NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

AQUAPARK BABYLON Liberec- PROLÉZAČKY

Vložil Anonymní, 1. Srpen 2007 - 10:18


Liberec, 27. července 2007. Neobvyklou akrobatickou atrakci získal největší krytý tématický vodní ráj v České republice – AQUAPARK v CENTRU BABYLON LIBEREC . Ve výšce více než deset metrů nad hladinou bazénů se od dnešního dne návštěvníkům otevřely tunely ze sítí a železných obručí. Prolézačka poskytuje zajímavé výhledy na celou toboganovou halu i do ústí obřího trychtýře – Space Bowlu.Tunelů je připraveno celkem přes sto metrů ve dvou částech. Konstrukce jsou ukotveny ocelovými lanky o průměru šest milimetrů do železobetonových nosníků stropu haly ve výšce 11 metrů nad úrovní hladiny bazénů. Tunely tvoří nerezové kruhové obruče o průměru 1,25 metru, mezi které je natažena síť. Nosnost je koncipována i pro dospělé. Konstrukce snese i zátěž, kdy lidé polezou tunelem blízko sebe.Kratší tunel o délce necelých deset metrů ja na plošině nad obřím trychtýřem Space Bowlu. Je z něho výhled do ústí toboganu i na relaxující ve vířivce za tobogany. Tunel se nachází ve výšce čtyři metry nad zemí.Vystoupat až nad všechny čtyři babylonské tobogany lze druhým, delším tunelem. Vstup je možný z plošiny nad Space Bowlem ve výšce čtyř metrů, pak tunel stoupá až do výšky deset metrů pod strop AQUAPARKU. Východ se nachází u vstupu do temného toboganu „Galaxie“. Na trase je několik odboček. Tunel se větví a opět spojuje.Novinka se v AQUAPARKU připravuje od podzimu loňského roku. Práce zbrzdila především potřeba statických výpočtů pro umístění prolézaček v prostoru. Dlouhou dobu se nenašel statik, který by tak náročné výpočty provedl.

Tunely ocení především mladší návštěvníci AQUAPARKU, kteří tak získali další atrakci. V AQUAPARKU se nachází čtyři tobogány – červený, nejkratší Dráček, žlutá Anakonda, temná Galaxie s vodní clonou, která se tváří jako zeď a obří trychtýř Space Bowl – Tornádo. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny vodopády, vodotrysky, klouzačky i brouzdaliště. Rodiče ocení whirlpooly, vodní a podvodní masáže, perličkové lázně, divokou řeku, parní i horkouvzdušnou saunu, romantické jeskyně s akvárii i bazény s vodou o teplotě 30° Celsia. Ve slunečných dnech je otevřena rozlehlá terasa s možností opalování a výhledem na horu Ještěd a město Liberec.

3
 
-

Liberecké prolézačky stojí za vidění

Vložil JirkaRybka, 7. Srpen 2007 - 14:20
Obrázek uživatele JirkaRybka

Neváhal jsem, a v rámci pondělního smíšeného provozu (v Afrikaně cca. 10–12 naháčů, v aquaparku do 5 ztracenců v textilním davu) obhlédl nové prolézačky.

Jako akrobatické či adrenalinové se jeví jen zpočátku – po zdolání asi tak prvních 5 metrů jsem tuto novinku začal vnímat spíše jako vyhlídkovou a relaxační (i když děti to zřejmě budou vnímat jinak). Tunely jsou skutečně tvořeny sítěmi nataženými přes obruče, takže se uvnitř chodí v předklonu, přičemž vzdálenost a prověšení sítí mezi jednotlivými kruhy návštěvníka nutí šlapat aspoň občas „do prázdna“, jen do sítí. Kratší trasa uzavírá spolu s běžným ochozem okruh kolem trychtýře, bohužel je ale výhled dolů do bubnu trochu omezen sousedící betonovou vzpěrou. Delší trasa ovšem stojí za to: jeden konec je skutečně u ochozu nad trychtýřem (přelezete zábradlí a strmě stoupáte v „prázdnu“), většina trasy je ovšem úplně pod stropem nad všemi tobogány, s pěkným výhledem na jezdící návštěvníky, jednou trasou okružní, jednou příčnou a jednou zkratkou. Druhý konec jsou vlastně konce dva, a musím upřesnit: Není to u vchodu do Galaxie, ale ještě o patro výš! Vylezete jednou z dvou možných děr přímo do fronty u trychtýře a žluté tobogánové „Anakondy“.

A nejlepší způsob využití nových prolézaček? Bohapusté válení se [Tmavé brýle] Tunel s bezpočtem prověšených míst mezi obručemi není pro moje oči vlastně ničím jiným než dlouhou řadou houpacích sítí (i když se nijak zvlášť nehoupou, ukotvené to mají opravdu dobře). Najdu si nějaké zvlášť vyvěšené místo, svalím se do sítě, lenoším, z výšky od stropu pozoruji cvrkot v tobogánech, proudící vzduch z ventilace hladí shora, zdola… Máme se na příší Naturistické párty na co těšit!