NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Poznejte výhody pobytu v plavkách.

Vložil Roland Jitka, 22. Srpen 2013 - 0:13

Myslím, že nejlepší způsob, jak přesvědčit někoho k naturismu je, vzít ho někam, kde vrcholem naturismu jsou dvoudilné plavky, pokud možno ještě z části nebo úplně přikryté ručníkem. Vylepšit se to ještě dá, když tam nejsou žádné převlékárny a pláž je plná lidí muslimského ražení.

Nám se toto vše splnilo v albánském městečku Orikum nedaleko Vlorë.


Jak z plavek vyndáte písek, aniž by jste ani trochu neodhalili? To prostě nejde, pokud jsou vlny s pískem, které vám nánosy písku spíše přidávájí? Jak se na pláži převléknout, když je tam hlava na hlavě? Jak komická situace nastáva, když si pětičlenná rodina chce svléknout mokré jednodílné plavky a všech pět lidí zároveň si drží velké osušky, aby nebylo nic vidět?

Jaké výhody přináší písek v plavkách po celý den pobytu na pláži? Je také fain ve vlnách nehlídat tolik co s vámi vlna udělá, ale hlavně to, aby se nahodou někde neobjevilo něco, co má zůstat muslimsky skryto. Je také dobré porovnávat velikost plavek s ostatními, protože některé normální plavky jsou dle hlídačů na pláži přiliš malé.

Ty normálni jsou ve velikosti našich kraťasů /bermud/ a vše ostatní je příliš malé? U žen trojúhelníčkové hořejšky od plavek jsou přiliš odvážné s argumentem plážových poskoků, že jsou na pláži taky malé děti. Manželka našeho makedonské průvodce (Albánka) měla na sobě plavky dokonce dvoje. Jedny dvojdílné a na nich jednodílné. Měla je na sobě dvě stě km cesty tam a dvě stě km cesty zpět, navíc mokré s přídavkem písku.

Naše vedle ležící sousedka velmi nelibě nesla, když jsem z plavek vyklepal asi dvoucentimetrový kamínek, i když jsem se snažil o maximum neodhalenosti. Hned si postěžovala manželovi a ten se sice nastvaně zvedl, ale po zhodnocení jeho postavy střízlíka a mé postavy zůstal jen u nevraživých pohledů. Vynahradil nám to tím, že šel žalovat, že si Jitka při ležení na břiše rozvázala hořejšek a zavolal na ni majitele plážového baru.

Jitka si dokonce dovolila jít do plážové restaurace v plážovém šátku, ale byla včas zastavena naším makedonským průvodcem. Opalování v plavkách ještě částečně zakrytých ručníkem má opravdu velkou výhodu při opalování a funguje lépe než slunečník.

Velkým štěstím je také fakt, že nemůžete jít domů, kdy chcete, ale až vám na sobě trochu uschnou plavky a můžete si přes ně něco vzít, aby to nebylo hned úplně mokré. Pokud jste na místě autem a chcete odjet hned, máte mokré sedačky. Flek mořské vody od mokrých plavek vám zanechá památku na sedačce v podobě mapy. Komicky působí na pláži i částečné vysušování plavek ručníkem.

Váš lékař by jistě zaplesal, kdyby Vás viděl v mokrých plavkách s troškou písku a kamení v nich, pod civilním oblečením, jak si to vyrážíte na delší cestu autem domů.

Voda v této zátoce Jonského moře nebyla přiliš čistá a zátoka funguje i jako malý přistav a ještě neustále pofukoval sice přijemný větřík, ale vytvářel spolu s ne úplně čistou vodou ve vašich skoro stále mokrých plavkách fajnové klima pro bakterie. 
Jak jsme bez plavek mohli tak dlouhou dobu žít a neokusit jejich velké množství výhod, které nám naše naturistická nevědomost odpírala. [Pláč]Zvětšit mapu
5
 
-

Plavky

Vložil M.Dr., 22. Srpen 2013 - 6:40

A co takovéto plavky: http://i01.i.aliimg.com/…SWIMSUIT.jpg Ty se tam nenosí? Do nich se snad ani písek nedostane.

 
-

Každá změna je k horšímu

Vložil abel (bez ověření), 22. Srpen 2013 - 9:23

Na tento Murphyho zákon jsem si vzpomněl při čtení moc hezky napsaného příspěvku osvědčeného dua Roland + Jitka. Totiž můj otec, dlouholetý pracovník vinařských závodů, velmi dobře jazykově vybavený, vyjížděl zhruba od konce 60. let skoro každý rok do Albánie nakupovat víno. Vracel se vždy lehce znechucený mizernou kvalitou, takže na náš trh se z něj nic nedostávalo, ale přinášel mi zajímavé informace o životě v zemi, která tehdy, za stalinistického režimu Envera Hodži byla téměř hermeticky uzavřená před okolním světem. A jedna z nich byla, že Albánci se koupou na přímořských plážích nazí! V té době se Albánie prohlašovala za první ateistický stát v Evropě, jakékoliv náboženství bylo zakázáno pod drakonickými tresty, včetně trestu smrti. Takže obnovení jakž-takž demokratického režimu a občanských svobod vedlo i k renesanci náboženství, včetně zřejmě převládajícího islámu. Jelikož se z pozorování současné reality jeví islám jako jednoznačně gymnofobní, dovolím si jako člověk, který studoval dějiny islámských zemí podotknout, že až dlouho do současnosti se tam otázkou „v čem se koupat?“ nikdo příliš nezabýval. Maximálně platilo oddělení mužů a žen na plážích, např. v Egyptě, ale např. děti se koupali nahé ještě hluboko v 60.letech. Až ústup náboženství z dominantních pozic způsobil, že se náboženští ideologové začali víc zabývat otázkami morálky, rodinné, sexuální atd. Viděli a vidí v tom zajímavé pole působnosti, kde jsou lidé nejistí, zranitelní, manipulovatelní. To konec konců neplatí jen o islámu, že? Takže „kyvadlo dějin“ se teď v Albánii zhouplo na stranu náboženského konzervativizmu, doufejme, že tam nezůstane dlouho.

 
-

Ad Plavky

Vložil Jarda2, 22. Srpen 2013 - 14:08

Copak do nich, ale už vůbec ne z nich … [Tmavé brýle]