NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Moje první n-turistická akce.

Vložil Andycko, 2. Únor 2020 - 22:22
Obrázek uživatele Andycko

Dnes je 2.2.2020. Tak dnes je ten den D, kdy se, prolomili ledy. I když je teprve začátek února, bylo dnes poměrně teplo a mne začalo ožívat žilky.. Tak jsem učinil rozhodnutí: Jdu do toho. Ale kde? Už nějaký čas hledám vhodnou lokalitu a zároveň blízkou, kde bych mohl praktikovat turistiku nahatý. Tak jsem nakonec našel na turistické mapě oblast blízko Nového Jičína. Trasa 1Trasa 1

Byla to modrá turistická trasa kolem Stranického kopce. výchozí bod byla směrová tabula Nad Straníkem. Auto jsem odstavil při malém jezírku – Pikritovém lomu. Tato trasa obchází kopec, tedy cesta nebyla nějak náročná. Při první prudké zatáčce, jsem už byl dostatečně vysoko, že nebylo vidět cestu. Nikde nikoho. Obavy mi dělali jenom stopy po motorkách, které bylo někde v dálce slyšet, ale jinde a za zatáčkou dokonce už nebyli, tak jsem se upokojil s tím že dál už motorky nebudou. Nádech , výdech a jdeme na to. Svléknul jsem se a když jsem dával poslední kus oblečení do ruksaku vtom se řítí z kopce motorka.. :) " Do p..le" Než jsem v panice stihnul cokoliv udělat už byla za mnou. Tak jsem ji ofotil svým bílým zadkem . kouknu na motoráře a bylo vidět, že je zjevně desorientován.. kouknul ještě jednou na mne jako na Yetyho a odjel. „Jen doufám že teď nejede ohlásit své kamarády“ říkám si. No a já se taky pobral svou cestou. Užíval jsem si tu procházku. I když bylo jenom osm stupňů vůbec mi nebylo zima. Je to asi i tím, že už několik let se sprchuji v studené vodě. Asi po pětiset metrech, vybočoval z hlavní stezky vedlejší, která směřovala na kopec. Tak jsem se vydal tou cestou. A udělal jsem dobře. Jak jsem stoupal zahlédl jsem, že na hlavní stezce se z opačné strany přibližuje nějaká dvojice. Kdybych pokračoval po modré tak bych se s nimi setkal. Uf. Čekám až přejdou dál, když v tom za nimi další dvojice a pak další. Páni, neumím si představit co bych dělal , kdybych se s nimi setkal. Připomínám, že tohle byl můj první n-pochod. Moje stezka nahoru taky nemela pokračování a mel jsem obavy že na modré potkám další lidi, tak jsem to vzdal a obléknul se. Tak tohle je moje první zkušenost. Začátky jsou těžké.. :) Mám za sebou prvních 500 metrů naturismu, ale stálo to za to. Už se těším na další dobrodružství. Tuhle stezku ale nedoporučuji, hlavně ne v neděli.. Bylo tam poměrně hodně lidí. :) Příště raději zkusím něco ještě víc mimo civilizaci, někde kolem Potštátu, nebo se vrátím na stejné místo, ale zkusím žlutou trasu na Petřkovickou horu. Uvidíme..:)

Já na první n-procházce.Já na první n-procházce.
0
 
-

Gratuluju! Máš teda odvahu,

Vložil turista, 3. Únor 2020 - 17:32
Obrázek uživatele turista

Gratuluju! Máš teda odvahu, začátkem února podniknout tento „dobrodružný“otužilecký výlet [Tmavé brýle] ! Docela jsem se pobavil a hned jsem si vzpoměl na svoji první paniku, když jsem viděl v dálce před sebou cyklistu a já si to vykračoval jen tak.Pro tyto případy mám přivázané triko na popruhu batohu, takže můžu včasně reagovat na případné vetřelce a dám si triko přes popruh kolem pasu, když se takto někdo objeví. Můžu potvrdit, že jak bude postupně narůstat počet nahatých kilometrů, budeš víc a víc klidnější a tím pádem si víc užívat tu pohodu. Ikdyž ten adrenalin k tomu asi trochu patří [Spiklenec]
Já uskutečnil svůj poslední n-výlet koncem října, kdy bylo nádherných 15–20°C v Javorníkách a šel jsem asi 20 km . Už se těším na jaro! Držím palce do dalších nahatých kilometrů kamaráde!

 
-

Ďěkuji

Vložil Andycko, 3. Únor 2020 - 18:56
Obrázek uživatele Andycko

Wow, 20 krásných kilometru.. a v Javorníkách.. . tak to musela být nádhera! Ďekuji za pochvalu a podporu. Ano, ten adrenalin tam asi vždy nějakým spusobem bude. Ta teplota byla včera opravdu docela fajn. Dnes to bylo chladnější.. [Tmavé brýle] Ano nakonec jsem byl i dnes, ale o tom jdu napsat do blogu.. Ahoj turisto. Andy.