leden 2020 - 20:59

Hojky. I já tu měl zablokovanej účet. A ted jsem pod jiným nickem. Stačilo málo tady. Jen vyjádřit pochybnosti a nesouhlas. A bylo to. A i to je důvod,proč se neschovávat pod žádnou organizaci. V duchu zkratky FKK. Bo dřív nebo pozdějc dojde ke zneužití. Radek

 
-

Přestřelka 2 pánů smazána

Vložil admin, 6. Leden 2020 - 0:24

Oba pánové si svoje záležitosti jistě vyříkají mezi 4 očima a nebudou jimi (dlouhé roky) zatěžovat veřejnou diskuzi. Děkuji

 
-

Českomoravská Federace Naturistů existuje!

Vložil JirkaB, 7. Leden 2020 - 15:03

Jen připomínám, že tu máme ČFN, která existuje na legislativním základu a její stránky jsou www.fcn.cz Počet aktivních členů je kolem 150, ale možná by chtělo zapojit se do práce. Pár lidí opravdu dělá něco záslužného, ale to zjevně nestačí. Jste snad někdo z vás zde diskutujících registrovaným členem? To je totiž to nejmenší, jak přispět k nějakému rozvoji naturismu u nás. Další level pro odvážné je zapojit se do činnosti a nabídnout to, co umíte a znáte. Třeba jen trochu pomoct s čímkoliv. Hledáme např. schopného správce našich stránek, někoho rozumného do výboru, kdo by dokázal občas něco zařídit nebo jen někoho, kdo by pomohl vymyslet nějaké smysluplné akce. Možná tomu nebudete věřit, ale i samotná účast na valné hromadě, která bude 30.5.2020 je pomoc.

Tyto stránky www.naturista.cz mají bohužel již to nejlepší za sebou a už prakticky není z technického hlediska možná jejich údržba, takže postupem času pozvolna zaniknou. Navíc se jedná o soukromé stránky.

Takže tímto vyzývám všechny slušné naturisty, kterým není lhostejný osud českého naturismu, aby se přihlásili na www.fcn.cz a dali o sobě vědět, a pokud mohou pomoci, aby pomoc nabídli. Zdraví vás Jirka Böhm – místopředseda ČFN