NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Do krytého bazénu zavítám

Vložil JirkaRybka, 23. Listopad 2009 - 1:00
vždy v plavkách
8% (12 hlasů)
častěji v plavkách
17% (26 hlasů)
častěji bez plavek
40% (61 hlasů)
vždy bez plavek
25% (39 hlasů)
vůbec tam nechodím
10% (15 hlasů)
Celkem hlasů: 153
5
 
-

Do krytého bazénu bych chtěl zavítat

Vložil M.Dr., 24. Listopad 2009 - 20:36

vždy bez plavek – to by byla moje odpověď, ale vzhledem k možnostem, které mám, tak je to častěji v plavkách

 
-

asi tak

Vložil ridchey (bez ověření), 25. Listopad 2009 - 19:02

to stejné:-)

 
-

Nezavítám - chodím!

Vložil Vladimír, 25. Listopad 2009 - 19:13
Obrázek uživatele Vladimír

Odpusťte jazykový koutek: Zavítat může vzácná návštěva, politik apod., platilo v této zemi vždycky a doufám, že se na tom nic nezměnilo. Do bazénu (sauny, školy, zaměstnání) se chodí, třebaže často jezdí tramvají, metrem, vlakem nebo autobusem. Možnosti jsou bohužel, řečeno s panem prezidentem, špatně, ale špatně nabídnuty. Neboť takřka všechny bazény vyžadují plavky a pokud snad někdo toto pravidlo poruší, je vyloučen, jedno zda okolím nebo personálem. Výjimka v Suchdole snad nepotřebuje anketu!

 
-

zavítáme

Vložil Pohodička (bez ověření), 25. Listopad 2009 - 19:34

„Zavítal“ je patrně básnická nadsázka a proč si ji nedopřát? Já tu anketu chápu tak, že když tam nemůžu jít bez plavek, tak tam nejdu nebo jdu. Já spíše nejdu.

 
-

Bazénová anketa

Vložil JirkaRybka, 25. Listopad 2009 - 20:49
Obrázek uživatele JirkaRybka

Já myslím, že „zavítat“ může kdokoliv kamkoliv, především tedy jedná-li se o jev jen příležitostný, nebo v jakémkoliv smyslu pozoruhodný. Ale ano, ta formulace vznikla narychlo a nemusí být optimální.

Jinak aknketa se zajímá prostě o strukturu bazénových návštěv mezi naturisty – myslím, že je zajímavé se dozvědět, kolik z našich čtenářů vůbec bazény navštěvuje, a do jaké míry je to pokryto n-možnostmi, resp. jak velká je ochota kombinovat s textilním provozem. Už teď výsledky něco napovídají.

 
-

Nic osobního...

Vložil Vladimír, 26. Listopad 2009 - 11:31
Obrázek uživatele Vladimír

Tak jinak: Potřebuje-li článek vysvětlení, jak je co myšleno, je někde chyba. To nemám ze své hlavy, to mi říkali moudří lidé, když mě upozorňovali na nejasnosti v prvních novinářských textech. No jistě: Budete chodit za každým čtenářem a vysvětlovat mu, jak jste otázku myslel? Jsem-li příznivec nahého koupání, neznamená to, že když po mně chtějí plavky, tak nebudu chodit do bazénu, když v zimě jiná možnost plavání není – a má záda si po několika desítkách bazénů spokojeně chrochtají. Má odpověď na anketu prostě v nabídce není: Umožní-li provozovatel bazénu koupání bez plavek, činím tak. Nelze-li, natáhnu si textilii. Protože plavání se z „ideologických důvod“ (nikdy plavky!) nezřeknu! Jako že na vesnické louce se sluním a do místní řeky chodím bez nich, ale do chalupy je, ač nerad, natahuji…

 
-

re: nic osobního...

Vložil PetrK, 26. Listopad 2009 - 12:36

Ale ta anketa se přeci nesnaží zkoumat naše přání…tedy jestli bychom chtěli chodit do bazénu bez plavek. Ale zkoumá jestli chodíme a jak často. Tedy se zamyslete jak často jste byli (třeba) za poslední rok v bazénu a kolikrát jste měli na sobě plavky – z toho logicky vyjde jednoduchá jasná odpověď. Nevidím v tom problém a připadá mi to křištťálově jasné :-)

Mne osobně překvapilo, že vlastně v bazénech už trávím víc času bez plavek než v plavkách…ale to bude bohužel spíše tím, že jsem poslední dobou zlenivěl a nechodím tak často plavat (i v plavkách), než že by přibylo tolik bezplavkového plavání :-)

Petr

 
-

Re: Nic osobního (ještě)

Vložil JirkaRybka, 26. Listopad 2009 - 18:08
Obrázek uživatele JirkaRybka

Přesně tak, anketa se prostě ptá na reálný stav (jak do bazénu zavítáme, ne jak bychom tam zavítat chtěli) – tedy poměr v plavkách/bez plavek (plus nulová varianta). Ve vašem případě tedy zřejmě některá z odpovědí 2–3. Jinak si ale nemyslím, že by tahle otázka potřebovala jakékoliv vysvětlení (a opravdu nic osobního, koneckonců každý někdy něco chápe jinak než jiní, ale já jsem jen reagoval na dotaz). U každé otázky se asi najde pár lidí kteří nepochopili, ale není možné všechna potenciální nedorozumění předvídat, a už vůbec není možné formulovat otázku a každou odpověď jako sáhodlouhý odstavec textu (jak by pak titulní stránka vypadala, že…). Kouzlo ankety je mimo jiné v extrémní stručnosti. Pokud snad byla formulována nepochopitelně pro větší část čtenářů, pak je špatná a její výsledky budou o ničem, přesto není správné text jakkoliv měnit v průběhu hlasování.

Mimochodem já chodím „vždy bez plavek“, což je důsledek mé účasti na chodu jednoho takového plavání. Klidně bych v případě potřeby sem tam textil vydýchal, ale nestalo se už asi 2 roky, takže o tom anketa není.

Já se spíše u anket bojím stavu, kdy respondent opravdu nemá svoji volbu, a hlasuje tedy náhodně (pokud vůbec). Proto se vždy snažím o nějakou škálu možností na jediné téma, a k tomu možnost „nevím“ nebo „nechodím vůbec“ apod. Kdysi jsem vyplňoval nějaký dost seriózní výzkum, kde se mě ptali, jak velká je moje potřeba toho a toho, a já popravdě zvolil možnost „nulová“. Povinně jsem však musel vyplnit i další otázku, do jaké míry je moje potřeba ve skutečnosti naplněna – a teď: Když to vůbec nepotřebuji, a tedy ani nedělám, je moje potřeba naplněna na 100% (nechci víc), nebo na 0% (nemám nic)? Matematicky řečeno jde o dělení nulou [Smutný] To byla anketa logicky chybná. Jinde jsem viděl v jedné anketě poskládané odpovědi na více různých otázek, přičemž nebyly nabídnuty všechny kombinace. Taky špatně, odpovídali jsme každý vlastně na něco jiného – má-li možnost „vždy v plavkách“ více hlasů než „do vzdálenosti 30km od bydliště“, neříká to vůbec nic.

To jsem ale odbočil, pardon…

 
-

Vždy bez plavek

Vložil jituzka (bez ověření), 30. Listopad 2009 - 14:37

Pokud se podívám na svou bilanci za poslední rok, vychází mi, že mám 100% účast bez plavek. Ono se to taky dobře počítá, když je počet návštěv 1 :-)

 
-

Pohodička: no fakt

Vložil Pohodička (bez ověření), 30. Listopad 2009 - 20:19

Uvědomuji si, že v plavkách se mi nikam nechce a bez plavek plánuji pravidelné návštěvy.