NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnská klasika - Naturistické Kohoutovice

Vložil Anonymní, 4. Březen 2014 - 9:17

Ač se to před 4 roky vůbec nezdálo, tak nyní jsou Naturistické Kohoutovice opravdovou brněnskou n-klasikou. V sobotu se nás sešlo opět hodně přes 100 a nálada byla skvělá. Pravda, já jsem si zažil svůj první n-večer pod Paralenem, ale přežili jsme všichni a to je nejdůležitější.

I po čtyřech letech ale přicházíme na vylepšení, která by měla i toho nejzarytějšího textiláka nalákat k tobogánové jízdě bez plavek. Trochu jsme si té textilácké kritiky v sobotu vyslechli a na příště se zase lépe připravíme.


Textilně nerozhodná předehra
„Hele Josef, vono to je dneska na nudy… co s tím?“ nebo „Táto prosím tě poď pryč! Eště slíkat nás tady budou :,–(“ nebo „Vy tady máte teda blázince…“ (textilák na pokladní). Takové a podobné průpovídky byly před sobotními N-Kohoutovicemi opravdu ke slyšení. I když místní TV ukazuje velmi vtipný náš plakát už přes týden dopředu (obr. vlevo). Místo před pokladnami je takovým lámáním t-chlaba, kdy jeden zlostně odchází, druhý si ťuká na čelo a třetí ze sebe všechny tyto emoce shazuje a na 3 hodiny se ponořuje do rajského světa naturismu.
My bysme chtěli právě tento citlivý bod textilákům co nejvíce ulehčit.

Osušky povoleny – plavky zakázány :-)
To je sice nám dlouhá léta známé heslo, ale pokud ho vidí textilák poprvé v životě, tak za tím vidí nějakou zradu.
Proto bychom vás chtěli požádat o vaše náměty, jak by měl být takový plakát pod tímto heslem ilustrován. Stačí pouze návrh, graficky to Roman Bureš určitě dokonale zvládne. Budeme se na vás těšit na: naturista@naturista.cz

V jiném světě
Kdo se prostě chce naučit jezdit na kole, tak sice chvilku může jezdit jako na koloběžce, ale jednou se bude muset odrazit a zažít, jaká je to krása neskonalá si to frčet bez odrážení a letět si jen tak vzduchem. Tedy letět se dá taky, ale to je už zase další stupeň létání. Ostatně naturismus má taky svých 10 stupňů zralosti, odvahy, radosti, nebo jak to chcete nazvat.
Je opravdu prazvláštní, jak je ten naturistický svět rajský a jak ti textiláci po staletí ještě pořád odolávají a místo aby si pořádně zalétali, tak pořád drandí na koloběžce.

Prvních patnáct minut
To je obvyklá doba, po kterou textilák, který je na n-place poprvé, odolává. Jsou sice i tací chudáci, kteří se osuškové povolenky drží vší silou, někteří z nich pod osuškami tají zakázané plavky. Tito se vyskytují tak 1:200, takže jsou středem poúsměchu naháčů, kteří si na ně shovívavě ukazují prstem.
My jsme ale už na plaveckém bazénu a první zá-vodníci už pilně trénují běh po pontonovém koberci, průlez rlollerem, vylovení puku a jeho dopravení do cíle.

Tři saunové ceremonilály se slivovicovým nakonec je opravdu klasika, kterou není třeba rozebírat. Každý ji musí zažít na vlastní kůži a vlastní plíce.

MandalaMandala Na závěrečnou soutěž v malování na tělo se sešlo docela dost naháčů a někteří z nich vehementně vyžadovali profesionálního malíře. Roman Bureš byl samozřejmě srdečně očekáván, nicméně více než stokilometrová štreka ze Zlína byla pro Burešovi tentokrát nepřekonatelná, tak doufejme příště. Za pozornost ale určitě stála alenina mandala, kterou si můžete prohlédnout nalevo.
A protože se neodvratně blížil konec naturistického večera a bohužel opět začátek (nebo pokračování) textilní reality, tak dostali všichni soutěžící trička a šli jsme domů.
Malování na tělo je zajímavou tečkou za naturistickými večery, kdy jsou už všichni vyplavaní a chtějí na závěr zažít ještě něco tvůrčího.

Děkujeme vám mockrát za vaše náměty na plakát pro textiláky a na závěr mám z mé desetileté zkušenosti jeden návrh:
Neztrácejte čas přemíláním naturismu zleva doprava a obráceně, prostě si jednoho krásného večera vyzkoušejte, jaké to je se vykoupat bez plavek :-). Soustřeďte se jen na sebe a vodu.. To vám vydá za hodiny dotazů, diskuzí a zkresleně zprostředkovaných zážitků.

Velmi děkuji vedení Aquaparku Kohoutovice, paní Dagmar Wolfové i panu Zdeňku Balabánovi za pomoc s uskutečněním už 14. Naturistických Kohoutovic. Neméně děkuji aktivním pomocníkům, kteří se uvolili a hodinu před začátkem n-večera se sešli k dosti náročné úpravě areálu. Bez Adala, Pavla Terbera, Skrblíka, Peppera, Evy a dalších bychom rozsáhlé zafoliování nezvládli.
Odměnou nám všem je, že jsme po dlouhých letech z Aquaparku Kohoutovice udělali opravdový středobod naturistických zimních aktivit v Brně

Toto video vytvořila AquamanieToto video vytvořila Aquamanie

------------------------------------------------
5