NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Ve dvou se to lépe táhne a v trojici ještě lépe.

Vložil Andycko, 11. Duben 2020 - 18:15
Obrázek uživatele Andycko

Asi tak by se dal popsat dnešní den a turistika. Včera jsme dělali telemost, ale dnes to bylo skutečné setkání a přidružil se k nám (já a Martin) i „turista“ . Pochodili jsme okolí Brumlova. Asi 20 km. Zpočátku bylo fajn, došli jsme i k rozhledně Královec, ale pak po zelené to už byl samý turista. Ještě k tomu všemu i policisté na koních, kteří kontrolovali roušky. Pochopili jsme , že tudy cesta nevede a pak jsme to stočili na lesní stezku, kde už bylo prázdno a tedy i možnost užívat si chůze bez oblečení. Dolu na louce pauza na svačinu a odpočinek na sluníčku. Pak ještě na chvíli oblečení při rozcestí Nad Nedašovou Lhotou a dál po červené. Odtud to byla nejkrásnější část celého výletu. Sluníčko, louky, krásná panoráma, více -méně žádní lidé (a co jsme potkali jsme neřešili [Spiklenec] ) za Horní Vysockou jsme vybočili a nasměrovali dolů do Lhoty. Znovu krásný a nevšedně prožitý sváteční den. Děkuji.. [Tmavé brýle]

Dávám do pozornosti, že tenhle pátek (17.4.) plánujeme s LIM něco kolem Žďárských Vrchů. Ještě zkonkretizuji. V případě zájmu kontaktujte..

12.4. Doplňuji, že to bude v okolí Pustá Kamenice.

Trasa NedašovTrasa Nedašov Výhled na krajinuVýhled na krajinu Svačina.Svačina. na louce u Vysockéna louce u Vysocké
5
 
-

Vážení n-přátelé !

Vložil Dlouhan3, 11. Duben 2020 - 20:29

Velmi děkuji za Andyčkův cestopis z n-procházky po Valašsku. Těší mě, že se vám u nás líbilo. Pocházím totiž z Nedašovy Lhoty a přesně vím, kde jste se fotili. Panoramata a reliéf krajiny jsou opravdu úžasné, i když samotná náves Nedašovy Lhoty má nadmořskou výšku cca 400 m.n.m. a dominanta kraje – Kaňůr, nemá ani 800 m.n.m.

Osobně bych si na n-procházku v této krajině netroufl – jednak proto, že se zde všichni znají a neměl bych moc chuť cokoli vysvětlovat blízkým sousedům nebo vyvracet obavy místních, a jednak proto, že ta krajina je hezká, místníl lidé pracovití, a je velká možnost je potkat v okolních lesích i přes den – jdou zde na dřevě, na houbách, myslivci, … a já nerad někoho potkávám.

V Nedašové Lhotě jsem byl včera, počasí bylo úžasné. V sedle Nad Nedašovou Lhotou se střídalo přes den 4–5 aut. Policejní hlídky terén opravdu hlídají, včera jste se přiblížili ke státní hranici na několik stovek metrů a navíc ten koronavirus…

Ještě jednou díky za volbu místa, udělali jste mně radost. Ještě zdatnější turisté by na závěr trasy nesešli do Nedašovy Lhoty, ale pokračovali by přes Kaňůr (výhledy na Slovensko, památník oblíbenému knězi) přes Holý vrch do Brumova (plus nějakých 12 km navíc). Přeji hodně dalších pěkných procházek v kolektivu stejně smýšlejících lidí.

 
-

Rodák z Lhoty

Vložil Andycko, 11. Duben 2020 - 21:20
Obrázek uživatele Andycko

Pane Dlouhán (J), jsem rád , že jsme Vás takhle neplánovaně potěšili. Je to tam skutečně krásný kraj hemžící se lidmi a turisty (a teď během korony asi ještě víc, ) ale mimo turistických stezek bylo skoro liduprázdno, takže pohoda. Jo , to pokračování přes holý vrch jsem měl původně v plánu, ale teď je na mém rodném Slovensku neskutečná karanténa, tak jsem nevěděl, jaká bude situace na hranicích, tak jsme to raději nechali na jindy..

Budu moc rád, když se k nám někdy připojíte. Vždyť víte , že právě vy jste byl mou inspirací.. [Spiklenec]

 
-

Nahá turistika

Vložil Naturol, 16. Duben 2020 - 13:10
Obrázek uživatele Naturol

Ahij. Moc rád bych se někdy také přidal. [Tmavé brýle]