NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Arillas – Letovisko, které má tři pláže, z toho dvě využívají nudisté

Vložil eSHá, 15. Listopad 2023 - 21:09

Místo vypadá podobně, jako většina destinací někde u moře. Je tam „promenáda – hlavní třída“ kolem vody s městskou pláží, a na protější straně jsou taverny, hotely, obchůdky, půjčovny všeho možného a tak. Směrem do vnitrozemí se terén zvyšuje a je posetý dalšími hotely, hotýlky a jinými stavbami. Co ale zásadně odlišuje toto místo, jsou dvě nudapláže. Terén je tam takový, že to vzniklo logicky a naprosto spontánně. Nad těmito moc hezkými plážemi totiž nejde postavit žádný další hotel. Tak to tam zůstalo přírodního charakteru a je to ráj pro nudisty.

Široká písečná nudapláž, se nalézá na jižní straně vesnice. Vzniká v místě, kde končí hlavní pláž s promenádou. Hlavní cesta tu uhýbá do vnitrozemí a začínají tu ty typické hlinitopísčité útesy, které se na ostrově vyskytují skoro všude. Pláž je dlouhá asi půl kilometru a nevede k ní jiná cesta. Není tam polétavý písek, ale leží tam zdánlivě trochu vlhká směska písku s něčím… Na tomto místě si lidé sami nosí ochranu před sluncem a nějaké osušky, na kterých tam polehávají. Terén v moři je velmi pozvolný, moře bylo klidné a tak toto místo doporučuji i pro děti.

Korfu 2Korfu 2 Korfu 3Korfu 3 Korfu 4Korfu 4 Korfu 5Korfu 5

Severně od vesnice je úzká oblázková nudapláž. Vrstva těch oblázků tam byla navezena uměle, aby se zamezilo erozi terénu a moře neničilo stráň. Zde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Na toto místo se můžete přebrodit kolem skal od hlavní pláže, nebo k ní vede strmá cesta se schody dolů strání. Vyzkoušeli jsme obě varianty, ale nechal bych to zdatnějším turistům. Tady dno moře klesá výrazně prudčeji, dále od břehu jste opět na písečném podkladu.

Korfu 6Korfu 6 Korfu 7Korfu 7 Korfu 8Korfu 8 Korfu 9Korfu 9

Ještě bych chtěl upozornit na jednu příjemnou občerstvovnu, o které byste měli vědět. V místě, kde začíná ona písečná nudapláž, se na hlavní silnici nalézá taverna Gratsela / Graziella. Obsluha tam umí slušně česky a jídelní lístek máte na vyžádání trojjazyčný ( řecky, anglicky a česky ). Vaří tam dobře.

Závěrem pár slov k výletům po ostrově. Jeli jsme autobusový okruh s průvodcem, vrcholem této cesty byla pro nás Paleokastritsa se svým klášterem a projížďkou lodí mezi rozeklanými skalami. Cestovali jsme i autem, moc hezký byl Cape Drastis a Canal D´Amour. Zklamáním byla cesta lodí na Paxos a Antipaxos. Příliš dlouho jsme posedávali na palubě, odkud toho nebylo po cestě moc vidět. Na ostrově Korfu jsme pobývali 11 dní a to je tak akorát na slušný relax i poznání nových krajin.
0