NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

S kým chodíte na nudapláže, příp.na n-akce?

Vložil volynak, 8. Únor 2020 - 5:34
Sám
50% (54 hlasů)
Sama
2% (2 hlasy)
S partnerem/partnerkou opačného pohlaví
30% (33 hlasů)
S partnerem/partnerkou stejného pohlaví
6% (6 hlasů)
S celou rodinou (s dětmi, příbuznými, známými...)
13% (14 hlasů)
Celkem hlasů: 109
0
 
-

Námět na anketu

Vložil PetrS, 8. Březen 2020 - 8:41

Jak se připravujete na koronavir?

  1. zvyšuji si imunitu v sauně
  2. zvyšuji si zásoby potravin ve spíži
  3. zvyšuji si fyzickou kondici na lyžovačce v italských Alpách
  4. mám to na háku
 
-

Ohledně toho koronaviru

Vložil Jarda2, 8. Březen 2020 - 15:49

Nevíte někdo jak je to obecně s přenosem virů v sauně a v páře? Zničí vysoká teplota viry a ty se tam nemůžou přenášet nebo je to nějak úplně jinak? A stejně tak v páře, kde není tak vysoká teplota ale velmi vysoká vlhkost. Můžou se tam přenášet viry z člověka na člověka?

Pokud někdo tušíte jak to je tak prosím informujte nás – pravidelné návštěvníky saun.

 
-

Koronavirus a cestování

Vložil volynak, 8. Březen 2020 - 18:51

Já si myslím, že to celé negativně ovlivní letošní turistickou sezonu, hlavně zahraniční – pokud to do léta neodezní. Jak se to bude dál vyvíjet zatím asi nikdo neví.

 
-

Viry obecně mají radši chladno, ale MERS přežívá i v Saud. Arabi

Vložil admin, 8. Březen 2020 - 21:50

Viry jsou zkoumány dlouhodobě, i při jaké teplotě se jim víc daří. Obecně přežívají líp v zimě a suchu. V saunách by se jim tedy moc dařit nemělo. Jeden výzkum ale uvádí právě MERS, který nastoupil v září 2012 a v Saudské Arabii, kde jsou hodně vysoké teploty, přežívá dodnes. Jediná účinná zbraň je tedy odolnost, silná imunita. Tu si každý může vybudovat sám a poměrně levně. CELÝ ČLÁNEK

 
-

Koronáč v sauně...

Vložil PetrS, 9. Březen 2020 - 9:15

… nejspíš bude zažívat horké chvilky. Následně ale stejně přejdete do odpočívárny či šatny, takže si moc nepomůžete. Chodí teď víc lidí nebo naopak méně?

Já jsem optimista, do léta se situace určitě zlepší. Lidi začnou více větrat, chodit do přírody, méně se shlukovat, vyšší teploty a více UV záření by mu také nemělo dělat moc dobře. Letos už svojí velkou šanci podle mě propásl, co se ale bude dít příští zimní sezónu, to těžko nyní odhadovat.

 
-

VYHODNOCENÍ ANKETY

Vložil volynak, 22. Duben 2020 - 18:24

Počet hlasů přesáhl stovku, je čas na ukončení ankety. Myslím, že výsledek celkem věrně odráží skutečný současný stav. Většinu osazenstva nudapláží tvoří v dnešní době samotní muži (včetně mě), následovaní smíšenými páry. Jen těch párů stejného (mužského) pohlaví bych řekl, že je o trochu víc než přiznávají respondenti ankety , no a samotná žena je opravdu výjimkou. Jsem zvědav, jak se letošní krizová situace promítne do návštěvnosti, ale to už se dotýkám tématu nové ankety. Já jsem hlasoval pro druhou možnost, na veřejnou pláž si netroufám, ctím zákony.

 
-

K vyhodnocení ankety

Vložil nahatej, 23. Duben 2020 - 23:01

„… samotná žena je opravdu výjimkou“

Tohle bude záviset na charakteru nudapláže. Tam, kde dámy mají lokální či regionální pláž blízko, nemívají problém vydat se tam samostatně podle svých časových možností. Neboť nejedou sólo mezi cizí, nýbrž jako štamgastky mezi známé.

„Veřejná“ pláž oficiální (vstupné, oplocení apod.) je bezpochyby ovlivněná oficiálním provozem. Veřejná zvyklostní se na nějaká krizová opatření, navíc v mnohém pofidérní, nejspíš vykašle. Proč taky. Viz též můj report z 18. dubna.

 
-

Přesně! To jsou pláže, kde

Vložil Horác, 25. Duben 2020 - 23:10

Přesně!

To jsou pláže, kde si nehrají na oficialitu formou placeného parkování, vstupu a stánků. Stojí na tradici a stálých "štamgastech, běží od března každej pěknej, den korona nekorona. A samotné ženy tam právě z důvodů o kterých píše nahatej tvoří nejméně 20–30%.