NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Archiv příspěvků ze starého diskusního fóra (2003-2006)

Vložil JirkaRybka, 30. Leden 2011 - 21:40

Současný redakční systém webu Naturista.cz není prvním technickým řešením, které na této doméně běželo a sloužilo uživatelům. Mimo omezeného počtu dodnes existujících článků psaných majitelem webu Ivo Žurkem, se v letech 2003–2006 veškeré dění na Naturistovi odehrávalo ve skromném diskusním fóru, provozovaném na adrese www.naturista.cz/forum. Tato dávná historie může dnes už vzbuzovat spíše úsměv, přesto příspěvky starého fóra zůstávají dokladem o minulosti Naturisty, a především pak o stavu naturismu a jednotlivých lokalit v onom časovém období. Čas od času se stává, že si někdo z nás vzpomene na nějaké drobné zrnko, zmínku, která tam kdysi o něčem padla…

Pro tyto archivní účely jsme v prvních letech našeho systému Drupal drželi souběžně v provozu ještě i staré fórum, už pouze pro čtení. Ona letitá aplikace však stále více zastarávala, stávala se terčem spamu i jiných útoků, a bez aktivní údržby (kterou si jako pouhý archív už nezaslouží) se zvolna stala problémem – především bezpečnostním. Proto jsme se rozhodli provoz „starého fóra“ v závěru ledna 2011 definitivně ukončit.

Pro ty, kteří snad ještě stále potřebují do takto starých materiálů nahlížet, jsme však obsah celého fóra převedli do jednoduchých archivních HTML souborů, které sice neposkytují takový komfort jako původní aplikace, obsahují ale vše co bylo na starém fóru napsáno. Existující odkazy na obsah starého fóra by měly zůstat i nadále funkční (formou přesměrování).

Obsah archívu najdete na této stránceTak vypadalo staré diskusní fórumTak vypadalo staré diskusní fórum

5