NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

NUDA pláž je pro mě

Vložil Anonymní, 7. Červen 2007 - 10:45
Místem příjemného spánku
1% (1 hlas)
Svobodou a uvolněním
64% (52 hlasů)
Erotickou předehrou
2% (2 hlasy)
Pohodlným místem pro opalování
16% (13 hlasů)
Pohodlným místem pro koupání
10% (8 hlasů)
Sportovištěm
4% (3 hlasy)
Hospodou
0% (0 hlasů)
Divadlem
0% (0 hlasů)
Čumendou
1% (1 hlas)
Místem pochybnejch lidí
1% (1 hlas)
Celkem hlasů: 81
0
 
-

Anketa - opalování

Vložil PetrK, 11. Červen 2007 - 13:16

Proč není v anketě možnost:
Pohodlným místem k opalování ??

a nebo se na n-pláže chodím opalovat jen já? [Tmavé brýle] [Ďáblík] [Smích]


Žurek: Tvůj nápad přidán.

 
-

přidávání možností

Vložil M.Dr., 11. Červen 2007 - 19:07

Přidávání možností do ankety, když je už v ní hlasováno, dost zkresluje výsledky. Já osobně jsem si kliknul na „koupání“, než tam byla tato možnost, nemohl jsem si vybrat [Spiklenec]

 
-

Jak dál s anketami

Vložil JirkaRybka, 11. Červen 2007 - 19:19
Obrázek uživatele JirkaRybka

Osobně si myslím, že bychom se měli na Naturistovi snažit o pokud možno promyšlenější anketní otázky, má-li jejich uvádění na titulní stranu mít nějaký význam. Existují určité zásady, bohatě jistě rozpracované mezi sociology, které pak garantují jistou zajímavost a vypovídací hodnotu výsledků. Přiznám se, že je nedám zpaměti dohromady v plném znění (které jsem beztak četl jen někde v časopise), ale viděl bych to asi tak: Otázka by měla být zajímavá (cílem ankety není jen zábava při klikání, ale především zajímavý, o nás všech vypovídající výsledek pro oči pozdějšího čtenáře webu), dále obecně platná, jasně srozumitelná (a jediná, ne že se tam zakuklí vícero věcí dohromady). Odpovědí ani málo ani moc, všechny seriózní a nesugestivní, odstupňované nějak stejnoměrně napříč názorovým spektrem od extrému k extrému – tak aby se pokud možno každý v některé jasně poznal, aby se pod její text byl ochotný třeba i podepsat (držme se spisovného jazyka – žádné nezasvěcené „vtipnosti“ na adresu jiných názorů, než má autor ankety!), aby pokud možno nemusel váhat mezi více vyhovujícími, ale zas aby nespadli všichni pod jedinou odpověď (to se pak nedozvíme vlastně nic!). Neměly by tam být odpovědi zbytečné (vtipnosti navíc), nicméně by podle situace neměla chybět odpověď typu „nevím“ nebo „žádný“ apod., která odvede od ostatních odpovědí lidi bez relevantního názoru, aby nám nemíchali náhodně s procenty (a ještě se dozvíme kolik jich je).
Poslední jednoduchou zásadou je, že každý může hlasovat pouze jednou (a každý na stejnou otázku s nabídkou odpovědí!) To v našem případě zajišťuje systém, který žádnému registrovanému uživateli už druhé kliknutí nedovolí – bohužel ale v případě této ankety došlo k porušení korektního průběhu přidáním další odpovědi až během hlasování. Systém se s tím vypořádal tak, že nám všem umožnil hlasovat znovu, ale v zásadě budou výsledky nehodnověrné. (Naštěstí jde jen o teorii, protože samotná tato otázka, a především pak nabídnuté odpovědi, jsou vcelku o ničem.)

Dovolím si zde ventilovat svůj názor na jednotlivé anketní otázky z minulosti:
Například tady se jednalo o pokus nepříliš zdařilý, i když to tak v první chvíli vůbec nevypadalo – otázka při své formulaci vlastně nezněla na vztah respondenta k hudebním směrům, ale na vhodnou budoucí podobu Babylonských párty. Tolerantní naturisté nemohli jinak, než jednomyslně hlasovat pro „demokratickou směs“, takže jsme se nedozvěděli vlastně nic. To si autor ankety uvědomil, a přišel s další otázkou, tentokrát velice správně postavenou, která nám odhalila názor n-veřejnosti na stávající podobu hudební produkce: Pro 2/3 lidí ohlušující a otravná, pro zbylou třetinu více či méně přijatelná. Odpověď „Úchvatná a vzrrrrušujícííí“ tam byla ovšem jaksi navíc, málokdo i z příznivců oné muziky by se asi dokázal ztotožnit s takto přepjatou formulací.
Zde jsme se v pěkné a korektní anketě dozvěděli něco o četnosti saunování mezi návštěvníky našeho webu (ano, je třeba brát v úvahu i okruh lidí, kteří hlasují!) Jen bych si dovolil malou výtku vůči poslední odpovědi: Respondenti sice správně pochopili, že jde o možnost „pro nesaunující se“, v podstatě je ale tato skupina automaticky nucena zároveň vyjádřit podporu konkrétní televizní stanici (koliduje se zásadou nesugestivnosti).
Tato anketa, jakkoliv jsou její odpovědi emotivní, je podle mého vyvážená a správná, a přinesla pro mě překvapivý výsledek v podobě nuly u poslední odpovědi.
Další dvě ankety (tuto a tuto) jsem vložil sám, proto mi nepřísluší je nějak hodnotit. Snažil jsem se je udělat podle výše uvedených zásad.
V případě této ankety bohužel musím konstatovat, že není vůbec dobrá. V podstatě se lidí nepřímo ptá, zda na dovolenou jezdí k moři, nebo zůstanou v naší vlasti, ale záměr byl asi jiný – podle formulací možná i jen pobavit… Nedovedu si představit, že by lidi masivně hlasovali pro ty rádoby vtipné, nereálné možnosti, navíc trochu příliš konkrétní než aby pokryly všechno.
A nakonec anketa, na kterou právě hledíme – není úplně špatná, ale vzájemné relace odpovědí jsou místy neřešitelné: Nutíme lidi aby si vybrali, zda je pláž místem pro opalování NEBO pro koupání (nelze hlasovat pro 2 možnosti zároveň), nebo se mohou místo toho vyjádřit k možnosti „hospoda“, „čumenda a pochybní lidé“, „sport versus příjemný spánek“, o erotice nemluvě. Jako kdyby to bylo více anket dohromady, přičemž chudák uživatel si nejdřív musí vybrat ke kterému z témat vlastně bude hlasovat, který ze svých názorů ventilovat. Co se pak z výsledků dozvíme, toť otázka…

Snad tedy toto mé zamyšlení přinese nám všem do budoucna kousek inspirace pro nové a ještě lepší anketní otázky, které by nám umožnily dozvědět se o sobě samých víc.
Závěrem ještě musím pochválit kolegu Žurka za odvahu vyrukovat se svými otázkami jako první – nic proti tobě, Ivoši, moje kritika je jen a pouze snahou o neustálé zlepšování společného webu nás všech: Českých naturistů! [Smích]

 
-

Slabý zájem o ankety

Vložil zurek (bez ověření), 11. Červen 2007 - 19:53

Já jsem to téma – novou anketu dal jen proto, že ta stará tam byla moc dlouho. Jinak současný stav anket, kdy za měsíc naklikne anketu 20 lidí je k ničemu. Osobně anketám nedávám vůbec žádnou váhu. Kdo má ale zájem, může sestavit sociologický výzkum a pro 20 naháčů udělat anketu [Spiklenec]

 
-

Ankety

Vložil Dlouhan3, 12. Červen 2007 - 7:41

I já mám problém si někdy vybrat :-)

Přiznám, že výsledky anket vzhledem ke znění odpovědí jsem bral spíše jako závbavnou vsuvku. Nic proti ní, ale udělat je podle JirkyRybky-skvělý nápad ! Velice se přimlouvám za používání spisovné češtiny, obecná čeština, které osobně říkám pražáčtina, je opravdu hrozná. V tomto jazyku je psán dokonce celý jeden motorkářský časopis, „je to fakt hroznÝ, jak tam tY lidi píšou“

 
-

Návrhy pro další ankety

Vložil Rosik, 12. Červen 2007 - 8:08
Obrázek uživatele Rosik

Ankety jsou zde určitě výborným zdrojem pro srovnání vlastních a cizích názorů a mělo by se v nich pokračovat, i když určitě ne za každou cenu. V této anketě bych také zaškrtnul 2–3 možnosti, což bohužel není možné. Ale abych jen nehodnotil, tak zde předkládám návrhy na 2 podle mě vcelku zajímavé otázky:

Jak jsem se dostal(a) k naturismu?

  • tradice (od mala jsem chodil s rodiči)
  • zvědavost (zkusit něco nového a neobvyklého)
  • z hecu (např. s partou kamarádů, zalíbilo se mi to a už jsem u toho zůstal)
  • díky partnerovi (partner je naturista a přesvědčil mě chodit také)
  • ze zdravotních důvodů (pobyt v plavkách mi způsoboval záněty močových cest)
  • jiné důvody

(možná někoho ještě napadne něco jiného).

Jaké procento textiláků na plážích jste schopni snést, pokud jste nazí?

  • 0% (chodím pouze na čistě naturistické pláže, textiláci mi vadí)
  • 0–25% (pár textiláků snesu)
  • 25–75% (je mi to jedno, textiláci mi nevadí)
  • 75–100% (klidně půjdu i mezi samé textiláky)

Žurek: Kolega Rosik má funci Autora, takže můžeš vytvářet nové ankety. S chutí do toho! Musíme skutečně naší práci tady rozložit na víc lidí. Absolutně nestíháme věci (Lokality), které jsou mnohem důležitější než ankety.

 
-

Anketa vložena

Vložil JirkaRybka, 12. Červen 2007 - 13:01
Obrázek uživatele JirkaRybka

Dovolil jsem si první anketu vytvořit za kolegu Rosika, s maličko zkrácenými texty a jednou přidanou možností – otázky mi připadají pěkné, a myslím si, že i přes nevelký zájem může být výsledek pro čtenáře zajímavý. Druhou otázku bych doporučoval taky časem použít, ale prosil bych o zachování nějakého časového odstupu (cca. pár týdnů až měsíc), než bude další otázka vložena: Na titulní stránce se totiž objevuje pouze nejnovější, a jinde to lidi dohledávat opravdu asi nebudou, aby si mohli kliknout.

Další můj námět, okoukaný jinde, by mohl znít: Od kolika let jste nudista/naturista?


Žurek: Pro nás by byla praktická otázka: „Jak často čtu Naturista.cz?“. Už pro stanovení intervalu mezi jednotlivými anketami.

 
-

Nová anketa

Vložil JirkaRybka, 24. Srpen 2007 - 12:47
Obrázek uživatele JirkaRybka

Zrealizoval jsem druhý z návrhů kolegy Rosika na anketní otázky. Díky! [Úsměv]

Veškeré další návrhy, co bychom se mohli touto formou o sobě zajímavého dozvědět (případně s přiměřeným časovým odstupem přímo vytvořené ankety, kdo máte k tomuto přístup) jsou i nadále vítány!

 
-

Zajímavá anketa

Vložil M.Dr., 26. Srpen 2007 - 17:10

Zatím vzácně vyrovananá – 33% pro 20% i pro 80%, 25% pro 50% [Úsměv] Já jsem kliknul na „zlatý střed“ – 50%. Podle mých zkušeností to závisí od situace a lokality, zažil jsem situaci, kdy na vyhlášené N-lokalitě už bylo ráno pár textláků a nikdo nahý, ale klidně jsem se svléknul, jindy na jiné lokalitě mi vadil každý jeden textilák. Možná to taky závisí od nálady [Spiklenec]