NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem

Vložil Anonymní, 5. Srpen 2014 - 17:40
Pravidelně navštěvuji a moc se mi tam líbí
44% (19 hlasů)
Občas navštěvuji, průměrná pláž
0% (0 hlasů)
Občas navštěvuji, znám lepší místa
9% (4 hlasy)
Vím o ní, ale neláká mě to tam
26% (11 hlasů)
Lhota není nic pro mě
21% (9 hlasů)
Celkem hlasů: 43
0
 
-

Lhota není nic pro mě,

Vložil M.Dr., 6. Srpen 2014 - 7:12

protože to mám daleko.

 
-

re: Lhota není nic pro mě

Vložil jano-mt, 6. Srpen 2014 - 7:47
Obrázek uživatele jano-mt

Aj pre mňa je to ďaleko :-(

 
-

Stačí se podívat na SPZ - samá Praha

Vložil rewax (bez ověření), 6. Srpen 2014 - 8:36

Stačí se podívat na SPZ parkujících aut a zjistíte převažující pražskou klientelu.Již několik let na Lhotu nejezdím,navštěvuji místa hezčí a blíže mému bydlišti.

 
-

Praha je milionové město,ale

Vložil Nudinka (bez ověření), 6. Srpen 2014 - 14:49

Praha je milionové město,ale na uspokojení rekreačního přírodního koupání svých obyvatel má jen pár „kálků“.Proto koupání chtiví pražáci musí expandovat do venkovských lokalit.Jestli-že máte plážičku,kterou využíváte se svými přáteli a lidmi které už za tu dobu znáte,máte štěstí.V žádném případě ji nevychvalujte a nepropagujte ani tady na Naturistovi,nebo o ni přijdete.

 
-

Ad Praha je milionové město... 6/8

Vložil nahatej, 6. Srpen 2014 - 16:08

Praha neměla vodní rekreaci svých obyvatel v nové době vyřešenou nikdy. Možná naposledy dávno v dobách říčních plováren na Vltavě před zřízením všech přehrad kaskády?

Když přehrady ochladily její vodu, která navíc šla ze známých důvodů kvalitativně do háje, začalo se to v 60. letech řešit na jedné straně celoročním Podolím, na druhé sezonními Hostivaří a Džbánem. Příkaz doby zněl umožnit masivní odrekreování pražských pracujících, tehdy ještě dost málo motorizovaných a značně méně chalupařících (to se rozjelo až embéčkem 1964 a volnými sobotami 1966–68), takže silně nadržených na koupání a slunění dostupné MHD.

Bohužel tehdy nikdo neřešil, co se stane, až krásné nové areály užíváním, přírodními procesy a nedostatečnou údržbou krásné a nové být přestanou. K čemuž nevyhnutelně došlo, nejpozději v 80. letech už obě nádrže obsahovaly nekvalitní vodu, takže „objev“ pískoven v okolí Prahy, především Lhoty, byl vedle okouzlení z tamějšího genia loci také vynucený pražskou koupací nedostatečností: chátrající narvané Podolí, jež se za desítky let nikdo neodvážil totálně odstavit pro zásadní rekonstrukci, dtto Eden, rozestavěná Šutka, rybníky např. v Dubči nebo Počernicích sotva použitelné, apod. – viz např. publikace Koupání v ČSR, Olympia 1988.

Částečné sanace principiální nedostatečnost těchto pražských areálů neřeší. Domnívám se také (možná mylně), že návštěvnost Hostivaře a Džbánu už není taková, aby vydělala na dostatečné investice, které by možná? dokázaly tyto lokality opět zatraktivnit. Jakkoli jejich sláva 60. let, stejně jako Lhoty 80., se už v dnešních podmínkách vrátit nemůže.

Faktem ale je, že nyní něco pojmou nové akvaparky a něco soukromé pidibazénky. Takže vlastně – jako už nějakou dobu naštěstí nepražák – ani nevím, jak velká koupací poptávka v Praze vlastně je. A tedy ani to, jak Pražáci „svou“ Lhotu navštěvují, cení a prožívají, a jak se vyvíjí poměr oblečených a svlečených.