NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

V terénu bych uvítal/a možnost vyhledání nuda pláže pomocí:

Vložil Anonymní, 24. Červen 2011 - 9:09
Internetu
22% (25 hlasů)
Mobilu
18% (21 hlasů)
Tištěné brožurky
22% (25 hlasů)
GPS navigace
26% (30 hlasů)
Vždy se spolehlivě orientuju podle slunce a lišejníku
10% (11 hlasů)
Jiné
3% (3 hlasy)
Celkem hlasů: 115
0
 
-

Více možností v anketě

Vložil Mirda, 27. Červen 2011 - 7:37
Obrázek uživatele Mirda

Škoda, že nejde dát více možností.
Pokud jde o body do GPS, ty jde stáhnout tady: www.poi.cz. Nejsem si jistý správností údajů, ale je jich tam spousta a lze to stáhnout ve spoustě variant pro různé navigace.
Druhou možnost bych volil mobil a líbila by se mi aplikace podobná této: Turistické známky na stránkách www.turisticke-znamky.cz. Ovšem, to už by asi byla celkem vysoká částka za program a ověření.
 Mirda

 
-

Nuda pláže do mobilů, navigací a pod.

Vložil zurek (bez ověření), 28. Červen 2011 - 7:12

Děkuju za tipy a možnosti. Jelikož nejsem při své vytíženosti postihnout všechny odborné možnosti těchto věcí, tak bych chtěl požádat všechny, kteří mají k tématu „Nuda pláže do mobilů a navigací“ co říct, aby se ozvali. Společně pak pokročíme dál. Na ten POI to dal Mirdo neznámo kdo, takže se s tím nedá moc dělat.

 
-

Popisy lokalit

Vložil JirkaRybka, 28. Červen 2011 - 13:21
Obrázek uživatele JirkaRybka

Při všem tom nadšení pro nové technologie bych se přimlouval, aby vždy a všude byl dle možností přítomen aspoň krátký textový popis od někoho, kdo místo zná. Klidně mě nazvěte dinosaurem (zvlášť když preferuji přehledný a tisknutelný plánek cesty před on-line ortofoto, které kolikrát na maličkém proti slunci marně bojujícím displeji pomalého a předraženého mobilu s kolabující baterií je spíš jen pro vztek), ale vždy a všude je dobré vědět nejen KDE to je (GPS), ale taky KUDY se tam dostat (info typu „přístup z jižní strany, na severu je skalní stěna, a balvan obejděte zprava, jinak vás pokouše pes vzteklého chataře“), a CO na místě vlastně čekat, jak to tam vypadá.

Vím, to vše v lokalitách už máme, jen varuji před případným sklonem k opomíjení klasických údajů, s nímž jsem se zde již v minulosti setkal.

 
-

POI

Vložil Mirda, 28. Červen 2011 - 21:08
Obrázek uživatele Mirda

Dobrá zpráva, ozval se mi zprávce nudapláží na www.poi.cz, dáme to nějak dohromady, aby to byla aktuální verze. A taky, aby tam bylo maximum informací, co jde, ovšem navigace jich bohužel moc neukazují.

 
-

Nudapláže pro navigace

Vložil Mirda, 4. Červenec 2011 - 14:42
Obrázek uživatele Mirda

O víkendu jsem zapacoval a na webu www.poi.cz jsou zadány nudapláže dle aktuálního seznamu, který je na naturista.cz. Lze zde stáhnout verzi pro různé druhy navigací od různých výrobců. Odkaz na konkrétní kategorii je zde – Nudaplaze.
 Mirda

 
-

Navigace? Proč ne.

Vložil Měsíček (bez ověření), 4. Červenec 2011 - 20:56

Mně to tedy nepřipadá moc naturistické ta navigace. A kolik lidí ji má a hodlá ji tahat sebou k vodě? Nehledě na to, že takto jistě přibude šmíráků. Budou mít ulehčenou práci vás najít. Já se raději orientuji podle lišejníků a především podle instinktu. popř, se mrknu doma do té mapy. Já jako naturista jsem ovšem ve výhodě, že nepotřebuji vyhledávat žádné komunity. Má komunita je jedině příroda sama a ta je ještě zatím skoro všude. Kde je moc lidí v plavkách tam prostě nelezu a jinak pohoda.


Žurek: Upozorňuji pana Měsíčka, že se opět přiblížila doba, kdy svými zcela bezpředmětnými komentáři začal zahlcovat tyto stránky. pokud toho ihned nenecháte, tak budu donucen vám opět zablokovat profil. Děkuji za pochopení.

 
-

Ovi Mapy

Vložil ald (bez ověření), 8. Červenec 2011 - 17:23

Jde to take pouzit pro Ovi Mapy mobilniho telefonu Nokia C5–03?

 
-

Ovi mapy

Vložil Mirda, 10. Červenec 2011 - 19:12
Obrázek uživatele Mirda

Podle toho, co jsem kde četly by to prý nějak mělo jít, ale prozatím se mi nepodařilo přijít na postup. Trochu to řešili i na webu www.poi.cz ve fórech, ale neměl jsem zatím dost času na to to prostudaovat, jestli došli k něčemu jednoduchému.
 Mirda

 
-

Sygic na Androidu

Vložil Gwynbleidd, 26. Duben 2013 - 19:17
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Ahoj, kdyby někdo přišel na to jak transformovat jakýkoli ze souborů, který nabízí www.poi.cz do formátu rupi nebo upi, tak prosím dejte vědět. Našel jsem několik aplikací, ale všechny sice nějaký soubor vytvoří, ale ten pak nejde nahrát

 
-

POI pre Sygic (Android)

Vložil romanius83, 27. Duben 2013 - 22:22
Obrázek uživatele romanius83

Po vyskúšaní viac ako 290 spôsobov konvertovania medzi rôznymi formátmi (csv, gpx, ov2, kml, upi, rupi…) sa mi nakoniec podarilo dopracovať k funkčným POI FKK lokalít CZ a SK. Neviem aké aktuálne sú POI na www.poi.cz, tak som ich vytvoril priamo z maps.google, kde sú predpokladám najaktuálnejšie mapy. Ak sa niekomu z administrátorov bude chcieť, môže ich pridať aj sem na stránky. Zatiaľ sú dostupné na stiahnutie na: http://ulozto.sk/…-2013-05-rar
Súbory treba nakopírovať do Sygic\Maps\import

 
-

POI pre Sygic (Android)

Vložil Gwynbleidd, 28. Duben 2013 - 11:05
Obrázek uživatele Gwynbleidd

Díky, konečně něco funkčního. Jen jestli to budete dávat někde na stránky,bylo by dobré přepsat názvy souborů na CZ_FKK místo FKK_CZ.

 
-

Navigator Beta na Androidu

Vložil Mirda, 17. Květen 2013 - 7:55
Obrázek uživatele Mirda

Ahoj,
jelikož jsem si pořídil nový telefon s androidem, tak jsem také řešil navigaci. Narazil jsem na aplikaci Navigator. Ta je komplet zdarma a má využívá i mapové podklady zdarma. Pokud jde o navigování, není to žádný extra super přeborník, ale v poměru cena/výkon je to luxus. Také jsem řešil, jak dostat do mapy vlastní body zájmu a narazil jsem na anfroidforum.cz, kde je kompletní návod, jak dostat body z www.poi.cz do této navigace. Dodržel jsem postup a body jsou tam. V TomTomu je to sice o poznání jednodušší, nicméně ani zde to není nemožné.