NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Bánovci - slovinské termální lázně s FKK

Vložil natur, 12. Červenec 2008 - 17:51

Cestou na jachtu Silva, tzn. k Jadranu, jsem se zastavil ve slovinských termálních lázních Bánovci. Zejména proto, že je nabízíme v našem letošním katalogu, a věřím že i dalších, naturistické dovolené. To co nefunguje bohužel v Maďarsku, ve Slovinsku je skutečností. V malé slovinské vísce Bánovci jsou rovněž malé, ale velice pěkné termální lázně. A část z nich je provozována jako naturistická.


Lázně nejsou daleko, cca 600 km od Prahy, většinou po dálnicích, jen závěr cesty je poněkud komplikovanější, zejména pro navigátora. V lázních je jednak jednopatrový hotel s depandancemi – vilkami, jednak kemp, a ten je z větší části naturistický. V hotelu jsou vedle pokojů i restaurace, vnitřní termální bazény s výřivkami a sauny. K hotelu přiléhá venkovní bazénový komplex, s bazénem na plavání, hodně teplými bazény na sezení, výřivkami, tobogánem, občerstvením, kavárnou. Mimo tento areál, v podstatě v naturistickém kempu je naturistický bazén. Ten nabízí svým návštěvníkům hlavní bazénovou část s teplou vodou a několika atrakcemi – bubladly pro sedící, ležící, tryskačem vody. Dále je zde horká vířivka a naopak studený vodní kanál na osvěžení. Okolo bazénu je samozřejmě dlažba a na ni navazující trávník s mnoha volně použitelnými lehátky. Do všech prostor celého komplexu je vstup na magnetickou kartu, která je součástí poskytovaných ubytovacích služeb. I když jsem zvyklý na různé typy služeb a jejich úrovně, velice příjemně mne překvapila úroveň zdejší hotelové restaurace. Rozsah švédských stolů jak k večeři, tak i k snídani, byl na tříhvězdičkový hotel na neobyčejně vysoké úrovni, jak do množství sortimentu, tak i do kvality a rozmanitosti poskytovaných jídel. A v průběhu večeře byl návštěvníkům nabídnut navíc pěkný folklorní program, který určitě nerušil. 

Přespal jsem v hotelu – pokoje na úrovni, ráno jsem s managerkou navštívil i depandance, rovněž velmi kvalitní nabídka ubytování. Ceny jsou poměrně příznivé, v porovnání s obdobnými kapacitami v Maďarsku lze konstatovat že nižší, náš přímý partner – německá cestovní kancelář má navíc ještě určité speciální nabídky několika zlevněných programů, zahrnujících např. i sauny, masáž, atd. Pobyt je možný jak na týden, tak i např. na 3 dny. Pobyt v těchto lázních lze jenom doporučit, však zde řada slovinských či německých naturistů má již své stabilní chatky či kempové vozy, i ubytovací kapacita byla viditelně dost obsazená. ing. Hájek, NTSC Natur Travel


Žurek: Naturistova informace o Slovinsku.
WWW TERME BANOVCI.
Kontakt:
Terme Banovci, Banovci 1 a, 9241 Veržej
Telefon: +386 2 51 31 400, Telefax: +386 2 58 71 703 EMAIL
INTERAKTIVNÍ MAPA příjezdu. GPS: 46°34'14.214"N, 16°10'3.183"E
3
 
-

Maďarsko - Námitka

Vložil Ivo Adler (bez ověření), 30. Červenec 2008 - 16:24

Trochu bych se Maďarů zastal. Nudistická část termálních lázní je v Egerszaloku – maďarské Pammunkale – a také v Hajduszoboslo. Obojí jsem osobně navštívil. i když v Hajduszoboslo právě probíhala rekonstrukce, takže nudistická část byla mimo provoz.